nvsc

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nvsc“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nvsc“.

Klastingasis virusas toliau šienauja gyvybes: per birželį pražudė dar du lietuvius

Nuo erkinio encefalito šiemet jau mirė 5 žmonės, 2 iš jų – birželio mėnesį. Iš viso per šį mėnesį fiksuoti 125 susirgusieji, 59 iš jų gydyti ligoninėje. Specialistai įspėja, kad erkių platinamomis ligomis užsikrėsti įmanoma nuo namų ir visai nenutolus – su šiuo pavojingu gyviu galima susidurti tiesiog kieme ar parke. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, klastingasis erkinio encefalito virusas per birželį pražudė dar du lietuvius.

Tai žino ne visi: sunkia liga galima užsikrėsti ir geriant pieną

Vasariški orai tik ir traukia pabūti gamtoje, tačiau sveikatos specialistai įspėja saugotis vos pastebimų, bet labai pavojingų padarų – erkių. Kraujo ištroškę gyviai platina ne tik klastingą Laimo ligą – Lietuvoje kaip niekur kitur išplitęs erkinis encefalitas. Tačiau retas žino, kad juo užsikrėsti galima ir vartojant nepasterizuotą užkrėstų gyvulių pieną ir jo produktus.

Įspėja Dainų šventės dalyvius ir svečius: tyko pavojingos infekcijos – pasiruoškite

Birželio 29 d. – liepos 6 d. vyks šimtmetį menančios Dainų šventės renginiai, į kuriuos sugužės gausus būrys šokančių, dainuojančių ir vaidinančių kolektyvų.Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kaip elgtis šventės metu, siekiant išvengti pavojingų infekcijų. Kaip žinoma, dideli žmonių susibūrimai, ypač uždarose patalpose (pvz.
Aktualijos 2024-06-21

Šiemet – jau net trys mirtys nuo erkinio encefalito, užsikrėtusiųjų Laimo liga – virš 1 tūkst.

Nuo erkinio encefalito šiemet jau mirė 3 žmonės, 2 iš jų – gegužės mėnesį. Iš viso per šį mėnesį liga nustatyta arti 80-ies žmonių, didžioji dalis gydyta ligoninėje. Tuo metu kitu erkių platinamu susirgimu – Laimo liga – susirgo virš 1 tūkst. gyventojų, tačiau hospitalizuota buvo tik 11. Tokius naujausius duomenis pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Specialistai konstatuoja, kad sergamumas erkių platinamomis ligomis tik įsibėgėja.

Paviešino žemėlapį, kur Lietuvoje daugiausiai užsikrėtė erkių platinamomis ligomis: išskyrė kelis rajonus

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.

Įspėja to nedaryti per karščius – galite užsikrėsti mirtina infekcija

Per karštus orus miestų fontanai daliai žmonių tampa būdu atsigaivinti. Juose braido suaugusieji, turškiasi vaikai, neretai ir augintiniai. Specialistai įspėja, kad to daryti negalima, nes pliuškenimasis fontanuose gali sukelti rimtų ligų.  Už vaikų saugumą viešosiose erdvėse yra atsakingi tėvai, todėl atsakomybė pirmiausia krenta jiems. Tėvai turi būti budrūs ir prižiūrėti, kad vaikai negertų fontanų vandens, nesimaudytų jame ar žaisdami nepaslystų ir nesusižeistų.

Šie skiepai suaugusiems priklauso nemokamai: kiti to nežino

Europoje baiminamasi pamirštomis laikytų užkrečiamųjų ligų sugrįžimo ir dažnai pabrėžiama, kad nepakankamas vaikų skiepijimas tam daro didelę įtaką. Tačiau nereikėtų pamiršti ir apie nepaskiepytus suaugusiuosius. Nors Lietuvoje difterijos ir stabligės atvejai yra gana reti, tačiau šios infekcinės ligos vis dar egzistuoja. Stabligė – tai ypač sunki ir gyvybei pavojinga liga, kuria galima užsikrėsti tiek susižeidus namie, tiek darbuojantis savo sode, tiek kelionių metu.
2024-06-05

Lietuvoje – grėsmingiausia situacija iš visų Europos šalių: pavojingas gyvis sėja net mirtį

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400–500 šalies gyventojų. Paklausta, kodėl gi erkės taip myli Lietuvą, NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr.

Epidemiologė Razmuvienė įspėja saugotis itin sunkios ligos: nuo spazmo gali lūžti kaulai ar dantys

Daržininkams ir sodininkams kimbant į sezono darbus, sveikatos specialistai primena, kad liečiant žemę galima susirgti sunkia infekcine nervų sistemos liga – stablige. Pasak epidemiologės Daivos Razmuvienės, profilaktiškai nuo stabligės vertėtų net ir tiems, kurie sodina gėles balkone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė konstatavo, kad stabligės bakterija yra labai paplitusi ir gali labai ilgai išlikti dirvožemyje.

95 proc. žmonių nežino, kad yra užsikrėtę mirtina infekcija: štai kas gali pasitikrinti nemokamai

Gegužės 20–27 d. minima Europos testavimo savaitė, kurios tikslas – didinti informuotumą ir žinias  apie ŽIV, lytiškai plintančių infekcijų (LPI) ir hepatitų B ir C pasitikrinimo naudą, suvienyti organizacijas siekiant sudaryti geresnes galimybes išsitirti ir laiku pradėti gydymą.
REKLAMA
REKLAMA

Pavojus – ne tik duše: įvardijo, kaip dar galima užsikrėsti vilnietį pražudžiusia klastinga liga

Tarnybos siunčia įspėjamąjį signalą – Lietuvoje padaugėjo užsikrėtimų pavojinga liga legionelioze. Nors iki 10 proc. atvejų ji gali būti mirtina, dalis užsikrėtusių žmonių simptomų net nepajaučia. Kodėl taip yra ir kaip apsisaugoti nuo legioneliozės?  Po naujausios žinios apie gegužės pradžioje fiksuotą 45-erių vyro mirtį nuo legioneliozės Vilniuje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) konstatavo, kad šios infekcijos atvejų skaičius yra išaugęs.

Naujausios detalės apie mirtiną legioneliozės atvejį – paaiškėjo, kur užsikrėtė

Pranešus apie dar gegužės 5 d. įvykusią žmogaus mirtį nuo legioneliozės Vilniuje, specialistai pateikė daugiau informacijos apie situaciją. Kaip teigiama, sisteminės taršos daugiabučio vandentiekio sistemoje nustatyta nebuvo, tačiau ji buvo vietinė – mirusiojo bute.

Skaudi nelaimė: Vilniuje nuo legioneliozės mirė vyras

Skaudi nelaimė – Vilniuje užfiksuotas mirties nuo legioneliozės atvejis. Pranešama, kad mirė jaunas vyras, kuris infekcija užsikrėtė gyvendamas Justiniškių mikrorajone. Kaip portalui tv3.lt patikslino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovas Zigmas Nagys, nelaimė nutiko dar gegužės 5 d. Žinią apie tai pirmas pranešęs portalas lrt.lt nurodė, kad mirė jaunas vyras, gyvenęs Justiniškių g. esančiame daugiabutyje.

Važiuojate per garsiai? Baudžia iki 400 eurų ne tik už triukšmą daugiabutyje

Atšilus orams prasideda motociklų sezonas, be to, į gatves išvažiuoja ir tie, kurie paprastai žiemą nevairuoja. Pasitaiko, kad šios transporto priemonės būna gana triukšmingos ir dėl to erzina kitus vairuotojus ir praeivius. Galiausiai ir viešosiose vietose pavasariop daugiau triukšmo. Specialistai atkreipia gyventojų dėmesį dėl triukšmo keliamos žalos sveikatai. Tuo metu policija primena, kad už pernelyg didelį triukšmą gali būti skiriamos ir baudos.
2024-05-02

Pavojingas infekcijas kitiems perduoda patys būdami sveiki: štai kas padės apsisaugoti

Ar žinojote, kad kai kuriomis bakterinėmis ligomis galima užsikrėsti net nuo sveikų žmonių arba tiksliau – sveikai atrodančių žmonių? Apie 40–60 proc. vaikų ir 3–4 proc. suaugusiųjų yra pneumokoko bakterijų nešiotojai, o apie 5–10 proc. asmenų yra meningokoko nešiotojai.
Aktualijos 2024-04-30

Skubiai primena: nėščiosioms priklauso du nemokami skiepai – vienas jų dabar itin aktualus

Lietuvoje nėščiosios valstybės biudžeto lėšomis skiepijamos dviem vakcinomis, tęsiantis Europos imunizacijos savaitei primena Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Viena iš jų – sezoninio gripo vakcina, skirta nėščiosios, vaisiaus apsaugai ir naujagimio apsaugai nuo gripo, iki jį patį bus galima apsaugoti skiepijant. Antroji vakcina – nuo kokliušo apsaugo ne tik būsimą mamą bet ir naujagimį. Nėščiųjų skiepijimas nuo gripo jau žinomas ir suprantamas daugumai.

„Lengva vaikų liga“ gali baigtis reanimacijoje: primena, kaip apsisaugoti

Vėjaraupiai yra viena labiausiai plintančių užkrečiamųjų ligų. Vis dar įprasta manyti, kad vėjaraupiai – vaikystėje persergama „lengva vaikų liga“. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) paskutinę balandžio savaitę minėdamas Europos imunizacijos savaitę, primena, kad vėjaraupiai gali sukelti sunkias komplikacijas, kurių galima būtų išvengti pasiskiepijus.

Šios ligos padaugėjo beveik 7 kartus: pavojinga situacija Lietuvoje, skelbia apie mirtis Europoje

Imunizacijos savaitę vis didesnis dėmesys krypsta į vakcinomis valdomas ligas ir spartų jų plitimą Europoje dėl kritusių vakcinacijos aprėpčių. Viena tokių ligų – tymai, kurios atvejų šiais metais daugiausiai registruota Rumunijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Pranešama ir apie mirties atvejus – Rumunijoje fiksuota 12 mirties atvejų, Airijoje – 1. Nuo šių metų pradžios tymų atvejų skaičius Lietuvoje taip pat auga.

Triukšmauja kaimynai? Pasakė, kur kreiptis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai (pavyzdžiui, ūkinėje veikloje naudojami šaldymo, vėdinimo įrenginiai ir kt.), dar vadinami stacionariais triukšmo šaltiniais, kurių buvimo vieta yra nekintama.
Aktualijos 2024-04-25

Naujas nemokamas skiepas – nuo rugsėjo 1 d.: vakcina jau pasiekė Lietuvą

Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įsigijo 72 600 dozių Pfizer vakcinos nuo erkinio encefalito. Pirkinys Privalomojo sveikatos draudimo fondui kainavo beveik 860 tūkst. eurų. Nuo rugsėjo 1-osios šia vakcina nemokamai bus pradėti skiepyti visi 50–55 metų gyventojai.  „Tokia amžiaus žmonių grupė skiepijimui nuo erkinio encefalito pasirinkta neatsitiktinai.

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Nuo rugsėjo 1-osios 50–55 metų sulaukę asmenys galės nemokamai pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami. Džiugu, kad yra priimtas sprendimas nuo rugsėjo 1 d. paskiepyti 50–55 m. amžiaus asmenis nemokamai. Beje, sergančiųjų šios amžiaus grupės asmenų registruojama daugiausiai, todėl tokios galimybės pasiskiepyti, tikimės, nepraleis šios amžiaus grupės gyventojai“, – sako NVSC atstovė.

Įspėja saugotis: plinta tymus imituojantis virusas – skiepų nėra, o pasekmės gali būti baisios

Už lango pavasariui vis dar kovojant su žiema savo vietos neužleidžia ir įvairūs virusai. Vienas tokių, aktyviau būtent plintančių žiemos pabaigoje-pavasario pradžioje yra parvovirusas. Kai kurie tėveliai pastebi, kad Vilniaus ugdymo įstaigose kaip tik fiksuojama daugiau tokių atvejų. Specialistai įspėja, kad šis tymus galintis imituoti virusas pavojingiausias ne vaikams, o nėščiosioms ar silpno imuniteto žmonėms.

Gripas nesitraukia: dėl klastingos ligos mirė du žmonės

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, balandžio 15–21 dienomis sumažėjo sergančiųjų gripu ir COVID-19 liga skaičius, o ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – padidėjo. Pasak NVSC, praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis išliko panašus ir siekė 937,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, kai praėjusią savaitę buvo 934,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Aktualijos 2024-04-22

Siunčia žinią šulinių ir gręžinių savininkams: šiuos tyrimus gali atlikti nemokamai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kasmet organizuoja šulinių, kurių vandenį maistui naudoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, vandens tyrimus, rašoma pranešime žiniasklaidai. Praėjusių metų tyrimų rezultatai rodo, kad penktadalio šulinių ir gręžinių vandenyje nustatyta nitritų ir nitratų koncentracija viršijo normas, todėl toks vanduo nėra saugus vartoti. Primename, kad nuo praėjusių metų lapkričio 1 d. nėščiosios ir kūdikius iki 6 mėn.
2024-04-19

NVSC: per savaitę sumažėjo sergamumas gripu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, balandžio 8–14 dienomis sumažėjo sergančiųjų gripu skaičius, o COVID-19 liga ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – padidėjo. Pasak NVSC, praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis šiek tiek padidėjo ir siekė 934,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis praėjusią savaitę išlieka Utenos apskrityje, didžiausias –Vilniaus apskrityje.
Aktualijos 2024-04-15

Teismas negrąžino į pareigas buvusio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktoriaus Petraičio

Regionų administracinis teismas atmetė buvusio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriaus Roberto Petraičio skundą grąžinti jį į anksčiau eitas pareigas ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstines pravaikštas. Antradienį teismas paskelbė, kad nėra pagrindo tenkinti pareiškėjo prašymų, Eltai pranešė teismo atstovė Sigita Gamulėnienė. Šis teismo sprendimas nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Aktualijos 2024-04-10

Paskutinis pasispardymas: gripas į ligonines paguldė daugiau žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje balandžio 1–7 d. (14-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo iki 815,6 atvejo 100 tūkst. Lietuvos gyventojų. Kovo 25–31 d. (13-ąją savaitę) jis siekė 1218,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Medikai ragina neatsipalaiduoti – šių užkrečiamų ligų nemažėja

Praėjusią savaitę Lietuvoje toliau mažėjo sergamumas gripu ir koronavirusu, tačiau daugiau žmonių serga peršalimo ligomis, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumas šiomis ligomis praėjusią savaitę siekė 1218,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę jis siekė 1240,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis užregistruotas Panevėžio apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.
Aktualijos 2024-04-02

Padarykite tai prieš imantis sodo darbų: padės apsisaugoti nuo pavojingų ligų

Prieš prasidedant aktyviam sodų ir sodybų lankymo sezonui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad po žiemos pravėrus sodų ir sodybų pastatų duris pirmiausia reikia kruopščiai išvalyti patalpas. Mat jose per žiemą galėjo lankytis neprašyti svečiai – graužikai, platinantys pavojingas užkrečiamąsias ligas. Kokios tai ligos, kas padeda nuo jų apsisaugoti bei kaip sumažinti graužikų atsiradimo tikimybę – išsamiai šiame pranešime.
Aktualijos 2024-03-29

Po gaisro Vilniuje – naujausios rekomendacijos gyventojams

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Vilniaus mieste kietųjų dalelių koncentracijos ženkliai sumažėjo ir nebekelia pavojaus gyventojų sveikatai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį, kad gaisro metu susidarę teršalai kartu su dūmais nusėdo teritorijose, pro kurias sklido gaisro dūmai. Todėl nusėdusius teršalus reikia pašalinti. Tai galima padaryti drėgnu būdu nuvalant paviršius, pvz. lauko terasas, patalpų grindis, sienas.
Aktualijos 2024-03-28

Iš NVSC – naujausia žinia dėl gaisro Vilniuje: šalia esančioms įstaigoms rekomenduojama ugdymą tęsti nuotoliu

Kilus gaisrui Vilniuje, Panerių gatvėje, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) rekomenduoja šalia esančioms ugdymo įstaigoms procesą tęsti nuotoliu. „Žinoma, kad gaisro metu kylantys dūmai ypač toksiški, todėl ugdymo įstaigoms, esančioms netoli kilusio gaisro, dėl galimo neigiamo poveikio sveikatai NVSC rekomenduoja tęsti ugdymo procesą nuotoliu“, – trečiadienio vakarą nurodė centras.

Sergamumas gripu, COVID-19 sumenko, peršalimo ligomis – ūgtelėjo

Praėjusią savaitę fiksuotas sumenkęs sergamumas gripu, koronavirusu, tačiau ūgtelėjo sergamumas peršalimo ligomis, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumas šiomis ligomis siekė 1240,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę jis buvo kiek didesnis – 1029,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Dviejose savivaldybėse – Marijampolės ir Vilniaus miesto – sergamumas vėl peržengė epideminį slenkstį.
2024-03-25

Ragina tėvus atsikvošėti: plintančią infekciją išduoda šviesos baimė, bėrimai

Medikai kaip reikiant sunerimę – į šalį grįžta jau pamirštomis laikytos ligos. Iš dalies taip yra dėl to, kad vis daugiau tėvų atsisako skiepyti savo vaikus. Pristačius naujausią statistiką specialistai dega raudoną pavojaus signalą – aktyvumas skiepijantis nuo kai kurių itin pavojingų infekcijų Lietuvoje nuosekliai mažėja. Ypač daug nerimo kelia tymai – skiepijimo apimtys nuo šios ligos mažėja jau daugiau nei dešimtmetį.

Prieš grįžtant į sodo darbus – medikų perspėjimas: saugokitės mirtinos infekcijos

Šiltuoju metų laikotarpiu vis daugiau laiko praleidžiame dirbdami ar poilsiaudami  gamtoje, todėl dažniau iškyla grėsmė įsipjauti, įsidurti ir susirgti itin pavojinga liga – stablige. Net lengvas susižeidimas nešvariu, žemėmis užterštu, aštriu įrankiu ar daiktu, gali tapti šios sunkios užkrečiamosios ligos priežastimis, nes būtent per pažeistą odą dažniausiai į žmogaus organizmą ir patenka šią sunkią infekciją sukeliančios bakterijos.
2024-03-21

Per sezoną – jau 25 mirties atvejai: praėjusią savaitę gripas pražudė dar 2 žmones

Lietuvoje sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) mažėja penkta savaitė iš eilės, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).  Kovo 11–17 d. (11-ąją savaitę) sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 rodiklis sumažėjo iki 1029,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų (kovo 4–10 d. jis siekė 1125,1 atvejo 100 tūkst.

Medikus gąsdina, kas darosi: „užmirštos“ ligos taikosi į Lietuvos vaikus – tai grėsmė visiems

Gydytojai perspėja dėl gąsdinančios tendencijos – dėl tėvų baimių ar įsitikinimų neskiepijant vaikų grįžta „užmirštomis“ laikytos ligos. Fiksuojami ne tik tymų, raudonukės, bet ir kokliušo atvejai. Nors daugelis tokių ligų atrodo vaikiškos, medikai pataria nežaisti rusiškos ruletės ir pasinaudoti tuo, ką valstybė garantuoja nemokamai.

Gripas vis dar rodo savo nagus – per savaitę pražudė 3 lietuvius

Lietuvoje kovo 4–10 d. (10-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis, palyginus su ankstesne savaite, dar sumažėjo ir siekė 1125,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Vasario 26 d. – kovo 3 d. (9-ąją savaitę) jis siekė 1216,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lietuvoje gimus sifiliu užkrėstam kūdikiui – įspėjimas: štai ką turėtų padaryti kiekviena nėščioji

Pernai Lietuvoje fiksuotas įgimto sifilio atvejis, o per dešimtmetį gimė 10 tokių vaikų. Nors sifilis skamba kaip jau iš praėjusių amžių atėjusi liga, gydytojai konstatuoja, kad šiuo metu kaip tik stebimas šios infekcijos „atgimimas“. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, vienam pernai gimusiam vaikui buvo nustatytas įgimtas sifilis. Per pastarąjį dešimties metų (2013–2023 m.) laikotarpį Lietuvoje buvo užregistruoti aštuoni įgimto sifilio atvejai.

Gripas nepasiduoda: pasiglemžė dar vieną gyvybę, 73 žmonės paguldyti į ligonines

Lietuvoje vasario 26 d. – kovo 3 d. (9-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo iki 1216,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Vasario 19–25 d. (8-ąją savaitę) jis siekė 1363,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų visomis ligomis (gripu, ŪVKTI, COVID-19 liga) skaičius sumažėjo.

Lietuvoje – dar trys mirtys nuo gripo, į ligonines atgulė beveik 100 žmonių

Lietuvoje vasario 19–25 d. (8-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis dar šiek tiek sumažėjo ir siekė 1363,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Per savaitę gripas nusinešė dar 3 žmonių gyvybes. Vasario 12–18 d. (7-ąją savaitę) jis siekė 1422,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Skaudi žinia: per savaitę gripas pražudė 4 žmones, dar 126 paguldyti į ligonines

Lietuvoje vasario 12–18 d. (7-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo, palyginus su ankstesne savaite, ir siekė 1422,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Nuo gripo mirė dar 4 žmonės, arti 130 paguldyta į ligonines. Vasario 5–11 d. (6-ąją savaitę) jis siekė 1809,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

2024 metais – nauja galimybė nemokamai pasiskiepyti nuo dviejų ligų

Siekdama užtikrinti pakankamą gyventojų apsaugą nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų bei valdyti šių ligų plitimą visuomenėje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino Nacionalinę imunoprofilaktikos programą 2024–2028 metams. Tarp naujovių – nemokami skiepai nuo erkinio encefalito 50–55 m. amžiaus gyventojams ir gripo skiepai 2–7 m. vaikams.

Gripas įsišėlsta: pražudė dar vieną žmogų, 137 paguldė į ligonines

Lietuvoje vasario 5–11 d. (6-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo iki 1809,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, sausio 29 d.–vasario 4 d. (5-ąją šių metų savaitę) jis siekė 1783,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius išliko panašus, o COVID-19 ligos – sumažėjo.

Kaimynystėje plinta kepenis žalojantis virusas: pasakė, kada galėtų grėsti protrūkis Lietuvoje

Per pastarąsias kelias savaites Latvijoje užfiksavus daugiau, nei įprasta, hepatito A atvejų, Lietuvos specialistai ramina, kad pas mus neįprasto susirgimų infekcija padidėjimo nepastebima. Tiesa, keliaujant į tam tikras užsienio šalis, rizikuojama šią „nešvarių rankų ligą“ išplatinti parsivežus.
Aktualijos 2024-02-12

Lietuvoje – jau 6 itin užkrečiamos ligos atvejai: susirgo ir vaikai, ir suaugusieji

Šiemet (iki vasario 7 d.) Lietuvoje užregistruoti 6 tymų atvejai, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Keturi iš susirgusiųjų yra suaugusieji, 2 – vaikai. NVSC duomenimis, šiemet (iki vasario 7 d.) Lietuvoje užregistruoti 6 tymų atvejai Klaipėdos ir Kauno apskrityse. 4 susirgusieji priklauso 40–50 m. amžiaus grupei, 2 yra 0–17 m. amžiaus vaikai. Praėjusiais metais tymai diagnozuoti trims asmenims.

Ragina apsisaugoti laiku: pavojingos ligos sezonas – jau ant nosies

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad Lietuva yra endeminė erkių platinamų ligų šalis, t. y. užsikrėsti erkių platinamomis ligomis galima visur, tiek kaimo, tiek miesto vietovėse. Todėl norėdami pasirūpinti efektyviausia apsauga nuo sunkios erkių platinamos ligos – erkinio encefalito – svarbu pasiskiepyti.
Aktualijos 2024-02-09

Dar 3 gripo aukos: vienam nebuvo 50-ies, virusas apima vis daugiau Lietuvos

Lietuvoje sausio 29 d.– vasario 4 d. (5-ąją šių metų savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 1783,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Ankstesnę savaitę jis buvo mažesnis –1609,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Pastarosiomis savaitėmis sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius didėjo, o COVID-19 liga – mažėjo.

Ši infekcija gali pasibaigti ir mirtimi: primena gyventojams, kaip apsisaugoti

Praėjusiais metais Lietuvoje fiksuotas 71 legioneliozės atvejis, 4 iš jų pasibaigė mirtimis. Efektyviausias būdas išvengti šios infekcijos yra pastatų viduje palaikoma tinkama karšto vandens temperatūra, reguliariai valomi santechnikos prietaisai. Vis dėlto pastebima, kad dalis gyventojų į šias prevencijos taisykles yra linkę numoti ranka, todėl rizikuoja savo sveikata.

Gripas guldo lietuvius: pasakė, kur serga labiausiai ir kada skelbtų epidemiją

Per pastarąsias savaites (palyginus 3-osios ir 4-osios šių metų savaičių duomenis), Lietuvoje išaugo ir gripo, ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) atvejų skaičiai, primena Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis auga, taip pat daugiau asmenų dėl gripo patenka į ligonines, tačiau toks sergamumo pakilimas yra įprastas šiam metų laikui. Situacija atidžiai vertinama ir kol kas nėra jokių rodiklių, kurie verstų sunerimti.

Įspėja saugotis: gripas įsišėlsta, pražudė vos virš 40 metų žmogų

Lietuvoje sausio 22–28 d. (4-ąją šių metų savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 1609,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Sausio 15–21 d. (3-iąją savaitę) jis buvo mažesnis – 1309,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.
Aktualijos 2024-01-29
Į viršų