REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 6000 varlių: tokią kolekciją turi surinkusi viena Šakių rajono gyventoja. Nuo pat vaikystės besižavėjusi varlėmis, moteris šiandien savo aistrą pavertė darbu ir atsidarė oficialų varlių muziejų. 

Daugiau nei 6000 varlių: tokią kolekciją turi surinkusi viena Šakių rajono gyventoja. Nuo pat vaikystės besižavėjusi varlėmis, moteris šiandien savo aistrą pavertė darbu ir atsidarė oficialų varlių muziejų. 

REKLAMA

Šakių rajone, Lukšiuose, gyvenanti Reda Pečiulienė, svečius dažniausiai pasitinka apsirengusi žaliai: moteris sako, kad žalios spalvos drabužių ji turi daugiausiai, o ir ant tų pačių neretai būna išpiešta varlė ar kas nors su varle. 

Moteris garsėja kaip varlių gerbėja ir turi didžiausią kolekciją Lietuvoje: bent kiek oficialiai žinoma. Yra sukurtas netgi varlių mylėtojų klubas, o jame taip pat varlių kolekcionieriai, tačiau turi ne tiek daug eksponatų. Taigi, kiek lukšietė šiuo metu turi surinkusi varlių?

„Du kartus Lietuvos rekordas yra įregistruotas“, – tvirtina Reda Pečiulienė.

Rinkti viską, kur tik pavaizduota varlė, Reda Pečiulienė pradėjo prieš 17 metų. Kalėdiniu laikotarpiu užsuko į vieną parduotuvę ir vizitas buvo lemtingas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Su vyru kalėdinių dovanėlių ieškojome. Įeiname į vieną parduotuvę, ir ten pamatau varles. Nusiperku pirmas dvi varles ir Kalėdų senio paprašau, kad man padovanotų varlių. Po kalėdine eglute randu padėtą 50 varlių“ – pasakoja kolekcionierė Reda Pečiulienė.

REKLAMA

Meilė varlėms – nuo pat vaikystės

Iš pradžių lukšietė savo varlytes laikė namuose. Tačiau kai kolekcija priartėjo prie keturių tūkstančių – tiesiog nebebuvo vietos. Redos sutuoktinis kieme pastatė du namelius ir dabar ten visos varlės gyvena. Nameliai taip ir vadinami – Varlių nameliais.

Yra ir paauksuotų, ir iš paprasto molio ar keramikos, ar iš egzotiškų riešutų kevalų padarytų. Papuošalai, statulėlės, drabužiai, žaislai, indeliai ir dar begalė visko, kas tik susiję su varliagyviais. O meilė varlėms, anot Redos, gimė vaikystėje. Nuo pat mažens ji domėjosi varlėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„– Ta meilė varlėms nuo vaikystės išaugo ir nepraėjo iki šių dienų. Man varlė buvo ir žaislas, ir draugė, viskas kartu. Visa vaikystė prabėgo tarp varlių.  Ką jūs darydavot su jomis? –Žaisdavau, gydydavau. Daktare buvau su drauge viena, vienkiemyje gyvenome“, – sako kolekcionierė Reda Pečiulienė.

Varles Reda ir pati perka, ir artimieji ar net visai svetimi žmonės dovanoja. Pavyzdžiui, viena pora pradėjo kolekcionuoti varles, bet paskui viską padovanojo Redai: „Jie paskui pakeitė savo gyvenimo būdą, atsisakė nereikalingų daiktų ir žinojo apie varlių namelį.“

Į varles įkūnyti ir žymūs žmonės

Meilė varlėms išaugo į darbą. Reda oficialiai įsteigė muziejų ir priima lankytojus. Vasaromis, pasakoja moteris, žmonių būna tiek, kad viena nebespėja priimti ekskursijų: tenka darbuotis ir sutuoktiniui. Varliagyvių mylėtojai yra labai svarbu ne tik parodyti kokią kolekciją surinko, bet ir šviesti žmones: kad saugotų ir tausotų gamtą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasakoti vaikams, suaugusiems, kaip reikia saugoti gamtą, tausoti. Pažiūrėkite, numelioruoti laukai, purškiami laukai, kiek jų liko. Miškuose, kai randi kokią balą, tai ten būna varlių choras, o laukuose kas?“, – teigia kolekcionierė Reda Pečiulienė.

Lankytojai, anot Redos, pirmiausiai nustemba pamatę tokią varlių gausybę ir, be abejo, kiek žymių žmonių yra įkūnyta į varles: „Ten toliau su kamuoliu Sabonis, čia Ronaldo, ten karatistas, Mesis.“

Paskui, anot lukšietės, žmonėms kyla klausimas kaip įmanoma nuo tiek daiktų nuvalyti dulkes?

„Kas valo dulkes? Žinoma, kad aš. Dar kol kolekcija būdavo namuose, tai martelė padėdavo. O dabar, kai varlių nameliai atsirado, tai grynai jau aš viena“, – atvirauja kolekcionierė Reda Pečiulienė.

REKLAMA

Būna, anot moters, ir nekuklių klausimų: kiek pinigais verta tokia kolekcija? Į tokį klausimą moteris turi vieną ir tą patį atsakymą: „Šita tema niekada nekalbu.“

Ir ne todėl, anot lukšietės, kad nenorėtų atskleisti konkrečios pinigų sumos. O todėl, kad net ir pati neįsivaizduoja kiek verta jos kolekcija. Mat nemažai eksponatų yra dovanoti, ir ji nebepamena kiek už kokią varlytę kadaise mokėjo. 

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų