Kupiškietė Vilma pamiršo, ką reiškia mokėti už elektrą: „Beveik 1,5 metų aš gaunu absoliučiai nulines sąskaitas“

Išsigandę didelių elektros sąskaitų lietuviai masiškai perka saulės elektrines. Jėgainių parkuose žmonės staigiai išgraibsto kiekvieną likusią laisvą vieta, netgi perka dar tik brėžiniuose suplanuotas elektrines. Saulės modulius gyventojai masiškai statosi ir ant savo namų: vien liepos mėnesį finansavimo iš valstybės paprašė daugiau nei 17 tūkstančių vartotojų už beveik 48-is milijonus eurų, o tai – naujas rekordas. Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Panevėžio gimnazijoje – panika ir „kraujas“: tarnybos ruošėsi galimiems išpuoliams

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje nuo ankstaus ryto aidėjo šūviai. Ginkluoti teroristai įkaitais paėmė būrį gimnazistų, keliasdešimt jų sužeidė. Tiesa, tai tik Panevėžyje vykstančių Lietuvos kariuomenės pratybų scenarijaus dalis. Kariai, policijos pareigūnai, greitosios medikai mokėsi reaguoti į galimus ginkluotus teroro išpuolius mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose, kokie dažnai vyksta už Atlanto. Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže. 9 valanda ryto.

Gaisras Gizos bažnyčioje nusinešė virš 40 gyvybių: liudininkai papasakojo apie tragediją

Gizoje Egipto krikščionys laidoja daugiau nei 40 per mišias žuvusių žmonių. Tragedija įvyko, kai bažnyčioje kilo gaisras. Vieni žmonės užduso, kiti buvo sutrypti, kai kilus panikai, tIkintieji bandė bėgti iš bažnyčios. Egipto mieste Gizoje gedulas. Čia artimieji atsisveikina su 41-u žuvusiuoju. Šie žmonės gyvybės neteko vakar per mišias Egipto koptų bažnyčioje, kai pamaldų metu, kuriose dalyvavo apie tūkstantį žmonių, kilo gaisras.

Naisiuose – antrą kartą šią vasarą organizuotas Karbauskio festivalis: susirinkę žmonės politikos neįžvelgė

1114
Kelios dešimtys tūkstančių žmonių Žolinę švęsti sugūžėjo į Naisius, kur jiems nemokamą šventę ir koncertą suorganizavo valstiečių partijos vedlys Ramūnas Karbauskis. Šį renginį Ramūnas Karbauskis suorganizavo supykęs, kad ankstensnį Naisių festivalį, sabotavo daugybė garsių lietuvos grupių ir atlikėjų, sukurstyti LGBT bendruomenės ir dešiniųjų politikų. Tuomet daugelis muzikantų paskutinėmis dienomis atsisakė groti Karbauskiui protestuodami prieš jo politiką.

Europa toliau kepa ir dega: šalys griežtina ribojimus

140
Europa ir toliau kepa ir dega. Ispanijos Valensijos regione vakar kilęs gaisras jau išdegino apie pusketvirto tūkstančio hektarų žemės, o Vokietijos Reino upe pradėta riboti laivyba. Kai kur upės gylis nesiekia nė pusės metro. Milžiniškas gaisras prie Valensijos įsiplieskė po to, kai vietovėje plykstelėjo bent keli žaibai. Ugnis čia ėmė plisti labai greitai ir per mažiau nei parą išdegė apie pusketvirto tūkstančio hektarų miškų ir krūmynų.

Simonas Gentvilas apie taršių automobilių „išstūmimą“ iš kelių: „Čia nekalbama apie naujus mokesčius“

Ministrų kabinetas priėmė nutarimą, kuriuo atnaujino Nacionalinį oro taršos mažinimo planą. Jame numatyta taikyti registracijos mokestį 11 metų ir senesniems automobiliams, kurie neatitinka Euro 5 standarto. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ramina, sakydamas, kad plane yra ne naujas mokestis, o reguliacinė priemonė, kurią pasitelkiant taršiems automobiliams bus sunkiau praeiti techninę apžiūrą.

Ukraina skelbia nukovusi bent 100 karių iš vadinamos asmeninės Putino armijos

336
Ukraina skelbia Popasnoje taikliu smūgiu sunaikinusi Rusijos samdinių „Wagner“ būstinę. Apie tai, kad ukrainiečiai nukovė daugiau nei šimtą katro nusikaltimus vykdančių smogikų pirmasis prabilo Luhansko gubernatorius. Kyjivas skelbia, kad čia buvo sukarintos rusų smogikų grupuotės „Wagner“ būstinė. Popasnoje ją tiksliu HIMARS smūgiu sunaikino Ukrainos kariai kaip tik tuo metu, kai čia vyko „Wagner“ vadovybės susirinkimas.

TV3 Žinios. Gyventojai svarsto, kaip taupyti elektrą; Ukrainoje smogta „Wagner“ būstinei; Tragedija Gizoje

Elektros kainoms pakilus į neregėtas aukštumas, ne vienas gyventojų svarsto, kaip namuose taupyti elektrą ir kiek eurų galima sutaupyti. O elektros suvartojimą sumažinti galima: išeinant iš namų galima išjungti buitInę techniką iš elektros lizdų, renkantis įrangą skaityti techninius pasus, tinkamai prižiūrėti visus elektros prietaisus, be reikalo jų nenaudoti. Taip pat, Ukraina skelbia Popasnoje taikliu smūgIu sunaikinusi Rusijos samdinių „Wagner“ būstinę.

Ekspertai pataria, kaip sumažinti energetikos kainas nepasiturintiems – siūlo norvegišką modelį

Elektros ir dujų kainos išlieka rekordinėse aukštumose, tad vis daugiau ekspertų kalba apie būtinybę didinti pagalbą skurdžiausiai gyvenantiems. Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys siūlo taikyti norvegišką modelį, pagal kurį kompensuojamas tik tam tikras suvartotas kiekis, nes nepasiturintieji ir suvartoja mažiau energijos. Pokalbis su V. Poderiu ir energetikos ekspertu prof.

Rokiškėnų nenustebino žinios apie teisėsaugos pričiuptą mediką: „Ploja per kišenę ir rodo, kad reikia įdėt“

Teisėsauga pričiupo kyšius iš pacientų artimųjų ėmusį Rokiškio ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėją. Aiškėja, kad iš pacientų artimųjų skyriaus vedėjas ėmė kyšius, kurie siekė ne mažiau kaip 100 eurų. O rokiškėnai atviri, esą vieša paslaptis, kad teisėsaugai įkliuvęs ilgametis Rokiškio krašto gydytojas kyšius imdavo už ligonių gydymą. Prokuratūra praneša, kad įtarimai pateikti ir kyšius davusiems asmenims. Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Kelyje – neeilinis incidentas: vairuotojams teko ilgai stoviniuoti

Kad važiuojant keliu į jį bet kada gali išbėgti gyvūnas, žino daugelis. Tačiau kartais per kelią pereiti nusprendžia visa banda, o vairuotojams dėl to tenka ilgai palaukti. Taip nutiko ir vienam amerikiečiui Markui Kirkeimieriui, kuris viename Kolorado valstijos kelyje nufilmavo, kaip kelią nusprendė pereiti visa elnių banda. Vaizdelyje matyti, kaip per kelią eina keli elniai, o kamerą pasukus į šoną matyti, kad dar daugiau jų jau yra perėję kelią ir stoviniuoja pievoje.

Alytiškis Mantas neria į gelmes ir ieško pamestų daiktų – prašo rasti ir prieš 20 metų prarastas brangenybes

Mūsų šalies ežeruose ir upėse yra tiek lobio, kad negalite net įsivaizduoti. Ir jie visi – mūsų pačių pamesti daiktai. Vertingi aukso dirbiniai, telefonai, laikrodžiai, akiniai ir kitokie daiktai. Vienas alytiškis nusprendė pomėgį derinti su nauda – neria į gelmes ir ieško pamestų daiktų. Šių metų vasara, sako vyras, išskirtinė. Kiekvieną dieną nardytojas sulaukia pagalbos prašančių skambučių. Prašo rasti ir prieš 20 metų pamestus daiktus.

Lietuviai skundžiasi maisto kainomis: „Už 30–40 eurų nusiperki, parsineši – nėra ką valgyti“

Drastiškai išbrangus maistui, lietuviai parduotuvėse jo perka vis mažiau. Tačiau prekybininkai dar nesiskundžia, mat nors ir mažiau pirkdami dėl infliacijos lietuviai kasose pinigų palieka daugiau. Visgi prekybininkai jau užsimena, esą kainos pasiekė piką ir mėgina susigrąžinti pirkėjus nuolaidomis. Tačiau prekybos ekspertai tvirtina, kad atsitiktinės nuolaidos dar nėra pirkėjų laukiamas kainų mažinimas.

Obuolių metą sutikite išradingai: griliuje kepto štrudelio receptas

Kulinarinės laidos „Skaniai ir paprastai“ virtuvės šefas Gediminas Endriukaitis jau ne kartą įrodė, kad grilius skirtas ne tik mėsai, bet jame taip pat galima puikiai pasigaminti ir desertus. Šį kartą šefas parodė, kaip išsikepti fantastišką obuolinį štrudelį.

Ekonomistas siūlo radikalią priemonę, kovojant su aukštomis kainomis: „Minusas, kad tai paveikia valstybės finansus“

Aukštų elektros ir šildymo kainų posiutpolkė, regis, nė neketina sustoti. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas siūlo Vyriausybei sekti Prancūzijos pavyzdžiu ir imtis radikalios priemonės – užšaldyti energetikos kainas. Tiesa, anot eksperto, tai gali paveikti valstybės finansus.

Gydytojai sunerimę dėl vaikų sveikatos: ji blogėja jau antrus metus iš eilės

Daugėja nutukusių vaikų, prastėja jų rega ir laikysena – tokią išvadą daro gydytojai, pas kuriuos prieš mokslo metus tėvai veda atžalas sveikatos patikrai. Medikai sako, kad jau antrus metus iš eilės mažamečių sveikata blogėja ir dėl to kaltina pandemiją. Mat per ją vaikai laiką leido įnikę į telefonus ir kompiuterius, mažai judėjo gryname ore. Gydytojai ypač akcentuoja prastą vaikų psichologinę sveikatą – kai kuriems mokyklinukams sunku grįžti į kolektyvus ir net susirasti draugų.

Ukrainos gyventojų liudijimai po okupantų raketų: „Aš esu apkurtusi. Klausau, ką man sakote, bet negirdžiu…“

70
Armėnijos sostinę sudrebino galingas sprogimas. Įtariama, kad miesto turgavietėje sprogo fejerverkų sandėlis. Sprogimas buvo toks stiprus, kad sugriuvo keli pastatai, o po griuvėsiais atsidūrė dešimtys žmonių. O štai Ukrainoje Rusijos okupantai ir toliau tyčia su žeme lygina miestus. Tiesa, netrukus Kyjivas jau gali sulaukti sovietinių naikintuvų iš Slovakijos. Jerevane šiandien popiet užvirė tikras pragaras.

Inga Norkutė – apie pokyčius po skyrybų, meilę ir santykius su buvusiu vyru: taip „durnai“ iš pradžių buvo

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina Ingą Norkutę. Viena mylimiausių Lietuvos aktorių gegužę paminėjo 50-ąjį jubiliejų. Į didžiulę šventę susirinko gausus būrys Ingos kolegų, bičiulių, režisierių, tačiau buvęs sutuoktinis, aktorius ir Šiaulių dramos teatro vadovas Aurimas Žvinys joje nepasirodė. Kokie šiuo metu buvusių sutuoktinių santykiai?  „Geri. Tikrai geri. Jis juk mano darbdavys, direktorius, tai manau, kad turėjo būti bent iš pareigos.

Nepraleiskite smagiausio vasaros filmo: tai lyg „Džono Viko“ ir „Deadpool“ mišinys

Naujausias veiksmo hitas „Kulkų ekspresas“ (angl. „Bullet Train“) yra tarsi kitų kultinių filmų – „Džono Viko“ ir „Deadpool“ – mišinys. Geras humoras maišosi su efektingomis kovos scenomis, kas sukuria nepamirštamą patirtį kino salėje. Vieną didžiausių šios vasaros filmų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Ekrano vergai“ aptarė jos vedėjai Vilmantas ir Laurynas. Veiksmas, netikėti siužeto vingiai, humoras ir sprogimai.

Mokyklinių prekių krepšelis – kiek jis tėvams atsieis šiemet?

Infliacijai perkopus 20 procentų, tėvai jau suka galvas, kiek šiemet kainuos išleisti vaikus į mokyklą. Prekyba jau įsibėgėja, o verslas neslepia – per metus brango ir kuprinės, ir sąsiuviniai. Pastarųjų kaina didėjo penktadaliu, o bendras mokyklinių prekių krepšelis brango 10 procentų. Visgi prekybininkai tikina, kad tėvus išgelbės taikomos akcijos.
Į viršų