REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. Šiais laikais planuotis atostogas Tunise ar kitur gali būti kur kas pigiau nei Lietuvos pajūryje. Naujienų portalui tv3.lt tai patvirtino iš atostogų Tunise grįžę lietuviai.

„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. Šiais laikais planuotis atostogas Tunise ar kitur gali būti kur kas pigiau nei Lietuvos pajūryje. Naujienų portalui tv3.lt tai patvirtino iš atostogų Tunise grįžę lietuviai.

REKLAMA

Atostogauti užsienyje su visu pilnu paketu – viešbutis, maistas, kelionės – yra pigiau, aiškina jie. Tačiau kai kurie lietuviai pinigų negaili ir sako, kad tiek pat paklotų už kokybiškas atostogas Lietuvoje. 

Įpusėjus vasaros atostogų sezonui, daugelis grįžta iš atostogų arba dar tik pradeda jas planuoti. Vos trys su puse valandos skrydžio lėktuvu iš Lietuvos ir jūs atsidursite kontrastų kupinoje Šiaurės Afrikos šalyje – Tunise, kur saulė šviečia beveik ištisus metus.

Neseniai iš atostogų grįžęs Irmantas (tikrasis vardas ir pavardė red. žinoma)sako, kad vienas iš didžiausių Tuniso privalumų yra geras oras. Tačiau jis skuba pridurti, kad už tą pačią kainą, kurią išleido atostogoms Tunise, galėtų apsistoti ir Lietuvos kurortuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi pats sulaukiu visokių lauktuvių iš važiuojančių draugų ir aplinkinių, tai mėgstu kažką atsivežti ir aš, o tai yra tokios papildomos išlaidos, kurių tu neturėsi Lietuvoje. Jeigu dviem žmonėms skrydis, kelionė, viešbutis kainuoja 1 500 eurų, tai aš manau, kad už 1 500 eurų realu surasti, kur apsistoti savaitei už tokią kainą. 

REKLAMA

Aišku, sąlygų negalime lyginti, nes ir oras skiriasi. Tuo pačiu metu, kai aš buvau Tunise, tuo pačiu metu Palangoje lijo. Bet kadangi Tunise tu esi pinigų maišas, jų tik vienas tikslas yra – kuo daugiau iš tavęs pinigų pasidaryti, o Lietuvoje to nebūtų“, – vardija jis. 

Irmantas: Tuniso oro uoste beprotiškai brangu

Vilniuje gyvenantis Irmantas sako, kad vietinėse Tuniso parduotuvėse pigiau, nei Lietuvoje, tačiau didžiulės kainos turistų laukia oro uoste. Vos už kelis saldumynus ir vandens buteliuką vyras paklojo 22 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

„Bendrai apie kainas, tai jos priklauso nuo jų nuotaikos ir tavęs paties, jei kalbam apie tas vietas, kur jos nėra fiksuotos. Oro uoste, išskrendant, beprotiškai brangu. Pačioje šalyje, paprastose parduotuvėse, šiek tiek pigiau nei pas mus, aišku, čia taip tik mums, nes tunisiečiams daug kas subsidijuojama, jiems kainos vėl kitokios.

Tuniso oro uoste, jeigu tu praeini visas patikras į laukimo salę ir tu nori, tarkime, papietauti, tai mineralinio buteliukas, du šokoladukai ir sausainių toks pat pakelis, kainavo 22 eurus. Tai žymiai brangiau, negu Lietuvos Vilniaus oro uoste. 

Kelionė dviem žmonėms, bendrai kainavo 1560 eurus,  tada savarankiškai aplankiau 2 miestus, o tai maždaug kainavo apie 250 eurus. Pavyko sudalyvauti ekskursijoje į sostinę, ji žmogui kainavo 56 eurus, plius išleidome papildomai apie 100 eurų. Tokių aktyvių paslaugų kainos, kaip pasivažinėjimas vandens motociklu, kainuoja gal dvigubai pigiau nei Lietuvoje“, – atvirauja Irmantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek kainuoja taksi paslaugos Tunise?

Pasak Irmanto, viskas priklauso nuo žmogaus, kuris teikia paslaugą nuotaikos. Vyras priduria, kad vieną dieną išleidžia labai nedaug, tačiau kitą dieną suma gali nemaloniai nustebinti.

„Aplankiau du miestus, paprasčiausiai gatvėje pasigavau taksi, nes jis ten nėra brangus, nors priklauso nuo taksisto nuotaikos, nuo žmogaus, su kokiu susidursi. Pravažiavus puse dienos, tas taksistas dar vos ne kaip gidas, pasakojantis visokias istorijas apie Tunisą, – jam aš sumokėjau 80 dinarų, tai maždaug apie 25 eurus. Lietuvoje tai būtų brangiau. Bet, pavyzdžiui, kitą dieną, su kitu važiavau, – tai jis nuvežė iš taško į tašką, o prašo vos ne tiek pat. 

REKLAMA

Norėjau pamatyti miestą, todėl visur vaikščiojau, priklauso nuo žmogaus, bet aš išleidau apie 100 eurų viename mieste, nes kiekviena ta smulkmena prie smulkmenos susideda galutinis rezultatas“, – dalinasi patirtimi vilnietis. 

Naujienų portalui tv3.lt  keliautoja Diana Svetikaitė-Bilienė taip pat sutiko papasakoti apie savo įspūdžius Tunise, kuriame moteris buvo birželio mėnesį. 

„Mano kelionė, kurią pirkau ne iš anksto, o čia ir dabar, kainavo nei daug, nei mažai – 455 eurus, su sveikatos draudimu, su dviem skrydžiais, su 3 maitinimais, su erdviu, jaukiu kambariu, su nuvežimu iš oro uosto į viešbutį, gidui lydint. Kas yra svarbiausia, jūra čia pat, visai šalia“, – sako moteris.

REKLAMA

Tuniso prekeiviai seka iš paskos ir siūlo pirkti

Anot D. Svetikaitės-Bilienės, viešbutyje yra ramybė, tačiau išėjus į miestą įsigyti lauktuvių ar kažko sau, gali tapti tikra kančia, mat prekybininkai tikrai įkyrūs. Moteris sako, kad prekeiviai daiktus pardavinėja už milžiniškas kainas, tačiau pasakius, kad brangu arba, kad nenorite daugiau pirkti, jie gali imtis drastiškų priemonių norėdami įbrukti prekę. 

„Prekyba šalyje visur, kur tik pažvelgsi, turgaviečių prekeiviai intin įkyrūs, jeigu tu prieini apžiūrėti norimą daiktą ir paklausi, kokia kaina, jie pasako kuo didesnę, o jeigu parodai, kad nepirksi ir nueini į šalį, tada ir prasideda tikra arabiška prekybinė kultūra – nuo 100 denarų kaina staigiu greičiu krenta iki 10 denarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tuo viskas dar nesibaigia, jie pradeda sekti tave įkandin ir siūlyti pirkti už dar mažiau. Jeigu ir tai neveikia, tada kai kurie prekeiviai įjungia psichologinį triuką – bando tyliai šnabždėti tau į ausį, kad atiduos visai pigiai, bando „draugiškai“ dėti tau ant peties savo nelabai švarią ranką ir toliau kaip nors įtikinti pirkti. Tačiau jeigu ir tai nepadeda, tuomet, tau nueinant, dar ilgai ir garsiai veda pirkimo-pardavimo debatus, dėl to jautiesi, lyg būtum „apsivogęs“. 

Pirkau tikrai stilingus akinius nuo saulės už 30 dinarų, o tai yra 13 eurų. Nebrangu. Lietuvoje už tokius akinius būčiau mokėjusi 30 eurų. Turkijoje taip pat.

REKLAMA

Tačiau pačiame viešbutyje aptarnaujantis personalas saikingai malonus, paslaugus ir neįkyrus poilsiautojams atvykusiems iš daugelio Europos šalių ir ne tik“, – dalinasi patirtimi moteris. 

Kaip teigia kelionių organizatoriaus „Novaturas“ produkto vystymo vadybininkė Jūratė Požarickienė, turizmo tradicijos Tunise yra labai gilios. Nuo pat kolonijinių laikų Tunisas buvo europiečių pamėgta kryptis, kurioje klimatas yra ypač palankus.

Tai sudarė sąlygas vystytis visai turizmo infrastruktūrai ir tuo pačiu vietinei kultūrai, kuriai įtaką padarė prancūzų tradicijos.

„Tunisas garsėja ne tik plačiais paplūdimiais, saulėtu klimatu, neįtikėtinai žydra jūra, bet ir sveikatinimo centrais. Čia gausu viešbučių, turinčių įspūdingus talasoterapijos centrus. Talasoterapija yra hidroterapijos forma –  tai jūros vandens naudojimas kartu su jūros dumblu ar purvu gydomaisiais tikslais.

REKLAMA

Masažo, talasoterapijos bei hidroterapijos procedūros padės nuimti stresą, o po hamamo procedūros jausitės gerokai palengvėję. Pagal talasoterapijos centrų skaičių Tunisas užima antrą vietą po Prancūzijos, o aukščiausios kokybės procedūros siūlomos visoje šalyje, todėl SPA teikiamus malonumus galėsite derinti su aktyvesnėmis atostogomis, susipažįstant su šia nuostabia šalimi“, – sako J. Požarickienė.

Tunisko kasdienybė: „Žmonės čia gyvena paprastai ir kukliai“

D. Svetikaitė-Bilienė sutiko atskleisti ir kitą Tuniso pusę. Kasdieniškas Tunisas, anot moters, nėra toks, kokį įsivaizduojame. Valstybėje silpna ekonomika, gatvėse matosi didelis kuklumas arba skurdas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės čia gyvena paprastai ir kukliai. Ekonomika silpna, pati šalis skurdoka, jokių socialinių garantijų. Niekas čia neapmoka sergant nedarbingumo biuletenio, niekas neapmoka tavo atostogų. Vidutinis tunisietis per dieną uždirba apie 7 eurus. Šalies įstaigų darbuotojų atlyginimai iki 500 denarų, t. y. apie 200 eurų per mėnesį. Pensijinis amžius – visų vienodas. Pensijos dydis – apie 50 eurų. 

Miestų gatvės Tunise yra skurdžios, nešvarios, visur pilna šiukšlių, vandens iš krano gerti negalima, nes daug chloro. Valstybinė kalba arabų, bet kai kurie kalba prancūziškai, silpnai rusiškai, geriau angliškai. Šalyje priimtas įstatymas, leidžiantis moterims vairuoti ir nedėvėti hidžabo. 

Ėmė ir palygino - visiškai skirtingus dalykus.

Aš padariau paprasčiau - nuejau i booking com
Patikrinau galimą 2 savaičių viešbučio kambario dviems asmenims užsakymo kainą toms pačioms datoms (rugpjūčio 9-24 d.)

Palangoje kaina nuo 1500 eurų už 20 kv.m. "apartamentus", nuomojamus iš privataus nuomotojo.

Tunise - 577 eurai už 38 kv.m. kambarį trijų žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais ir vakariene.

Kelionė į Palangą ir atgal - dviems asmenims -man iš Šiaulių kainuoja 56 eurus

Kelionė į Rygos oro uostą (56 eurai) bei savarankiškai pirkti bilietai - į Tunisą ir atgal - 380 eurų, sumoje - kelionės išlaidos nuo namų iki viešbučio Tunise ir atgal - 436 eurai, pridedam viešbučio kainą = 1013 eurų - čia kaina už kelionę, viešbutį bei dalinį maitinimą garantuotai saulėtame Tunise su šilta ir neprišlapinta jūra.

Gi Palangoje už kelionę bei "pliką" apartamentą, abejotinus orus bei Lietuvos "budulių" bei blondinių "barakudų" kompanija pliaže, sumokėti tektų minimum 1556 eurus...

Jūs - kaip norit, o aš - ir dėl kainos, ir dėl oro sąlygų ir dėl visokeriopo komforto - renkuosi Tunisą.

Objektyvumo dėlei, patikslinsiu, jog hei bandyčiau toms pačioms dviems savaitėms gauti Palangoje trijų žvaigždučių panašaus dydžio kambarį su daliniu maitinimu dviems asmenims, man tas kainuotų minimum 2800 eurų, tad nežiūrint nenuspėjamų Lietuvos orų faktoriaus, rinkdamasis poilsį Palangoje vietoj poilsio Tunise, - jau tektų sumokėti ant 1750 eurų didesnę sumą.

Tikra tiesa, - rinktis atostogoms Palangą -
gali sau leisti tik arba labai turtingi,
arba - labai kvaili žmonės...
Tik perdaug neužsimiršk, ateis laikas ir pats būsi pensininkas. Tik žiūrėk kad gali taip nutikt, kad ne tik negalėsi maudytis primyžtoj jūroj, bet pastoviai vaikščiosi prisimyžęs ir žiauriai dvokiantis. Einant prie jūros įsimesk į maišelį sausainukų, pyragėlių, agurkėlių... ir nereiks pirkt čeburekų. Keisti žmones tie lietuviai, niekada nemato ir negalvoja apie save, bet visada akylai stebi ją veikia kiti. Išvažiavai ilsėtis, tai ilsėkis, nebūk kaip cekava zosė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų