seimas

Lietuvos Respublikos Seimas

 

Tai vienarūšis parlamentas, atliekantis įstatymų leidybos funkcijas Lietuvoje. Jis sudarytas iš 141 nario, išrinktų ketverių metų kadencijai pagal mišrią rinkimų sistemą: dalis parlamentarų renkama vienmandatėse apygardose pagal daugumos sistemą, o kita dalis – pagal proporcinę sistemą iš partijų sąrašų.

 

Seimas priima įstatymus, tvirtina valstybės biudžetą, sprendžia vyriausybės sudėties klausimus ir atlieka kitas svarbias funkcijas, susijusias su valstybės valdymu ir politikos formavimu. Seimo veikla yra pagrindas demokratinės santvarkos veikimui šalyje, užtikrinant piliečių atstovavimą ir valdžios institucijų veiklos kontrolę.

 

 

Siūloma įpareigoti savivaldybes per 60 dienų skirti patalpas rinkėjus priiminėjantiems Seimo nariams

Siekiant sudaryti tinkamas sąlygas vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktiems Seimo nariams priimti rinkėjus, siūloma įpareigoti savivaldybes ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo kreipimosi dienos skirti parlamentarams patalpas susitikimams su gyventojais. Tokias nuostatas įteisinti Seimo Statute siūlo socialdemokratė Indrė Kižienė. Jos nuomone, tokia tvarka užtikrintų, jog Seimo nariai savalaikiai bei netrukdomai galėtų tinkamai vykdyti savo pareigas.
Aktualijos Prieš 7 val.

KGB bendradarbių išslaptinimo klausimą Seimas perdavė svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetui

Seime pradėtas svarstyti buvusių KGB bendradarbių išslaptinimo iniciatyvas parlamentarai perdavė Teisės ir teisėtvarkos komitetui (TTK).  Tai jau antras komitetas, kuris imsis šių aštrias diskusijas keliančių įstatymų pataisų. Šį klausimą jau svarstęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nepritarė buvusių KGB bendradarbių išslaptinimui. Tačiau su tokiu jo sprendimu ketvirtadienį nesutikęs Seimas nutarė atsiklausti TTK nuomonės.

Parlamentarai nutarė toliau svarstyti prisipažinusių buvusių KGB agentų išviešinimą

Parlamentarai nutarė, kad siūlymai, jog vienaip ar kitaip turi būti paviešinti prisipažinę buvę slapti KGB bendradarbiai, privalo būti svarstomi toliau. Seimo nariai ketvirtadienį atmetė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) sprendimą nepritarti ir konservatoriaus Arvydo Anušausko, ir „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio projektams. Kad jie toliau būtų svarstomi, balsavo per 70 parlamentarų.

Seimas pritarė: nustatytos greičio matuoklių įrengimo keliuose sąlygos

Seimas ketvirtadienį pritarė įstatymo pakeitimams, nustatantiems greičio matuoklių įrengimo keliuose tvarką. Už Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas balsavo 105 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, du parlamentarai susilaikė. Iki šiol už visą procesą – tiek matuoklių parinkimą, skaičių, išdėstymą, įrengimą, priežiūrą, kontrolę ir kita – buvo atsakinga viena institucija – „Via Lietuva“. „Reikia balsuoti už šitą įstatymo projektą, nes taip, kaip buvo iki šiol, būti nebegali.
2025-05-08

Vairuotojams – nauji pokyčiai: greičio matuoklius įrengs kitaip

Seimas ketvirtadienį pritarė įstatymo pakeitimams, nustatantiems greičio matuoklių įrengimo keliuose tvarką. Už Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas balsavo 105 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, du parlamentarai susilaikė. Iki šiol už visą procesą – tiek matuoklių parinkimą, skaičių, išdėstymą, įrengimą, priežiūrą, kontrolę ir kita – buvo atsakinga viena institucija – „Via Lietuva“. „Reikia balsuoti už šitą įstatymo projektą, nes taip, kaip buvo iki šiol, būti nebegali.
2025-05-08

Už patalpų suteikimą lošimui, alkoholio ir narkotikų vartojimui – ženkliai didesnės baudos: štai kiek teks susimokėti

Patalpų, kuriose lošiama, ištvirkaujama arba vartojamas alkoholis, savininkai nuo šių metų liepos bus baudžiami dukart didesnėmis baudomis. Dar didesnės baudos grės patalpų, kur vartojami narkotikai, savininkams.   Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Administracinių nusižengimo kodekso pataisas: už balsavo 109 parlamentarai, prieš nebuvo, o susilaikė šeši.
2025-05-08

Seimas pareiškė nepripažinsiantis užgrobtų Ukrainos teritorijų Rusijai

Lietuvos Seimas pareiškė nepripažinsiantis užgrobtų Ukrainos žemių Rusijai. Tai sakoma ketvirtadienį parlamento priimtoje rezoliucijoje. Už ją balsavo 118 Seimo narių, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė. „Jokie Rusijos Federacijos įvykdyti ir toliau vykdomi Ukrainos teritorijos užgrobimai Lietuvos Respublikos Seimo nebus pripažįstami nei de jure, nei de facto“, – teigiama joje.

Seime prisiekė naujoji valstybės kontrolierė Segalovičienė

Ketvirtadienį Seime prisiekė naujoji Valstybės kontrolės vadovė Irena Segalovičienė. Iki šiol ji ėjo prezidento Gitano Nausėdos vyriausiosios patarėjos pareigas. I. Segalovičienės priesaiką priėmė pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas Juozas Olekas.

Seime – paskutinis balsavimas dėl kripto įmonių licencijavimo iki metų pabaigos

Seimas ketvirtadienį apsispręs, ar pusmečiui – iki 2026 metų sausio pratęsti kripto įmonių licencijų suteikimo terminą. Dabar jis numatytas iki birželio 1 dienos.   Parlamentarai balsuos dėl tai numatančių Kriptoturto rinkų bei Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymų pataisų. Lietuvos bankas (LB) BNS praėjusią savaitę nurodė, kad dėl licencijų jau kreipėsi 23 įmonės, vertinama 14 paraiškų, tačiau nė vienai įmonei licencija dar neišduota.
2025-05-08

Seimas spręs, ar riboti greičio matuoklių įrengimą keliuose

Seimas spręs, ar riboti greičio matavimo prietaisų įrengimą keliuose. Pakeitimai numato, kad viename kelyje galėtų būti iki trijų ne daugiau kaip 10 km ilgio vidutinio greičio matavimo ruožų, o momentinių matuoklių vienoje kelio pusėje – iki penkių. Prieš visus matuoklius turėtų būti pastatyti ženklai.
REKLAMA
REKLAMA

Seimas ketina numatyti baudas už patalpų suteikimą narkotikų vartojimui

Seimas ketvirtadienį ketina nustatyti administracinę atsakomybę už patalpų suteikimą vartoti narkotinėms, psichotropinėms ar kitoms psichiką veikiančioms medžiagoms. Už pirmą kartą padarytą tokį nusižengimą siūloma numatyti nuo 100 iki 300 eurų siekiančias baudas. Jei Seimas pritartų, toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą nuo 300 iki 700 eurų.

Seime prisieks naujoji valstybės kontrolierė Segalovičienė

Ketvirtadienį Seime prisieks naujoji Valstybės kontrolės vadovė Irena Segalovičienė. Iki šiol ji ėjo prezidento Gitano Nausėdos vyriausiosios patarėjos pareigas.

Seimui bus pateiktas siūlymas plėsti poligrafu tiriamų asmenų ratą

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė pasiūlys Seimui praplėsti poligrafu tiriamų asmenų ratą. Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo į poligrafu tiriamųjų sąrašą įtraukti įslaptintus sandorius sudarančių įmonių darbuotojus bei tiekėjus-fizinius asmenis, kai šie prašo leidimo dirbti su įslaptinta informacija. Kaip teigiama projekto aiškinamajame rašte, šių asmenų veikla yra susijusi su tokio pobūdžio jautrios informacijos naudojimu.

Parlamentarai žada imtis abortus įteisinančio įstatymo

Seimas ketvirtadienį planuoja pradėti svarstyti Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti abortus ir numatyti, kad ši paslauga teikiama nemokamai. Grupė Seimo narių iš valdančiųjų ir opozicinių frakcijų siūlo nėštumo nutraukimą įteisinti įstatymu. Dabar aborto tvarka apibrėžiama sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Pagal projektą, į įstatymą būtų perkelta dabar ministro nustatyta nėštumo nutraukimo tvarka.
2025-05-08

Seimo nariai Ukrainoje kolegas patikino, kad Lietuva išliks ištikima partnere iki pergalės

Su vizitu Ukrainoje šią savaitę apsilankę parlamentarai susitikimuose su kolegomis patikino, kad Lietuva išliks ištikima partnere iki pergalės ir toliau padės Kyjivui euroatlantinės integracijos kelyje.  Kaip trečiadienį pranešė Seimas, prieš Rusijos agresiją kovojančioje šalyje pirmadienį bei antradienį lankėsi socialdemokratai Juozas Olekas, Ruslanas Baranovas, Saulius Luščikas ir konservatorė Dalia Asanavičiūtė.

Lietuvoje gali nelikti daugiau nei 70 greičio matuoklių: nori nustatyti, kaip tankiai juos įrengti

Pritarus Seime pateiktam siūlymui, šalies miestuose turėtų nelikti daugiau nei 70 greičio matuoklių. Policija ir dalis Seimo narių aiškina, kad tokie pokyčiai neturi jokio pagrindo, mat panaikinus dalį greičio matuoklių, vairuotojai esą nesilaikys leistino greičio, prasidės karas keliuose ir pasipils avarijos.

Seimas svarstys, ar leisti mokslinę veiklą vykdantiems startuoliams ilgiau pretenduoti į valstybės paramą

Seimas svarstys siūlymą, kuriuo mažiausioms įmonėms, vykdančioms mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP), į valstybės paramą pretenduoti galinčio startuolio statusas galiotų ilgiau – daugiausiai 10 metų. Anot Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kuri ir inicijavo šį projektą, dabartiniame Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme visoms labai mažoms ir mažoms įmonėms toks statusas maksimaliai gali galioti 5 metus.
2025-05-06

Seimas: ministras neturi spręsti dėl cheminių medžiagų naudojimo prie vandenviečių

Aplinkos ministrai neturėtų spręsti dėl pavojingų cheminių medžiagų naudojimo vandenviečių apsaugos zonose.   Parlamentarai antradienį pritarė Aplinkos apsaugos komiteto siūlymui neįpareigoti ministrų priimti tokius  sprendimus, jeigu nekyla rizikos užteršti aplinką.  Už komiteto išvadą antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 15, o susilaikė 15. Galutinis balsavimas vyks kitame posėdyje.
2025-05-06

Seimas ėmėsi siūlymo į statutą perkelti reikalavimus dirbti su įslaptinta informacija

Parlamentarai pradėjo svarstyti Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio siūlymą į Seimo statutą perkelti reikalavimus parlamentarams dirbti su įslaptinta informacija. Po pateikimo už jo projektą balsavo 71 Seimo narys, prieš buvo keturi, 24 politikai susilaikė.
Aktualijos 2025-05-06

Skvernelis: Žemaitaitis nevyks į NATO Parlamentinę asamblėją, kol nebus pakeistas Seimo statutas

Kol Seimo statute nebus įtvirtintas sąrašas pareigybių, kurioms būtina turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija, „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis nevyks į NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) renginius, sako Seimo pirmininkas. Parlamentarai antradienį iš plenarinio posėdžio darbotvarkės išbraukė Seimo nutarimo projektą dėl R. Žemaitaičio pašalinimo iš Lietuvos Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje.

Klausimas dėl Žemaitaičio likimo NATO Parlamentinėje Asamblėjoje – išimtas iš Seimo darbotvarkės

Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo išbraukti leidimo dirbti su įslaptinta informacija negavusį „Nemuno aušros“ lyderį Remigijų Žemaitaitį iš Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje ir Ekonomikos komiteto narių pavaduotojų gretų. Šie klausimai buvo numatyti antradienį vyksiančio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje, tačiau parlamentas, socialdemokrato Tado Barausko siūlymu, svarstymą nutarė atidėti.

Seimas svarstys siūlymą pasitraukti iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos

Antradienį Seime bus svarstomas siūlymas pasitraukti iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos. Apie regioniniu mastu priimtą sprendimą denonsuoti priešpėstinių minų konvenciją Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė kovo pradžioje. Iš pradžių apie tokį žingsnį informavo Baltijos šalys bei Lenkija, netrukus – ir Suomija.

Seimo Antikorupcijos komisija aiškinasi, ar „Bankerą“ prižiūrėjusios institucijos tinkamai atliko funkcijas

Seimo Antikorupcijos komisija pradėjo rinkti informaciją, ar finansinių technologijų įmonę „Bankera“ prižiūrėjusios atsakingos institucijos tinkamai vykdė bendrovės priežiūrą ir kontrolę, siekiant užkardyti galimą pinigų plovimą ir kitas galimas nusikalstamas veikas.
2025-05-05

Seime sieks panaikinti Landsbergio valstybės vadovo statusą: konservatoriai atkerta – „apgailėtina“

Į antradienio Seimo posėdžio darbotvarkę įtrauktas įstatymo projektas, kuriuo bus siūloma panaikinti profesoriaus Vytauto Landsbergio, kaip valstybės vadovo, statusą. Konservatoriai tvirtina, kad tai – primityvi ir skaldanti iniciatyva. Konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė pirmadienį feisbuke rašo, kad valdantieji sieks panaikinti V. Landsbergio valstybės vadovo statusą.

Širinskienė: motyvacijos balsuoti už mokestinius pakeitimus lieka vis mažiau

Valdantiesiems pirmadienį rinksiantis diskutuoti apie planuojamus mokesčius, vienos iš koalicijos parterių Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politikė Agnė Širinskienė sako, jog motyvacijos balsuoti už mokesčių pakeitimus lieka vis mažiau. „Mes labai seniai koalicijos partneriams keliame klausimus, ypač dėl nekilnojamojo turto mokesčio ir, tarkime, grindys 40 tūkst. eurų nėra mus tenkinančios, pirmojo būsto apmokestinimo klausimas. Tai tų pastabų turime.

Seimas nepritarė siūlymui narkotines medžiagas reguliuoti įstatymu, o ne ministro įsakymu

Seimas nepritarė iniciatyvai narkotines ir psichotropines medžiagas bei jų kiekius reguliuoti įstatymu, o ne sveikatos apsaugos ministro įsakymu.  Už tai siūlančias Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas praėjusią savaitę po pateikimo balsavo 30 parlamentarų, prieš – 18, susilaikė 24. Nepaisant nepalankaus balsavimo, iniciatyva nebuvo atmesta, ją pasiūlyta tobulinti.

Prakalbo apie dramą Seime ir kas įvyko: nesupranta 1 dalyko

Seimas atsisakė panaikinti socialdemokrato Arūno Dudėno teisinę neliečiamybę – sprendimui pritrūko balsų, nes dalis parlamentarų buvo išvykę ar pasitraukė iš salės. Opozicija įtaria, kad balsavimo eiga galėjo būti suplanuota siekiant apsaugoti kolegą nuo teisėsaugos.

2026-ieji bus ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Balio Gajausko metai

Seimas paskelbė 2026-uosius metus ne tik Žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus, Lietuvos radijo, Lietuvos Helsinkio grupės, bet ir Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Balio Gajausko metais. Tokį sprendimą parlamentarai priėmė, atsižvelgdami į istorinės, politinės, sociokultūrinės atminties išsaugojimo svarbą ir valstybei svarbių įvykių, asmenybių, sukakčių minėjimus.

Sabatauskas: nemanau, kad pokyčiai dėl teisinės neliečiamybės galėtų būti įgyvendinami

Kilus diskusijoms po Seime nepavykusio balsavimo dėl socialdemokrato Arūno Dudėno imuniteto naikinimo, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas skeptiškai vertina premjero Gintauto Palucko siekį inicijuoti pokyčius dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto.  Analogiškai politikas atsiliepia ir apie demokratų „Vardan Lietuvos“ lyderio Sauliaus Skvernelio siūlymą, jog parlamentarų teisinė neliečiamybė galios tik su Seimo veikla susijusių klausimų kontekste.

Seimas svarstys, ar mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbos

Seimas svarstys, ar savivaldybėse dirbantiems mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbą. Kaip teigė šią savaitę įstatymo projektą posėdžio metu pristatęs socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas, šiuo metu 17 savivaldybių nėra mobilizacijos specialistų. Anot jo, nors konkursai į šias pareigas yra paskelbti, tačiau dažnu atveju kandidatai neatitinka reikalavimų. „Vienas iš svarbiausių reikalavimų, kurio neatitinka, tai yra anglų kalbos mokėjimas B2 lygiu.

Seimas svarstys siūlymą suvienodinti globėjų ir tėvų teises tvarkant vaikų turtą

Seimas svarstys siūlymą globėjams praplėsti teisę tvarkyti nepilnamečių vaikų turtą. Po pateikimo bendru sutarimu šią savaitę pritarta Civilinio kodekso bei Notariato įstatymų pakeitimams, numatantiems, kad ne tik tėvai, bet ir globėjai turėtų galimybę sudaryti sandorius, susijusius su nepilnamečio vaiko turtu.

Parlamentas linkęs pritarti siūlymui leisti plačiau naudoti ginklų duslintuvus

Seimas yra linkęs pritarti siūlymams laisviau naudoti ginklų duslintuvus. Įstatymo pataisos, numatančios galimybę naudoti duslintuvus su ilgavamzdžiais ginklais, šią savaitę įveikė dar vieną balsavimą parlamente. „Moksliniais tyrimais yra pripažinta, kad garsas, kurį sukelia šaunamieji ginklai, turi ilgalaikį neigiamą poveikį juos naudojančių asmenų klausai, nes šaunamasis ginklas sukelia iki 156–163 decibelų triukšmo lygį.

Naikinamų melioracijos įrenginių savininkus siūloma atleisti nuo likutinės vertės įmokų

Parlamentinis Aplinkos apsaugos komitetas siūlo Seimui atleisti melioracijos įrenginių savininkus nuo naikinamų tokių statinių likutinės vertės įmokų į biudžetą.  Komitetas praėjusį trečiadienį pritarė tokiai liberalo Simono Gentvilo inicijuojamai Melioracijos įstatymo  pataisai.   „Melioraciniai įrenginiai – tai moliniai vamzdeliai. Tai centų klausimai.

Demokratai sieks, kad teisinė neliečiamybė galiotų tik su Seimo veikla susijusiais atvejais

Demokratai sieks koalicinės sutarties papildymo, kuriame būtų numatyta, jog parlamentarų teisinė neliečiamybė galios tik su Seimo veikla susijusių klausimų kontekste, sako Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.

Skvernelis atsakė, ar demokratai trauksis iš koalicijos: pirštu bedė į socialdemokratus

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad trečiadienį posėdžiavusi Demokratų Sąjungos „Vardan Lietuvos“ valdyba nusprendė nesitraukti iš koalicijos gretų. Visgi politikas sako, kad valdančiosios daugumos partneriams sulaužius koalicijos sutartį demokratai negali garantuoti, kad palaikys premjero Gintauto Palucko Vyriausybės pristatytus mokestinės sistemos pakeitimus.

Ūkininkams siūloma leisti gaminti dar du litrus naminukės kokybės tyrimams

Seime kelią skinasi siūlymas leisti ūkininkams, auginantiems grūdines kultūras ir turintiems kaimo turizmo sodybas, papildomai pasigaminti du litrus naminio alkoholio, vadinamosios naminukės, kaip pavyzdį, skirtą tik sertifikavimui.       Toks produkto kiekis būtų naudojamas kokybės tyrimams – Žemės ūkio agentūrai įvertinus ūkininkai produktui gautų tautinio paveldo sertifikatą ir galėtų jį gaminti.

Parlamentarai nesutiko išbraukti Gegužės 1-osios iš šventinių dienų sąrašo

Seimas antradienį nesutiko išbraukti Gegužės 1-osios iš šventinių dienų sąrašo. Po pateikimo už liberalų siūlymą atsisakyti Tarptautinės darbo dienos kaip valstybinės šventės ir ją iš Darbo kodekso perkelti į Atmintinų dienų įstatymą balsavo 23 parlamentarai, prieš buvo 33, dešimt susilaikė. Projektą pristatęs Simonas Gentvilas sakė, kad Lietuva yra antra valstybė Europoje pagal šventinių dienų skaičių, daugiau jų – 17 – esą turi tik Rumunija.

Seimas pasiūlė tobulinti įstatymo pataisas dėl LRT tarybos sudarymo tvarkos

Seimas nepalaikė Liberalų sąjūdžio frakcijos iniciatyvos keisti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos sudarymo tvarką, tačiau idėjos visiškai „nepalaidojo“. Antradienį įstatymo pataisos, kuriomis buvo siekiama sumažinti LRT taryboje valstybės institucijų atstovavimą ir įtraukti į ją žurnalistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, grąžintos iniciatoriams tobulinti.

Seimas svarstys siūlymą Ukrainoje savanoriaujančius Lietuvos gyventojus atleisti nuo PSD skolų

Seimas svarstys siūlymą Ukrainoje kovojančius ir savanoriaujančius Lietuvos gyventojus atleisti nuo Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skolų. Antradienį tai numatančias Sveikatos draudimo įstatymo pataisas po pateikimo palaikė 82 Seimo nariai, prieš balsavo 3, susilaikė 6 atstovai.
2025-04-29

Seime atgimė siūlymas leisti moterų pavardes rašyti kitaip

Naujame parlamente kelią skinasi praėjusios kadencijos Seimo narės, laisvietės Ievos Pakarklytės projektas leisti moterų pavardes rašyti su galūne -a. Antradienį parlamentarai atmetė buvusio Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pernai spalį patvirtintą išvadą, kuria nepritarta I. Pakarklytės projektui. Už neigiamos komiteto išvados atmetimą balsavo 38 Seimo nariai, prieš buvo 34 ir 13 susilaikė.

Seimas nepriėmė svarstyti liberalų siūlymo dėl papildomų lėšų gynybai

Seimas atmetė Liberalų sąjūdžio siūlymą valstybės papildomai pasiskolintas lėšas skirti išskirtinai gynybai bei 2026 metais įšaldyti biudžeto asignavimų valdytojų išlaidų augimą.  Seimas antradienį nepritarė tokios rezoliucijos projektui: už balsavo 33 Seimo nariai, prieš buvo 31, o susilaikė 24.  Liberalai siūlė papildomas kitais metais numatomas pasiskolinti lėšas – 560 mln.
2025-04-29

Seimas pusmečiu pailgino konfiskuojamo turto vertinimą

Seimas pusmečiu pailgino terminą, per kurį turės būti įvertintas valstybės planuojamas konfiskuoti turtas, susijęs su nusikalstama veikla, neteisėtai užvaldytas arba kai nežinomas jo savininkas.  Už tai balsavo 85 Seimo nariai, prieš ir susilaikė po vieną. Tokio turto vertinimas turės būti atliktas per kuo trumpesnį laiką, bet ne ilgiau kaip per devynis mėnesius vietoj dabar numatytų šešių.
2025-04-29

Politikai už konkurenciją baustoms įmonėms siūlo palengvinimą

Seime skinasi kelią pataisos, leidžiančios už konkurencijos pažeidimus nubaustoms ir teismui baudas apskundusioms įmonėms laikinai nemokėti pusės baudos.  Priverstinis visos baudos išieškojimas būtų stabdomas iki teismo sprendimo įsiteisėjimo.    Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Konkurencijos įstatymo pataisoms: už balsavo 90 Seimo narių, prieš ir susilaikiusių nebuvo. Galutinis balsavimas vyks vėliau.

Seimas svarstys siūlymą sudaryti prielaidas greičiau pateikti vykdomuosius dokumentus

Seimas antradienį po pateikimo pritarė Teisingumo ministerijos teiktiems įstatymo projektams, kuriais siūloma sudaryti prielaidas greičiau pateikti vykdomuosius dokumentus. Įstatymo pataisos po pateikimo pritarė 86 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikiusiųjų nebuvo. Toliau teisės aktų pakeitimai bus svarstomi parlamento komitetuose.
Aktualijos 2025-04-29

Briuselyje užstrigo beveik 20 Seimo narių delegacija

Belgijos oro uostų darbuotojams antradienį paskelbus streiką, 18 komandiruotėje Briuselyje esančių Lietuvos parlamentarų negali grįžti į Lietuvą, praneša naujienų portalas LRT.lt. Šią informaciją portalui patvirtino vienas iš ten esančių Seimo narių Ruslanas Baranovas. LRT.

Socialdemokratas Arūnas Dudėnas išsisuko iš „čekiukų“ bylos: kolegos Seime jį apgynė

Seimas antradienį neleido prokurorams baudžiamojon atsakomybėn patraukti parlamentaro socialdemokrato Arūno Dudėno vadinamojoje čekiukų byloje. Už tai balsavo 69 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė du politikai. Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn gali duoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras iš 141. Išvengti baudžiamosios atsakomybės Seimo nariui padėjo didžioji dalis Socialdemokratų partijos frakcijos, taip pat „Nemuno aušros“ ir „valstiečių“ frakcijų nariai.

Seimui – siūlymas Ukrainoje savanoriaujančius Lietuvos gyventojus atleisti nuo PSD skolų

Seimo liberalas Virgilijus Alekna antradienį ketina pateikti parlamentui įstatymo pataisas, siūlančias pagalbą Ukrainoje teikiančius Lietuvos gyventojus atleisti nuo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įsiskolinimų. Jei Seimas pritartų, išvykimo laikotarpiu jiems susidariusi PSD įmokų skola būtų anuliuojama.  „Lietuvos valstybė turėtų padėti tiems savanoriams, kurie padeda Ukrainos valstybei. Siūlau atleisti juos nuo PSD skolų.

Paluckas: Seime reikėtų peržiūrėti reikalavimus dirbti su įslaptinta informacija

Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad Seime reikėtų peržiūrėti reikalavimus dėl darbo su įslaptinta informacija. Taip jis kalbėjo Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui po Valstybės saugumo departamento (VSD) rekomendacijos atsisakius išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui ir dabar inicijuojant politiko pašalinimą iš Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje.

Po VSD išvados – Skvernelio reakcija: žada inicijuoti Žemaitaičio šalinimą iš delegacijos NATO

Žvalgybai rekomendavus aušriečių lyderiui Remigijui Žemaitaičiui nesuteikti leidimo dirbti su įslaptinta informacija, Seimo vadovas Saulius Skvernelis žada inicijuoti parlamentaro pašalinimą iš delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje. „Aš privalau inicijuoti, kadangi leidimas nėra išduotas ir sudėtis delegacijos turi keistis.

Ukrainiečiai parlamentarų susitikime nepageidauja „Nemuno aušros“ narių

Rengiamame Ukrainos ir Lietuvos parlamentarų susitikime nepageidaujami „Nemuno aušros“ Seimo nariai, skelbia LRT radijas. Šią informaciją patvirtino ir konservatorius Žygimantas Pavilionis. „Teko vadovauti tam Užsienio reikalų komiteto posėdžiui, kur buvo tvirtinama ši komandiruotė. Ten atskleista informacija, kad ukrainiečiai nepageidauja jokio „Nemuno aušros“ atstovo šioje delegacijoje.
Į viršų