REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antanui Kandrotui, pravarde Celofanas, niekaip nepavyksta tapti politiku. Už aferas ir sukčiavimą teistas veikėjas nori dalyvauti prezidento rinkimuose, bet, regis, bandymas gali baigtis nė neprasidėjęs. O kelią į rinkimus jam užkirsti nusprendė ne valstybinės institucijos, bet privatūs bankai. Jie atsisako Celofanui atidaryti rinkiminę sąskaitą, o be jos rinkimuose niekas dalyvauti negali.

Antanui Kandrotui, pravarde Celofanas, niekaip nepavyksta tapti politiku. Už aferas ir sukčiavimą teistas veikėjas nori dalyvauti prezidento rinkimuose, bet, regis, bandymas gali baigtis nė neprasidėjęs. O kelią į rinkimus jam užkirsti nusprendė ne valstybinės institucijos, bet privatūs bankai. Jie atsisako Celofanui atidaryti rinkiminę sąskaitą, o be jos rinkimuose niekas dalyvauti negali.

REKLAMA

Be to, Kandrotui nepavyksta įregistruoti ir partijos, apie kurios įkūrimą jis garsiai skelbė rugpjūtį.

Kaune, Vyčio skulptūros fone, pagarsėjęs veikėjas Antanas Kandrotas – Celofanas prieš kelis mėnesius paskelbė, kad nori tapti šalies vadovu – prezidentu.

„Turiu daugiau, nei reikia politinės valios pasakyti griežtą „ne“ visoms spalvotoms ideologijoms, ypatingai tada, kai kyla grėsmė tradicinei šeimai, kurią ir saugo LR Konstitucija, o prezidento pareiga saugoti pačią Konstituciją“, – vaizdo įraše tvirtino Celofanas.

REKLAMA
REKLAMA

Kandrotas ne kartą teistas už pinigines aferas, teisiamas jis ir dabar. Taip pat ir riaušių prie Seimo byloje. Ar toks žmogus vertas ir tinkamas būti prezidentu, spręstų visa tauta, bet pirmiausia jis turi dalyvauti rinkimuose – užsiregistruoti oficialiu kandidatu Kandrotui nepavyksta.

REKLAMA

„Tam, kad būtų užregistruotas savarankišku politinės kampanijos dalyviu, turėjo pateikti keletą dokumentų, tarp jų ir dokumentą, kad jo vardu yra atidaryta sąskaita banke, kuri bus naudojama, kaip politinės kampanijos sąskaita, tai šio dokumento mes negavome“, – sako vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė.

Reikalų su Celofanu atsisako

Celofanas sako kreipęsis į bankus, kurių sąrašą pateikė VRK. Tačiau bankai su juo reikalų turėti atsisako.

„SEB davė neigiamą atsakymą, „Swedbank“ davė neigiamą atsakymą, kai kurie argumentuoja, kad neva mano buvimas, ar mano veikla kenkia jų reputacijai“, – teigia Antanas Kandrotas.

REKLAMA
REKLAMA

Celofanas viešina ir bankų siųstus atsakymus. Iš esmės jie visi rašo, kad Kandrotas teistas už aferas ir sukčiavimą, todėl jis pernelyg rizikingas klientas. SEB bankas dar paminėjo, kad jiems grėstų ir reputacinė rizika. O „Revolut“, anot susirašinėjimo, kurį paviešino Kandrotas, apskritai pareiškė, kad gavo reguliuojančios institucijos nurodymą uždaryti Celofano sąskaitą.

„Vieni rėmėsi, kad esu teisiamas, pavyzdžiui, riaušių byloje, tai kur nekaltumo prezumpcija? Tai gal aš nekaltas. „Medicinos bankas“ apskritai parašė, kad daug neigiamos informacijos apie mane internete, tai apie Landsbergį turbūt daugiau neigiamos informacijos, nei apie mane“, – negali patikėti Antanas Kandrotas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teoriškai demokratijoje būti išrinktu į valdžią gali kiekvienas pilietis, kandidatuoti gali ir teisti žmonės, bet praktiškai Kandroto problemos su bankais rodo, kad nebūtinai. Iš esmės, bet kuriam Lietuvos piliečiui kelią dalyvauti rinkimuose gali užkirsti privatus verslas – bankai. VRK pirmininkė sako, kad Celofanui ir panašiems į jį dar likusi viena galimybė pakliūti į rinkimus.

Yra viena galimybė dalyvauti Prezidento rinkimuose – taip pat dalyvauja politinės partijos, jos gali registruotis savarankiškais politinės kampanijos dalyviais, tai tokiu atveju sąskaita yra atidaryta partijos vardu“, – tvirtina vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė.

REKLAMA

Bet jei kandidatas neturi partijos arba nori būti visiškai savarankiškas, tuomet jo kelias į valdžią gali baigtis nė neprasidėjęs.

Matyt ateityje bus galvojama ir apie rinkimų kodekso pokyčius, kurie reikalingi, jau čia turės apsispręsti Seimas, kad tokia situacija būtų išspręsta“, – sako vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė.

Aišku, gal VRK mūsų nori, kad būtų Lietuvoje demokratija, bet švediški bankai, pasirodo, mano priešingai ir šiuo atveju dėl rinkimų dalyvių sprendžia švediški bankai“, – teigia Antanas Kandrotas.

Bankai pasiaiškinimų nesuteikia

TV3 žinios kreipėsi į bankus vienijančią asociaciją, bet šie visuomenei paaiškinti savo sprendimų nesiteikė: „Finansų įstaigos priimdamos sprendimus vadovaujasi tarptautiniais ir nacionaliniais teisės aktais bei vidinėmis įstaigų taisyklėmis. Lietuvos bankų asociacija individualių rinkos dalyvių sprendimų nekomentuoja.“

REKLAMA

Bankai iš tiesų gali atsisakyti suteikti paslaugas žmonėms, kurie kelia riziką ir grėsmę, kad tos rizikos nebus suvaldytos.

Rizikos gali būti įvairiausios, tai gali būti rizikos susijusios su pinigų plovimu, su teroristų finansavimu, su korupcija ir panašios. Tai jeigu visų šitų rizikų bankas negali suvaldyti, tokiam klientui sąskaitos jis neatidarys“, – pasakoja Lietuvos banko atstovas Vaidas Cibas.

Tiesa, Seime šiuo metu yra net 2 už korupciją nuteistos partijos – darbiečiai ir liberalai, joms tokių problemų su bankais nekyla.

Bankai vertina klientų rizikas. Ar bankai kartais suklysta vertindami klientų rizikas? Taip, matyt suklysta, kaip ir visos įstaigos, kaip ir visi žmonės darom klaidas. Tai jeigu bankas nesužiūri visų klientų rizikų ir tas klientas plauna pinigus, tai taip, tai yra banko atsakomybė ir dėl to bankai ir vertina kritiškai klientus“, – teigia Lietuvos banko atstovas Vaidas Cibas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Celofanas šiuo metu rašo skundus, parašė ir Lietuvos bankui, kaip prižiūrinčiai institucijai. Ji bankų sprendimus gali peržiūrėti ir įvertinti.

Lietuvos bankas gali įpareigoti banką atidaryti sąskaitą, pakeisti jo sprendimą? — Mes galime rekomenduoti. Įpareigojimo tokio teisinio neturime“, – atsako Lietuvos banko atstovas Vaidas Cibas.

Putinas net leidžia visiems kandidatuoti, ten tik kitokius žaidimus žaidžia, o pasirodo Lietuvoje yra baisiau negu Putino Rusijoje, kurią mes nuolatos kritikuojame, kad pas juos nėra demokratijos, o pas mus tai yra“, – kritikos negaili Antanas Kandrotas.

Rugpjūtį Celofanas su bendražygiais skelbė steigiantys ir partiją, tuo metu gyrėsi, kad surinko reikiamus 2 tūkstančius narių. Tačiau iki šiol partijos neįregistravo. Sako, kad dar ruošia taktinius manevrus.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

ir tegul eina nx ..pasisokinedamas
reikės dar ir kurti savo banką
už ką balsuoti jei nebus cielofano.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų