telefonai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „telefonai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „telefonai“.

Telekomunikacijų bendrovės darbuotoja per 6 metus įtariama pasisavinusi telefonų, kompiuterių už daugiau nei 124 tūkst. eurų

Vienos telekomunikacijos bendrovės prekybos salono vadovė įtariama pasisavinusi įmonei priklausančią įvairią įrangą – mobiliuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius, ausines ir kt. Nusikaltimai galėjo būti vykdomi šešerius metus. 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ji vadovavo.
2024-06-13

JAV saugumas perspėja dėl pavojaus telefonams: apsisaugoti užteks tik vieno veiksmo per savaitę

Mažiausiai 10 mln. išmaniųjų telefonų yra jautrūs atakoms, vadinamoms „zero-click“ (angl. „nulinio-paspaudimo“), kurie leidžia įsilaužėliams į įrenginius įkelti kenkėjiškas programas bei šnipinėjimo programinę įrangą, vartotojams nė nespaudžiant nuorodų. Visi, turintys „Apple“ ar „Android“, turėtų bent kartą per savaitę išjungti ir įjungti savo įrenginį, kad apsaugotų jį nuo įsilaužėlių.
2024-06-04

Nuo šiandien pakeiskite telefono numerius – vėliau neprisiskambinsite

Nuo šiandien, kovo 1 d., Lietuvoje pradeda veikti telefonų numeriai, kurių priekyje esantį 8 pakeičia 0. Specialistai aiškina, kaip paprasčiau juos pakeisti ir įspėja programėles rinktis atsargiai. Anot pašnekovų, lygiai metus telefonų numeriai veiks tiek su 8, tiek su 0, tiek su kodu +370. Vis tik, gyventojams ir verslams nespėjus pakeisti numerių pradžių su skaičiumi 8 adresatų knygutėse, svetainėse ir kitur, šie numeriai nuo 2025 m. kovo nebeveiks.
2024-03-01

Aktualu visiems: jei to nepadarysite, visi telefonų numeriai nebeveiks

Kitąmet nebeliks dešimtmečius naudotų telefono numerių kodų, tačiau ruoštis tam specialistai pataria jau dabar. Priešingu atveju bus sunku susisiekti, o ypač daug vargo teks verslams. Lietuvoje įprastą aštuonetą telefonų numerių pradžioje pakeis nulis, tačiau paprasčiausia visų išsaugotų adresatų pradžias pakeisti kodu +370. O jei jie – taip ir įrašyti, tada išvis nieko daryti nereikia.
2024-02-06

Netikėta grėsmė telefonų turėtojams: atskleidė naują būdą jus sekti

Žmonės labai pasitiki savo mobiliaisiais telefonais: jais atliekame mokėjimus, dirbame ir užsirašome keistus praėjusios nakties sapnus. Tačiau, deja, jie taip pat gali būti naudojami prieš mus, o naujasis Masačusetso technologijų instituto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip programišiai gali pasinaudoti telefono šviesos jutikliu, kad galėtų sekti mūsų veiklą.
2024-01-28

Naujoji Zelandija uždraus mobiliuosius telefonus mokyklose

Naujosios Zelandijos mokyklose bus uždrausti mobilieji telefonai, penktadienį pareiškė konservatyvusis ministras pirmininkas Christopheris Luxonas, jo vyriausybei siekiant pakeisti smarkiai suprastėjusius šalies raštingumo rodiklius. Naujosios Zelandijos mokyklos kadaise galėjo pasigirti vienais geriausių raštingumo rezultatų pasaulyje, tačiau skaitymo ir rašymo lygis sumažėjo tiek, kad kai kurie tyrėjai baiminasi, jog prasidėjo krizė. Uždraus mokyklose naudotis telefonais Ch.
2023-12-01

Pasauliniai išmaniųjų telefonų pardavimai spalį augo pirmąkart per dvejus metus

Pasaulinė mažmeninė prekyba išmaniaisiais telefonais praėjusį mėnesį, palyginti su pernai spaliu, išaugo 5 proc., skatinama atsigaunančios paklausos besivystančiose rinkose, skelbia tyrimų kompanija „Counterpoint Research“. Jos duomenimis, iki tol pasauliniai išmaniųjų telefonų pardavimai menko 27 mėnesius iš eilės. Praėjusį mėnesį pardavimai buvo solidžiausi nuo 2022-ųjų sausio, pranešė bendrovė, skaičiaus nepateikdama.
2023-11-27

Klaipėdoje sulaikytas vyras, kuris iš mažamečių grobė telefonus

Klaipėdos miesto pareigūnai sulaikė 1998 m. gimusį vyrą, kuriam pareikšti įtarimai dėl atvirųjų vagysčių – įtariama, kad jis uostamiestyje, viešose vietose ar daugiabučių laiptinėse, iš 5 mažamečių pagrobė mobiliuosius telefonus. Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus pranešimą, kad 2023-10-13 apie 10.30 val. į daugiabučio laiptinę kartu užėjęs nepažįstamas vyras iš 2014 m. gimusio mažamečio rankų pagriebė mobilųjį telefoną ir pasišalino.
Kriminalai 2023-11-23

Šalies įstaigos šiemet įsigijo kiniškų telefonų, pernai pirkta kiniškų dronų

Nepaisant pusantrų metų galiojančio draudimo svarbiausioms šalies įstaigoms įsigyti kiniškų technologijų, bent penkios iš jų dar šiemet įsigijo beveik 200 šioje šalyje pagamintų mobiliųjų telefonų, ketvirtadienį skelbia LRT tyrimų skyrius. Be to, dalis įstaigų pernai savarankiškai pirko kiniškų dronų, kurie į draudžiamų technologijų sąrašą buvo įtraukti tik šiemet.
50 2023-11-23

Seimo komitete – svarstymas dėl išankstinio mokėjimo SIM kortelių registracijos

Siekiant greičiau išaiškinti melagingus pranešimus apie sprogmenis, žmonių apgavystes ir pinigų išviliojimą, Seimo Ekonomikos komitetas svarstys, ar mobiliojo ryšio operatorius nuo kitų metų įpareigoti  registruoti išankstinio mokėjimo abonento identifikavimo modulio (SIM) korteles ir jas įsigyjančius asmenis.   Tokias Elektroninių ryšių įstatymo pataisas yra parengęs Ekonomikos komitete dirbantis konservatorius Mindaugas Skritulskas, jas komitetas svarstys trečiadienį.
REKLAMA
REKLAMA

Nori uždrausti telefonus mokyklose, bet kai kurie tam priešinasi: „Atiminėti nedrįsčiau“

Apie tai, kad moksleivių naudojimasis telefonu – žalingas, kalba ne vienas, todėl kai kurių Lietuvos rajonų mokyklose siūloma uždrausti mobiliuosius telefonus. Diskusija šiuo klausimu dabar vyksta ir Radviliškio rajone. Tačiau ekspertas teigia, kad šių dienų aktualijų kontekste, kai mokykloms buvo išsiųsti bauginantys pranešimai apie sprogmenis, toks draudimas gali sukelti problemų.

Lietuvoje mokytojai lengvai pastebi priklausomus vaikus – paėmus telefonus jie tampa pikti ir suirzę

Kinai užsimojo apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia mobiliuose įrenginiuose. Siūloma, kad iki aštuonerių metų išmaniaisiais prietaisais galėtų naudotis iki dviejų valandų per dieną, priklausomai nuo amžiaus, nes ilgesnis buvimas kenkia vaikų sveikatai bei vystymuisi. Lietuviai vaikai kraupsta išgirdę apie tokius ribojimus – kai kurie prisipažįsta internete sėdintys ir 8 valandas per dieną.
REKLAMA
Geras ir dar geresnis – intriguojantys „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“ telefonai  Geras ir dar geresnis – intriguojantys „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“ telefonai

Geras ir dar geresnis – intriguojantys „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“ telefonai

Rugsėjo 26 d. Berlyne „Xiaomi“ pristatė naujus išmaniųjų telefonų modelius „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“. Gamintojas apie šiuos modelius ilgai nieko nepasakojo, tad internete netrūko spėlionių: kaip jie atrodys, kas bus jų viduje, ar telefonai turės „Leica“ kameras? Likus dviem savaitėms iki pristatymo, abu modeliai buvo mano rankose, todėl papasakosiu gerokai daugiau nei rasite kitur.
2023-09-26

7 iš 10 vairuotojų kelionių automobiliu neįsivaizduoja be telefono: naudoja ne tik navigacijai, bet ir pokalbiams ar naršyti

Didžioji dalis visuomenės nuomonės tyrime dalyvavusių respondentų pripažino, kad vairuodami naudojasi telefonu. Nors neretai tai daroma nepažeidžiant taisyklių, pavyzdžiui, telefoną įstačius į laikiklį ar naudojant laisvų rankų įrangą, vis dar neatsispiriama pagundai ir atrašyti į SMS žinutes ar net naršyti. Tik kiek mažiau nei trečdalis (27 proc.) respondentų tvirtino nenaudojantys mobiliojo telefono vairuodami – tokie rezultatai paaiškėjo atlikus tyrimą draudimo bendrovės „If“ užsakymu.
2023-09-17

Vilniuje užsižiūrėjęs į telefoną nepilnametis pakliuvo po troleibusu

Vilniuje Žirmūnų gatvėje ketvirtadienį pavakare 14-metis paauglys pakliuvo po troleibusu. Labai pasisekė, kad vaikinas atsipirko palyginti nesunkiais sužeidimais. Nelaimė įvyko Žirmūnų ir Minties gatvių sankryžoje. Nuo Šilo tilto pusės atėjęs pėsčiasis ketino kirsti Žirmūnų gatvę ir į perėją įžengė jau užsidegus raudonai: vaikinas ėjo žiūrėdamas į telefoną ir nepamatė, kad jam jau dega draudžiamas šviesoforo signalas.

Skubiai įspėja „Android“ naudotojus: kuo greičiau ištrinkite šias programėles

„Android“ naudotojai įspėjami apie naują grėsmę – jūsų asmeniniai banko duomenys gali būti pavogti.  Naudojantys „Android“ telefonus turėtų būti itin atsargūs atsisiunčiant naujas programas į įrenginius. Tai naujausias „Trend Micro“ saugumo ekspertų perspėjimas – jie teigia pastebėję naują nerimą keliančią grėsmę, galinčią suteikti įsilaužėliams visišką prieigą prie asmeninės bankininkystės duomenų, rašo mirror.co.uk.
2023-08-31

Kinija siūlo taisykles, apribojančias vaikų naudojimąsi išmaniaisiais telefonais

Kinijos interneto priežiūros institucija trečiadienį išdėstė taisykles, kuriomis siekiama apriboti vaikų prie išmaniųjų telefonų praleidžiamą laiką.   Tai naujausias smūgis tokioms technologijų milžinėms kaip „Tencent“ ir „ByteDance“, valdančioms socialinės žiniasklaidos platformas ir internetinius žaidimus. Kinijos kibernetinės erdvės administracija (CAC) trečiadienį savo svetainėje paskelbė gairių projektą. Jame numatoma neleisti nepilnamečiams nuo 22 val. iki 6 val.
2023-08-03

Nyderlandai ketina uždrausti naudotis išmaniaisiais įrenginiais pamokų metu

Nyderlandai pranešė, kad ketina uždrausti naudotis išmaniaisiais įrenginiais pamokų metu, kad šie netrukdytų ugdymo procesui. Nyderlandų vyriausybė nurodė, kad mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji laikrodžiai trukdo mokiniams dalyvauti ugdymo procese. Tokia taisyklė turėtų įsigalioti kitais metais. „Daugėja įrodymų, kad mobilieji telefonai daro žalingą poveikį pamokų metu“, – teigiama Nyderlandų vyriausybės išplatintame pranešime.
377
2023-07-12
REKLAMA
„Redmi Note“ – vidurinioji klasė demonstruoja raumenis  „Redmi Note“ – vidurinioji klasė demonstruoja raumenis

„Redmi Note“ – vidurinioji klasė demonstruoja raumenis

Kiekvienais metais vidutinės klasės telefonai gauna kažką naujo, kas anksčiau „priklausė“ tik flagmanams. Našesnis procesorius, geresnės kameros, puikus ekranas, kokybiškos medžiagos ir taip vidutinės klasės išmanusis telefonas priartėja prie daug brangesnių aparatų.
2023-07-10
REKLAMA
Žavi dangaus reiškiniai? 3 patarimai tobuloms nuotraukoms naktį  Žavi dangaus reiškiniai? 3 patarimai tobuloms nuotraukoms naktį

Žavi dangaus reiškiniai? 3 patarimai tobuloms nuotraukoms naktį

Fotografavimas naktį – iššūkis, kurį įveikia tikrai ne kiekvienas. Nors tamsiuoju paros metu užfiksuoti vaizdai leidžia mėgautis įspūdingais gamtos ir dangaus peizažais, daugelio žmonių nuotraukos išlieka pernelyg tamsios, neryškios ar susiliejusios. Siekiantiems tobulos nuotraukos naktinėtojams patartina atlikti abu: atsinaujinti savo išmanųjį telefoną bei iš anksto susipažinti su svarbiausiomis fotografavimo subtilybėmis.
2023-05-23

Pareigūnai aiškinasi, kas pasisavino išmaniuosius telefonus

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, kuomet balandžio 22 d. apie 18.45 val. Kaune, Islandijos pl., iš prekybos centro pagrobti trys išmanieji telefonai „Iphone“. Padaryta turtinė žala siekia beveik 4000 eurų. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo vyrą, galintį turėti tyrimui reikšmingos informacijos.
Kriminalai 2023-05-18

Britų transliuotojas BBC ragina savo darbuotojus ištrinti „TikTok“ iš bendrovės įrenginių

Britų transliuotojas BBC pirmadienį pranešė, kad nurodė savo darbuotojams ištrinti Kinijos įmonei priklausančią vaizdo įrašų dalijimosi programėlę „TikTok“ iš bendrovės įrenginių, išskyrus atvejus, kai ji reikalinga dėl verslo priežasčių, vis daugiau Vakarų institucijų laikantis griežtesnės pozicijos dėl susirūpinimo duomenų rinkimu.
2023-03-21

Įspėja „Tik Tok“ vartotojus: privalote tai padaryti, kitaip gali laukti liūdnos pasekmės

Vis daugiau JAV, Kanados, Europos institucijų draudžia savo darbuotojams naudotis „TikTok“. Kinų valdomas socialinis tinklas laikomas grėsmingu dėl duomenų apsaugos ir šnipinėjimo pavojaus. Jei programėle saugiai naudotis norite ir toliau, ekspertas pasakoja kaip vos keliais mygtukų paspaudimais padidinti savo saugumą. „Vien ES šalyse „TikTok“ programėle kas mėnesį naudojasi daugiau kaip 125 mln. vartotojų.
2023-03-03

Messi Argentinos rinktinės narius nustebino ypatingomis dovanomis

Pasaulio čempionu su Argentina tapęs ir geriausiu praėjusių metų FIFA žaidėjų planetoje pripažintas Lionelis Messi komandą pradžiugino dovanomis. Skelbama, kad L.Messi visiems rinktinės fubolininkams ir trenerių štabo nariams padovanojo po „iDesign Gold“ 35 telefoną. Telefonai buvo auksos spalvos ir ant kiekvieno iš jų buvo išgraviruoti rinktinės narių vardai. L.Messi ši dovana atsiėjo daugmaž 200 tūkst. eurų.
2023-03-02

Svarbu kiekvienam: gyventojai turės perrašyti savo telefonuose esančius numerius

Lietuvos gyventojai turės gerai pamiklinti pirštus, teks perrašyti savo telefonuose esančius numerius, nes kitaip niekam neprisiskambins. Mat mūsų šalyje keisis prieš telefono numerį renkamas kodas. Vietoj aštuoneto reikės rinkti nulį. Tam, kad gyventojams nekiltų nesklandumų, mobiliojo ryšio operatoriai pataria gyventojams visus telefono numerius naudoti su tarptautiniu kodu +370, kuris nesikeis.
2023-02-19

Vagys įniko į telefonus: atskleidė, kokius Lietuvoje vagia dažniausiai

Pernai metais buvo pavogta arba pamesta 30,6 tūkst. telefonų, tai 30 proc. daugiau nei 2021 m., suskaičiavo duomenų analitikos bendrovė „Scorify“, kuri kaupia telekomunikacijos bendrovių pateikiamus duomenis apie pavogtus ar pamestus telefonus ir skelbia juos manoimei.lt platformoje, rašoma pranešime spaudai. Populiariausi tarp vagišių buvo „Samsung“ telefonai. Kaip ir ankstesniais metais, jie sudarė 38 proc. dingusių įrenginių.
2023-02-07

Išradingumui nėra ribų: telefonai nuteistiesiems keliavo paslėpti televizoriuje

Į Pravieniškių 2-ajį kalėjimą nuteistajam siųstą televizorių patikrinę pareigūnai jame aptiko 12 paslėptų telefonų. Kaip pranešė Kalėjimų tarnyba, trečiadienį Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai patikrino vienam nuteistajam siuntiniu atsiųstą televizorių „Estar“. Jį išardžius, buvo pastebėti viduje esantys paslėpti nuteistiesiems leidžiamų įsigyti ir turėti asmeninių daiktų sąraše nenumatyti daiktai.
Kriminalai 2023-02-02

Telefonai per kalėjimų tvoras skrieja dešimtimis

Pravieniškių 2-jame kalėjime Sveikatos priežiūros padalinyje pareigūnai perėmė per kalėjimo tvorą neteisėtai permestus paketus ir sėkmingai užkardė draudžiamų daiktų perdavimą nuteistiesiems, rašoma pranešime. Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai atlikdami tarnybą transporto aikštelėje, apsaugos poste, pastebėjo ant lokalinio sektoriaus tvoros užlipusį nuteistąjį, kuris žvalgėsi po draudžiamos zonos teritoriją.

Į pataisos namus nešamus telefonus ir narkotikus iš nuteistųjų kūnų ištraukė medikai

Medikams iš nuteistųjų kūno ertmių teko traukti į pataisos namus nešamus telefonus ir narkotikus, ketvirtadienį pranešė Kalėjimų departamentas.  Šio departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, turėdami išankstinę informaciją ir bendradarbiaudami su Alytaus pataisos namų pareigūnais, užkardė draudžiamų daiktų – mobiliojo ryšio telefonų ir, kaip įtariama, narkotinių medžiagų gabenimą į pataisos namus.
Kriminalai 2022-10-27
REKLAMA
3 mobiliosios fotografijos tendencijos, aktualios šį rudenį  3 mobiliosios fotografijos tendencijos, aktualios šį rudenį

3 mobiliosios fotografijos tendencijos, aktualios šį rudenį

Šiuolaikinė fotografija per kelis pastaruosius dešimtmečius neatpažįstamai pakeitė veidą – profesionalios kameros nauda gali džiaugtis ne tik būrelis išrinktųjų, bet ir visi išmaniųjų telefonų vartotojai. Kita vertus, keitėsi ne tik patys įrankiai, bet ir nuotraukų estetinis vertinimas. Perprasti vaizdų įamžinimo tendencijas yra svarbu, nes tik taip įprasminsite svarbiausius kokybiškos nuotraukos bruožus, išsiskirsite iš minios ir aplinkinius džiuginsite tikrai originaliu vaizdo turiniu.
2022-10-21

Brazilijoje teismas skyrė „Apple“ baudą dėl be įkroviklių parduodamų telefonų

Brazilijoje teismas ketvirtadienį skyrė „Apple“ 20 mln. JAV dolerių baudą už tai, kad bendrovė parduoda savo išmaniuosius telefonus „iPhone“ be įkroviklių, o teisėjas pavadino tokią praktiką „piktnaudžiavimu“, verčiančiu klientus pirkti papildomą produktą. Sprendimas, kurį bendrovė  dar gali apskųsti, priimtas Brazilijos teisingumo ministerija rugsėjį skyrus gamintojai beveik 2,5 mln.
2022-10-14

ES priėmė sprendimą: įpareigos telefonų, planšečių ir fotoaparatų gamintojus diegti tik USB-C tipo jungtį

ES Parlamentas antradienį priėmė naują įstatymą, pagal kurį nuo 2024 metų pabaigos USB-C tipo jungtis taps standartine jungtimi nedideliuose elektroniniuose prietaisuose – išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir fotoaparatuose.
146 2022-10-04

Pasakė, ar jūsų „iPhone“ telefone veiks spartusis 5G ryšys

Prieš pat oficialią išankstinę naujųjų „iPhone 14“ serijos telefonų prekybos pradžią Lietuvoje, didžiausia pasaulio technologijų bendrovė „Apple“ atskleidė, kurie jos gaminami telefonai veiks su „Telia“ 5G ryšiu. Su naujausia operacine sistema iOS16 5G veiks automatiškai, rašoma pranešime spaudai. Šis ruduo Lietuvoje atneš išties didelių technologinių naujovių.
2022-09-15

Šiuos telefonus vasarą lietuviai sparčiai graibstė: paskelbė TOP 10 populiariausius modelius

Nors pastaraisiais mėnesiais nuolat girdime žinias apie rekordinę infliaciją ir būtinybę taupyti, šią vasarą rinkdamiesi telefonus lietuviai nebuvo linkę pernelyg susiveržti diržų. Populiariausių šiltojo metų sezono įrenginių tope atsidūrė net trys vėliausios serijos „iPhone“ telefonai, kuriems pasipriešinti sugebėjo tik keletas vidutinės klasės „Samsung“ modelių. Tokias tendencijas atspindi naujausia „Telia“ statistika, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2022-09-02
REKLAMA
„OnePlus 10T“ – našus, stabilus, patikimas  „OnePlus 10T“ – našus, stabilus, patikimas

„OnePlus 10T“ – našus, stabilus, patikimas

Kai telefone yra 16 GB operatyviosios atminties ir „Snapdragon 8 Plus Gen 1“ procesorius, norisi kuo greičiau jį įjungti, vienu metu paleisti keliolika programėlių, dar kokį nors labai daug išteklių reikalaujantį žaidimą ir pasižiūrėti „o kas dabar bus?“ Ne vienas telefonas esant tokiai dozei smarkiai užkaistų, pradėtų strigti, bet tik ne „OnePlus 10T“ – vienas našiausių telefonų rinkoje.
2022-09-02

Įspėja šių telefonų savininkus: skubiai atnaujinkite programinę įrangą

„Apple“ perspėjo apie saugumo spragą, leidžiančią įsilaužėliams perimti „iPhone“, „iPad“ ir kompiuterių „Mac“ kontrolę, bei paragino vartotojus įdiegti skubius programinės įrangos naujinius.  Ketvirtadienį ir trečiadienį technologijų milžinė išleido naujinius, skirtus pataisyti spragą, apie kurią įsilaužėliai jau žinojo ir galbūt ja naudojosi.  „Apple“ žino atvejį, kad ši problema galėjo būti aktyviai išnaudota“, – teigė Silicio slėnyje įsikūrusi bendrovė.
58 2022-08-19
REKLAMA
Išmanusis telefonas (nuotr. Shutterstock.com) Išmanusis telefonas (nuotr. Shutterstock.com)

Naujieji „OnePlus“ telefonai: pakėlė kartelę visai rinkai

Anksčiau ar vėliau ateina laikas senąjį telefoną pakeisti nauju. Nesidomintiems rinkos naujovėmis, telefono paieškos gali kainuoti daug laiko ir pastangų. Jeigu iki šiol esate girdėję tik vieną ar du populiariausius telefonų gamintojus ir manote, kad jų gaminami prietaisai yra vienintelis ir geriausias pasirinkimas – klystate. Jau kuris laikas „OnePlus“ gamintojo telefonai skinasi vis platesnį vartotojų palankumą, o neseniai pristatytos naujienos užkariauja rinką.
2022-06-21

Rusams – netikėtas siurprizas: nesiaktyvuoja nauji „Samsung“ telefonai

Dalies „Samsung“ telefonų, kurie įsigyjami taip vadinamuoju „paraleliniu importu“, neįmanoma aktyvuoti Rusijos Federacijos teritorijoje, skelbiama šios šalies žiniasklaidoje. Sumanę apeiti sankcijų draudimus rusai susiduria su techniniais ribojimais kitiems pasaulio regionams skirtuose telefonuose.
383 2022-06-17
REKLAMA
Išmanusis telefonas (nuotr. Shutterstock.com) Išmanusis telefonas (nuotr. Shutterstock.com)

Atėjo laikas įsigyti naują išmanųjį telefoną? Štai į ką vertėtų atkreipti dėmesį

Šiais laikais įsivaizduoti kasdienybę be išmaniojo telefono sunku. Deja, net ir įsigijus patį naujausią modelį, bėgant laikui jis pasensta, veikimas sulėtėja, o ką jau kalbėti apie patirtus smūgius ir stiklo dūžius – juk telefonus su savimi nešiojamės praktiškai visur. Galiausiai, ateina laikas atsisveikinti su išmaniuoju įrenginiu ir įsigyti kitą, tad atrinkome keletą naudingų patarimų, kurie padės išsirinkti tinkamiausią modelį.
2022-06-15

Pravieniškių nuteistiesiems telefonai keliavo paslėpti žaidimų konsolėse

Pravieniškių nuteistiesiems siųstose žaidimų konsolėse pareigūnai rado paslėptus telefonus.  Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pareigūnai, patikrinę dviem nuteistiesiems siuntiniais atsiųstas žaidimų konsoles, jų maitinimo blokuose aptiko slėptuves. Viename bloke buvo sukišti šeši mobiliojo ryšio telefonai ir įkrovimo laidas, kitame bloke – paslėpti trys mobiliojo ryšio telefonai, SIM kortelė ir ausinės, ketvirtadienį pranešė Kalėjimų departamentas.
Kriminalai 2022-06-02

Atskleidė tiesą: ar telefonai sukelia vėžį?

Savęs nebeįsivaizduojame be išmaniojo telefono. Jis mums reikalingas ryšiui su artimaisiais palaikyti, taip pat pramogoms ir informacijai – be telefono šiais laikas nė žingsnio. Tačiau nepaisant visų naudingų telefono funkcijų, turbūt visi esame girdėję, kad per ilgai į telefoną žiūrėti negalima, antraip rizikuojame susirgti vėžiu ar net smegenų naviku. Šis įsitikinimas, apie kurį kalbama jau 20 metų, dabar buvo paneigtas naujame „Journal of the National Cancer Institute“ publikuotame tyrime.
2022-04-01

Eros pabaiga: galutinai išjungiami senieji pagalbos tarnybos telefonai, lieka 112

Penktadienį bus galutinai išjungti senieji pagalbos tarnybos telefonai, lieka vienas skubiosios pagalbos numeris – 112. Numeriais 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033 tarnybos nebuvo pasiekiamos jau nuo pernai spalio, iki šiol jais paskambinus vartotojai lietuvių ir rusų kalbomis dar girdėjo informacinį pranešimą, kuriuo buvo siūloma naudotis numeriu 112. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, galutinai išjungus senuosius pagalbos numerius, bus galima atsisakyti nuo Sovi...
Aktualijos 2022-04-01

Kaunietė darželio auklėtoja kirto supermamytėms: „Tokių kaip jūs negaliu pakęsti“

„Esu ilgametė auklėtoja, su vaikais dirbu daugiau nei 25-erius metus ir kartą bei visiems laikams noriu pasakyti, ką galvoju apie supermamytes, kurios mums kiekvieną dieną ūžia galvas. Pykit nepykit, bet tylėti aš nebenoriu“, – tv3.lt atsiųstame laiške rašo Dainora iš Kauno. Neseniai teko matyti viešą laišką, kuriame tariamai susirūpinusi mama nežinojo kaip elgtis su auklėtoja, kuri naudojasi telefonu, kol vaikai laiką leidžia grupėje.
2022-01-17

Ką daryti, kad telefono baterija tarnautų ilgiau? 1 įprotis jai ypač žalingas

Nemažai žmonių savo telefonus krauna naktimis, kad iš ryto rastų pilnai įkrautą bateriją ir galėtų išmaniuoju naudotis visą dieną. Nors tai gali būti patogu, išmaniojo baterija tuo tikrai nesidžiaugia. Kodėl krauti telefoną naktimis žalinga ir kuo pakeisti šį įprotį, kad baterija tarnautų ilgiau? „Išmaniuosiuose naudojamos ličio jonų baterijos, kurios, kitaip nei senosios nikelio baterijos, neturi „atminties“. Paprastai sakant, jas galima įkrauti nepilnai ir dėl to jų talpa nesumažės.
2022-01-17

Mažeikių rajone – it veiksmo filme: į namą įsiveržę 4 plėšikai pagrobė daiktų už 76 tūkst. eurų

Mažeikių rajone naktį į namą įsibrovę plėšikai pagrobė telefonus, pinigus, iš kiemo išvarė du automobilius. Kaip pranešė policija, trečiadienį, po 4 val., gautas pranešimas, kad nakties metu į namą įsiveržė keturi asmenys. Panaudoję fizinį smurtą prieš 30-metų ir 61-erių moteris bei 39 metų vyrą, pagrobė du mobiliojo ryšio telefonus, auksinį žiedą, 1 tūkst. eurų bei iš namo kiemo pagrobė du automobilius. Nukentėjusieji į medikus nesikreipė. Materialinis nuostolis – 76 tūkst.

Telefoniniai sukčiai rankų sudėję nesėdi: šįkart nusitaikė į „Swedbank“ klientus

Antradienį kai kuriuos „Swedbank“ klientus pasiekė apgavikiškos žinutės, kuriose siunčiama nuoroda atidaro sufalsifikuotą internetinį portalą, labai panašų į tikrąjį. Apsimesdami banku ir gyventojams siųsdami gąsdinančias žinutes sukčiai bando praturtėti kitų sąskaita. „Pastaruoju metu gyventojai sulaukia skambučių bei SMS žinučių su nuorodomis į netikrą „Swedbank“ puslapį, skatinant atblokuoti užblokuotas sąskaitas ar sustabdyti neegzistuojančius pavedimus.

Ekspertai pataria: ką daryti susilpnėjus telefono ryšiui

Kalnuotos ir miškingos vietovės, šalia namų tekanti upė ar skardinis stogas – priežasčių, kodėl ryšys gali susilpnėti yra daug. Technologijų ekspertai tikina, kad susidūrus su ryšio problemomis kiekvieną situaciją reikėtų vertinti individualiai, nes nuo to gali priklausyti ir problemos sprendimo būdai. Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas aptaria dažniausias silpno ryšio priežastis ir dalijasi patarimais, kaip jas pašalinti.
2021-11-20

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija. Įrenginiui sugedus svarbu žinoti ne tik tai, ką daryti reikėtų, bet kur kas svarbiau – ko geriau nedaryti. Evaldas Viselga, įrenginių serviso „Smart Master“ vadovas, dalijasi įžvalgomis, ką reikia žinoti apie išmaniųjų įrenginių kokybės garantiją ir kaip netyčia jos neprarasti.
2021-10-31

„iPhone“ gali būti nulaužtas ir be jokių nuorodų paspaudimų – pakako vienos žinutės

Žurnalistas Benas Hubbardas įprastai yra atsargus. Tačiau 2020 ir 2021 metais į jo „iPhone“ telefoną vis tiek buvo įsilaužta. Kaip? Pakako paprastos žinutės. Įprastai į telefonus įsilaužiama po to, kai naudotojas paspaudžia į elektroninį laišką įterptą nuorodą arba tiesiog neatsargiai naršo internete. Tačiau Hubbardas savo patirtį apibūdino kitaip - „tarsi būtum apiplėštas vaiduoklio“. Pakako to, kad į Hubbardo telefoną atkeliautų „iMessage“ žinutė.
2021-10-28

„Xiaomi“ atmeta NKSC atlikto tyrimo išvadą dėl telefonų saugumo

Mobiliuosius telefonus gaminanti kinų įmonė „Xiaomi“ atmeta Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) atlikto tyrimo išvadas dėl šių įrenginių saugumo rizikos, žada atlikti išorinį tyrimą. Gamintojas šią savaitę išplatintame pranešime teigia, kad „Xiaomi“ telefonai neriboja ir nefiltruoja naudotojų gaunamos ar siunčiamos informacijos, to nebuvo daroma ir anksčiau.
Į viršų