gitanas nausėda

Gitanas Nausėda

 

Gimęs 1964 m. gegužės 19 d. Klaipėdoje, Lietuvos politikas, finansininkas, dėstytojas ir nuo 2019 m. gegužės 26 d. – Lietuvos Respublikos dešimtasis prezidentas.

 

Jis studijavo Vilniaus Universiteto Pramonės ekonomikos fakultete ir vėliau tapo Ekonomikos fakulteto dėstytoju. Nausėda dirbo Lietuvos banko Pinigų politikos departamento direktoriumi, o vėliau – SEB banko vyriausiuoju ekonomistu. Jo politinė veikla apima įvairias roles, pradedant darbu kaip laikino prezidento Artūro Paulausko konsultantu ir baigiant aktyviu dalyvavimu Valdo Adamkaus rinkimų kampanijoje. 2019 m.

Nausėda laimėjo prezidento rinkimus ir tapo šalies vadovu. Jis žinomas kaip ekonomikos ekspertas, turintis tvirtas įžvalgas apie Lietuvos ir tarptautinę finansų sistemą.

Nausėda apie galimybes Lenkijoje dislokuoti branduolinį ginklą: tai būtų atgrasymo sistemos elementas

Lenkijai pareiškus, jog ši yra pasirengusi šalyje dislokuoti NATO branduolinius ginklus, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog toks Aljanso sprendimas prisidėtų prie atgrasymo ir atlieptų Europos saugumo lūkesčius. „Pastartuoju metu tikrai įvyko dalykų, kurie mūsų kaimynystėje didina karinės galios buvimą – konkrečiai, taktinių branduolinių ginklų dislokavimas.
Aktualijos Prieš 56 min.

Nausėda sako, kad Lietuva norėtų su Lenkija kurti regioninį HIMARS amunicijos logistikos centrą

Lenkijai ketinant plėsti savo pajėgumus gynybos srityje ir svarstant pradėti gaminti amuniciją, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog kaimyninės šalys galėtų dar glaudžiau bendradarbiauti šiuo klausimu ir kartu steigti HIMARS amunicijos regioninį logistinį centrą bei bendrai dalyvauti gynybos pirkimuose. „Kalbėjome apie galimą bendradarbiavimą gynybos pramonės srityje.
Aktualijos Prieš 1 val.

Gitanas Nausėda: Sakartvelas tolsta nuo europinių idealų

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Sakartvele šiuo metu svarstomas „užsienio įtakos“ įstatymas šaliai sudaro kliūčių toliau eiti eurointegracijos keliu. „Praėjusiomis dienomis turėjau kaip tik telefoninį pokalbį su Sakartvelo prezidente, ponia Zourabichvili.
Prieš 1 val.

Nausėda: diskusijos dėl Lenkijos bankų atėjimo į Lietuvą jau labai toli pažengusios

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kalbos dėl potencialaus Lenkijos bankų atėjimo į Lietuvą yra „labai toli pažengusios“. Taip pat, anot jo, tarp Vilniaus ir Varšuvos yra daugiau planų ekonominio bendradarbiavimo srityje. „Manau, kad dar neišnaudojome viso mūsų galimo bendradarbiavimo potencialo. Turime daug planų ekonominio bendradarbiavimo srityje ir laukiame Lenkijos bankų atėjimo į Lietuvą.
Prieš 1 val.

Šimonytė siekia prezidento poste pakeisti jai universitete dėsčiusį Nausėdą: darbai bus matuojami ne nuotraukomis

Antrą kartą laimę prezidento rinkimuose bandanti premjerė Ingrida Šimonytė žada „nesivaikyti pigaus populizmo“, o užsienio politikos sėkmę matuoti ne nuotraukomis, bet pasiektais nedviprasmiškais susitarimais. Konservatorių į šalies vadovus keliama politikė leidžia suprasti – šios formuluotės atsirado vertinant dabartinį Daukanto aikštės rūmų šeimininką Gitaną Nausėdą. I. Šimonytės teigimu, pirmąją kadenciją baigiančiam prezidentui trūko konkretumo bei nuoseklumo.

Nausėda, Duda stebės karines pratybas Suvalkų koridoriuje, dalyvaus diskusijoje VDU

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai Gitanas Nausėda ir Andrzejus Duda penktadienį stebės Suvalkų koridoriuje vykstančias karines pratybas Alytaus rajone, dalyvaus diskusijoje Vytauto Didžiojo universitete (VDU). Abiejų šalių vadovai dvišaliame susitikime taip pat aptars regiono gynybos ir saugumo, paramos Ukrainai ir dvišalių santykių stiprinimo klausimus, pranešė Lietuvos prezidentūra. Mokymus prezidentai, kariuomenių vadai stebės paskutiniąją jų dieną.
Aktualijos Prieš 8 val.

Aistros dėl VSD pranešėjo komisijos – Nausėda vadina tai „popieriaus gadinimu“

Naujos aistros dėl vadinamosios Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisijos išvadų. Komisijos pirmininkas iš Seimo tribūnos jau pareiškė, neva Gitanas Nausėda ir prezidentūra praktiškai užvaldyta Lukašenkos ir jo pakalikų. Esą G. Nausėda prisileido į savo aplinką žmonių, kurie vos per vieną kitą žmogų yra susiję su pačiu Lukašenka. G. Nausėda atkerta, kad vadinamieji Seimo tyrėjai greičiausiai jau apskritai prarado blaivų protą ir viskas nurims po prezidento rinkimų.
Aktualijos Prieš 20 val.

Gitanas Nausėda apie gynybos įsigijimų pokyčius: tai nereiškia strategijos pasikeitimo

Krašto apsaugos ministrui Laurynui Kasčiūnui raginant perdėlioti prioritetus dėl antrojo pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ pirkimo etapo, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ministro svarstymų nereikėtų vertinti kaip esminių gynybos strategijos pokyčių. Šalies vadovas pažymi, kad visi sprendimai priimami nuosekliai ir atitinka Valstybės gynimo tarybos (VGT) nutarimus. „Nesupraskime šių naujausių krašto apsaugos ministro pareiškimų kaip kažkokio strategijos pasikeitimo.

Nausėda apie Vėgėlės šeimos verslui mestus kaltinimus: „Priekaištai, kaltinimai ir įtarimai – yra“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šalies vadovo posto siekiantis advokatas Ignas Vėgėlė turėtų pats paaiškinti situaciją dėl mestų įtarimų jo šeimos valdomai įmonei „Vilpra“. „Man būtų tikrai nekorektiška komentuoti kitų kandidatų situaciją. Aš manau, kad per ateinančias savaites bus galima išsiaiškinti šias aplinkybes. Priekaištai, kaltinimai ir įtarimai – yra. Dabar paties kandidato, turbūt, prievolė yra paneigti šiuos įtarimus, pasakyti, kad jie yra neteisingi.

Gitanas Nausėda: GPM perskirstymas gynybai stabdytų atotrūkio tarp regionų mažinimą

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad „laisviečių“ idėja – dalį lėšų gynybos finansavimui surinkti perskirstant savivaldybėms tenkančią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį – prieštarauja regionų politikai. Anot jo, toks pinigų „pavogimas“ stabdytų atotrūkio tarp didžiųjų miestų ir regionų mažinimą. „Savivaldybių pinigų pavogimui – ne. Manau, kad tai netinkama priemonė. Ypatingai kai šiais laikais, kai kalbame, jog reikia mažinti atotrūkį tarp centrų ir savivaldybių, vykdyti regioninę politiką.
2024-04-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų