REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
21
„Mažieji kovotojai“ renginys (tv3.lt fotomontažas)

Šiandien sostinėje įsikūrusioje ŠMC skaitykloje įvyko specialus renginys, pavadinimu „Mažieji kovotojai“. Jis skirtas palaikyti sunkų etapą išgyvenančias per anksti gimusių mažylių mamas.

21

Šiandien sostinėje įsikūrusioje ŠMC skaitykloje įvyko specialus renginys, pavadinimu „Mažieji kovotojai“. Jis skirtas palaikyti sunkų etapą išgyvenančias per anksti gimusių mažylių mamas.

REKLAMA

Renginyje savo patirtimi dalijosi ir žinomos moterys.

Apie anksčiau laiko gimusį sūnų kalbėjo atlikėja Ineta Puzaraitė-Žvagulienė. Savo patirtimi pasidalijo ir pati anksčiau laiko pasaulį išvydusi socialinių tinklų žvaigždė Erika Valiukaitė, savo istoriją papasakojo pirmą laiko gimusią dukrą auginanti renginių vedėja Daiva Tamošiūnaitė, organizacijos „Padedame augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė.

Renginyje dalyvavo Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, Gintarė Pietutytė, Rimantė Kulvinskytė, Erika Vitulskienė, Baiba Serdiukė, Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, Elena Puidokaitė-Atlanta ir kitos mamos.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, daugiausiai dėmesio sulaukė Ineta Puzaraitė-Žvagulienė, kuri kalbėdama apie savo atžalą netramdė emocijų. Ji kalbėjo itin jautria tema. Nors moters gyvenime buvo ir sunkių akimirkų, tačiau renginio metu spindėjo pasitikėjimu savimi. Buvo apsirengusi šviesiai rudos spalvos megzta suknele, o jos stiliaus akcentu tapo ryškiai raudonos spalvos lūpos.

REKLAMA

Pirmagimę Barborą ir sūnų Bernardą auginanti I.Puzaraitė-Žvagulienė berniuko susilaukė kuomet jam buvo 35 savaitės. Ineta pasakodama savo istoriją nesulaiko ašarų – gimdymas buvo netikėtas, nes sąrėmius vos jautė, tačiau sunerimusi nuvažiavo į ligoninę patikrai. „Ir štai po trijų valandų aš jau buvau dviejų vaikų mama. Man vis dar sunku apie tai kalbėti. Į savo vaiką aš kasdieną žiūriu kaip į didžiausią stebuklą. Gimdymas praėjo greitai, buvo nesunkus, tačiau prireikė kelių dienų, kad suprasčiau, kas čia įvyko, –  pasakoja Ineta. –  Sūnui viskas buvo gerai, tik kiek sunkiau veikė virškinimo sistema. Nors sakoma, kad motinos pienas yra geriausias pasirinkimas naujagimiams, tačiau sūnus jį labai sunkiai virškino, numetė nemažai svorio, todėl po dviejų mėnesių teko pereiti prie pieno mišinio. Baigėsi nuolatinis verkimas, kūdikis būdavo sotus, o aš pailsėjusi. Tuo tarpu pirmagimę Barborą maitinau iki jai suėjo pusantrų metų. Bernardas raida nė kiek neatsilieka nuo savo bendraamžių, nėra jokių sveikatos problemų.“

REKLAMA
REKLAMA

Šiuolaikinio meno centro skaitykloje tiek daug jautrių pokalbių nebuvo girdėti jau seniai. Čia rinkosi projekto „Mažieji kovotojai“ sumanytojai, ambasadoriai, palaikytojai ir visi tie, kuriems aktuali anksčiau laiko gimusių kūdikių tema.

Projektas „Mažieji kovotojai“ – prekybos tinklo „Maxima“ ir prekinio ženklo „Pampers“ bendradarbiavimo vaisius. Du mėnesius šiame prekybos tinkle vyko kilni akcija, kurios metu nuo kiekvienos nupirktos „Pampers“ pakuotės vienerios – specialiai neišnešiotiems kūdikiams sukurtos sauskelnės bus padovanotos ligoninėse jų laukiančioms šeimoms, kurioms šiuo metu ypač reikalinga pagalba. Lietuvoje pačiais mažiausiais per anksti gimusiais kūdikiais rūpinasi Kauno ir Santaros klinikos. Anksčiau į gyvenimą pasibeldęs ir į delną telpantis vaikelis gali sverti vos 400 gramų, todėl jam reikia specialių, itin mažų sauskelnių, o „Pampers“ rūpi kiekvienas kūdikis, todėl kompanija ryžosi sukurti specialias sauskelnes neišnešiotiems kūdikiams. Nors ligoninės dažniausiai duoda pirmąsias sauskelnes, neretai jos būna per didelės – sauskelnes tenka atlenkti ir kirpti. Iniciatyvos „Mažieji kovotojai“ metu buvo surinkta 86 tūkst. 826  vienetai specialiai kurtų sauskelnių neišnešiotiems kūdikiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sauskelnės bus paskirstytos Santariškių ir Kauno klinikoms, bei Kauno klinikinei ligoninei. 

E.Valiukaitė gimė 1992 metais ir jai tada tebuvo 30 savaičių. Kaip Erikai pasakojo jos mama, anuomet apskritai buvo mažai informacijos apie anksčiau gimusius mažylius: „Pamenu, mama sakė, kad man rengti pirko lėlių rūbelius, nes tokio dydžio drabužėlių tiesiog nebuvo. Tačiau ji buvo stipri ir kitų minčių, išskyrus tas, kad viskas bus gerai, nebuvo. Gimiau 43 centimetrų ūgio ir svėriau 1 kg 800 g, o vėliau palengvėjau dar 300 gramų. Dabar gimstama ir mažesnio svorio, tik sąlygos tokiems kūdikiams išgyventi palankesnės. Džiaugiuosi, kad ilgainiui ūgiu ir svoriu pasivijau savo bendraamžius, augau labai imli mergaitė.” Prieš daugiau negu metus laukdamasi sūnaus Erika ne sykį pagalvojo, kas būtų, jeigu jai pačiai tektų gimdyti anksčiau laiko, tačiau save ramino, nuolat lankėsi pas gydytojus, o medikai tikino, kad nėštumas sklandus. „Žinoma, galėjo visko nutikti, tačiau žinojau, kad manimi ir vaikeliu bus tinkamai pasirūpinta“ - pasakojo E.Valiukaitė.

REKLAMA

Projekto „Mažieji kovotojai“ ambasadorė ir organizacijos „Padedu augti“ vadovė I. Laukytė-Budrienė prieš septynerius metus pati tapo dviejų neišnešiotų kūdikių mama, todėl žino, kokie sunkumai tenka šeimoms: „Kūdikio gimimas pirma laiko – ypač sunki situacija šeimai, sukelianti pačias įvairiausias emocijas. Neretai – bejėgiškumą, šoką, neigimą ir neviltį. Ši iniciatyva padės ne tik tuo, kad šeimai nereikės gaišti laiko ieškant itin mažų sauskelnių, bet ir finansiškai – kai slauga ypatinga, reikia daugiau įvairių priemonių, todėl bet kokia pagalba labai reikalinga. Žmogus iš šalies greičiausiai nepagalvoja, kad neišnešiotų kūdikių tėvams sauskelnės gali būti toks didelis iššūkis, tačiau jos – didelė pagalba ir parama. Kada vaikelis jaučiasi sausai ir patogiai, jis gali greičiau augti ir stiprėti.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų