REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie pusė Lietuvos pramonės įmonių svarsto apie laikiną savo veiklos pristabdymą, TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ pareiškė Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Apie pusė Lietuvos pramonės įmonių svarsto apie laikiną savo veiklos pristabdymą, TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ pareiškė Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

REKLAMA

„50 proc. Lietuvos pramonės tikrai svarsto apie laikiną pristabdymą, ypač tokiomis aukštomis kainomis, kai nėra skirtumo nei dieną, nei naktį“, – kalbėjo jis.

V. Janulevičiaus teigimu, Lietuvoje savo veiklą jau pristabdė, sustabdė arba gamybos apimtis sumažino bent 16 pramonės įmonių. Anot jo, situacija dėl energijos kainų yra sudėtinga.

Kiek anksčiau šią savaitę jis pasiūlė verslui ir valstybei pasidalinti riziką įmonėms ilgam laikui užfiksuojant dabartinę elektros kainą, jei ji ateityje nukristų. Vidmantas Janulevičius, be to, tikisi, kad valstybė jau netrukus pasiūlys verslui maždaug 700 mln. eurų lengvatinių paskolų savo elektros gamybos šaltiniams įsirengti.   

REKLAMA
REKLAMA

V. Janulevičiaus teigimu, verslas šiuo metu galėtų užfiksuoti 25-30 centų už kWh elektros kainą, kuri tenkintų daugelį gamintojų, tačiau tokią kainą galima fiksuoti ne mažiau nei penkeriems metams. 

REKLAMA

„Vienas iš galimų greito reagavimo pasiūlymų būtų (...). Bet kas bus po to, kai po trejų metų ta kaina nukris, o mes privalėsime mokėti. Mano siūlymas būtų susimažinti tas rizikas – tiek įmonėms, tiek valstybei perpus pasidalinti tą kainos kritimo naštą. Jeigu kaina nekris ir išsilaikys tokia, būsime išlošę, o kritimo kainą galėtume pasidalinti – pusę verslo įmonės prisiima, pusę valstybė, ir tada nereikia jokių subsidijų“, – interviu Žinių radijui pirmadienį sakė V. Janulevičius. 

Kitas pramoninkų pasiūlymas – įsirengti kuo daugiau gamybos šaltinių, tiesiogiai priklausančių įmonėms. 

REKLAMA
REKLAMA

„Iš Vyriausybės gavome atsakymą, kad bus skirta apie 700 mln. eurų lengvatinių paskolų, o visiems gaminantiems vartotojams, energetiniam skurdui mažinti ir savivaldai – apie 1 mlrd. eurų lengvatinių paskolų iš RRF (Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano – BNS)“, – kalbėjo LPK prezidentas. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys neseniai pranešė, kad Vyriausybė skatins įmones gaminti elektrą – tam jau netrukus bus skirta šimtai milijonų eurų lengvatinių paskolų, o jau po kelerių metų didžioji dalis įmonių elektrą turėtų pasigaminti pačios. 

Pasak jo, lengvatinės paskolos bus teikiamos iš maždaug 1 mlrd. eurų RRF Lietuvai skirtos paskolos lėšų, o paskolų verslui schemą tikimasi parengti per artimiausias kelias savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Janulevičiaus, pinigus savo jėgainėms įsirengti Vyriausybė žada skolinti be jokio papildomo įkeitimo, išskyrus gamybos šaltinį, ir nepriklausomai nuo įmonės finansinių rodiklių: įmonių lėšos sudarys 20 proc., o 80 proc. – 10 metų paskola su lengvatinėmis palūkanomis.  

„Kol kas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos mes laukiame tų priemonių, kurios gali būti greitesnės, nes ši priemonė yra iš RRF pinigų, tai geriausiu atveju ji pasieks verslą lapkričio ar gruodžio mėnesį“, – kalbėjo LPK prezidentas. 

V. Janulevičiaus teigimu, 12 vidutinių Lietuvos įmonių dėl aukštų energijos kainų jau yra sustabdžiusios ar pristabdžiusios veiklą – kelios jų yra medienos perdirbėjos ir popieriaus gamintojos, visos – apdirbamosios pramonės įmonės.  

„Žiemą ar pavasarį, jei situacija nepasikeis, neišsprendus tų problemų verslas pradės užsidarinėti ir atleidinėti žmones. Tai skaudžiausia galima situacija“, – kalbėjo V. Janulevičius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų