migrena

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „migrena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „migrena“.

Dažnai skauda galvą? Štai, ką tai gali išduoti

Migrena — problema, galinti stipriai sugadinti gyvenimo kokybę. Pulsuojantis migrenos skausmas ir kartu pasireiškiantis pykinimas, vėmimas ir jautrumas šviesai ar garsams gali trukdyti normaliai gyventi ir dirbti. Net ir praėjus pagrindiniams simptomams, dar kelias dienas gali būti juntamas nuovargis, išsekimas, sumažėjęs darbingumas. Nors visiškai išgydyti migrenos neįmanoma, galima išvengti sunkių priepuolių.
2024-06-13

Vaistai nuo skausmo: įvardijo, kurie saugiausi, o kurie didina net insulto riziką

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, su galvos skausmu susiduria 40 proc. populiacijos. Tiesa, moterims, palyginti su vyrais, jis pasireiškia dažniau. Specialistai pastebi, kad galvos skausmo paplitimas Lietuvoje auga, o prasidedantis šiltasis vasaros sezonas gali prisidėti prie tam tikrų skausmo rūšių, pavyzdžiui, migrenos, paūmėjimo.
2024-06-05

Kamuoja galvos skausmas? Išbandykite šiuos 7 patarimus

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti? Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam. Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas.
2024-05-21

Šis sutrikimas kamuoja vis daugiau žmonių: kaip įveikti migreną?

Lėtinė migrena pasireiškia maždaug 2 proc. pasaulio gyventojų, tai yra maždaug vienam asmeniui iš penkiasdešimties, o pavieniai priepuoliai ištinka bent 10 proc. žmonijos. Šia liga serga tris kartus daugiau moterų nei vyrų – manoma, jog didesnį procentą lemia hormonų svyravimai, kurie dailiosios lyties atstovėms menstruacijų metu gali sukelti migrenos simptomus.
2024-05-08

Gydytojas įspėja: dažnas insulto požymius painioja su migrena

Migrena – būklė, galinti pasireikšti stipriu, tvinkčiojančiu galvos skausmu arba pulsuojančiu pojūčiu galvoje. Tačiau, ar žinojote, kad migrena gali būti skirtingų rūšių ir vienos jų simptomus itin lengva supainioti su insulto požymiais? TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas paaiškino, kaip atskirti šias migrenos rūšis ir kokie vaistai gali lemti didesnę insulto riziką.
2024-04-13
REKLAMA
Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema: štai, ko turėtų vengti sergantieji hemiplegine migrena  Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema: štai, ko turėtų vengti sergantieji hemiplegine migrena

Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema: štai, ko turėtų vengti sergantieji hemiplegine migrena

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovės klausimo apie migreną. Rūtelė iš Londono: „Kokia tikimybė, kad ištiks infarktas ar insultas, jei yra lėtinė migrena ir hemipleginė migrena? Per kiek laiko tai gali atsitikti?“ Pasak specialisto, migreną išduoda pulsuojantis, stiprus galvos skausmas. Dauguma migrenos atvejų kraujagyslės yra atsipalaidavusios, sienelės pasidaro laisvos tarsi virvės.
2024-04-03

Nekaltas galvos skausmas vilnietei išdavė agresyvią ligą: saugotis įspėja visus

Migrena nėra tik paprastas galvos skausmas, tai yra sudėtinga neurologinė būsena. Ji paliečia ne tik fizinę sveikatą, tačiau gali pakenkti ir socialiniam gyvenimui. Būtent tai nutiko Viktorijai Baltramiejūnienei, „Veido butiko“ įkūrėjai ir veido mankštų trenerei. Moteris net 18 metų kentėjo didžiulius galvos skausmus, kurie iš jos gyvenimo atimdavo po 12 dienų per mėnesį, kurių metu Viktorija dėl skausmo tik gulėdavo lovoje.
2024-03-09

Šiukštu neignoruokite tokio galvos skausmo: išduoda klastingą ligą

Migrena – ne tik skausmingas galvos skausmas, bet ir sudėtinga neurologinė būklė. Ši liga ne tik paliečia fizinę sveikatą, bet ir gali turėti įtakos psichologiniam bei socialiniam gyvenimui. Migrena yra dažna problema, su kuria susiduria milijonai žmonių, ir nors ji dažnai traktuojama kaip paprastas galvos skausmas, tai yra kur kas daugiau nei tai.
2024-02-04

Kol 8-erius metus klaipėdietė kankinosi, medikai sakė, kad ji sveika: dabar įspėja visus

Prieš aštuonerius metus, 28-erių klaipėdietė Jūratė Devintinaitė pajautė pirmuosius pakitusios sveikatos požymius. Šių metų pavasarį moteris sužinojo netikėtą diagnozę – trečioji Laimo ligos stadija. Tv3.lt naujienų portalui Jūratė pasakoja, kokie yra pirmieji ligos požymiai, su kokiais sunkumais jai tenka susidurti ir įspėja visus lietuvius.
2024-01-04

Atskleidė, ar magnetinės audros tikrai veikia mūsų sveikatą: nustebs daugelis

Sustiprėjus magnetinėms audroms, gydytojas Irmantas Aleksa akcentuoja, kad šie gamtos pokyčiai neturi jokios tiesioginės įtakos žmonių sveikatai. Gydytojas tv3.lt portalui atskleidžia, kad nemažai sveikatos problemų kyla ne dėl saulės magnetinio lauko pokyčių, o dėl to, kad žmonės nekontroliuoja savo gyvenimo būdo ir nesivadovauja gydytojų nurodymais.
2023-10-06
REKLAMA
REKLAMA

Realybės šou „(ne)VISKAS ĮSKAIČIUOTA“ dalyvį ištiko priepuolis: atsidūrė ligoninėje

Šią savaitę realybės šou „(ne)VISKAS ĮSKAIČIUOTA“ vilą sudrebinęs skandalas įgavo pagreitį ir sumaišė visas kortas. Nuo Monos nusisuko ne tik dar praėjusią savaitę savo simpatijas jai rodęs Livijus, bet ir kiti dalyviai. Prireikė medikų Vis tik ne tik apie šiuos dalyvius sukasi reikalai. Į specialią užduotį su Vytautu Mikaičiu išvykę vilos vaikinai Matas, Livijus ir Lukas taip pat susidūrė su nesklandumais.   Ant elektrinės banglentės dėl pašlijusios sveikatos negalėjo lipti Lukas.
71 2023-06-23

Atskleidė, kaip įveikti galvos skausmą: šie būdai tikrai veikia

Galvos skausmai vargina bene kiekvieną iš mūsų. Kartais tai – įtampiniai galvos skausmai, o kartais sukelti migrenos ar kitų ligų. Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusi Simona Lipnė sakė, kad migrena ją vargina ištisus metus. Savo ruožtu farmacininkė, viena iš vaistinės „Sveikatos pasaulis“ įkūrėjų Rūta Trakšelė teigė, kad atsikratyti įtampinių ir streso sukeltų galvos skausmų tikrai įmanoma, tereikia daugiau skirti sau laiko, pasirūpinti mityba bei poilsiu.
2023-04-28
REKLAMA
Galvos skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Galvos skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Vaistininkė pataria, kada kreiptis į gydytoją

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Šį klausimą retai sau iškelia žmonės, kurie nuo vaikystės skundžiasi galvos skausmais, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė. Anot jos, įtarti migreninius galvos skausmus gali būti paprasčiau turintiems migreną su aura, kurios simptomai pasireiškia regos pokyčiais – blyksniais, tamsiomis dėmėmis ar tunelio efektu. Todėl ji dalijasi patarimais, kaip atskirti paprastą galvos skausmą nuo migrenos.
2023-04-18

Nenuvertinkite galvos skausmo: šie signalai įspėja apie nepagydomą ligą

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Šį klausimą retai sau iškelia žmonės, kurie nuo vaikystės skundžiasi galvos skausmais, pasakoja vaistininkė Toma Gečienė. Anot jos, įtarti migreninius galvos skausmus gali būti paprasčiau turintiems migreną su aura, kurios simptomai pasireiškia regos pokyčiais – blyksniais, tamsiomis dėmėmis ar tunelio efektu. Todėl ji dalijasi patarimais, kaip atskirti paprastą galvos skausmą nuo migrenos.
2023-03-23

Paaiškėjo, kokia liga serga Meghan Markle: gali smogti bet kam

Meghan Markle daug investuoja į savo sveikatą, vartoja maisto papildus ir gyvena aktyvų gyvenimo būdą, tačiau Sasekso hercogienė nėra apsaugota nuo ligų – anksčiau ji pasakojo apie varginančią migreną, dėl kurios teko gultis į ligoninę. „Anksčiau sirgau sunkia migrena, dėl jos guldavausi į ligoninę“, – „The Chalkboard“ pasakojo ji. Ji pasakojo atradusi netradicinį gydymo būdą, kuris jai padėjo – dėl varginančių galvos skausmų jai buvo atlikta akupunktūra, rašo hellomagazine.com.
2023-03-17

Gera žinia šio regiono pacientams: naujoviškas migrenos gydymo būdas – jau ir Panevėžio ligoninėje

Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje naujai atidarytas migrenos kabinetas leis pacientams greičiau ir kokybiškiau gauti inovatyvų ir šiuolaikišką gydymą, besiskundžiantiems migrena. „Migrenos priepuoliui būdingi intensyvūs galvos skausmai, ženkliai sutrikdantys kasdieninę veiklą ir bloginantys gyvenimo kokybę. Migrenos priepuolio gydymas priklauso nuo priepuolio sunkumo ir prieš tai skirto gydymo efektyvumo.

Galvos skausmo vieta išduoda jo priežastį: pasidalino patarimais, kas padės numalšinti

Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. Farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį. „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi patarimais, kaip atskirti galvos skausmus, bei kaip efektyviausiai juos numalšinti.
2022-11-10

Įkyrus galvos skausmas radviliškietei pranašavo skaudžią ligą: įspėja kitus nenumoti ranka

Migrena – gyvenimo mokytoja, kuri neretai iš žmogaus atima jėgas, kantrybę ir stiprybę. Daugiau nei dešimt metų nuo migrenos su aura kenčianti radviliškietė Indrė Šaulianskaitė pasakoja, kad nors ši liga dažniausiai atima apie pusę mėnesio geros savijautos, tačiau tuo pačiu ir moko gyvenime išlaikyti pusiausvyrą. Radviliškietė Indrė Šaulianskaitė teigia, kad problemos su nemaloniu galvos skausmu prasidėjo būnant 12-oje klasėje.
2022-09-18

26-erių merginai 1 vaistas sukėlė insultą: skubiai įspėja moteris

Pirmąjį kartą, kai 26-erių Jenna Goldman patyrė siaubingą galvos skausmą, ji sėdėjo darbe. Ji šiaip ne taip išėjo iš biuro, išsikvietė taksi ir nuvyko į ligoninę. Ten medikai pasakė, kad jai akių migrena ir viskas susitvarkys geriant vaistus ir ilsintis. Tačiau tikroji diagnozė šokiravo. Vieną iš kartų, kai užklupo akių migrena, J. Goldman vaikščiojo su savo dabartiniu vyru.
2022-08-05

Meghan Markle prisipažino apie savo ligą: dėl jos atsidūrė ligoninėje

Ankstesniame interviu Meghan pasidalijo, kaip jos alinanti migrena tapo tokia stipri, kad jai teko gulti į ligoninę. Siekdama palengvinti simptomus, ji išbandė daugybę skirtingų gydymo būdų, kurie, jos teigimu, pasiteisino. „Anksčiau mane kankindavo sekinanti migrena (dėl jos guldavausi į ligoninę)“, – pasakojo ji. Meghan pasidalijo, kad pasirinktos gydymo priemonės buvo akupunktūra ir medicininės taurės, kurios, jos teigimu, žymiai pagerino jos gyvenimo kokybę.
2022-07-21

Gydytojai nekreipė dėmesio į 20-mečio galvos skausmą: šeima išgyveno košmarą

Iš pradžių Xavier Ortiz per daug nekreipė dėmesio į galvos skausmą ir jautrumą triukšmui, kuris pradėjo kankinti 2021-ųjų balandį. Jis buvo 20 metų sveikas jaunuolis ir gebėdavo pakankamai nuslopinti skausmą, kad su draugais galėtų žaisti krepšinį. Krepšinio aikštelėje keli jo draugai, kurie yra slaugai, pastebėjo, kad kažkas blogai su X. Ortiz akimi ir paragino jį kreiptis į greitosios pagalbos skyrių.
2022-04-22

5 dažniausi galvos skausmo tipai: kaip atpažinti ir spręsti?

Galvos skausmas – vienas dažniausių skausmų, kuriuos patiria žmonės ir viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių pacientai į vaistinę užsuka medikamentų. „Camelia“ vaistininkė Laima Liaugotienė sako, kad vaistus šiam negalavimui reikėtų rinktis atsakingai, o prieš tai geriausia nustatyti priežastį, kodėl skauda galvą.
2022-03-22

Galvos skausmo priežastys: šie būdai padės išvengti negalavimų

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti? Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam. Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas.
2022-03-16

Per šventes venkite šių gėrimų: jie sukelia galvos skausmą

Taurė gėrimo vienoje rankoje, fone skambanti kalėdinė muzika ir aplinkui tvyranti šventinė atmosfera sukuria smagų vakarėlį per šventes, tačiau kai kurie gėrimai gali sugadinti švenčių sezoną ir baigtis galvos skausmu. Parvinder Sagoo, „Simply Meds Online“ vaistininkas ir medicinos patarėjas vardija populiariausius šventinius gėrimus, kurie gali sukelti migreną.
2021-12-13

Rado būdą, kaip atsikratyti migrenos: gal tai padės ir jums?

Sveikatos ekspertai ragina atlikti daugiau mitybos ir migrenos tyrimų po to, kai gydytojai atskleidė, kad pacientas, kuris daugiau nei dešimtmetį kentėjo stiprius ir sekinančius galvos skausmus, visiškai jų atsikratė, laikydamasis augalinės dietos. Jis išbandė vaistus, jogą ir meditaciją bei atsisakė galimų migreną provokuojančių maisto produktų, kad sumažintų stiprių galvos skausmų sunkumą ir dažnumą, bet niekas nepadėjo.
2021-12-04

Ragina rinktis šiuos produktus − padės kovoti su galvos skausmu

Bet kuris, patyręs migrenos priepuolį, žino, kad tai ne tik galvos skausmas. Staiga pablogėja regėjimas, pykina iki vėmimo ir tiesiog nebelieka jėgų. Patiriantys reguliarius migrenos skausmus padarytų bet ką, kad tik jų neliktų. Naujasis tyrimas rodo, kad išeitis galėtų būti omega-3, rašo metro.co.uk. Britų medicinos žurnale buvo paskelbti naujojo tyrimo rezultatai. Buvo tiriami 182 žmonės, patiriantys migrenos priepuolius nuo 5 iki 20 kartų per mėnesį,  88% tiriamųjų buvo moterys.
2021-07-05

Santaros klinikų tyrimas: atskleidė ryšį tarp asmens apsaugos priemonių naudojimo ir galvos skausmo

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centro gydytojų neurologų atliktame plačios apimties tyrime prieita prie išvados, kad 65 procentai medicinos darbuotojų, dėvėdami asmens apsaugos priemones, patiria galvos skausmų, kartais netgi panašių į migreną. Kaip pasakoja tyrimui vadovavusi Santaros klinikų gydytoja neurologė dr.
2021-05-31

Paprastas galvos skausmas gali išduoti varginančią ligą: nuo jos kenčia visa šeima

Migrena – dažniausias neurologinis susirgimas, kuris vis dar apipintas įvairiais stereotipais. Dažnai manoma, kad tai viso labo paprastas galvos skausmas, liga greitai išgydoma, o sergantieji tiesiog tingi atlikti savo pareigas, todėl prisidengia migrena. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurologė dr.
2021-01-13

Orų pokyčiai veikia mūsų sveikatą: štai, ką galite jausti

Niūrus oras skatina mūsų smegenis susikaupti ir giliau mąstyti, sako psichologai. Debesuotomis ir lietingomis dienomis mūsų atmintis veikia geriau nei saulėtomis. „Bright Side“ sudarė sąrašą apie tai, kokį poveikį orai daro žmogaus sveikatai ir savijautai. 1. Jūsų galūnės gali patinti. Itin karštomis ir drėgnomis dienomis jūsų kūnas gali turėti problemų vėsinantis. Paprastai jis nukreipia šiltą kraują link odos paviršiaus, kur jis atsivėsina prakaituojant.
2021-01-10

Karantino metu padažnėjo galvos skausmas? Jį galėjo lemti keli dalykai

Šiais metais galvos skausmai vargina daugelį. 2020 metų balandžio mėnesį ženkliai padaugėjo „Google“ paieškų apie skirtingus galvos skausmo intensyvumo lygius, o gegužės mėnesį atlikta „Migraine Trust“ apklausa parodė, kad 58 procentai sergančiųjų migrena priepuoliai sustiprėjo karantino metu. Šis suintensyvėjimas siejamas su stresu ir kasdienio režimo pasikeitimais, įskaitant ir mitybos pokyčius bei gausesnį alkoholio suvartojimą, tačiau retai gilinamasi į to priežastis.
2020-11-25
REKLAMA
Galvos skausmas  Galvos skausmas

Gyvenimas su migrena: 5 gyvenimo būdo patarimai

Migrena, tai kompleksinė neurologinė liga, nuo kurios kenčia apytiksliai kas septintas suaugusysis. Migreninius skausmus gali išprovokuoti tokie veiksniai, kaip stresas, oro pokyčiai, alkis, troškulys, pervargimas, miego trūkumas ar tam tikri maisto produktai. Kasdieninių įpročių bei gyvenimo būdo keitimas, suteikia galimybę kontroliuoti ligą, sumažinti ar net atitolinti priepuolio tikimybę.
2020-10-21

Migrenos sukeltą skausmą įveikė netradiciniu būdu: rekomenduoja ir kitiems

Amerikietė Elizabeth Hayes atrado paprastą, bet, kaip pati sako, veiksmingą būdą, padedantį numalšinti migrenos sukeltą stiprų galvos skausmą, rašoma dailystar.co.uk. Moteris pasakojo, kad migreną kentė maždaug 12 valandų, o vienu metu galvos skausmas net tapo nebe pakeliamas. Jai nepadėjo nei vaistai, nei būdai, kuriais ji naudojosi anksčiau. Tačiau skausmą vos per 20 minučių įveikti padėjo paprastas ir daugelio žmonių virtuvėse randamas plastikinis maisto maišelių spaustukas.
2020-03-11

Skaičiai šokiruoja: klastinga liga Lietuvoje serga daugiau 11 proc. žmonių

Lina Stanevičiūtė – neeilinių pomėgių mergina, šiandien su ašaromis akyse kalbanti apie gyvenimą aukštyn kojomis apvertusią ir didžiausios aistros privertusią atsisakyti ligą. Buvusi motokroso čempionė, kuriai teko varžytis ir vienoje grupėje su vyrais, šiandien prisistato paprastai – sergu migrena.  „Aktyviai leisdavau laisvalaikį, intensyviai užsiėmiau sportu, daug mokiausiu, siekiau karjeros ir vienu metu tiesiog viskas pasikeitė“, – savo istoriją pradėjo Lina.

Suvaldyti migreną įmanoma: pravers šie patarimai

Gyvenimas su migrena dažnai primena streso kupiną laukimo žaidimą, kai nuolat prisimenate praėjusių priepuolių agoniją ir nerimaujate dėl būsimų, rašoma dailymail.co.uk. Neseniai atlikta apklausa parodė, kad 60% migrena sergančių žmonių yra praradę viltį rasti palengvėjimą ir gyvena nuolatinės baimės būsenoje.
2019-09-15

Suskaudus galvą išgerkite kavos: rezultatas nustebins

Vienas iš taikliausių galvos skausmo aprašymų, kokį teko skaityti, buvo romane „Mes buvome melagiai“. Autorius E. Lockhartas vaizduoja jį kaip aprūdijusį pjūklą, „pjaunantį man per kaktą į galvą.“ Lockhartas iškalbingai fiksuoja galvos skausmo suporuotas agonijas: fizinį skausmą ir psichologinius sutrikimus.
2019-08-09

Vilnietei liga sugriovė karjerą: nuo skausmo net pykina

Migrena – gali griauti gyvenimą ir tai nėra vien tik vaizdingas posakis. Migrenos sukeltas galvos skausmas gali būti toks stiprus, kad gali kelti pykinimą. Diana (vardas pakeistas, tikrasis vardas redakcijai žinomas) dėl migrenos buvo priversta pakeisti darbą, atsisakyti karjeros galimybių ir išsigelbėjimo ieškoti persikeliant gyventi toliau nuo sostinės triukšmo.
2019-07-27

Pavojinga liga prasideda galvos skausmu: nenumokite ranka

Galvos skausmas - tai nemaloni būsena, su kuria sunku gyventi. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į galvos skausmą, bet ir jūsų emocinę būseną. Klausiate, kodėl? Gali būti, kad jums yra migrena. Healthline.com rašo, kokie yra migrenos simptomai. Kaip atrodo migrena? Migrena - tai intensyvūs ir labai sunkūs galvos skausmai.
2019-04-24

Klastinga liga nusitaikė į jaunesnius: prasideda pykinimu

 Migrena – itin dažna bei sudėtinga liga, nuo kurios visiškai pasveikti neįmanoma. Nors galima išgyventi ilgus laikotarpius be priepuolių, sergantiesiems migrena polinkis juos patirti niekada neišnyksta. Taip pat klaidinga manyti, jog migrena – tik moterų liga. Nors moterys ja serga 2-3 kartus dažniau, ši liga kamuoja ir apie 8 procentus vyrų.
2019-01-14

Lengvai nuslopinkite migreną: prireiks šių priemonių

Daugelis klaidingai mano, kad kasdieniai galvos skausmai yra migrena. Tai netiesa, iš tikrųjų tai yra epizodinis galvos skausmas, lydimas įvairių neurologinių, virškinamojo trakto ir autonominės nervų sistemos sutrikimų. Gaila, tačiau tikslios migreną sukeliančios priežastys yra nežinomos, o suvaldyti migreną praktiškai yra neįmanoma. Tačiau yra keli natūralus būdai, kurie gali pasitarnauti migrenos slopinimui.
2018-10-08

Kurią galvos vietą jums skauda? Sužinokite, kas gresia

Turbūt nėra žmogaus, kuriam niekada nebūtų skaudėję galvos. Vis dėlto, priežasčių gali būti pačių įvairiausių. Štai 4 pagrindinės skausmo rūšys, kurios atskleidžia gerokai daugiau informacijos apie jūsų sveikatą ir būklę.  Įsižiūrėkite į paveikslėlį ir tiksliai išsiaiškinkite, kuri jūsų galvos vieta yra skausmingiausia ir sužinokite, koks skausmas jus kankina ir ką tai reiškia.
2018-09-02

Kankina įkyrus galvos skausmas? Šie natūralūs gydymo būdai jums patiks

Galvos skausmai kankina dažną. Laimingas tas, kuris randa tikrąją priežastį ir gali jos atsikratyti. Regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad labai dažnai regėjimo sutrikimai ir galvos skausmai yra susiję. Juos sukelia patiriama įtampa, kurios žmogus negali įvardinti sau kaip įtampos, nes ji yra tapusi gyvenimo būdu ir pasislepia įpročiuose. Savo paskaitose ir stovyklose ji moko kaip atpažinti sutrikimų priežastis, jas šalinti, dalijasi kitų žmonių patirtimis.
2018-01-29

Įkyrų galvos skausmą vilnietė išsigydė netikėtu būdu: išbandę nesigailėsite

 Dėl patiriamo streso, nekokybiškos mitybos, nemigos, aktyvios fizinės veiklos ar ryškios šviesos, vis daugiau žmonių kenčia sunkius ir itin sekinančius migreninius galvos skausmus, kurie gali tęstis kelias valandas ar net kelias dienas. Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šia liga dažniausiai suserga 35-45 metų žmonės. Vaistininkė Laura Vanagaitė sako, kad moterys nuo migrenos kenčia du – tris kartus dažniau, nei vyrai.
2017-10-25

Sukluskite: įprastas galvos skausmas slepia rimtas bėdas

Keletą dienų iš eilės nedingstantis galvos skausmas yra organizmo šauksmas susirūpinti savo sveikata. Jei toks simptomas kamuoja, vidaus ligų gydytoja Lina Bukauskaitė pataria skausmų neignoruoti. Gydytojos teigimu, galima įvardinti pirminius galvos skausmus, tai - įtampos tipo galvos skausmai, klasteriniai.
2017-10-02

Kentė migreną ir vos neapako, todėl ėmėsi netradicinio sprendimo

Buvęs „Playboy“ modelis Karen McDougal iš Arizonos savo krūtinę pasididino 1996-aisiais, kai jai buvo 22-eji. Tačiau prieš mėnesį moteris nusprendė pasišalinti krūtų implantus, teigdama, kad jie sukelia daugiau problemų, nei naudos. 45-erių moteris tikino, kad nepaisant jos sėkmingos modelio karjeros, dirbtinė krūtinė gadino jos gyvenimą: ji nuolat sirgo, apniuko įvairios alergijos. Pastaruosius dvylika mėnesių Karen pajuto, kad jos sveikata dar labiau suprastėjo.
2017-02-23

Įspėjimas visiems: galvos skausmus „nurašė“ pagirioms ir vos nemirė

Jauna moteris savo dažnus galvos skausmus kaltino pagirioms, tačiau daktarai atskleidė labai skaudžią tiesą. Vos 24-erių metų Hope Stringer linksminosi su draugais, kai atsikėlusi pradėjo jausti stiprų galvos skausmą. Tai tęsėsi maždaug savaitę, o simptomus lydėjo nuovargis ir suprastėjęs regėjimas. Jauna mergina suprato, kad reikia skubiai kreiptis pas daktarus, tačiau pirmojo vizito metu išgirdo, kad nieko baisaus nėra.
2016-07-08

9 priežastys, kodėl skauda galvą. Kaip su tuo susidoroti?

 Migrenos priežastys, nors ir siejamos su nervų sistema, deja, nėra iki galo ištirtos. Gera naujiena ta, jog migreną galite numalšinti, jeigu nustatote pagrindines jos priežastis ir jas eliminuojate. Jei vadovausitės straipsnyje pateiktais patarimais, migrena visiškai gal ir neišnyks, tačiau jos simptomai tikrai sumažės. 1. Stresas Stresas organizmui sukelia tokias reakcijas kaip nuovargis, nuolatinis nerimas, psichologinė įtampa, emocijų kaita, pyktis, depresija, kaklo raumenų įsitempimas.
2016-07-05

Vyšnios malšina migrenos skausmus

Vyšnios vertinamos ne vien dėl to, kad anksti sunoksta, bet ir dėl turtingos cheminės sudėties. Sultingos, saldžiarūgštės vyšnių uogos – tikra biologiškai aktyvių medžiagų bomba, apsauganti ne tik nuo priešlaikinio senėjimo, bet migrenos. Vyšniose gausu vitamino C, geležies, cinko, vario, mangano, kalio. Šios uogos – stiprių antioksidantų flavonoidų talpykla. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vyšnios padeda kovoti su vėžiu, neurologinėmis ligomis, ankstyvu diabetu.
2014-07-28

Lietuvoje – migreną slopinantis prietaisas

„Jau sukurta nauja veiksminga ir saugi neurostimuliacijos priemonė migrenai gydyti“, – paskelbta Amerikos neurologijos akademijos oficialiame moksliniame žurnale „Neurology“. Jame buvo išspausdinti klinikinio tyrimo PREMICE rezultatai, kurie patvirtino, jog patentuotas belgų gamybos medicininis prietaisas „Cefaly“ yra puiki vaistų, kurių kenčiantys galvos skausmus žmonės vartoja dideliais kiekiais ir patiria šalutinį poveikį, alternatyva.
2014-06-30

5 galvos skausmo rūšys: apie ką jos signalizuoja

Vargu ar Žemėje atsirastų laimingasis, kuriam niekada neskaudėjo galvos. Deja, šią iš pažiūros menką problemėlę išmokome spręsti viena tablete. Tuo tarpu galvos skausmai neretai tampa lėtiniai ir gerokai apkartina gyvenimą. Koks galvos skausmas praneša apie rimtą ligą? Ir koks skausmas savaime yra liga? Tenziniai skausmai Tai labiausiai paplitęs galvos skausmas - kiekvienas mūsų jį bent kartą gyvenime patiriame. Kartojasi jie nedažnai, lėtinę formą įgyja 3 procentais atvejų. Požymiai.
2014-03-01

Tyrimas: plastikiniai indai sukelia galvos skausmus

JAV mokslininkai nustatė, kad plastikinių maisto pakuočių ir indų sudėtyje esantis junginys bisfenolis A (BPA) ne tik kelia vyrų nevaisingumo pavojų ir didina širdies ligų riziką, bet ir gali tapti stiprių galvos skausmų priežastimi. Kanzaso valstijos universitete su bandomaisiais gyvūnais atlikti eksperimentai atskleidė, kad dėl didelės BPA koncentracijos žiurkių organizme jos tapdavo mažiau aktyvesnės, bailesnės, vengė ryškios šviesos ir triukšmo, o taip pat kentėjo dėl migrenos.
2013-12-04
Į viršų