kęstutis katalynas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis katalynas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis katalynas“.

Pačiame Vilniaus centre, gyvenamų namų kieme – kartuvių kalnelis

Tai – ne pokštas. Istorikai patvirtina, kad 17 amžiuje tuomet dar už miesto sienos buvo kariami nusikaltėliai. Šopeno gatvių esančiame kiemelyje. Būtent čia atnaujinant miesto dujotiekį aptikta žmonių griaučių. Kadangi šalia rasta 16-am amžiui būdingos keramikos, nors daugiau kitų įkapių nebuvo, archeologai daro prielaidą, kad tai – 16-to amžiaus kapinės. Tačiau aiškėja ir kita versija, kas ant šio kalno palaidoti. Taigi kas čia buvo iš tiesų? Specialistai cituoja istorinius šaltinius.
Aktualijos 2016-10-16

Požemiai greta Pučkorių atodangos – ugnies linija, kuria nepasinaudojo

Kviečiame tęsti kelionę po Vilniaus ir jo apylinkių požemius. Pasakodami apie tarp pirmojo ir antrojo pasaulinių karų atsiradusius tunelius ir sandėlius šaudmenims saugoti, minėjome, kad dabartiniame Pavilnių regioniniame parke, visai greta garsiosios Pučkorių atodangos, po žeme slypi visa ugnies taškų sistema, kurią karybos specialistai įrengė beveik tuo pačiu metu. Anuomet jie turėjo blokuoti vadinamąjį Batoro traktą.

Po Antakalnio kalvomis – fortifikaciniai tuneliai

Šį kartą kviečiame jus pasižvalgyti požemiuose, kuriems mažiau negu šimtas metų. Tarp pirmojo ir antrojo pasaulinių karų atsiradę tuneliai ir sandėliai buvo įrengti šaudmenims saugoti, o mūsų laikais žiemą juose įsikuria tūkstančiai šikšnosparnių. Į kelionę po Vilniaus Šilo gatvės kalvų šlaituose slypinčius tunelius leidžiamės kartu su archeologu Kęstučiu Katalynu bei Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktore Vida Petiukoniene.

Pažintiniai žygiai su vasara nesibaigia

Pavilnių  ir Verkių regioninių parkų direkcija siūlo palydėti vasarą kartu, keliaujant dviračiais ir pėstute. Rugpjūčio 29 d., šeštadienį, 11 val. – tradicinis pažintinis rožinių dviračių žygis maršrutu: Verkių dvarvietė – Žaliųjų Ežerų, Riešės, Turniškės upelio pakrantės. Maršruto ilgis – 22 km, trukmė – 4 val. Žygio vadovas – Algis Ragauskas. Keliautojai laukiami prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos (Žaliųjų Ežerų g. 53). Rugpjūčio 30 d., sekmadienį, 16 val.
2009-08-27

Senųjų žydų kapinių mįslės įminimas – čia pat

Diskusijos dėl Vilniaus senųjų žydų kapinių vietos seniai įgijo tarptautinį mastą, net veikia lietuvių ir žydų santykius. Lietuvos ir užsienio istorikams, geologams ir politikams jau ne pirmus metus ginčijantis dėl Vilniaus senųjų žydų kapinių vietos į pagalbą ateina „Lietuvos žinios“. Mįslės įminimas - čia pat, paminklosaugos sąžine vadinto Vlado Drėmos legendinėje knygoje „Dingęs Vilnius“. Jau kelerius metus Lietuvoje ir net pasaulyje nerimsta aistros dėl vadinamųjų Karaliaus Mindaugo aparta...

Žydų kapinių teritoriją tyręs archeologas garbę gina teisme

Vilnietis archeologas Kęstutis Katalynas patraukė į teismą Lietuvos istorijos instituto Miesto tyrimo skyriaus vedėją Gediminą Vaitkevičių, gindamas savo profesinę reputaciją ir reikalaudamas atlyginti neturtinę žalą.K. Katalynas reikalauja, kad G. Vaitkevičius paneigtų savo nepagrįstus teiginius, atsiprašytų ir atlygintų 20 tūkstančių litų neturtinės žalos.

Užsienio žydų pareiškimai apie jų kapinių "niekinimą" Vilniuje - nepagrįsti

Specialistų teigimu, JAV žydais prisistatančių asmenų pretenzijos dėl Vilniaus centre vykstančių statybų yra mėginimas nukreipti dėmesį nuo galimų permainų Sporto rūmų teritorijoje."Man susidaro įspūdis, kad dabar, kai vyksta teismai siekiant nugriauti Sporto rūmus, galbūt čia yra kažkokių jėgų mėginimas nukreipti dėmesį nuo galimų statybų Sporto rūmų teritorijoje, kuri yra tiesiai ant žydų kapinių.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų