giedrė poteliūnaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „giedrė poteliūnaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „giedrė poteliūnaitė“.

Kodėl Bangaloro gyventojai turi tik po vieną inkstą

Mūsų laikais organų ir audinių persodinimas išgelbsti tūkstančius žmonių. Tačiau transplantacijai reikalingų organų visiems neužtenka. Tai sudarė sąlygas atsirasti juodajai rinkai ir „transplantacijos turizmui“. Žmogaus organų vagystės atvejis žinomas iš daug anksčiau, negu atsirado transplantacija. Belgijoje, Antverpeno mieste, XVIII amžiaus viduryje pasklido gandai apie paslaptingą vaikų dingimą. Vėliau paaiškėjo, jog vaikus grobdavo turtingi aristokratai, kuriems reikėdavo jų kraujo.

Laimė padovanoti gyvybę

Lietuvoje kasmet atsiranda apie 100–200 žmonių, kuriems reikalinga transplantacija. O per metus būna apie 30–40 mirusių donorų. Taigi kol kas tikimybė atsidurti tarp tų, kurie laukia organo, kur kas didesnė, nei atsidurti tarp donorų. „Esu dėkingas už antrąjį gyvenimą. Po transplantacijos pamačiau, kiek daug jame grožio“, – sakė vyras su persodintomis kepenimis. Dvidešimtmetis vaikinas, 5 metus gyvenantis su persodintu inkstu, mokosi, keliauja, kuria grandiozinius ateities planus, svajoja.

Prezidentės malonės loterijoje – du laimėtojai

Dalia Grybauskaitė pasigailėjo dviejų labai sunkius nusikaltimus padariusių nuteistųjų. Iš viso Lietuvos prezidentai malonę jau yra suteikę 2425 nuteistiesiems. Pagailėjo sunkių nusikaltimų vykdytojų Į prezidentę Dalią Grybauskaitę, tikėdamiesi jos malonės, šį kartą buvo kreipęsi 50 nuteistųjų.

Dingę kaip į vandenį

Šiuo metu laisvėje vaikšto daugiau kaip 2500 nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančių asmenų. Manoma, kad didžioji dalis jų slepiasi užsienyje. 90 asmenų yra ieškoma už įvykdytas žmogžudystes, o pačių ieškomiausių šiuo metu yra 18. Ieškomiausių nusikaltėlių sąrašas yra skelbiamas Policijos departamento tinklalapyje ir sudarinėjamas nuo 2003 metų. Ši idėja pasiskolinta iš JAV, kur Federalinis tyrimų biuras sudaro ieškomiausių asmenų sąrašą su nuotraukomis ir skelbia jį jau daugiau kaip 50 metų.

Vaikai žagina vaikus. Kas toliau?

Menkų bausmių sulaukiantys nepilnamečiai žagina vaikus, drauges ir senutes. Teismuose nagrinėjant išžaginimus, prievartavimus, sveikatos sužalojimus, paprastai teisiamųjų suole sėdi užkietėję nusikaltėliai ciniškais veidais arba prasigėrę, visuomenės paraštėse atsidūrę asmenys. Neįprasta, keista ir šiurpu matyti, kaip už tokius nusikaltimus teisiamas smulkus, susigūžęs vos 14 metų sulaukęs vaikas.

Šviesoforo signalą „matė“ daltonikas

Esate įtariamas nusikalstamos veikos padarymu? Nesijaudinkite – tereikia „liudytojo“, kuris viską „matė“, ir iš balos gali pavykti išlipti sausam... O gal norite praturtėti? Tuomet paliudykite, ko būsite prašomas. Tiesa, nemaža tikimybė, kad vietoj atlygio už melagingus parodymus teks susimokėti baudą. Turbūt ne vienam yra tekę laikraštyje matyti skelbimą, kuriame prašoma atsiliepti asmenis, mačiusius vieną ar kitą nusikaltimą arba eismo įvykį.

Rolandas Michalskis neišvengė bausmės

Skandalingasis Rolandas Michalskis, su kuriuo pažintis buvusiam Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui kainavo postą, išgirdo teismo verdiktą byloje, kurioje buvo kaltinamas savivaldžiavimu ir poveikio nukentėjusiajam darymu.

Automobiliai padeginėjami ir iš keršto, ir dėl pramogos

Policijos suvestinėse pastaruoju metu nuolat mirga pranešimai apie automobilių gaisrus. Liepsnoja ir nauji, ir seni nevažinėjantys automobiliai. Gal tai naujas būdas pasipelnyti, o galbūt vis labiau populiarėjanti keršto forma? Anot Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo skyriaus atstovo Vlado Rakštelio, šiemet iki rugsėjo 14 dienos jau užregistruoti 200 lengvųjų transporto priemonių gaisrų atvejai (pernai per visus metus – 225). Dažniausios gaisrų priežastys būn...

Apynasris smurtautojui – baudos?

Policija yra ne kartą viešai pripažinusi, jog yra bejėgė prieš smurtą šeimoje. Nukentėjusioji pusė gali kreiptis į teismą tik privataus kaltinimo tvarka.

Ateivių invazijos ir dujų atakos

Policininkų pareiga padėti pagalbos prašantiems žmonėms. Tačiau yra nemažai tokių prašytojų, kuriems padėti gali tik medikai, bet kol įstatymai nenumato priverstinio gydymo, tvarkytis su jų prašymais, pareiškimais ir skundais vis dėlto tenka policijai. „Nuo rugsėjo mėnesio mūsų kaime laikas nuo laiko pasirodo žmogus, panašus į buvusį generalinį VSD direktorių poną A. Pocių.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų