48
Edmundas Sumneris  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)
48

Aikštėje susitiko komandos, kurios kovėsi ir 1999-ųjų Eurolygos finale. Būtent kiek daugiau nei už mėnesio bus minimos 25-osios metinės šio istorinio „Žalgirio“ triumfo.

Per didžiąją pertrauką pagerbti kai kurie iš legendinio finalo dalyvių – treneris Jonas Kazlauskas, Darius Maskoliūnas, Mindaugas Žukauskas ir kt.

O šio vakaro rungtynes svečiai iš Bolonijos kiek geriau pradėjo rungtynes ir buvo priekyje 18:12, bet žalgiriečiai gana greitai išlygino žaidimą ir aikštėje užvirė kova taškas į tašką.

Antrajame kėlinyje kiek dažniau keliais taškai vis pirmavo „Virtus“, kurie prieš lemiamą mačo pusę surengė kelias atakas be atsako ir buvo priekyje 49:43.

Bet po didžiosios pertraukos šeimininkams pavyko perlaužti mačo eigą.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ atkuto ir arenoje susirinkusių sirgalių džiaugsmui ėmė mažinti atsilikimą, o netrukus po spurto 15:2 jau ir pirmavo 55:51. Užsikūrę žalgiriečiai kėlinį laimėjo 25:14 ir jau jie buvo priekyje 68:63.

„Žalgiris“ vėliau žaidimo vadžių iš savo rankų nebepaleido. Reikiamu metu pataikė tritaškius, apsigynė ir pabėgo dviženkliu skirtumu (85:74) bei galiausiai iškovojo pergalę.

„Virtus“ rungtynes dar baigė be išvaryto trenerio Luca Banchi, kuris ketvirtojo kėlinio viduryje buvo nubaustas antra technine pražanga per gana trumpą laiką.

Žalgiriečių gretose rungtynėse rezultatyviausias buvo Edmondas Sumneris, įmetęs 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.). Jis taip pat  atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir surinko 13 naudingumo balų.

Jis tašku pagerino asmeninį savo rezultatyvumo Eurolygos rekordą.

„Norėjome eiti ir kautis bei viską daryti dėl pergalės. Tai išdidumas. Pirmoje mačo pusėje gerai puolėme, bet prastai gynėmės. Taip kalbėjomės ir per pertrauką “, – sakė 28-erių gynėjas.

Keenanas Evansas pirmajame kėlinyje dėl pražangų anksčiau sėdo ant suolelio. Tuomet pakilote jūs. Galbūt, tarsi, įšokote į jo batus ir ėmėte laisviau jaustis puolime?

Mes eame skirtingi žaidėjai. Tiesiog noriu įnešti energijos ir pakeisti tempą. Norėjau duoti tai, ką aš geriausiai sugebu.

Pastarieji keli mačai jums buvo itin geri, štai ir LKL pasiekėte savo rezultatyvumo rekordą.

Kaip ir sakiau, visus mačus vertinu taip pat. Noriu pabaigoje pažiūrėti į veidrodį ir pasakyti, kad aš patobulėjau. Toks mano tikslas. Sunku buvo prisitaikyti, nes čia visiškai kitoks krepšinio stilius, bet tai iššūkis, o aš jo norėjau. Labiau suprantu, kaip panaudoti mano greitį ir įgauti tinkamo ritmo bei laiku atakuoti.

Noriu tęsti šiuos dalykus.

Eurolygoje liko keturi mačai. Žiūrite vis į lentelę ar tik į kiekvienas kitas rungtynes?

Mačas po mačo, nes visi jie skirtingi. Turime jausti pasididžiavimą, tai yra garbės reikalas. Nes sirgaliai susirenka, nori pergalių, tikisi iš mūsų gero žaidimo ir demonstruojamo noro. Tad mums neiti ten ir nesikauti.. na, nebūtume geri atletai. Šiandien parodėme, kad einame ten laimėti.

Šiandien buvo šiek tiek paminėta artėjanti triumfo 1999-ųjų Eurolygoje sukaktis. Jautėsi tai?

Marškinėliai patiko (šypsosi). Jie gerai atrodė ant mūsų, gražūs marškinėliai. O dar ir laimėjome.

Koks yra jūsų ryšys su A. Trinchieri?

Jis geriausias mano treneris nuo koledžo laikų. Jis su manimi komunikuoja daugiau nei bet kas kitas. Mes kalbamės atvirai ir už tai esu jam dėkingas. Jis sako ir blogus, ir gerus dalykus. Bet jei tave stumia į priekį, sako tau viską atvirai, vadinasi, tu tam žmogui rūpi.

Užaugau tarp žmonių kurie komunikavo mažai. Mes turime gerus santykius, aš klausau jo pastabų. Mano tikslas augti ir toliau. Aš klausausi jo siunčiamų žinučių ir tai leidžia man tapti geresniu.

Kiek vis dar jums reikia prisitaikyti prie europinio krepšinio?

Vis dar reikia. Bet kiekvienos rungtynės yra gera pamoka. Gerai, kad pagaunu sau tinkamą ritmą, pamatau kai kuriuos dalykus, įmetu taškus.

Kai jaučiu, kad viskas jau yra lėčiau aikštelėje, tai yra kitas laiptelis. Imu matyti dalykus, galiu turėti geras serijas, kai pagaunu gerą ritmą. Ne viskas yra tik apie puolimą. Man yra svarbesnis visas paveikslas.

Bet puolimas vis vien... 16 taškų yra naujas jūsų karjeros Eurolygoje rekordas.

Neblogai (šypsosi). Bet nereikia tuo per daug dar girtis.

Komandos taip pat žaidžia dėl kažko. Tai puiki lyga, kiekvienas mačas svarbus. Šiandien žaidėme gerą krepšinį. Mums visiems rūpi. Jei kaskart nebūtų didelės motyvacijos laimėti, tarsi apvilčiau komandą.