Žymūs tėvai savo vaikus į maisto gamybą įtraukia nuo mažens

Augant vaikams, daug tėvų susiduria su rūpesčiu, kaip išmokyti juos savarankiškumo, tinkamai paruošti suaugusiųjų pasauliui. Žymūs tėvai – modelis Aistė Jasaitytė-Čeburiak, viena iš kino teatro „Pasaka“ įkūrėjų Greta Akcijonaitė ir televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas sutaria, kad vaiko įtraukimas į maisto gaminimo procesą – vienas lengviausių ir smagiausių būdų gerai praleisti laiką su vaiku ir kartu jam suteikti naudingos patirties.

„Mano dukrai Elzei treji metai. Kadangi ji mergaitė, mėgdžioja mamą ir nori virtuvėje ką nors daryti. Gamindama maistą aš jai duodu kokią nors nesudėtingą užduotį, pavyzdžiui, kokį padažą paprašau pamaišyti. Aišku, pavojingų daiktų, tokių kaip peiliai, neduodu, bet kas nepavojinga ir kur ji gali man padėti, tai visą laiką įtraukiu ir labai skatinu tai daryti“, – sako žinoma manekenė bei psichologė A.Jasaitytė-Čeburiak.

Mergaitei, pasak mamos, ypač patinka maišyti įvairius padažus. Mėgstamiausi Elzės patiekalai – makaronai ir sriubos. Grietinę sriubos dubenėlyje Elzė visada išsimaišo pati.

REKLAMA

„Matau labai didelę naudą, kad tėvai gamina kartu su vaikais. Taip užmezgamas glaudesnis ryšys su atžala, jis jaučia artumą, vaikai jaučiasi priimami į šeimos ratą, o ne paliekami kažkur nuošalyje. Žiūrint iš psichologinės pusės, auga jų savivertė, jie jaučiasi galintys patys ką nors padaryti. Tikiu, tai padės ateityje lengviau bendrauti su kitais žmonėmis“, – teigia Elzės mama.

Du vaikus auginanti G. Akcijonaitė taip pat sako, kad gamindama kartu su pirmagimiu sūnumi Kasparu puikiai praleidžia laiką. Ji teigia savo sūnaus ypač prisidėti prie maisto gamybos neraginanti – berniukas pats labai nori tai daryti ir tuo mielai užsiima.

„Kasparas pats labai įsitraukia ir nori tai daryti. Padeda ir supjaustyti, ir tešlą maišyti, ir kepti ką nors. Ir picų namie pasidarome – vaikas mielai pats ant jų dėlioja ingredientus“, – sako G. Akcijonaitė.

Jos manymu, jeigu tėvai šeimoje gamina, tai ir vaikai, sekdami tėvų pavyzdžiu, norės prisidėti prie gaminimo, nes norės pabūti su tėvais. Pasak jos, vaikui tai yra puiki galimybė mokytis iš tėvų.

Taip pat du vaikus auginančio Ž. Stakėno teigimu, jo šeimoje labiau prie maisto gamybos prisidėti mėgsta jaunesnysis vaikas – keturmetis Pijus. Aštuonerių Kajus gamina ne taip noriai.

„Mažasis labai mėgsta plakti, maišyti produktus, dėti ingredientus, berti prieskonius arba tiesiog stebėti maisto gaminimo procesą. Vyresnysis ne taip mėgsta, bet kai pamato, kaip įsijungia mažasis, irgi nori neatsilikti“, – pasakoja Ž. Stakėnas.

Anot televizijos laidų vedėjo, ypač raginti vaikų netenka, jie patys mielai padeda virtuvėje. „Aišku, jie dar nėra tokio amžiaus, kad leistume patiems pjaustyti ar kepti, bet jie jau tikrai gali išplakti kiaušinį, išmaišyti tešlą, įberti druskos. Kai spaudžiame sultis, jiems patinka sudėti vaisius ir paspausti mygtuką. Nuo tokių smulkių darbų viskas ir prasideda“, – sako Ž. Stakėnas.

Nors daugiausia Stakėnų šeimoje gamina mama Ž. Stakėnas atskleidžia, jog tėčio paruoštos kinietiškos salotos – ypač mėgstamas vaikų patiekalas.

REKLAMA

Vaikus įtraukti į maisto gamybos procesą šiemet ragina ir mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“, trečius metus iš eilės įgyvendinantis sveikos mitybos projektą „Supervaikai“. Visą gegužės mėnesį RIMI Facebook paskyroje „Gaminunamie.lt“ vyksta nuotraukų konkursas „Supervaikai super gamina“, kuriame tėvai kviečiami talpinti įdomiausias ir žaismingiausias gamybos su vaikais akimirkas.


Rašyti komentarą...
n
nežymi
2013-05-30 13:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnis apie nieką.." žymūs žmonės savo vaikus įtraukia į maisto gamybą..", o nežymus- tai debilai nežino kaip mažieji vaikučiai noriai padeda gaminti, jiems tai be galo įdomu, ir mes, augindami vaikus, jiems duodavome įvairius darbelius, kuriuos jie atlikdavo labai noriai ir kūrybiškai... nieko naojo neatrado "žymūs tėvai"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų