REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienio vakarą įvyko jau trečiasis projekto „X faktorius“ finalas. Jo metu prieš TV3 žiūrovų teismą stos 10 stipriausių projekto dalyvių. Pagrindinis šou prizas – 15 tūkstančių eurų, tačiau visi dalyviai svajoja ne apie tai. Didžiausias jų troškimas – galimybė pasirodyti didžiojoje scenoje bei užsitarnauti amžiną žiūrovų bei projekto teisėjų meilę.

Sekmadienio vakarą įvyko jau trečiasis projekto „X faktorius“ finalas. Jo metu prieš TV3 žiūrovų teismą stos 10 stipriausių projekto dalyvių. Pagrindinis šou prizas – 15 tūkstančių eurų, tačiau visi dalyviai svajoja ne apie tai. Didžiausias jų troškimas – galimybė pasirodyti didžiojoje scenoje bei užsitarnauti amžiną žiūrovų bei projekto teisėjų meilę.

REKLAMA

Tiesa, „X faktorius“ užkulisiuose verda aistros. Marijono Mikutavičiaus mokinė tikino, kad nerimą kelią vienas dalykas. 

„Neramaina tik tai, kad pasirodau paskutinė. Jaučiuosi ramiau dėl dainos, nes ją atliksiu lietuviškai. Šiai dainai pasiūliau kitą skambėjimą. Manau, kad daina skambės visai kitaip“, – sakė Lijana.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad visai neseniai rašėme apie Lijaną.

Lijana jau ne vienerius metus dirba muzikos mokytoja – vaikus stengiasi „užkrėsti“ meile muzikai. Ji pati sako muzikos mokiusis iš pačių įvairiausių šaltinių – įskaitant ir „YouTube“: „Aš šiaip esu muzikos mokytoja. Nėra mano specialybė vokalo mokytoja, daugiau bendra. Specializuojuosi klasikiniame vokale. Aš pati mokiausi dainavimo. 

REKLAMA
REKLAMA

Lankiausi per savo gyvenimą pas kelis vokalo mokytojus, iš kiekvieno pasiėmiau tai, ką man reikėjo. Mokiausi ir pati savarankiškai, žiūrėdama filmukus „Youtube“. Mokydama vaikus ypač daug išmokstu“, – pasakoja Lijana. 

REKLAMA

Moteris atvira – žinučių ir komentarų apie save sulaukia itin daug. Pasak jos, vienas klausimas jose skamba itin dažnai: „Sulaukiu žinučių nemažai. 

Pastebėjau vieną tendenciją – dažniausiai kai man rašo, klausia, iš kokios esu galaktikos, mano, kad aš iš kosmoso. Tikrai sulaukiu palaikymo iš visiškai svetimų žmonių, tas skatina dar daugiau stengtis“, – tikina Lijana.

Dainininkė atskleidžia, jog artimieji į jos apsisprendimą dalyvauti reagavo keistu klausimu: „Buvo audringa reakcija – o Dieve, ką tu ten veiksi. O šiaip artimieji mane labai palaiko ir džiaugiasi mano dalyvavimu“, – juokiasi projekto dalyvė. 

REKLAMA
REKLAMA

L. Stakauskaitė tikina, antrosios pusės neturinti. O ir neieško, netgi neturi įsivaizduojamo vyro idealo. Pasak jos, su jos gyvenimo būdu palaikyti santykius itin sunku – jau esame minėję, kad Lijana neturi pastovios gyvenamosios vietos.

Sauliaus Prūsaičio komandoje – grupės

Teisėjo bei žinomo šalies atlikėjo S. Prūsaičio komandoje – muzikos grupės, pasiruošusios užkariauti šou sceną. Grupę „Mando“ sudaro lietuvis, profesionalus pianistas Mindaugas Pundzius ir prancūzas Antoine Wend. Šis tarptautinis duetas gimė įdomiomis aplinkybėmis, pačiame pandemijos įkarštyje. Antoine gyvena Paryžiuje, tačiau dėl projekto kuriam laikui persikėlė į Vilnių. Dalyvauti „X faktoriuje“ prancūzas nė neplanavo, tačiau dabar šį sprendimą vadina laimingu atsitiktinumu. Antoine – diplomuotas architektas, save atradęs muzikoje ir šiuo metu labiausiai susitelkęs į muzikinius projektus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aquarium de Clara“ – grupė, kuri gimė „X faktoriuje“. Ją sudaro prancūzė Clara Giambino ir jos šokėjai. Iš pradžių prancūzė į „X faktorių“ atėjo kaip solo atlikėja. Tačiau puikiai pasirodžiusi prieš teisėjus, moteris nusprendė dar labiau nustebinti ir save, ir kitus. Clara jau šiek tiek kalba lietuviškai, be to, yra profesionali šokėja. Būtent šokis ją atvedė į mūsų šalį. Anksčiau Clara dirbo šokėja modernaus šokio teatre „Aura“, o dabar vadovauja veganiškų desertų kavinei.

REKLAMA

„Galimybė dalyvauti „X faktoriuje“ – asmeninis iššūkis pačiai sau, o taip pat ir būdas prisistatyti Lietuvos publikai dideliu mastu. Juk šis projektas – vienas žiūrimiausių šalyje, o aš noriu kurti kuo didesniam kiekiui žmonių“, – sako Clara.

Merginų poproko grupė iš Kauno „Bloom“ į projektą pateko įveikusios internetinę atranką. Nors gyvenime merginos atrodo kuklios, scenoje demonstruoja kardinaliai kitokį savo įvaizdį. Įdomu tai, kad iki „X faktoriaus“ grupės vokalistė Kamilė roko muzika beveik nesidomėjo, tačiau kitos grupės narės privertė ją pamilti šį sudėtingą žanrą. Dabar scenoje rokerės išlaisvina savo emocijas ir priverčia šėlti net ir visko mačiusius teisėjus.

REKLAMA

Justės Arlauskaitės-Jazzu komandoje – jaunimas

Jaunimo kategorijai vadovauja viena populiariausių šalies atlikėjų, J. Arlauskaitė-Jazzu. Jos komandoje – ambicingi ir savo svajonių siekiantys dalyviai. Viena iš jų – Gabija Aleknavičiūtė. Mergina ilgai svarstė, ar pildyti „X faktoriaus“ dalyvio anketą, kadangi vokalo niekur nesimokė – dainuoti pramoko žiūrėdama „YouTube“ ir klausydama savo dievaitės Beyonce įrašų. O štai dabar Gabija koncertuoja renginiuose bei studijuoja kūrybines industrijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bijojau nuvilti save ir kitus. Taip pat nuolatos galvojau, ką pagalvos žmonės. Tačiau viskas pavyksta puikiai“, – džiaugiasi Gabija.

Dar vienas Jazzu komandos narys – Gvidas Ropė. 20-metis vaikinas yra repo muzikos atstovas, o „X faktoriuje“ savo sėkmę, praėjus keliems metams, jis bando antrą kartą. Dalyvis parodė, kad yra vertas finalų, o jo puikus gebėjimas repuoti ypatingai sužavėjo Justę. Dabar didžiausias projekto dalyvio noras yra pasiekti kuo daugiau repo mylėtojų širdžių ir praplėsti savo klausytojų ratą.

REKLAMA

„Jazzu – viena talentingiausių mūsų šalies atlikėjų. Esu labai laimingas su ja dirbdamas! Taip pat, maloniai nustebintas, kad teisėja pasirinko tokio žanro atlikėją į savo komandą. Jazzu parodė, kad yra universali ir pripažįsta kitus muzikos stilius“, – gražių žodžių Jazzu negaili ir Gvidas.

Marijono Mikutavičiaus komandoje – vyresni šou dalyviai

Atlikėjas Marijonas Mikutavičius sau komandą rinkosi paskutinis. Jo komandą sudaro vyresnieji „X faktoriaus“ dalyviai. Viena jų – futbolo žaidėja iš Floridos, Alika Keene. Jau kurį laiką savo gyvenimą Alika kuria nebe JAV, o... Šiauliuose. Čia 27 metų mergina profesionaliai žaidžia futbolą komandoje „Gintra“. O dėl pandemijos negalėjusi grįžti namo, Alika per karantiną vėl atrado ir muziką.

REKLAMA

„Aš myliu muziką ir manau, kad dalyvavimas šou yra unikali galimybė. Šiaip ar taip, esu Lietuvos dalis, gyvenu čia jau antrus metus. Į nieką nekeisčiau čia įgautos šios puikios patirties“, – sako dalyvė.

Projektų vadovas Povilas Žilionis „X faktoriuje“ jau yra dalyvavęs – vaikinas išbandė save pirmajame projekto sezone. Daug metų po to jis pripažino nė negalvojęs apie sėkmės bandymą dar kartą, tačiau paklausė širdies balso ir spontaniškai užpildė dalyvio anketą. Tiesa, muzika jį lydėjo visą gyvenimą. Vaikinas ėmė dainuoti mokykloje, vėliau jį patraukė sportas, o sulaukus 18-os, jis ir vėl grįžo prie dainavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stovėti „X faktoriaus“ scenoje man yra labai smagu. „Kėdžių etape“ jaučiausi ramiau nei atrankų metu. Labai norėjau patekti į finalus, nes man tai yra tarsi pergalė. O dabar viskas žiūrovų rankose. Projekte noriu išlikti savimi ir nevaidinti, kad esu geresnis. Negalėčiau pasakyti ir to, kad atėjau čia nugalėti. Nemėgstu šokti „aukščiau bambos“ – vis dėlto esu kuklesnis“, – atvirauja Povilas.

Kitaip nei Povilas, muzikos mokytoja Lijana Stakauskaitė – viena tyliausių projekto dalyvių. Išskirtinės išvaizdos ir unikalaus tembro moteris labai džiaugiasi, kad pateko į Marijono komandą.

REKLAMA

Lijana įsitikinusi – metai bėga, todėl dabar buvo pats geriausias laikas užpildyti dalyvio anketą: „Pati organizuoju dainavimo konkursus, tad ir šį projektą matau kitomis akimis. Labai bijojau atrankų, tačiau viskas pavyko puikiai. Tikiuosi įgauti daug naujos patirties, patobulėti, nugalėti scenos baimę ir dar labiau pradėti pasitikėti savimi.“

Sauliaus Urbonavičiaus-Samo komandoje – paaugliai

Teisėjas S. Urbonavičius-Samas komandą sau išsirinko pirmasis, o dramatiškos kovos daugelis negali pamiršti iki šiol. 

REKLAMA

Aridija Belorazaitė dalyvauti „X faktoriuje“ norėjo nuo vaikystės. Paauglė jaučiasi pasiruošusi didžiajai scenai – juk tiek daug gyvenimo atidavė muzikai. Airidija dainuoja nuo 2 metų, o užpildyti šou anketą ją skatino draugai, šeima, vokalo mokytoja. Didžiausias merginos noras – atrasti savo stilių muzikos pasaulyje, papasakoti savo istoriją ir sujaudinti žiūrovą.

„Noriu išbandyti kuo daugiau skirtingų dalykų ir pasisemti begalinės, neįkainojamos patirties“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Išbandyti save „X faktoriuje“ Lukrecijai pasiūlė jos vokalo mokytoja. Dėl pasaulį sustabdžiusios pandemijos, dainavimo konkursus kuriam laikui merginai teko pamiršti, todėl abiturientė nusprendė užpildyti „X faktoriaus“ anketą. Lukrecija niekada nelankė muzikos mokyklos, o už tai, kad jos gyvenime atsirado dainavimas, ji yra dėkinga Vilniaus Užupio gimnazijai.

„Giliai širdyje tikėjausi ir labai norėjau papulti į tiesioginius finalus. Viskas pavyko pasakiškai! Noriu „X faktoriuje“ pasisemti patirties iš savo mokytojo Samo ir kitų teisėjų. Dainuoti tokioje milžiniškoje scenoje yra nuostabu, o ir pati šiame projekte jaučiuosi labai vertinama“, – šypsosi Lukrecija.

„X faktoriaus“  – sekmadieniais, 19.30 val. per TV3 ir TV3 Play!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų