perkamoji galia

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „perkamoji galia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „perkamoji galia“.

Lietuvoje auga perkamoji galia, bet žmonėms atrodo kitaip: „Nuo skolos link skolos“

Lietuvos verslas susiduria su sunkumais – dalis sektorių balansuoja ties užsidarymo riba, kai kurios įmonės jau bankrutuoja, mat neatlaiko rekordinės paskolų palūkanų naštos. O gyventojų perkamoji galia auga, kainos kyla lėčiau nei algos, tačiau tai neguodžia, nes maisto prekių ir paslaugų kainos nusistovėjo aukštos. Panevėžio turguje daržoves pardavinėjanti Ona pasakoja, kad šiuo metu sulaukia įvairių klientų. Vieni pinigų neskaičiuoja, kiti taupo.

Vilius iš Šiaulių patenkintas savo alga: „Tie, kas nenori dirbti, mažiau ir gauna“

Naujausi „Eurostat“ duomenys skelbia – Lietuvos gyventojus, pagal gaunamas metines pajamas, netikėtai aplenkė kaimynai latviai. Tačiau lietuviai gali girtis gaunantys daugiau pajamų per metus nei lenkai. Tiesa, ekonomistai aiškina, kad pajamos dar ne viskas. Mat kaimyninėje Lenkijoje prekių ir paslaugų kainos gerokai mažesnės nei Lietuvoje, dėl to perkamąja galia lenkai prilygsta lietuviams. Šiaulietis Vilius kloja miesto gatves – ruošia naują kelią asfaltavimo darbams.
2023-11-03

Nerijus Mačiulis: „Kol yra norinčių gerti kavas už 3,5 euro, tai tol jos tiek ir kainuos“

Išankstinė metinė infliacija pamažėjo dar 2 procentais – iki 13-os. Pinga ir dalis produktų. Tačiau kainoms kavinėse tai jokios įtakos neturi ir vargu ar turės, nes daug žmonių pinigus taško neskaičiuodami – net kilus recesijai. TV3 žinių „Dienos komentare“ apie tai kalbėjo ekonomistas Nerijus Mačiulis. Ar tenkina tokie infliacijos mažėjimo tempai? Daugelis gyventojų turbūt sakytų, kad netenkina, nors mėnesiniai kainų pokyčiai yra labai kuklūs.

Kokių atlyginimų tikėtis ateinančiais metais: prognozės – niūrios, bet ar verta jomis tikėti?

Ne paslaptis, kad kylant energetikos, paslaugų ir produktų kainoms, infliacija Lietuvoje išlieka aukšta, o atlyginimų augimas atsilieka. Taigi už tą pačią sumą pinigų gyventojai gali nusipirkti vis mažiau. Jei tikėsime prognozėmis, 2023 m. atlyginimai šiek tiek kils, tačiau gyventojų perkamoji galia tik dar labiau sumažės. Darbdavių nuomone, žmonės turėtų mažinti vartojimą, o ne laukti didesnių atlyginimų, mat jų didinimas tik dar labiau augins infliaciją.

Turguje dirbanti Ona rėžė: visi verkia, kad blogai gyvena, o renkasi tik geriausias prekes

Su vis pirmaujančiais estais save pasilyginti mėgstantys lietuviai jau gali užriesti nosis. Pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį lietuvių perkamoji galia susilygino su estų. Tai reiškia, kad tautiečiai prekių ir paslaugų gali įpirkti tiek pat, kiek Estijos gyventojai. Tai lėmė spartesnis nei kaimynėje algų augimas. Visgi dalis ekonomistų džiūgauti neskuba ir gražius skaičius vadina teoriniais. Be to, kalbėti apie perkamosios galios augimą rekordinės infliacijos metu esą naivu.

Lietuviai stebina išlaidumu – ekonomistai mato rimtą pavojų

Lietuviai turi paslėptų „gabumų“: uždirba daug mažiau nei vidutinis europietis, tačiau pinigų išleidžia beveik tiek pat. Tačiau slypi už to ne pačios gražiausios priežastys, o viena iš jų – tautiečiai visai nemoka taupyti. O pasitaupyti jau reikėtų. Lietuvos bankas prognozuoja, kad kitąmet algos šalyje augs nebe taip sparčiai kaip pastaraisiais metais, toliau brangs paslaugos, o viską dar labiau sujaukti gali nerimo ženklai pasaulio ekonomikoje, iš kurios nebežinia, ko tikėtis.

Valstiečiai prieš ekonomistus: štai kiek augs algos lietuviams

Valdžia dirbantiesiems kitais metais žada pusšimčiu eurų didesnes algas. To esą bus pasiekta perdėliojus mokesčius. Tačiau kitose šalyse atlyginimai didesni ne 50, o keliais šimtais eurų. Ar net keliais kartais. Ar ateis ta diena, kai lietuvių algos šoktels į naujas aukštumas ir prisivysime geriau gyvenančias šalis? Dalis ekspertų tokių prošvaisčių nemato, visgi valdžia ateitį piešia šviesiomis spalvomis.
2018-05-06

N. Mačiulis: žmonės įpirks vis daugiau

Po šešių mėnesių pertraukos vasarį vėl buvusi defliacija rodo, kad kainų kilimo tempas slūgsta, o augant atlyginimams žmonių perkamoji galia šiemet augs sparčiau, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. „Iš dalies tai yra sezoninis reiškinys, šiek tiek pigesnės kai kurios daržovės ir vaisiai. Bet tai turbūt yra bendra tendencija, kurią matysime šiemet – infliacija mažėja.
2018-03-08

Kitais metais lietuviai įpirks daugiau

 Lietuvos banko analitikas Ernestas Virbickas sako, jog nepaisant nemažos infliacijos, kitais metais, kaip ir šiemet, gyventojų perkamoji galia augs. „Perkamoji galia didėja, nors infliacija ir šiek tiek didesnė - virš 3 proc. šiemet, bet vis dėlto darbo pajamos kyla gerokai daugiau. Tą numatome ir kitiems metams. Kainos didės ne tiek daug, kiek užmokestis“, - žurnalistams penktadienį sakė Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus viršininkas E. Virbickas.
2017-10-27

Kokios Europoje galimybės užsidirbti?

Y kartos žmonės savo vartotojišku elgesiu daro didelę įtaką mažmeninei ir nekilnojamojo turto rinkai. Tarptautinė atlyginimų svetainė „Paylab“ nusprendė įdėmiau panagrinėti tikrąją Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir Balkanų šalyse, kur valdo didžiausias svetaines apie atlyginimus, dirbančių Y kartos žmonių perkamąją galią. Po 1980 m. gimę žmonės tapo strategine tiksline grupe daugeliui rinkodaros įmonių, turinčių stambių klientų.
2017-08-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų