Gairės

vitaminai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vitaminai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vitaminai“.

Šios sėklos – aukso gysla organizmui: mažina net aukštą cholesterolį

Moliūgų sėklos naudingos sveikatai: gerina širdies sveikatą, nes mažina aukštą cholesterolį, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir padeda geriau miegoti. Jos yra vienas maistingiausių užkandžių, nes jose gausu antioksidantų ir svarbių vitaminų bei mineralų. Kad moliūgų sėklos būtų naudingos sveikatai, galite jų įdėti į salotas, paskrudinti su prieskoniais arba naudoti moliūgų aliejaus padažą.
2024-02-18

Vitamino D trūkumą išduoda keli ženklai: kiti to nepastebi

Vitaminas D yra vienas svarbiausių vitaminų organizmui – jis apdeda palaikyti kaulų ir širdies sveikatą, taip pat stiprina imuninę sistemą, tačiau dėl mažo skaičiaus saulėtų dienų daugeliui jo trūksta. Vitamino D trūkumą išduoda keli ženklai, kurių dalis net nepastebi arba nekreipia į juos dėmesio.
2024-02-15

Ekspertai įspėja – net nežinodami galite perdozuoti vitaminų ir mineralų: štai kokie simptomai tą išduoda

Esant vitaminų ar mineralų trūkumui jaučiami simptomai gali būti nuovargis, galvos svaigimas, išblyškusi oda, slenkantys plaukai, galūnių tirpimas. Tačiau TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas papasakojo apie vitaminų ir mineralų perdozavimą bei kaip tą atpažinti. Vitaminų ir mineralų perdozavimas gali pasireikšti tada, kai medžiagų organizme trūksta. Tokiais atvejais žmonės yra linkę imtis drastiškų priemonių, kurios gali baigtis preparatų perdozavimu.
2024-01-28

Specialistai įspėja: štai kas išduoda, kad jums trūksta šių vitaminų

Žiemos metu daugeliui žmonių trūksta vienokių ar kitokių vitaminų ir mineralų. Kaip atskirti, kada trūksta tam tikrų medžiagų, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ papasakojo gydytojas Alvydas Unikauskas. Vitaminų trūkumas Kaip laidoje teigia ekspertai, trūkstant vitamino C dažniausiai atsiranda nuovargis, silpnumas, raumenų, sąnarių skausmas, gali patinti, kraujuoti dantenos, atsiranda mėlynės, sunkiau gija žaizdos.
2024-01-20
REKLAMA
Tvarkome ne tik namus, bet ir vaistinėles: ką daryti su nebereikalingais vaistais?  Tvarkome ne tik namus, bet ir vaistinėles: ką daryti su nebereikalingais vaistais?

Tvarkome ne tik namus, bet ir vaistinėles: ką daryti su nebereikalingais vaistais?

Žengimas į Naujus metus gali tapti puikia proga peržvelgti savo namų vaistinėlę – ar joje nėra nebereikalingų ar pasibaigusio galiojimo vaistų bei maisto papildų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė primena svarbiausias taisykles, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
2024-01-16

Ši daržovė – aukslo gysla organizmui: ragina valgyti dažniau

Baklažanai pasižymi išskirtine „kempiniška“ tekstūra, dėl kurios itin gerai sugeria skonį iš kitų patiekalo ingredientų, marinatų ar padažų. Dėl šios unikalios savybės baklažanai tinka daugelio troškinių gamyboje ir ne tik: norint turėti skonio „laidininką“ bet kuriame patiekale visuomet pravers bent sauja gabalėliais pjaustytų baklažanų. Taip pat gydytoja dietologė dr.
2024-01-16

Produktai, stiprinantys imunitetą: valgykite dažniau

Šiandieninė gyvensenos tempas, stresas ir nepalankios išorinės sąlygos gali padidinti organizmo jautrumą ligoms ir sumažinti natūralias gynybines jo galimybes. Imunitetas, kaip svarbi sveikatos dalis, tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, į kurią turėtume atkreipti ypatingą dėmesį.
2023-12-20

Ne vienerius metus kamuoja kosulys? A. Unikauskas atskleidė, kokios galėtų būti to priežastys

Šį šeštadienio rytą TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vėl išties pagalbos ranką tiems, kuriuos kamuoja sveikatos bėdos. Žiūrovai ne tik sužinos, dėl kokių priežasčių galite ne vienerius metus kentėti nuo užsitęsusio kosulio, bet ir kaip reikėtų tai gydyti. O taip pat sužinosime, kaip atsiranda hemorojus, ir kaip geriausia būtų jį gydyti. Prof. Unikauskas gavo labai nuoširdų kauniečio Rimo Tamulevičiaus laišką su klausimu apie kosulį. Laiške rašoma: „Gerb.
2023-11-24

Ar sveika valgyti persimonus? Tą žino ne visi

Mitybos specialistė Rasa savo socialiniame tinkle paskelbė, kad prasidėjo persimonų sezonas bei atsakė, koks paslaptingas persimonų pasaulis slepiasi po jų spalvinga oda. Persimonai yra labai naudingi mūsų organizmui, o mitybos specialistė išskyrė 5 svarbiausias naudas: Vitamino A gausa: vienas persimonas slepia daugiau nei 50 proc. vitamino A dienos normos.
2023-11-22

Ruošiamas sveikas „Hematogenas“ – jame daug geležies, bet tinka ir veganams

Kulinarinė aistra Sveikatos mokslų universiteto mokslininkei diktuoja ir naujus tyrimus. Dabar komanda pluša kurdama alternatyvą rinkoje jau esančiam užkandžiui, tik naudoja vien augalines žaliavas, o ypač daržoves, vaisius, kuriuose daug geležies. Toks batonėlis tinka ne tik viską valgantiems, bet ir sveikesnę ar veganišką mitybą pasirinkusiems gyventojams.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų