REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
O. Baleišytė (Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.)

Vos prieš savaitę apie dalyvavimą Tokijo žaidynėse sužinojusi dviratininkė Olivija Baleišytė debiutavo skaudžiai – krito jau pirmoje rungtyje, bet nepaisydama kaklo skausmų baigė varžybas.

18

Vos prieš savaitę apie dalyvavimą Tokijo žaidynėse sužinojusi dviratininkė Olivija Baleišytė debiutavo skaudžiai – krito jau pirmoje rungtyje, bet nepaisydama kaklo skausmų baigė varžybas.

REKLAMA

22-ejų dviratininkė dalyvavo dviračių treko daugiakovės (omniumo) varžybose. Bendroje įskaitoje ji galiausiai užėmė 17-ąją vietą.

„Manau, kad kritikuoti savęs negaliu, nes atvažiavau visiškai nepasiruošusi. Kai kurie ruošiasi 4-5 metus, o aš atvykau su paskutiniu iškvietimu. Tikslas buvo bent jau pabaigti varžybas.

Manau, kad pasisekė pasirodyti geriau nei tikėjosi. Gal atrodo, kad ta 17 vieta yra paskutinė, bet iki jos reikėjo nemažai pakovoti, nes keturios varžovės nebaigė lenktynių“, – sakė ji.

Jau pirma rungtis O. Baleišytei tapo košmariška. Skrečo rungtyje skaudžiai krito – ji buvo viena iš 9 sportininkių, kurioms nepavyko pasiekti finišo.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš karto po griūties jokio skausmo nejutau, nes buvo sukilęs adrenalinas. Tik nugriuvus pirma mintis buvo, kad reikia kuo greičiau atsistoti, nes varžybos dar tęsėsi ir kas pirmas kirs finišo liniją – tas. Nieko nejutau, bet dabar ateina skausmas. Kaklą pasitempiau, nelabai galiu judinti į šonus. Svarbiausia pabaigti lenktynes, o vėliau bus laiko atsigavimui“, – po šios nelaimės sakė sportininkė.

REKLAMA

Antroje rungtyje – tempo lenktynėse – mūsiškę ir dar kelias kitas dviratininkes lyderės aplenkė dviem ratais.

„Tobulinti reikėtų tempo ir grupines lenktynes. Labai gaila, kad grupinėse rungtynėse praradau dvidešimt taškų ir lentelėje nukritau žemyn per porą pozicijų“, – analizavo ji.

Trečioji – atkrintamosios lenktynės – yra pati stipriausia O. Baleišytės rungtis ir jau susiklostė daug sėkmingiau ir mūsiškė čia užėmė šeštą vietą. Vis tik paskutinioji rungtis, lenktynės dėl taškų, vėl susiklostė ne taip sėkmingai ir galiausiai ji užėmė 17-ąją vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Ji užtikrinta, kad ši patirtis bus gera paspirtis ateičiai ir 2024 m. Paryžiaus žaidynėms.

„Labai džiaugiuosi, kad atvykau čia. Tai bus neįkainojama patirtis, tikėkimės, startuojant Paryžiaus žaidynėse“, – vylėsi olimpietė.

Priminsime, kad Tarptautinės dviračių federacijos kvietimas priimti likusią kvotą ir vykti į Japoniją Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK) pasiekė rugpjūčio 1 d.

„Mūsų žiniomis, vienas iš kelialapį turėjusių nacionalinių olimpinių komitetų vietos atsisakė, todėl ji buvo pasiūlyta pirmai už brūkšnio likusiai Lietuvai. Situacija – labai panaši į tą, su kuria susidūrėme dėl vyrų porinės keturvietės valties. Laiko labai mažai, o procedūra sudėtinga: turėjome aktyvuoti akreditaciją, gauti leidimą jai įvažiuoti į šalį, o pati sportininkė turėjo spėti atlikti du COVID-19 testus. Laimė, viskas sklandžiai pavyko“, – sakė LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovas Einius Petkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų