šaldytuvas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šaldytuvas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šaldytuvas“.

Į šaldytuvą įdėjo tualetinio popieriaus ritinėlį: rezultatas nustebino

Ar esate girdėję apie tendenciją dėti tualetinį popierių į šaldytuvą? Paaiškinsime, kaip tai veikia, ir leisime jums nuspręsti, ar verta ją išbandyti. Socialinė žiniasklaida yra nuostabus dalykas. Ji leidžia mums bendrauti su žmonėmis visame pasaulyje, skleisti tikslus, siūlyti paramą ir skatinti vieni kitus dėti tualetinį popierių į šaldytuvus. Tai tiesa.
2024-05-02

Salotos šaldytuve išsilaikys kur kas ilgiau: štai, ką reikia daryti

Salotos turi labai trumpą galiojimo laiką ir greitai suvysta, tačiau tinkamai jas laikant šaldytuve, galite salotas ilgiau išlaikyti šviežias – štai, ką reikia daryti. Gali atrodyti, kad nusipirktas salotas ir kitas lapines daržoves pakanka paprasčiausiai įdėti į šaldytuvą, tačiau yra paprastas būdas ilgiau išlaikyti salotas šviežias, rašo express.co.uk.
2024-04-26

Padarykite tai svogūnams namuose: nesuges kur kas ilgiau

Svogūnai yra universalus ingredientas, kurį galima panaudoti gaminant įvairiausius patiekalus. Tad jei norite, kad jie kuo ilgiau išliktų švieži, išbandykite keletą patarimų – geras rezultatas garantuotas. Pasak „High Speed Training“ maisto higienos ekspertės Sarah Taylor, svogūnai, kurie naudojami daugybės patiekalų gamybai, gali išlikti švieži kelis mėnesius, jei yra laikomi tinkamoje vietoje ir įspėjo, kad vienoje vietoje svogūnų šiukštu negalima laikyti – ten jie suges greičiau.
2024-04-18

Šiukštu nelaikykite šių produktų šaldytuve: gali baigtis liūdnai

Daugelis šiuos maisto produktus laikome šaldytuve ir, deja, rizikuojame savo sveikata. Šaldytuvas yra būtiniausias virtuvės įrenginys, kuriame vėsiai laikome maistą ir jis ilgiau išlieka šviežias bei tinkamas vartoti. Nors tai yra neabejotinas privalumas taupant pinigus ir tausojant aplinką, tačiau kartais tame gali slypėti gana dideli pavojai. Sveikatos priežiūros institucijos įspėjo, kad tam tikrų maisto produktų negalima laikyti  šaldytuve, nes jie gali tapti toksiški, rašo express.
2024-03-08

Į šaldytuvą įdėjo tualetinio popieriaus ritinėlį: rezultatu negalėjo patikėti

Jei jūsų šaldytuve surūgo pienas ar sugedo maisto likučiai, sklindančio bjauraus kvapo beveik neįmanoma atsikratyti, nebent nebent sekate „TikTok“ išminčius, kurie pataria į šaldytuvą įdėti tualetinio popieriaus. Tai tiesa – dvisluoksnis tualetinis popierius gali sugerti kvapus.
2024-03-07

Atėjęs į mišką Olegas nustebo: to išvysti nesitikėjo

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra rado neįprastą daiktą – šaldytuvą.  „Žvėrys gyvena su visais patogumais, net šaldytuvą turi“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Miško radiniai“ juokauja O. Pažėra.  Randa ir šaldytuvus, ir televizorius Susisiekus su Olegu, pavyko sužinoti, kad vyras nemažai laiko praleidžia gamtoje, tad taip rado ir šį žmonių paliktą daiktą.
2024-03-01

Į šaldytuvą įdėjo tualetinio popieriaus: negalėjo patikėti rezultatu

Jei kada nors šaldytuve jautėte nemalonų kvapą, tikriausiai esate išbandę daugybę taktikų, kaip jo atsikratyti, tačiau yra vienas būdas, kuris suveikia 100 procentų ir nebereikia sukti galvos dėl nemalonaus kvapo šaldytuve – įdėkite į jį tualetinio popieriaus. „TikTok“ vartotojas į savo paskyrą įkėlė vaizdo įrašą, kuriame teigia, kad šaldytuve laikydami tualetinio popieriaus ritinėlį išvengsite blogų kvapų.
2024-02-18

Šiukštu nedėkite šių produktų į šaldiklį: gali baigtis liūdnai

Vieno didžiausių nepriklausomų elektros prekių tiekėjų ekspertas teigia, kad tam tikrų maisto produktų laikymas šaldiklyje gali sutrumpinti prietaiso tarnavimo laiką. Šaldiklių keitimas kainuoja brangiai, tad tokių maisto produktų, kaip kiaušinių, laikymas juose gali nepigiai atsieiti.
2024-01-28

Sūris išsilaikys kur kas ilgiau: štai, kur jį reikia laikyti

Sūris yra vienas pagrindinių daugelio žmonių pirkinių sąraše atsirandančių produktų, tačiau tik nedaugelis žino, kaip jį tinkamai laikyti, kad ilgiau išliktų šviežias ir nesupelytų. Ekspertas ragina išbandyti vieną gudrybę – pastebėsite, kad sūris negenda daug ilgiau. Šis pieno produktas turi būti laikomas šaldytuve, tačiau net ir ten jis gali sudžiūti ir pradėti pelyti. Nors kai kurios pelėsių rūšys suteikia unikalų skonį tam tikroms sūrių rūšims, ne visada pelėsis yra laukiamas svečias.
2023-12-14

Atsakė į amžiną klausimą: kiaušinius laikyti šaldytuve ar spintelėje?

Kiaušiniai yra populiarus produktas – apskaičiuota, kad per metus vienas žmogus suvartoja maždaug 202 kiaušinius. Tačiau ne vienam vis dar kyla klausimas, kur laikyti kiaušinius: šaldytuve ar spintelėje? Pasak ekspertų, geriausia kiaušinius laikyti šaldytuve, tačiau svarbu juos ištraukti ir palaikyti kambario temperatūroje bent 30 minučių iki naudojimo.
2023-10-17
REKLAMA
REKLAMA

Į šaldytuvą šiukštu nedėkite 7 produktų: suges daug greičiau

Ką tik apsirūpinote daržovių atsargomis? Pirmasis dažno instinktas grįžus namo – sudėti jas į šaldytuvą, daržovėms skirtą stalčių. Tačiau „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė įspėja, kad kai kurios gėrybės negali pakęsti labai žemos temperatūros.  Daržovės rudenį karaliauja pirkinių krepšeliuose, pastebi Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.
2023-09-27

Šiukštu nešaldykite šių produktų: juos tik sugadinsite

Šaldymas – puikus būdas išsaugoti maistą ir sumažinti išmetamo maisto kiekį, tačiau yra maisto produktų, kurių niekada nereikėtų šaldyti. Užšaldymas šių maisto produktų neišsaugo, bet paverčia juos nebevartojamais. Specialistai pateikė sąrašą produktų, kurių šiukštu negalima šaldyti – taip maistą tik sugadinsite, rašo cnet.com. 1. Majonezas Dėl šaldymo majonezas iš kreminio tampa itin tirštu. Jei nenorite, kad šis produktas būtų varškės konsistencijos, nedėkite jo į šaldiklį.
2023-09-16

Į šaldytuvą įdėjo tualetinio popieriaus: rezultatas pribloškė

Nustebsite sužinoję, ką gali padaryti į šaldytuvą įdėtas tualetinio popieriaus ritinėlis. Pasirodo, jis gali būti puiki priemonė kovoje su atsiradusiais nemaloniais kvapais. „Atvykęs pas draugą į svečius pamačiau jo šaldytuve paliktą tualetinio popieriaus ritinėlį. Iš pradžių pamaniau, kad galbūt jis jį pamiršo, tačiau pasiteiravęs nustebau sužinojęs, kad toks metodas daro stebuklus!“, – dalinasi internete vyras.
347 2023-07-15

Atsakė į amžiną klausimą: štai, kur reikia laikyti kiaušinius namuose

Kur reikėtų laikyti kiaušinius – daug diskusijų kelianti tema. Nors kai kurie juos laiko virtuvės spintelėje, kiti saugumo sumetimais – tik šaldytuve. Kiaušiniai yra vienas iš pagrindinių maisto produktų, tačiau kur juos laikyti – vis dar dažnai diskutuojama tema. Kai kurie žmonės juos laiko spintelėje, teigdami, kad prekybos centruose jie taip pat nėra laikomi šaltai, kiti visada juos laiko šaldytuve.
59 2023-07-04

Jokiu būdu nelaikykite duonos šiose vietose: suges anksčiau laiko

Maisto ekspertas įspėja – per karščius jokiu būdu nelaikykite duonos įprastose vietose, pavyzdžiui, dėžutėse ar atvirose lentynose. Ekspertas ragina į tai atkreipti dėmesį, nes kitu atveju, dėl šilto oro duona kur kas greičiau supelys. Maisto ekspertas pažymi, kad dažnai netinkamoje vietoje laikomi maisto produktai spėja sugesti iki tinkamo vartoti termino. Jis teigia, kad dėl to kaltas yra šiltas oras.
2023-06-19

Visą naktį morge laikytas vyras rastas gyvas: šeima sukrėsta

45 metų indo šeima patyrė didžiulį šoką. Vyras, kuris buvo paskelbtas mirusiu po kraupaus eismo įvykio, praleido naktį morgo šaldytuve ir tik kitą dieną paaiškėjo, kad jis vis dar gyvas.  Į rytus nuo Indijos sostinės Naujojo Delio esančiame Moradabade 2021 metais motociklu partrenktas Srikeshas Kumaras kritinės būklės buvo nuvežtas į artimiausią ligoninę, rašo wionews.com.  Jis buvo nugabentas į privačią medicinos įstaigą, kur gydytojas konstatavo jo mirtį.
2023-06-18

Šiukštu nelaikykite pieno šioje vietoje: nustebsite, kodėl

Maisto švaistymo mažinimo ekspertė įspėja nelaikyti pieno vienoje šaldytuvo vietoje. Nors daugelis laiko pieną šaldytuvo durelėse, tai nėra tinkama vieta – nustebsite, kodėl.  Augant kainoms, daugelis iš mūsų ima ieškoti būdų, kaip sumažinti maisto atliekų kiekį ir užtikrinti, kad perkami produktai ilgiau išliktų švieži, rašo mirror.co.uk.
2023-06-11

Kraupus radinys vyro namuose: šaldiklyje – tėvo kūnas

Vyras buvo sulaikytas už tai, kad savo mirusio tėvo kūną laikė šaldiklyje, nes „nenorėjo jo prarasti“. 82 metų sūnus užšaldė savo 101 metų tėvo kūną po to, kai šis maždaug prieš 18 mėnesių mirė dėl natūralių priežasčių Limburge, Nyderlanduose.  Jis pasakojo vietos žiniasklaidai: „Nenorėjau jo paleisti, nes būčiau labai jo pasiilgęs.“  Vyras tęsė, kad taip pat norėjo turėti galimybę toliau bendrauti su savo tėčiu, nepaisant to, kad jis miręs, rašo mirror.co.uk.
96 2023-05-13

Jokiu būdu nelaikykite kavos šioje vietoje: ekspertai įspėja

Kavos ekspertai skubiai perspėja kavos mylėtojus – jokiu būdu nelaikykite kavos šaldytuve. Ji ne tik praras savo aromatą, tačiau ir sugers į save visų kitų produktų kvapus. Nors daugeliui atrodo, kad šaldytuve laikoma kava ilgiau išsilaikys, tačiau tai yra viena didžiausių klaidų, kurią daro žmonės. Ekspertai įspėja, kad kava turėtų būti laikoma tik virtuvės spintelėse. Pasak jų, į šaldytuvą negalima dėti nei maltos, nei nesmulkintos kavos.
2023-05-01

Pasakė, kur geriausia laikyti medų: daugelis to nežino

Dėl didelio cukraus kiekio, medaus galiojimo laikas yra itin ilgas, jį galima laikyti daug ilgiau nei kitus saldžius pagardus, pavyzdžiui, uogienes ar konservus. Tiesą sakant, ekspertai teigia, kad laikant medų tinkamomis sąlygomis, vos vieno stiklainio medaus užteks dešimtims metų. Galima įsigyti įvairiausio medaus – nuo skaidraus ir skysto iki tiršto, sukietėjusio. Nors jų skonis ir tekstūra skiriasi, visų rūšių medus gali susikristalizuoti, rašo express.co.uk.
2023-04-27

Laive netikėtai mirė vyras: žmona pakraupo, kur darbuotojai laikė jo kūną

Teigiama, kad mirusio kruizinio laivo keleivio iš JAV kūnas buvo rastas jau yrantis ir „daug dienų buvo paliktas gėrimų šaldytuve“. 79 metų Robertas L. Jonesas iš Floridos (JAV) kartu su 78-erių žmona Marilyn buvo 320 metrų ilgio kruiziniame laive „Celebrity Equinox“, kai rugpjūčio 15 d. mirė nuo širdies veiklos sutrikimų.
72 2023-04-25

Pieną laikote šaldytuvo durelėse? Turime jums liūdnų žinių

Didėjant pragyvenimo išlaidoms, daugelis ieško būdų, kaip švaistyti mažiau maisto ir užtikrinti, kad viskas, ką nusiperka, būtų sunaudota. Kad netektų išmesti maisto, būtina tinkamai sudėti viską į šaldytuvą ir nustatyti atitinkamą temperatūrą, kitaip produktai suges greičiau nei turėtų. Yra daug būdų, kaip galite prailginti šaldytuvo turinio galiojimo laiką – nuo šaldytuvo siurbimo iki temperatūros reguliavimo ir galiojimo datų sužymėjimo.
2023-03-08

Atsakė į amžiną klausimą: ar kiaušinius privaloma laikyti šaldytuve?

Kiaušiniai yra pats universaliausias ir rūpesčių nekeliantis maistas ‒ tereikia juos iškepti ar išvirti.  Bet ar kada susimąstėte, kaip reikėtų teisingai laikyti kiaušinius? Kai kuriose šalyse manoma, kad niekada neturėtumėte laikyti kiaušinių šaldytuve, nes gali pakisti jų skonis, kitose tikima, kad tinkamiausias būdas prailginti kiaušinių galiojimo laiką yra laikyti juos šaldytuve. Štai viskas, ką turite žinoti, kaip kuo ilgiau išlaikyti kiaušinius šviežius, rašo timesofindia.
2022-12-28

Šiukštu nelaikykite kavos šioje vietoje: sugadinsite jos skonį

Gali atrodyti, kad geriausias būdas užtikrinti, kad maisto produktai ilgiau išliktų tinkami vartojimui, yra viską sudėti į šaldytuvą, tačiau ekspertai perspėjo, kad kavą visada reikėtų laikyti spintelėje. Kavos, nesvarbu, ar ji malta, ar nemaltos kavos pupelės, niekada nelaikykite šaldytuve, nes tai gali sugadinti jos skonį, rašo dailymail.co.uk.
2022-12-09

Sutaupykite pinigų naudodami elektrą: išdavė auksinius patarimus

Orams vėstant ir artėjant šildymo sezonui, daugelis susimąsto, kaip namų ruošą vesti ekonomiškiau ir sutaupyti. Skaičiuojama, kad maždaug 13 proc. visos suvartojamos elektros energijos sudaro virdulio, elektrinės kaitlentės, orkaitės ir kitų buitinių prietaisų naudojimas. Laimei, pasitelkus paprastus patarimus galima ne tik sumažinti elektros sąskaitas, bet ir išsiugdyti aplinkai draugiškesnių įpročių.
2022-09-27

Šie prietaisai namuose suvartoja daugiausia elektros: pasakė, kaip sutaupyti

Ekspertas pasidalijo labiausiai „elektrą ryjančiais prietaisais“ namuose. Išaugus energijos kainoms, ekspertas taip pat pasidalino keliais būdais, kurie padės sutaupyti pinigų. Dauguma žmonių, nerimaudami dėl didelių sąskaitų už sunaudotą energiją, visais įmanomais būdais bando sumažinti galimas išlaidas, pradeda taupyti. Nors daugeliui tai padaryti yra sunku, tačiau ekspertas pasidalino keliais paprastais būdais, kurie padės sumažinti sąskaitą už elektrą.
2022-09-18

Pamirškite blogus kvapus šaldytuve: išbandykite šią gudrybę

Jūsų šaldytuvas skleidžia nemalonų kvapą? Yra lengvas būdas pašalinti blogus kvapus, o šaldytuvo nereikia nei valyti, nei šveisti, kad nemalonūs kvapai dingtų. Šaldytuvuose laikomi įvairūs maisto produktai, todėl kiekvieną kartą atidarius ir uždarius duris, kvapų derinys gali būti gana nemalonus. Įdėkite sodos Yra lengvas būdas atsikratyti kvapų šaldytuve, nekeičiant maisto laikymo būdo ir jo neišmetant, rašo express.co.uk.
2022-07-27

Šiukštu pieno nelaikykite šioje vietoje: sau tik pakenksite

Dauguma žmonių pieną laiko padėję į lentynėlę, kuri yra pritaisyta prie šaldytuvo durelių. Daugelis taip pat galvoja, kad toks būdas laikyti pieną – teisingas. Tačiau viena ekspertė atskleidė, kodėl taip daryti niekada nereikėtų. Maisto saugos darbuotoja Theresa Keane pasidalino patarimai, kaip teisingai laikyti produktus šaldytuve, kad ir maistas, ir gėrimai galiotų ilgesnį laiką. Theresa sako, kad užuot dėję pieną į šaldytuvo dureles, verčiau jį laikykite įprastose lentynose.
2022-07-16

Atvykusi į paskirtą butą ukrainiečių šeima pakraupo: radinys šaldytuve supykino

Pabėgusi nuo karo Ukrainoje, ukrainiečių šeima buvo apgyvendina viename iš savivaldybės būstų Škotijoje. Tačiau šeimai teko smarkiai nusivilti buto sąlygomis – šaldytuve buvo paliktas rūgti ne tik senas pienas, bet ir vystyklai. Iš karo siaubiamos šalies į Škotiją pabėgo keturių asmenų šeima – 31-erių Valerija Liukovič, jos vaikas bei vyras ir sunkų neįgalumą turintis jos tėvas. Šeima nuo karo bėgo į Jungtinę Karalystę todėl, kad čia gyvena moters mama Tamara.
2022-05-26

Šiukštu nelaikykite šių produktų šaldytuve: ten jiems ne vieta

Norint, kad maistas ilgiau išliktų šviežias, labai svarbu tinkamai sudėti kassavaitinio apsipirkimo produktus ir į šaldytuvą dėti tik tai, kam ten vieta. Faye Lord iš „KJ Refrigeration“ papasakojo, kokių 15 maisto produktų niekada nereikėtų laikyti šaldytuve, įskaitant šokoladą ir agurkus. 1. Avokadai Faye paaiškino: „Žema temperatūra pagreitina nokimo procesą, tad avokadai paruduoja ir pasidaro beskoniai.
2022-05-20

Jokiu būdu nelaikykite kiaušinių šioje vietoje: suges greičiau

Tikriausiai nė vienas per daug nesukame galvos dėl vietos, kurioje laikome kiaušinius. Tačiau jei norite, kad kiaušiniai ilgiau būtų švieži, yra tinkamos ir netinkamos vietos jų laikymui. Žinoma, geriausia vieta laikyti kiaušinius yra šaldytuvas. Tačiau, pasak Chriso Beasley iš namų draudimo bendrovės „Smart Cover“, dažniausiai šaldytuve yra parenkama netinkama vieta.
2022-05-08

Nelaikykite pieno šioje vietoje: greičiau suges

Daugelis iš mūsų apie tai negalvojame, tačiau tai, kaip dėliojame maistą šaldytuve, gali padėti sutaupyti pinigų ir užtikrinti, kad maistas ilgiau galios, tvirtina vienas ekspertas. Kylant beveik visų produktų kainoms, tai gali padėti pažvelgti į mūsų buities įpročius ir išsiaiškinti, kaip galime sutaupyti. Vienas ekspertas pasidalijo, kaip mūsų šaldytuvo pertvarkymas gali turėti įtakos energijos vartojimui ir, svarbiausia, maisto produktų galiojimo trukmei.
2022-04-17
REKLAMA
Šaldiklis (nuotr. Shutterstock.com) Šaldiklis (nuotr. Shutterstock.com)

Inovatyviausios šaldiklių funkcijos: užtikrinkite puikią vartotojo patirtį

Šaldiklis yra turbūt vienas dažniausiai naudojamų virtuvės įrangos atributų: jo mums prireikia tiek naudojant kasdien, tiek planuojant maisto laikymą ilgesniu laikotarpiu. Kokybiška šaldymo funkcija leidžia bet kokius produktus ilgiau išlaikyti šviežius, taip sutaupant kaštų ir gyvenant tvariau bei neišmetant per anksti sugedusio maisto. Tačiau tuo šaldiklio teikiama nauda bei funkcionalumas anaiptol neapsiriboja.
2021-11-25

Šaldytuvas blizgės lyg naujas: tereikia pasinaudoti šiomis gudrybėmis

Virtuvės tvarkymas – tai daugiau nei paviršių valymas, grindų šlavimas ir orkaitės šveitimas. Taip pat turite išvalyti ir šaldytuvą. Šaldytuvo dezinfekavimas yra daug laiko reikalaujantis darbas, kurį neretai numetame į šalį, tačiau jis yra būtinas norint išvengti apsinuodijimo maistu. Jei šaldytuvas bus švarus ir dezinfekuotas, tai taip pat prailgins jo tarnavimo laiką. „HomeHow.co.
2021-08-13
REKLAMA
Šaldytuvas (nuotr. Shutterstock.com) Šaldytuvas (nuotr. Shutterstock.com)

3 patarimai, kaip išsirinkti šaldytuvą

Šaldytuvas – neatsiejama kiekvienų namų virtuvės dalis, naudojama kasdien bei padedanti nesunkiai planuoti bei reguliuoti maisto ir gėrimų suvartojimą. Šaldytuvo dėka nesunku patogiai laikyti didesnius maisto kiekius bei užtikrinti kur kas ilgesnį šviežumą ar išskirtines skonines savybes. Dažniausi šaldytuvų tipai yra šie: laisvai statomi šaldytuvai su šaldikliu, įmontuojami šaldytuvai su šaldikliu, laisvai statomi šaldytuvai be šaldiklio, įmontuojami šaldytuvai be šaldiklio.
2021-08-02

Ruošia naujovę didmiesčių gyventojams: maisto atliekas – tik į specialius konteinerius

Aplinkos ministerija skelbia kovą maisto švaistytojams. Jau kitąmet reikalaus didmiesčių gyventojus maisto atliekas mesti tik į specialius konteinerius. Į pagalbą siūlosi ir prekybininkai – vienas tinklas siūlo išmaniai tvarkyti maisto atsargas šaldytuve. Dirbtinis intelektas žada pasiūlyti receptus iš tų produktų, kuriuos turite namuose. Lietuviai per daug išmeta maisto.

EVA: „Pfizer“ vakciną mėnesį galima laikyti šaldytuve

Europos vaistų agentūra (EVA) pirmadienį leido iki mėnesio šaldytuvuose laikyti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozes, ir šis sprendimas turėtų paskatinti skiepijimą šia vakcina visoje Europos Sąjungoje. Neatidarytų vakcinos buteliukų, kuriuos iš pradžių reikia saugoti itin žemoje temperatūroje, laikymo šaldytuve periodas iki šiol buvo penkios dienos.
2021-05-17

Išbandykite šį naminį mišinį: jūsų šaldytuvas blizgės lyg naujas

Moteris pasidalino savo paslaptimi, kaip nuodugniai išvalyti šaldytuvą, kad dar ilgą laiką nejaustumėte nemalonių kvapų. Dviejų vaikų mama Chantel Mila iš Melburno sako, kad šaldytuve greitai susikaupia nešvarumai ir maisto likučiai, tad ji bent kartą per tris mėnesius nuodugniai jį išvalo. Nieko nėra blogiau už nemaloniai kvepiantį šaldytuvą. Ne visada aišku, kas skleidžia nemalonų kvapą.
2021-05-03

9 šaldytuvo tvarkymo patarimai: sumažės išmetamo maisto kiekis

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose. Štai Lietuvoje vidutiniškai kiekvienas gyventojas per metus išmeta apie 60 kg maisto, kuris dar galėtų būti suvartotas.
2021-04-13

Šaldytuvo įbrėžimų šalinimas dantų pasta: lengviau nebūna

Liz Amaya naudojo truputį dantų pastos ir seną dantų šepetėlį, kad pašalintų įbrėžimus ant nerūdijančio plieno prietaisų. Prireikė vos kelių sekundžiu. Šis triukas veikia šalinant įbrėžimus ant šaldytuvų, orkaičių ir puodų.
2021-04-12

Šiukštu žuvies neatšildykite šiuo būdu: gali baigtis ne itin maloniai

Žuvis – pakankamai greitai gendantis produktas, todėl jeigu nusipirkę per kelias dienas jos suvalgyti nežadame, dažniausiai per daug nesukame galvos ir įdedame į šaldiklį arba perkame jau šaldytą. Tačiau ar žinote, kaip taisyklingai reikėtų atšildyti žuvį? Produktų kokybės vadovė Aldona Čepulis sako, kad atšildydami žuvį žmonės dažnai daro kelias klaidas, dėl kurių kenčia ir skonis, ir maistingumas.
2021-03-25

Atskleidė didžiausią kavos laikymo klaidą: čia jos geriau nelaikyti

Daugybę nešaldomų maisto produktų žmonės yra įpratę laikyti šaldytuve, pavyzdžiui – duoną. Kiti šaldytuve laiko ir tokius produktus kaip kava. Tačiau ekspertai tvirtina, kad šie žmonės daro didžiausią klaidą. Kaip rašo „Dailymail“, nei tirpi kava, nei malta kava ar kavos pupelės negali būti laikomos šaldytuve, kadangi jame kava praranda savo skonį. Daugeliui žinoma, kad kava naudojama ir kaip kvapų slopiklis ar netgi nemalonių kvapų sutraukėjas.
2021-03-04

Atskleidė, kiek dienų galima šaldytuve laikyti varškę

Varškė nuo seno ant lietuvių stalo užėmė svarbią vietą. Dėl švelnaus skonio ją galima valgyti vieną ar derinti su kitais produktais, todėl ji yra mėgstama ir smaližių, ir pikantiškesnių užkandžių mėgėjų. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad virtuvėje improvizacijų ir receptų su varške – daugybė. Be to, tai puikus baltymų ir kalcio šaltinis. „Varškė – vienas universaliausių produktų.
2021-01-19

Maisto likučius šaldytuve laikote neuždengtus? Pasakė, kuo tai pavojinga

Valgome picą ir likusį jos gabalėlį įdedame į šaldytuvą, tačiau neuždengiame lėkštės? Tą patį darome ir su kitais patiekalais? Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti nekaltas dalykas, iš tiesų dėl kelių priežasčių maisto produktus uždengti yra būtina. Pirmiausia tai reikėtų daryti dėl labai paprastos priežasties – norint išvengti netvarkos.
2021-01-17

Norite pašalinti nemalonų kvapą šaldytuve? Jums padės ši priemonė

Atidarote šaldytuvą, o iš jo sklinda nosį riečiantis kvapas? Šaldytuve esantys maisto likučiai dažnai tampa nemalonaus kvapo priežastimi, tačiau su tuo galima kovoti. Greičiausiai jau esate išbandę tokias gudrybes, kaip į šaldytuvą įdėti kavos pupelių ar duonos riekelių, todėl šiandien dalijamės dar vienu triuku, rašoma food-hacks.com. Į nedidelį stiklinį indelį įdėkite 3 šaukštus aktyvuotos anglies miltelių, ant indelio dangtelio padarykite smulkių skylučių ir užsukę padėkite jį į šaldytuvą.
2020-11-14

Duonos nelaikykite šioje vietoje: ji daug greičiau supelys

Jeigu mėgstate valgyti duoną, tai dažniausiai mėgstame šviežią. Dažnai tenka nusivilti pamačius, kad turėta duona jau nebetinkama valgyti. Tai, kiek laiko ji išliks šviežia priklauso nuo to, kur laikote duoną. Vienos iš populiariausių vietų duonai laikyti yra spintelė arba spintelės paviršius. Tokiu būdu jūs visada turite lengvą prieigą prie riekelės duonos. Tačiau yra ir daugybė žmonių, kurie, nusipirkę duoną nusprendžia įdėti tiesiai į šaldytuvą.
2020-11-13

Šaldytuve atsirado pelėsis? Jam išvalyti prireiks vos 2 produktų

Ar per ilgai palikote maistą šaldytuve? Tada yra tikimybė, kad šaldytuve susidarė pelėsis. Jį gali būti sunku išvalyti. Laimei, yra labai lengva ir greita gudrybė, kuri padės lengvai pašalinti pelėsį iš šaldytuvo. Kartais manote, kad darote viską, tačiau jūsų šaldytuve vis tiek yra pelėsių. Šaldytuve pelėsiai vystosi gana greitai, todėl svarbu reguliariai jį valyti. Šaldytuvas yra tobula vieta bakterijoms ir pelėsiui augti.
2020-11-13

Į šaldytuvą įdėkite arbatos maišelį – rezultatas nustebins

Labai erzina, kai atidarius šaldytuvą pasklinda nemalonus kvapas. Galite viską išimti iš šaldytuvo ir išvalyti jį visą, bet ne visada turite tam laiko. Be to, dvokiantis šaldytuvas nebūtinai yra nešvarus. Galbūt jūs turite tik skiltelę česnako ar gabalėlį svogūno šaldytuve. Norėdami užmaskuoti tokius kvapus, panaudokite arbatos maišelius. Ne taip keista, kad jūsų šaldytuve atsiranda nemalonių kvapų. Galų gale, jame telpa galybė skirtingų maisto produktų, kurių kiekvienas turi savo kvapą.
2020-10-12

Mama pasidalijo genialiu triuku: daržovės išlieka šviežios net kelias savaites

Ar ir jums šaldytuve esančios daržovės sugenda taip ir nespėjus jų suvalgyti? Nesijaudinkite – yra būdų daržovių šviežumą išlaikyti net kelias savaites, rašoma dailystar.co.uk. Kate Freebairn, blogerė iš Australijos, turinti Feisbuko puslapį „The Pantry Mama“, atskleidė, kaip tai padaryti. Ji rekomenduoja morkas ir salierus supjaustyti pailgais gabalėliais ir juos sudėti į stiklainius su vandeniu. Kad daržovės išliktų šviežios, vandenį reikia keisti kiekvieną dieną.
2020-10-06

Iš šaldytuvo dingdavo sūris: įtaisius kameras įrašai parodė kuriozinį atsakymą

Iš šeimos šaldytuvo nuolat dingdavo sūris, todėl šie nusprendė išsiaiškinti, kur yra problema. Moteris nusprendė namuose įstatyti kamerą, kad pamatytų, kas šeimoje meluoja ir slapta vagia sūrį, nes šis vis kažkur dingsta. Tačiau teko labai nustebti pamačius, kokia išties yra dingimo priežastis. Pasirodo, kad šaldytuvą atsidaryti ir pasiimti tai, kas patinka, moka visai ne kas kitas, o šeimos augintinė Anya. Negalėję tuo patikėti šeima įrašu ir istorija pasidalijo socialiniame tinkle.
2020-10-04
Į viršų