REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienuose pakruojiškių namuose telpa net pustrečio tūkstančio dramblių figūrėlių. Savotiško muziejaus šeimininkė pasakoja apie savo meilę drambliams ir kaip pradėjo juos kolekcionuoti.

Vienuose pakruojiškių namuose telpa net pustrečio tūkstančio dramblių figūrėlių. Savotiško muziejaus šeimininkė pasakoja apie savo meilę drambliams ir kaip pradėjo juos kolekcionuoti.

REKLAMA

„Pirmasis – prieš 20 metų sūnaus padovanotas mažas drambliukas. Jis pasakė: „Mamyte, susirinkime 7 drambliukus ir būsime labai laimingi, nes skaičius 7 neša laimę“. Tai ta proga ir gavau pirmąjį“, – sako dramblių figūrėlių kolekcininkė Dalė Gurkšienė.

Pakruojiškė D. Gurkšienė pasakoja, kaip prasidėjo jos meilė dramblių figurėlėms, kurių šiai dienai sukolekcionavo arti 3 tūkstančių.

„Šiai dienai – 2523. Dviejų vienodų nėra“, – tikina moteris.

Dramblių figūrėlių kolekcionierė nežino, kodėl ėmėsi rinkti būtent dramblių figūrėles, sako, kad potraukį jiems jautė nuo pat mažumės. Pirmą kartą gyvą dramblį pamatė Rygos zoologijos sode.   

REKLAMA
REKLAMA

„Gyvą dramblį pirmąkart pamačiau 5-oje klasėje. O taip tai nuo mažens piešdavau. Aš atsimenu, amžinąjį atilsį močiutė sakydavo: „Vaikeli, kam tu tą arklį pieši su tokiu ilgu snukiu?“. Tai aš dabar suprantu, kad aš su pieštuku piešdavau dramblį“, – pasakoja kolekcininkė.

REKLAMA

Ponia D. Gurkšienė juokauja, kad jei tikėtų reinkarnacija, tai praėjusiame gyvenime ji tikrai buvo dramblys.

„Gal dramblių karalienė buvau ar Indijoje gyvenau, bet tas susižavėjimas drambliais... Joks kitas gyvūnas taip nepatinka kaip būtent drambliai“, – teigia moteris.

Artimiesiems nereikia sukti galvos, ką padovanoti D. Gurkšienei bet kuria proga. 

„Per Kalėdas tikrai žinau, kad dovanos dramblį. Valentino dieną, Kovo 8-ąją, per gimtadienį irgi visada dovanojami drambliai“, – pasakoja D. Gurkšienė.

Daug dramblių pakruojiškė gauna dovanų ir iš visai nepažįstamų žmonių, kurie sužinoję jos pomėgį, perduoda savo turimas dramblių figurėles. Tačiau brangiausi – padovanoti artimųjų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Anūkė Frėja buvo gal 6-erių metų, tai ji ant paprasčiausio lauko riedulio, ant akmens, nupiešė dramblį ir aš tai gavau per Kalėdas”, – sako moteris.

Kolekcijoje – laikrodžiai, papuošalai, taip pat ir auksinės dramblių figurėlės ar net pagamintos iš dramblio kaulo.

Dramblių kambaryje pilna įvairiomis formomis: puodukai, šaldytuvų magnetukai, paveikslėliai, yra keli pliušiniai drambliukai. Tačiau jų moteris sako pati neperka, nebent kas padovanoja. Drambliai į Pakruojį atkeliavo iš 42-iejų pasaulio šalių. 

„Iš toliausiai parvežtas, tai iš Mauricijaus, jį gavau dovanų“, – pabrėžia D. Gurkšienė.

Moteris sako, kad šis muziejus -– savo malonumui. Plačiau atverti namų durų ir pakviesti visus norinčius pamatyti visus dramblius – nesiruošia, tačiau minties surengti vieną kitą parodą pakruojiškė neatsisako. 

„Aš paskaičiavau, kad apie 20 žmonių yra matę, ne daugiau“, – tikina moteris.

Viena iš moters svajonių – gyvai pamatyti dramblius Indijoje ar Afrikoje, tačiau kol kas juos stebi tik per televizorių. 

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų