Zoologijos sode – nederami santykiais su šimpanze: „Aš myliu tą gyvūną ir jis myli mane“

Vieno Belgijos zoologijos sodo lankytojai uždrausta bendrauti su šios įstaigos gyventoju – šimpanzių patinu. Ji šiuos santykius vadina meile, o gyvūno prižiūrėtojai – nederamu elgesiu.

Lankytojos elgesys nepatiko Antwerpeno zoologijos sodo personalui, kuris moters atžvilgiu reagavo labai griežtai ir neleidžia jai prisiartinti prie gyvūno.

Teigiama, kad Adie Timmermans ketverius metus kiekvieną savaitę lankydavo šimpanzių patiną Chita ir jam rodė išskirtinį dėmesį. Dėl to, anot zoologų, 38 metų gyvūnas patiria sunkumų bendraujant su kitais savo būrio nariais. Įstaigos nurodyme teigiama, kad Chitą gali lankyti visi, išskyrus Adie Timmermans.

Moteris, kurios atžvilgiu taikyta speciali taisyklė, dėl to labai nuliūdo, ji bendravimą su šimpandze laikė „tikrais santykiais“.

„Aš myliu tą gyvūną ir jis myli mane. Aš daugiau nieko neturiu. Kodėl jie nori atimti jį iš manęs? Visiems kitiems lankytojams leidžiama kontaktuoti su Chita, o kodėl man – ne“, – televizijai ATV skundėsi apribota moteris.

Antwerpeno zoologijos sodo atstovai teigė, kad jai nedraudžiama matytis su šiuo gyvūnu, o duotas patarimas „keisti elgesį“.

„Kiekvienas lankytojas vis dar gali matyti Chitą, jeigu tik nori, įskaitant ir p. Timmermans.

Mes tik paprašėme jos pakeisti savo elgesį, nes ji visokiais būdais bando patraukti šio gyvūno dėmesį kai tik šis sukiojasi aplink.

Chita turi sutelkti dėmesį į kitas šimpanzes kaip įmanoma daugiau, savo paties labui jis turi būti grupės dalimi“, – aiškino įstaigos atstovas spaudai.

Kaip pranešė Nyderlandų laikraštis „De Gelderlander“, Chita kadaise buvo laikomas kaip naminis gyvūnas, tačiau šeimininkams nesugebėjus suvaldyti primato elgesio, jis prieš 30 metų atiduotas zoologijos sodui.

Nuo to laiko patinas sudėtingai integruojamas į savo gentainių grupę, ne kartą su jais susimušė.

„Jis yra išimtinis atvejis tik todėl, kad užaugo globojamas žmonių ir iki šiol turi tvirtą ryšį su jais. Dėl jo paties sveikatos jis privalo kaip įmanoma daugiau būti šimpanzių grupės dalimi.

Paprašėme p. Timmermans leisti būti jam šimpanze tarp šimpanzių ir nebūti su juo per ilgai ir neprikaustyti jo dėmesio.

Paaiškinome jai, kodėl to prašome (taip pat ir kitų lankytojų) ir kodėl Chitai geriau būti savimi. Tikimės, kad ji taip ir elgsis ateityje.

Gyvūnas, kuris pernelyg koncentruojasi į žmones, yra mažiau gerbiamas kitų gyvūnų“, – aiškino zoologijos sodo atstovė Sarah Lafaut.


Rašyti komentarą...
.
...
2021-08-30 18:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia ir gal mažumu santykiai? Gal seimūns su auskariuku apgintų?
Atsakyti
0

J
Jūratė
2021-09-01 01:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėtų pradėti baimintis jai drausti susitikinėti su beždžione, nes ji juk gali prižiūrėtojus pavadinti zoofobais. O tas, turi būti baisu, negerai...Ir kaip pažeidžia tos moters laisves rinktis ką mylėti..Moteris traumuojama, gal atsirastų daugiau tokių ir jau galėtų pamąstyti apie zooseksualų paradą.. Jo, tik keista, kad pamąstoma adekvačiai apie gyvūną, o apie LGBT narių įvaikinamus (vaikus) žmones - ne. Nes labai svarbu pataikauti, jie gi irgi nori turėti vaikų ir taškas..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų