planeta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „planeta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „planeta“.

Vilniečio užfiksuota nuotrauka gniaužia kvapą: štai, kaip jam pavyko

Vilnietis fizikas Nail Garejev savaitgalį sostinėje prie Gedimino paminklo užfiksavo neįprastą ir kvapą gniaužiantį kadrą. Žvilgtelėjus tam tikru kampu, pavyko užfiksuoti gražų sutapimą – ties Gedimino kalavijo galu, tarsi specialiai ten padėtas, matyti Jupiteris su savo palydovais. Kaip pavyko užfiksuoti išskirtinį kadrą? Susisiekus su kadrą užfiksavusiu N. Garejev jis papasakojo, kad besiruošdamas fotografuoti renginį lauke, danguje pastebėjo Jupiterį.
2023-11-29

Pamačiusi, ką svetima moteris daro kapinėse, Irutė pasibaisėjo: „Šlykštu ir žema“

„Savaitgalį nutariau aplankyti savo giminės kapą. Kadangi žiemą kapinėse būna pakankamai mažai žmonių, sutvarkiusi giminės kapą, nutariau ramiai pavaikščioti po kapines, tačiau tai ką pamačiau, mane kaip reikiant nustebino“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Irutė. Ramiu žingsniu ėjau pro kapines. Mąsčiau apie gyvenimą, išėjusias gimines... ir nejučiomis pajutau, kaip mano mintis pertraukia didžiulis įkyrus burzgimas.
2023-02-08

Ozono sluoksnis atsikuria, bet jam kyla pavojus dėl Saulės kaitros mažinimo schemų

Ozono sluoksnis, saugantis gyvybę Žemėje nuo pražūtingos Saulės spinduliuotės, per kelis dešimtmečius atsistatys, tačiau prieštaringai vertinamos geoinžinerijos schemos, kuriomis siekiama sušvelninti pasaulinį atšilimą, gali sustabdyti šią pažangą, pirmadienį įspėta svarbiame moksliniame vertinime. Nuo XX amžiaus 8-o dešimtmečio vidurio dėl tam tikrų pramoninių aerozolių stratosferoje, esančioje nuo 11 iki 40 kilometrų virš Žemės paviršiaus, retėja ozonas.
2023-01-10

Įspėja lietuvius: šiukštu nedarykite šių klaidų kapuose

Lapkričio 1-oji kasmet yra svarbi diena ne tik dėl mirusiųjų pagerbimo, bet ir dėl klausimo, ką daryti su kapinių atliekomis. Svarbu prisiminti, kad ir dirbtinės gėlės, ir žvakidės ar sugrėbti lapai turi savo vietą atliekų konteineriuose. Kapinių atliekos pagal Atliekų tvarkymo taisykles yra priskiriamos komunalinėms atliekoms.
2022-10-31

Radinys galaktikoje nustebino astronomus: to rasti nesitikėjo

Astronomai aptiko labai neįprastą į širdies ritmą panašų radijo signalą, skleidžiamą tolimoje galaktikoje, kuris juos nustebino, nes buvo toks pastovus. Astronomai pirmą kartą aptiko ilgalaikius radijo signalus, primenančius „širdies plakimą“, kurie skleidžiami tolimoje galaktikoje. Jis klasifikuojamas kaip greitas radijo bangų protrūkis (RBT) – stiprus nežinomos astrofizinės kilmės radijo bangų protrūkis, paprastai trunkantis ne ilgiau kaip kelias milisekundes.
2022-07-18
REKLAMA
.  .

Įdomioji pamoka: apie gyvąją planetos odą ir kaip pradėti gelbėti pasaulį

Pamoka „Kaip elgiuos? Ogi tvariai!“, papasakojusi apie besaikio vartojimo pasekmes, atsakingą ūkininkavimą, bendrystę su gamta, sulaukė didžiulio dėmesio. Lietuvos 3 – 4 klasių moksleiviai sužinojo daug svarbių ir įdomių dalykų apie mūsų didžiausią turtą, sudarantį sąlygas visai gyvybei žemėje. Be civilizacijos gėrybių – automobilio, telefono, kompiuterio – išgyventi galima. O štai be dirvožemio niekaip. Tačiau šiam gyvybiškai svarbiam resursui labai reikia mūsų pagalbos.
2022-04-11

Atvertos neįtikėtinos vietos durys: ten saugoma viskas, ko reikėtų, jei žemėje išnyktų gyvybė

Mes jau seniai bandome įsivaizduoti, kaip atrodys mūsų planeta, kai dėl nelaimės, klimato kaitos ar branduolinio karo išnyks gyvybė, o aplinka bus suniokota. Paslėpta kalne, atokioje saloje tarp žemyninės Norvegijos ir Šiaurės ašigalio, maždaug 122 metrų gylyje, o pasaulinė sėklų saugykla sukurta tam, kad mus išgelbėtų, jei taip atsitiktų, rašo „Tech Insider“. Joje saugomos vertingos viso pasaulio pasėlių sėklos. Neseniai dėl Sirijos pilietinio karo ji pirmą kartą padėjo žmonijai.
2022-02-19

Klimato kaita: atsakė, kaip ji pablogins gyvenimą jaunimui

Mes žinome, kad klimato krizė ir toliau niokos mūsų planetą, kol vyriausybės nesiims veiksmų, tačiau kiek blogiau bus 2014 m. gimusiam kūdikiui? Žymiai blogiau, remiantis naujausia informacija. Kaip pranešta žurnale „Science“, naujoji karta per savo gyvenimą susidurs su septynis kartus didesnėmis karščio bangomis nei tie, gimę prieš 60 metų, jau patyrė ir dar patirs, jei vidutinė pasaulio temperatūra pasieks 3 °C (5,4 °F), palyginti su ikipramoninio laikotarpio temperatūra.
2021-11-02

Pasaulio lyderiai susirinko į istorinę konferenciją: kalbama, kaip nustoti teršti gamtą

Pasaulio lyderiai susirinko į vieną svarbiausių klimato kaitos konferencijų planetos istorijoje. Lyderiai ragina nustoti su gamta elgtis kaip su tualetu ir ją beatodairiškai teršti.  Tačiau aktyvistai netiki, kad elitui pavyks susitarti dėl konkrečių priemonių klimato krizei mažinti. o vienų didžiasių pasaulio teršėjų vadovai – Kinijos, Rusijos ir Brazilijos prezidentai į šią konferenciją išvis nusispjovė ir į ją nė nepasivargino atvykti.
2021-11-01

Atrado nelegalią aukso kasyklą Amazonėje: į dirvą auksakasiai pila gyvsidabrį

Nusikelkime į mūsų planetos plaučiais vadinamą Amazonę, kur pastaraisiais metais ne tik dažniau nei įprasta kyla gaisrai, bet ir neįkainojamuose miškuose įsisiautėjo nelegalūs aukso kasėjai. Skaičiuojama, kad Amazonėje veikia puspenkto tūkstančio nelegalių kasyklų. Šalies prezidentas Žairas Bolsonaras žada jas legalizuoti, o aplinkosaugininkai perspėja apie nepataisomą žalą Amazonės miškams.
2021-09-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų