freddie mac

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „freddie mac“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „freddie mac“.

Milijonus amerikiečių sužlugdęs bankas sumokės rekordinę – 13 mlrd. dolerių baudą

JAV bankas „JPMorgan Chase“ sudarė rekordinę 13 mlrd. dolerių vertės taikos sutartį byloje dėl spekuliacijų pervertintais vertybiniais popieriais, paremtais paskolomis gyvenamajam būstui, kurios, kaip teigia federaliniai ir valstijų pareigūnai, išprovokavo finansų krizę, pranešė Teisingumo departamentas.
2013-11-20

JAV siautėja šešėlinė būsto rinka

Oficialiais duomenimis, šiuo metu Jungtinėse Valstijose parduodama 3,5 mln. namų. Tačiau dar milijonai namų slypi šešėlyje – tvarkingai paslėpti bankų sąskaitos balansuose, užstrigę nesibaigiančiuose teismo procesuose ar tiesiog užimti nemokių savininkų, kai kreditoriai ištisus mėnesius ar net metus nesiima jokių veiksmų. Didėjanti šešėlinė gyvenamųjų pastatų rinkos dalis yra didžiausias kliuvinys, neleidžiantis atsigauti Amerikos nekilnojamojo turto (NT) rinkai.
2011-10-25

Vytautas Aleksandras (Lukašenka) Didysis

Į Lietuvą atvyksta Litvos prezidentas Алякса́ндар Рыго́равіч Лукашэ́нка. Geopolitiniai pasvarstymai ta proga. Tekstas nėra trumpas. Prie jo prisegta dukart tiek užklasinių skaitinių. Lietuviškos dalies skaitymui teks paaukoti kokį pusvalandį. O kas nevalstybine kalba – pagal poreikį. Kelios protokolinės pastabos. Pasirašau po klausimais, kuriuos Laima Andrikienė norėtų užduoti Aleksandrui Lukašenkai.
2009-09-15

Kas iš tikrųjų sukėlė finansų krizę?

Kanados lietuvis, vadybos ir ekonomikos mokslų daktaras Valdas Samonis analizuoja pasaulinės finansinės–ekonominės krizės priežastis ir bando pažvelgti kas artimiausioje ateityje laukia pasaulio ir Lietuvos. Kas ir kaip atsitiko? Prieš ateinant į valdžią prezidentui George‘ui Bushui, JAV ekonomika vystėsi tampriai, buvo gana stabili, šalies biudžetas – teigiamas. Šiandien JAV – gilioje finasinėje-ekonominėje krizėje, kokios nebuvo nuo pat 1933 m. Didžiosios depresijos.
2008-12-26

Finasta: Rytinės finansų rinkų naujienos

Infliacija JAV toliau mažėja, o ekonomikai lėtėjant ji gali  peraugti į defliaciją. Japonijos eksportas spalio mėnesį krito labiausiai per 7 metus. Rusijos vyriausybė ketina Gerovės fondo lėšas ir toliau investuoti į akcijas ir obligacijas šalies viduje. JAV Dow Jones indeksas nukrito žemiau 8000 punktų, kas paskutinį kartą buvo 2003 metų kovo mėnesį.
2008-11-20

Kredito įstaigų nacionalizavimas – geresnė blogybė?

Vakarų pasaulyje viena po kitos nacionalizuojamos privačios finansų įstaigos. JAV pakilusi valstybinių perėmimų banga paskutinėmis savaitėmis vieną po kito „užlieja“ ir Europos bankus. Pirmauja Islandija ir D. Britanija. JAV gigantų „AIG“, „Freddie Mac“ ir „Fannie Mae“ likimo sulaukė ir Europos finansų įstaigos „Dexia“, „Fortis“, kitos. D. Britanijoje iš dalies nacionalizuoti jau 8 bankai. Islandija buvo priversta perimti trijų bankų – tarp jų ir didžiausio „Kaupthing“ – kontrolę.
2008-10-11

Volstryto bankininkų spindesys ir skurdas

Volstryto karaliai gyveno savo pasaulyje, kurį patys ir susikūrė: namai gamtos prieglobstyje, lėktuvai, paprastam žmogui neįsivaizduojami atlyginimai... Didžiųjų investicijų bankų bosai žongliravo vis nepatikimesniais fondais ir vertybiniais popieriais, kurių jau neįstengė permatyti, ir taip atvedė pasaulinę finansų sistemą prie bedugnės krašto. Investicijų bankai laikosi visam Volstrytui būdingos taktikos: daugiau rizikos - didesnis pelnas - aukštesnis akcijų kursas - geresnės premijos.
2008-10-04

Rokas Grajauskas: Kas nuo JAV finansų krizės nukentėjo labiausiai?

JAV kilusi finansų krizė skaudžiausiai kirto anglosaksiškam ekonomikos modeliui, rašo savaitraščio „Veidas“ žurnalistas Rokas Grajauskas. Po JAV investicinio banko „Lehman Brothers“ griūties rugsėjo 14 d. jau metus besitęsianti finansų krizė įgavo naują pagreitį. Daugelis stebėtojų šią krizę vadina didžiausia per pastaruosius dešimtmečius ir prilygina ją Didžiajai depresijai. Nors krizės židinys yra Amerikoje, jos poveikį netruko pajusti daugybė finansinių institucijų visame pasaulyje.
2008-10-03

JAV rinka: laukinis kapitalizmas su kruopele socializmo

Praėjusią savaitę rinkose turbūt galėtume drąsiai vadinti turbulentiškiausia nuo pat 2001 m. rugsėjo 11d. ar net nuo Didžiosios depresijos, ištikusios Ameriką prieš beveik 80 metų. Skirtumas yra tik tas, kad masyviai kritę biržų indeksai savaitės pradžioje, taip pat ekstremaliai kilo dar tos pačios savaitės pabaigoje. Grandininės reakcijos dėka, pasaulio biržos kilo ir leidosi Amerikai įkandin.
2008-09-22

Siekiama pastatyti JAV finansų sistemą ant kojų

Du didieji JAV investiciniai bankai – „Goldman Sachs“ ir „Morgan Stanley“ – pakeitė savo statusą ir tapo holdingo kompanijomis. Toks pasikeitimas dabar jiems leis imti indėlius iš investuotojų. Tikimasi, kad atidarydami daugiau komercinių bankų jie sukaups daugiau lėšų finansinės krizės akivaizdoje. Šis žingsnis – dalis milžiniškų pastangų išbristi iš keblios finansinės padėties JAV. Bankai, pakeitę savo statusą, dabar gaus galimybę pasinaudoti Federalinio rezervo parama.
2008-09-22
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų