augančios palūkanos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „augančios palūkanos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „augančios palūkanos“.

Brangstančios paskolos lietuvius varo į neviltį: „Sunki situacija, ypač auginant vaiką“

Europos Centrinis Bankas toliau spaudžia palūkanų akceleratorių. Europos tarpbankinės rinkos palūkanų norma (EURIBOR) jau siekia 4 procentus, tad paskolos brangsta toliau. Didesnių paskolų turėtojų piniginės toliau plonėja, nebepadeda net ir algų augimas. Lietuvius į neviltį varo keliais šimtais eurų per mėnesį daug kam brangstančios paskolos: „Turiu paskolą, palūkanos trigubai išaugo.

Lietuvos gyventojams – žinia, kodėl mokame didžiausias palūkanas: „Tai yra kosmosas“

Lietuvos gyventojai ir verslas gali pasigirti, kad moka kone didžiausias palūkanas už paskolas visoje euro zonoje. Būsto paskolų palūkanos 50-ia procentų didesnės nei vidurkis, o ir verslininkams skolinimosi kaštai ketvirtadaliu didesni nei eurozonos vidurkis. Prie pat sostinės dygsta beveik trijų futbolo aikščių ploto verslo miestelis, kur įsikurs 3 dešimtys skirtingų verslų. Statybos vyksta itin sparčiai – jau kitą vasarą projektą vystanti SBA grupė planuoja įkurtuves.

Žmonės rečiau skolinasi būstui, dažniau – vartojimui: daugėja darbo antstoliams ir laiku nesumokėtų alimentų

Rekordiškai augančios paskolų palūkanos keičia tautiečių elgesį. Žmonės rečiau skolinasi būstui, tačiau dažniau naudojasi vartojimo paskolomis. Pasak kelių didžiausių komercinių Lietuvos bankų, per pirmąjį šių metų pusmetį remontui, automobiliui ar kelionėms paskolų išduota iki ketvirtadalio daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Iš užsienio į Lietuvą sugrįžęs Linas nusprendė Panevėžyje atidaryti savo verslą. Dirba kirpėju-barzdaskučiu.

Įvertino, kas laukia Lietuvos ekonomikos: esą žodis krizė – netinka

Lietuvos bankas blogina Lietuvos ekonomikos prognozę – pripažįsta, kad šiemet šalis patirs ekonominį nuosmukį. O prie to labiausiai prisidės šiuo metu krizę išgyvenanti Lietuvos pramonė. Pramonininkai jau atleidinėja darbuotojus, uždaro įmones, nes nesulaukia pakankamai užsakymų iš užsienio. Lietuvos bankas ramina, kad dabar sparčiai mažėja infliacija ir kitąmet ji jau bus mažesnė nei 3 procentai. Taip pat gyventojų atlyginimai esą auga sparčiau nei kainos parduotuvėse.

Nerijus Mačiulis: palūkanos kils tol, kol įvyks kažkas nemalonaus

Šią savaitę Europos Centrinis Bankas (ECB) dar kartą pakels bazines palūkanų normas puse procentinio punkto ir, tikėtina, įspės, jog tai dar ne pabaiga. Nors infliacija jau mažėja, o finansinio streso ženklų daugėja, panašu, kad centriniai bankai palūkanų normas kels tol, kol... kažkas sulūš. Šiuo metu 3 mėnesių tarpbankinės palūkanų normos Euribor, kurios tiesiogiai priklauso nuo ECB politikos, jau siekia 3 procentus.
2023-03-13
REKLAMA
Dalinis palūkanų kompensavimas – stimulas investuoti į plėtrą  Dalinis palūkanų kompensavimas – stimulas investuoti į plėtrą

Dalinis palūkanų kompensavimas – stimulas investuoti į plėtrą

Verslas, jo plėtra neretai yra neatsiejama nuo kreditavimo, palankių skolinimosi galimybių. Tad skolinimosi sąlygos, palanki palūkanų norma yra viena iš paskatų verslo plėtrai. Dalinis palūkanų kompensavimas, pasitelkiant ES fondus, yra viena ilgalaikių smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo priemonių. Tai sprendžia įmonės likvidumo problemas, apyvartinių lėšų trūkumą. Ieško alternatyvų Vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių verslo šalyje plėtrą, yra verslo aplinkos gerinimas.
2022-06-02

Mačiulis: Rusijos laukia liūdnos pasekmės − ekonomika grįš į seniai matytą lygį

Ekonomistai prognozuoja, kad karas Ukrainoje ir dėl jo Rusijai įvestos sankcijos prislopins tiek pasaulio, tiek Lietuvos ekonomikų augimą, tačiau nuosmukio ar stagnacijos kol kas nežadama. Lietuvos BVP augimas sulėtės iki 1,7 procento. Pagrindinė daugelio šalių ekonominė problema išlieka infliacija. Prognozuojama, kad kainų augimas piką pasieks šių metų viduryje. „Nespėjus pasidžiaugti pandemijos pabaiga ir didesnėmis laisvėmis, pasaulį sukrėtė Rusijos karinė invazija į Ukrainą.
2022-04-06
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų