Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Ketvirtoje sveikos gyvensenos projekto „Tvirtas kūnas“ laidoje apsilankė klinikinis dietistas ir kūno rengybos treneris Lukas Jaliūnas. Vyras ne tik pasidalino kiek nestandartiniais pratimais, kurie padės patobulinti pečių liniją, bet ir atskleidė keletą itin naudingų patarimų, siekiant pagerinti mitybos racioną.

REKLAMA

„Lemon Gym“ sporto klubo treneriui Aivarui Pekoriui laidos dalyvio labiausiai knietėjo paklausti – tai galima ar ne vakarais valgyti varškę, kad būtum stiprus ir raumeningas?

„Visi pieno produktai sportuojantiems žmonėms, kurie nori atrodyti gerai, mano manymu, turėtų būti visiškai eliminuojami. Jie kaupia vandenį, dalis žmonių net neturi fermentų jiems suvirškinti, pieno produktai yra žalingi. Didžioji dalis žmonių yra alergiški pieno baltymui, jie yra sunkiai virškinami. Labai stipriai apkrauna žmogaus organizmą. Mano patarimas būtų naudoti kuo mažiau šių produktų“, – atskleidė L. Jaliūnas.

Šiais laikais itin populiarėja įvairios „dietos“ – vieną jų, teigianti, kad kalorija lygi kalorijai – nesvarbu, ką valgai, svarbu susirinkti reikiamas maistines medžiagas.

„Tai mitas. Žmogus kaip automobilis. Žmogus yra sunkių procesų raizginys, negalime savęs laikyti šiukšliadėže ir į save mesti bet ką“, – griežtai tokią metodiką vertina L. Jaliūnas.

Kita, nuo seno populiari dieta – nevalgyti po 18 val. – taip pat sulaukė dietologo kirčio.

„Man nevalgymas po 18 val. atrodo lygiai taip pat, kaip valgymas dienos sriubą su skutimosi peiliuku. Tai yra visiška beprotybė ir tuštybių mugė. Tai kaip tik žmogų priartina prie dar didesnių bėdų, o ne rezultato“, – vaizdingai įvertino jis.

Kviečiame žiūrėti visą „Tvirto kūno“ projekto laidą:

 

rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI