29
Giedrius Žibėnas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Karaliaus Mindaugo taurės turnyre Vilniaus „Rytas“ ir vėl turėjo tenkintis tik bronzos medaliais. Po skaudaus dūrio pusfinalyje atsitiesę Giedriaus Žibėno auklėtiniai rezultatyviose rungtynėse dėl trečiosios vietos 94:89 (29:21, 23:23, 22:21, 20:24) įveikė „Šiaulius“.

29

Vilniečiai pradžioje demonstravo uraganinį puolimą ir greitai atitrūko į priekį. Tiesa, šiauliečiai nesirengė pasiduoti ir per toli varžovų nepaleido, o po dviejų kėlinių „Rytas“ pirmavo tik 52:44.

Dauguma „Žalgirio“ arenoje susirinkusių žiūrovų skanduotėmis palaikė šiauliečius. Pasiduoti nenusiteikę Žydrūno Urbono auklėtiniai vis išliko ne taip ir toli vilniečių (75:80), bet niekaip negalėjo perlaužti rungtynių eigos.

Visgi galiausiai vilnečiai kelias atakas iš eilės užbaigė rezultatyviai, neleido varžovams priartėti ir šventė pergalę.

Nepaisant pergalės, neraminančios naujienos vilniečių stovykloje yra Marcuso Fosterio trauma. Amerikietis ketvirtajame kėlinyje susižeidė ir ant parketo daugiau į aikštę nesugrįžo.

„Nėra ką per daug ir sakyti. Džiaugiamės pergalė, žiūrint į visas aplinkybes ir kaip vakar pasibaigė mačas, ir dėl traumų ir t.t.. Nebuvo lengva, bet žaidėjai kovėsi už save, sirgalius, tad smagu. Aišku, dėl bronzos žaisti nulis smagumo.

Apskrita mums ši rinktnių pertrauka yra labai laiku. Galime persigrupuoti, išsilaižyti žaizdas ir pasiruošti lemiamai sezono stadijai. Turime daug pajėgių varžovų  jau kovą, tad sakėme žaidėjams, kad per tą savaitę turi likti geroje formoje ir ruošti lemiamai sezono daliai“, – sakė Giedrius Žibėnas.

Kalbėdamas apie M. Fosterio būklę treneris atskleidė, kad kol kas niekas neaišku, bet amerikietis netrukus trumpam turėtų sugrįžti į gimtinę.

„Negaliu nieko sakyti. Jis kažkuriam laikui sugrįš į JAV, reikės pasižiūrėti į situaciją ir reaguoti“, – tikino G. Žibėnas.

Kaip po vakaro pusfinalio šiandien nuteikinėjote auklėtinius?

Pažiūrėjome vakar analizę, kodėl pralaimėjome. O tas nusitekti ar ne, tai yra mūsų darbas. Čia negali būti šiandien nenusiteikęs ar ne. Turime dirbti kiekvienas su savimi. Stebuklingi žodžiai neegzistuoja.

Pagarba sau, sirgaliams ir tiesiog mes negalime į pertrauką išeiti su dviem pralalimėjimais. Per daug skambių frazių šiandien prieš rungtynes nebuvo. Šiandien žaidėjai labiau kovojo su savimi, o ne su varžovu.

Robertas Cole'as pastaruoju metu nedemonstruoja geros formos, šiandien vėl vos keli taškai.

Tikėjomės, kad jis išlaikys stabilesnę sportinę formą viso sezono metu, bet dabar yra duobė. Todėl ir sakau, kad mums reikia persigrupavimo. Tikimės, kad įneš grįžęs mums ugnies ir papildomos motyvacijos. Bet tai nebuvo jo ketvertas. Jis yra idealistas, kartais jis geriau turėtų reaguoti į nesėkmę, nes jei dėl to penkias atakos blogos, tai gaunasi blogai.

Galbūt įtaką jo žaidimui turėjo M. Fosterio atvykimas?

Tai ne jo pozicija, jis kaip tik turėtų būti geresnis. Nemanau, kad tai susiję, Jis daug ant savo pečių deda, ko nereikia. Tas kartais jam užkerta kelią geresniam pasirodymui.

Jau susigulėjo mintys po pusfinalio?

Sunkiai, bet ne. Patarimų daug aišku. Pasakysiu pavyzdį, kad net laimėję prieš JAV jų gavome jų, bet tai yra dalis darbo.

Ar tie patarimai neverčia abejoti savo darbu?

Ne, neverčia.

Kokia yra Arnos Veličkos būklė?

Jam pirmadienį bus atliekami tyrimai. Turime turėti kelis planus, žiūrint, kiek jis bus iškritęs. Tikėsimės, kad tai nebus keli mėnesiai. Bet kol kas sunku pasakyti.

Koks sezono finišas turi būti, kad liktumėte juo patenkintas ? Nes jau pralaimėjote du iš trijų titulų.

Skambia nata. O kas tai, tai jau jums spręsti.

Nemalonu kalbėti, bet KMT nesusisekė. Kas neramina labiausiai?

Trūksta nugalėtojų mentaliteto. Mes vakar turėjome +10 vakar, įmesdami 1 iš 14 tritaškių. Viską kontroliavome, bet pažiūrėjome lengvabūdiškai ir tada kaip virusas prasidėjo pigūs taškai. Tiesiog virusas. Norisi stipresnio charakterio iš komandos, nes šių metų pusfinalis priminė praėjusių metų pusfinalį.

Vakar, pavyzdžiui, trečio kėlinio pradžia vėl prasta. Akcentavome ir tą šiandien, nes ten buvo didžiausias sugriovimas, jei kalbėtume apie psichologinius dalykus.

M. Fosterio emocijos šiandien, avėti uuksiniai bateliai, žestai Žydrūnui Urobnui ir t.t. Kiek tokie dalykai gal jam trukdo ar išmuša iš vėžių?

Tai yra jo žaidimas. Mes tikrai to nevaržysime. Aišku, galime sakyti, kad kontroliuotų emocijas, nereikia per daug švęsti, kai įmeta. Bet juk visi patenkinti dėl, pavyzdžiui, kažkokios priešpriešos su fanais, nes yra apie ką kalbėti. Tai nėra nešvarus žaidimas, o emocijos. Jų norėčiau net daugiau.

Ko tikitės KMT finale. Gali būti netikėtumų?

Kodėl gi ne. Tai yra vienerios rungtynės, tad niekada negali žinoti, kaip bus. Aišku, neaišku, kiek sveiki bus panevėžiečiai, nes vakar išnaudojo daug emocinių jėgų.