REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom“. Talkos surengtos įvairiuose miestuose. Talkininkų gretas kai kur išretino smarkiai pliaupęs lietus, tad atėję entuziastai plušėjo iš visų jėgų.

Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom“. Talkos surengtos įvairiuose miestuose. Talkininkų gretas kai kur išretino smarkiai pliaupęs lietus, tad atėję entuziastai plušėjo iš visų jėgų.

REKLAMA

O Kaune į pagalbą net teko kviesti aplinkosaugininkus, tvarkdariai pastebėjo į upelį plūstančius teršalus.

Nors Kaune nuo pat ryto lyja ir lietus nustoja tik trumpam, entuziastingi kauniečiai renkasi į akciją „Darom“. Aleksotiškiai pluša ir valo Marvelės upelį ir jo pakrantes. O šiukšlių išties daug. Tad šiukšlių maišai pilnėja akimirksniu – čia keliauja plastikiniai buteliai, maišeliai, gelžgaliai ir kitos atliekos. Iš upelio vyrai traukia padangas, jos čia pragulėję jau ne vienerius metus.

„Vėl seni kažkokie kaliošai, kurie jau nudėvėti iš anų laikų, nesuprantu, ar jie žemės išlenda ar žmonės ištraukia ir meta, naikina, ir vis tolyn vis daugyn“, – kalba Aleksoto bendruomenės centro pirmininkė Steputė Račkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Radau daug maišelių primėtyta. – Sunku buvo? – Ne taip sunku“, – sako aleksotiškis Ugnius Krasuckas.

„Norime padaryti tą praėjimą, čia mūsų ta idėja, tas džiunglių takas, kad žmonės galėtų eiti pasivaikščioti iki sekančios pralaidos mūsų Marvelės upės slėnyje“, – sako aleksotiškė Liukrecija Navickienė.

REKLAMA

Vaizdingą vietovę su šniokščiančiomis vandens kaskadomis pamėgę kauniečiai čia rengia fotosesijas, įsiamžinti užsuka ir vestuvininkai. Deja, po tokių pasibuvimų lieka ir gausybė šiukšlių.

„Po visų balių paprastai daug kas baloj voliojasi, tai štai ką pririnkom iš visų balų. Mes net neabejojom ateit, tai mūsų parkas, čia mes gyvenam, ir labai skaudu, kad kasmet dar randam ne vieną maišą to“, – sako aleksotiškis Aivaras Krasuckas.

„Šiukšlyčių, popierėlių, folijų nuo saldainių visko, juos sunkiausia surinkti tai dažniausiai ir palieka visi“, – kalba aleksotiškis Nojus Krasuckas.

REKLAMA
REKLAMA

„Randam visokiausių blizgučių, kur ateina jaunavedžiai iššauna ir kurie nesuyra tūkstančius metų ar šimtus aš nežinau, bliūdų randam“, – pasakoja aleksotiškė Birutė Valentienė.

O šiemet akcijoje „Darom“ Aleksote plušančių talkininkų laukia ir dar viena nemaloni staigmena – į upelį plūsta teršalai.

„Žiūrim, kad drenažo atšakoj upelyje bėga baltos putos, paskambinom 112 ir atvyko Aplinkos apsaugos departamento žmonės“, – sako Aleksoto seniūnas Vytautas Narkevičius.

Aplinkosaugininkai pradeda tyrimą, aiškinasi, iš kur teka įtartinos nuotekos.

„Išsikvietėm „Kauno vandenų“ avarinę tarnybą, kuri gal mums padės išsiaiškinti, gal kur kažkokia avarija ir tęsim tyrimą“, – komentuoja aplinkosaugininkas Martynas Turskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iškviesti ir laboratorijos specialistai, jie paima vandens mėginius.

„Tyrimus, kai padarysim, tada tik nustatysim kas, bet fekalo kvapas jaučiasi. – Kažkokios nuotekos? – Buitinės komunalinės galimai“, – kalba Aplinkos apsaugos agentūros specialistas Sigitas Čekanauskas.

Švarinimosi akcijos „Darom“ masiškumas pastaraisiais metais blėsta. Bendruomenės dažnai rengia atskiras talkas patogiu sau laiku, tvarko parkus, pakeles, miškus. Miškininkai sako, kasmet iš prižiūrimų plotų irgi išveža šimtus tonų atliekų.

„Prieš keletą metų džiaugėmės, kad šiukšlių kiekiai buvo pradėję mažėti, bet pandemijos periodas, privertė žmones susitvarkyti savo erdves ir labai gaila, kad šiukšles pradėjo vežti į miškus ir šiukšlių kiekiai didėja. Per metus vidutiniškai surenkame apie 700 tonų šiukšlių – tikrai skaičiai liūdinantys“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.

Pirmą kartą akcija „Darom“ Lietuvoje surengta dar 2008 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų