27
Laurynas Birutis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ dar kartą apgynė Karaliaus Mindaugo Trofėjų. Andrea Trinchieri auklėtiniai sekmadienio vakarą gana užtikrintai 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14) įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir penktą kartą iš eilės kėlė šį trofėjų į viršų.

27

Tuo tarpu „Lietkabelis“ savo ruožtu ketvirtą kartą turės tenkintis antraja vieta.

Pimajame kėlinyje kova dar vyko daugmaž taškas į tašką, bet antrajame po kelių Tomo Dimšos tolimų metimų ir sėkmingų kitų epizodų kauniečiai atitrūko jau iki 35:21.

„Žalgiris“ po dviejų kėlinių pirmavo 52:38, o po pertraukos tęsė sėkmingas atkarpas ir neleido varžovams priartėti.  Žalgiriečiai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą ir panevėžiečiams neleido pagalvoti apie galimybę pagaliau nutraukti kauniečių dominavimą KMT.

Likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos „Žalgiris“ pirmavo 80:69. Galiausiai arenoje susirinkusių daugumo sirgalių džiaugsmui finalinė sirena paskelbė jau eilinį žalgiriečių triumfą KMT turnyre.

Naudingiausiu KMT finalinio ketverto žaidėju buvo pripažintas Laurynas Birutis, kuris pusfinalyje per 23 min. pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 16 naudingumo balų.

O finale per 17 minučių įmetė 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 13 naudingumo balų.

„Galėjo bet kas jį gauti. Visi žaidė gerai. Vieni gal pusfinalyje, kiti finale. Visa komanda yra MVP, nėra kažko labai išskirtinio. Smagu kažkiek jį gauti, bet svarbiausia, kad esame čempionai“, – apie savo apdovanojimą sakė L. Birutis.

„Emocingos rungtynės. Pirmoje pusėje susikrovėme pranašumą, bet tikrai leidome jiems mesti daug baudų, galėjome perlaužti rungtynių eigą ir anksčiau. Bet apskritai žaidėme solidžiai, ko nebuvo pusfinalyje. Tad džiugu“, – kartu apie pergalę finale sakė aukštaūgis.

Žalgiriečiai šįkart kiek pristabdė pusfinalyje siautusį Džordže Gagičių, kuris iš viso pelnė 11 taškų.

„Kažkiek sumetė jis taškų, bet paruošėme jam planą. Vietomis padvigubinome, neleidome priimti kamuolio, kaip „Rytas“ leisdavo, išstūmėme iš baudos aikštelės“, – tikino jis.

Kauniečiams po pertraukos finale pavyko pristabdyti ir Deividą Sirvydį, kuris didžiąją dalį iš savo 15 taškų įmetė per pirmąją mačo pusę.

„Susidėjome akcentus, nenorėjome jam leisti išsimesti lengvai. Pirmoje pusėje per daug baudė iš įkirtimų, o vėliau mūsų gynėjai jį išstumdavo, buvo fiziški, neleisdavo jam lengvai jaustis“, – sakė L. Birutis.

L. Biručiui tai ne pirmas MVP apdovanojimas. Atstovaudamas „Šiauliams“ jis jau yra tapęs naudingiausiu LKL reguliaraus sezono žaidėju 2018/2019 metais.

„Sunku palyginti, ten visai kita komanda. Tad tikrai sunku palyginti“, – paprašytas palyginti šiuos apdovanojimus sakė L. Birutis.

L. Birutis kartu prasitarė, kad neatvyks į rinktinę per artimiausias dvejas Europos čempionato rungtynes. Krepšininkas atskleidė, kad jį kankina pėdos skausmai.

„Nevyksiu į rinktinę. Pėdos skausmai užklupo, šnekėjome jau apie tai, tai reikia išsigydyti“, – sakė L. Birutis.

Jį koridoriuje sveikino ir juokino pats legendinis Arvydas Sabonis.

„Juokeliai kaip visada tokie iš Arvydo. Smagu iš jo girdėti tuos bajerius. Patys ir paklauskite (ką sakė, –  aut. past.) “, – šypsojosi L. Birutis.