Nužudymas, pakeitęs Lietuvos istoriją: sąmokslininkų dūris Mindaugui – ir dėl nuviliotos žmonos

Tai buvo ne tik dūris, nužudęs pirmąjį ir vienintelį Lietuvos karalių. Tai buvo dūris ir Lietuvos valstybės pažangai, kuris beveik privedė prie to, kad Lietuvos išvis būtų nelikę. Karalių Mindaugą nužudę sąmokslininkai turėjo savų užmačių, o viena jų susijusi ir su asmeniniu kerštu, kai Mindaugas paviliojo svetimą žmoną. Pagrindiniai sąmokslo prieš karalių organizatoriai – kunigaikščiai Treniota ir Daumantas. Nors jų tikslas buvo tas pats – pašalinti Mindaugą – motyvai skyrėsi.

Kernavėje išdalinti istoriniai apdovanojimai: juos palydėjo ryškiausios scenos žvaigždės

„Tautiškos giesmės“ giedojimas liepos 6-osios vakarą jau tapo visus lietuvius vienijančia tradicija – ir visai nesvarbu, kuriame pasaulio krašte tuo metu bebūtume. Tačiau neeilinės progos reikalauja tokių pat neeilinių būdų jas paminėti – šiemet, 30-ojo gimtadienio proga, TV3 televizija kvietė visą dieną truksiančiai šventei.

Pirmieji Blaževičiūtės ir Valujavičiaus įspūdžiai po Karaliaus Mindaugo iššūkio: prabilo apie naujas idėjas

241
Karaliaus Mindaugo iššūkį užbaigė ir sėkmingai krantą Kernavėje pasiekė keliautojas Aurimas Valujavičius ir TV generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. Šventinio plaukimo kompanionai nuotaikingi – maršrutas jiems nebuvo sudėtingas ir net nereikėjo poilsio pertraukėlių. „Aurimai, kas sunkiau – plaukti Atlantu ar Nerimi? – Žinoma, Atlantu. – O kas šiandien buvo sunkiausia plaukiant Nerimi? – Niekas.

Istorinė akimirka: Kernavėje finišavo Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviai

Tai įvyko – Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviai pasiekė finišą! Daugiau nei 12 valandų irklavę žmonės išlipo į krantą Kernavėje, kur jų laukia šventei nusiteikusi minia. Iššūkio dalyviai atviri – tai buvo nelengvas išbandymas, bet nuostabi proga paminėti Valstybės dieną. Beveik 600 dalyvių su 300 valčių šventinį žygį pradėjo liepos 6 d. 7 val. ryto.

Diskusija: „Ko nežinome apie karalių Mindaugą“ – su Edmundu Jakilaičiu

Liepos 6 d., Kernavėje, ant istoriškai svarbaus piliakalnio vyks Edmundo Jakilaičio moderuojama diskusija „Ko nežinome apie karalių Mindaugą“. Apie istorines paslaptis diskutuos bene garsiausias Lietuvos istorikas Alfredas Bumblauskas ir Lietuvos archeologas, Vilniaus universiteto profesorius Aleksiejus Luchtanas, pokalbį moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Karaliaus Mindaugo iššūkis – kaip sekasi irkluojantiems?

Karaliaus Mindaugo iššūkis įgauna dar didesnį pagreitį. Idėjos autorius Edmundas Jakilaitis su renginio vedėju Mindaugu Stasiuliu jau braukia prakaitą, bet bendražygius ragina nesustoti – iki Kernavės nedau. Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviai savo kelionę baidarėmis ar valtimis pradėjo liepos 6-ąją 7 valandą ryto Vilniuje prie Baltojo tilto. Didysis plaukimas čia prasidėjo 7 valandą.  Plaukimo startą davė prezidentas Gitanas Nausėda.

Karaliaus Mindaugo iššūkis – iš valties komentuoja Edmundas Jakilaitis ir Mindaugas Stasiulis

Įsibėgėja Karaliaus Mindaugo iššūkis. Anksti ryte startavę šventinio plaukimo dalyviai vis artėja istorinės Lietuvos sostinės Kernavės link. Vienoje iš valčių irkluoja du gerai žinomi televizijos veidai – Edmundas Jakilaitis ir Mindaugas Stasiulis, kurie tiesiogiai dalijasi nuotaikomis ir įspūdžiais. Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviai savo kelionę baidarėmis, valtimis ir irklentėmis pradėjo liepos 6-ąją 7 valandą ryto Vilniuje, prie Baltojo tilto.

Iš Atlanto į Nerį: Valujavičius Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviams davė vieną patarimą

82
Ketvirtadienį 7 val. ryto nuo Vilniaus Baltojo tilto apie 600 žmonių pradėjo TV3 televizijos organizuojamą Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukimą Nerimi nuo Vilniaus iki istorinės Lietuvos sostinės Kernavės. Prie iššūkio prisijungė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Atlanto vandenyną perplaukęs keliautojas Aurimas Valujavičius, kuris iššūkio dalyviams turėjo vieną patarimą.  Maršrute nuo Vilniaus iki Kernavės – 50 kilometrų.

Karaliaus Mindaugo iššūkyje plaukianti Laura Blaževičiūtė: „Mes tai darome už Lietuvą“

84
Į Karaliaus Mindaugo iššūkį jungiasi ir TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. Su žygdarbiams įkvėpusiu Aurimu Valujavičiumi vienoje valtyje plauksianti TV3 vadovė sako, kad ši diena ir jai įprasminti pasirinktas iššūkis – ypatingi. Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, 30-metį mininti TV3 televizija organizuoja šventinį plaukimą Nerimi nuo amžinosios Lietuvos sostinės Vilniaus iki istorinės Lietuvos sostinės Kernavės. 7 val.

Karalius Mindaugas – elitinio klubo narys, kurio pageidavimus pildė pats popiežius

Įveikęs visus konkurentus Mindaugas užsitikrino Lietuvos karūną, tačiau negalėjo sėdėti ramiai sudėjęs rankų. Žemaitijoje jau kilo jėgos, kurios kėlė nemažų iššūkių pirmajam ir vieninteliam mūsų valstybės karaliui. Visgi Mindaugas buvo nepėsčias ir savo gretose turėjo ne vieną stiprų sąjungininką, tarp jų – popiežių, kuris tenkino Lietuvos karaliaus pageidavimus. Naujienų portalas tv3.lt jau rašė apie Mindaugo kelionę iki sosto, kuri verta serialo „Sostų karai“ (angl.

Prasidėjo Karaliaus Mindaugo iššūkis: startą davė Gitanas Nausėda

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, šimtai baidarių 6 val. ryto susirinko prie Vilniaus Baltojo tilto pradėti Karaliaus Mindaugo iššūkį – šventinį plaukimą Nerimi iš amžinosios Lietuvos sostinės Vilniaus į istorinę Lietuvos sostinę Kernavę. Dalyviams startą davė Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Atlanto vandenyną perplaukęs keliautojas Aurimas Valujavičius. Nuo 6 val.

Laura Blaževičiūtė liepos 6-ąją kviečia praleisti prasmingai: šventinę dieną dalyvaukime Karaliaus Mindaugo iššūkyje!

„Tautiškos giesmės“ giedojimas liepos 6-osios vakarą jau tapo visus lietuvius vienijančia tradicija – ir visai nesvarbu, kuriame pasaulio krašte tuo metu bebūtume. Tačiau neeilinės progos reikalauja tokių pat neeilinių būdų jas paminėti – šiemet, 30-ojo gimtadienio proga, TV3 televizija kviečia visą dieną truksiančiai šventei.

Karaliaus Mindaugo iššūkio vedlys Valujavičius – tai proga paminėti svarbią šventę ir pasirūpinti savo kūnu

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Vienas iš renginio vedlių Aurimas Valujavičius teigė, kad toks iššūkis yra puiki proga ne tik paminėti svarbią šventę, tačiau ir pasirūpinti savo kūnu. TV3 organizuojama šventė truks visą dieną.

Liepos 6-ąją Mindaugas Stasiulis kviečia visos dienos pramogoms: „Mums reikia mokytis švęsti kitaip“

Šiemet 30-ąjį gimtadienį mininti TV3 televizija Lietuvos gyventojus kviečia nepamirštamai liepos 6-ajai – pasinerkime į visą dieną truksiančią šventę, pažymėtą ne tik rekordiniu plaukimu, bet ir kitomis įsimintinomis pramogomis. Tegul šventė tęsiasi visą dieną!  Valstybės dienos proga šalies gyventojams šiemet siūloma išbandyti save rekordiniame Karaliaus Mindaugo plaukime nuo Vilniaus iki Kernavės, kur tempą diktuos Atlanto vandenyną perplaukęs Aurimas Valujavičius.

Virš kunigaikščių kapų – važiuojantys troleibusai: Lietuvos valdovų laidojimas apipintas paslaptimis

Ankstyvojoje Lietuvos istorijoje įprasta buvo deginti mirusiuosius, tačiau vėliau į kraštą atėjusi krikščionybė po truputį išstumia šią tradiciją. Senovės lietuviai laidoti ir su asmeniniais daiktais, ir su savo gyvūnais, pavyzdžiui, žirgais. Ir jei apie žemesnio luomo laidojimą žinoma gana daug, kitokia situacija yra su Lietuvos valdovų kapais. Gali būti, kad per juos kiekvieną dieną pravažiuoja... troleibusas.

Irklavimą Nemunu ir Dunojumi prisiminęs Valujavičius kviečia dalyvauti Karaliaus Mindaugo iššūkyje: „Siūlau nedvejoti“

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Vienas iš renginio vedlių Aurimas Valujavičius pasidalino, kuo įdomus irklavimas ir kodėl verta dalyvauti iššūkyje.

Liepos 6-osios proga – Lietuvos istorijos apdovanojimai: išrinkite svarbiausią šūkį

30-metį mininčios TV3 televizijos organizuojamas Karaliaus Mindaugo iššūkis, kuriame šalies gyventojai kviečiami dalyvauti liepos 6-ąją, bus kupinas šventiškos nuotaikos ir pramogų. Valstybės dienos proga siūloma ne tik išbandyti save rekordiniame plaukime nuo Vilniaus iki Kernavės, bet ir pasiekus paskutinį tašką stebėti linksmuosius istorinius apdovanojimus.

Liepos 6-osios proga – Lietuvos istorijos apdovanojimai: išrinkite gražiausią padėką Aukščiausiajam už didžiąsias pergales

30-metį mininčios TV3 televizijos organizuojamas Karaliaus Mindaugo iššūkis, kuriame šalies gyventojai kviečiami dalyvauti liepos 6-ąją, bus kupinas šventiškos nuotaikos ir pramogų. Valstybės dienos proga siūloma ne tik išbandyti save rekordiniame plaukime nuo Vilniaus iki Kernavės, bet ir pasiekus paskutinį tašką stebėti linksmuosius istorinius apdovanojimus.

Morta virtuvėje nesisuko, bet Mindaugas buvo sotus: kai kurie karaliaus valgiai išliko iki šių dienų

62
Karalius Mindaugas tikrai negalėjo būti vegetaras, kadangi dauguma mums pažįstamų daržovių tik pradėjo plisti Lietuvoje jo laikais. Jautieną ar mums ne taip jau gerai žinomas soras karalius galėjo užsigerti midumi ar obuolių gira, o priešais jį garuojantį patiekalą tikriausiai ruošė ne karalienė Morta, o profesionalus pilies virėjas.

Liepos 6-osios proga – Lietuvos istorijos apdovanojimai: išrinkite prašmatniausią balių

30-metį mininčios TV3 televizijos organizuojamas Karaliaus Mindaugo iššūkis, kuriame šalies gyventojai kviečiami dalyvauti liepos 6-ąją, bus kupinas šventiškos nuotaikos ir pramogų. Valstybės dienos proga siūloma ne tik išbandyti save rekordiniame plaukime nuo Vilniaus iki Kernavės, bet ir pasiekus paskutinį tašką stebėti linksmuosius istorinius apdovanojimus.
Į viršų