Tokią išvadą padarė Amerikos psichologų asociacija, įsikūrusi Toronte. Pasak jų, psichologinė (mentalinė) žmogaus sveikata su amžiumi gerėja, nes vyresni žmonės geriau valdo savo emocijas, stengiasi išvengti stresinių situacijų ir nereaguoti į negatyvias pastabas bei vertinimus.
Pagyvenę žmonės puikiai suvokia, kad laikas, skirtas jiems gyventi, sparčiai mąžta, ir jie stengiasi iš gyvenimo pasiimti maksimumą. Jie vengia situacijų, kurios daro juos nelaimingus, teigia psichologai.
Psichologų asociacija padarė išvadą, kad pagerėja ir vyresnių žmonių emocinė sveikata - ypač tų, kurių stiprūs socialiniai ryšiai.
Beje, mokslininkai yra atlikę ir kitą įdomų tyrimą - kokio amžiaus žmonės yra kūrybiškai aktyviausi.
Ko pasaulyje daugiau - vunderkindų ar genialių senukų? Ar genialumas turi amžiui būdingų bruožų?
Išanalizavę apie 200 garsių dailininkų ir skulptorių, sulaukusių 70 ir daugiau metų, biografijų, mokslininkai nustatė, kad sąlygiškai juos galima suskirstyti į 4 grupes.
I grupę sudaro tie menininkai, kurių talentas atsiskleidė gana anksti (25-30 m.), tačiau smuko irgi gana anksti (40-50 m.) - kaip antai vokiečių dailininko Ludwigo Knauso.
II grupė: ankstyvas (25-30 m.) talento pasireiškimas ir kūrybinio aktyvumo išlaikymas iki pat senatvės - tą liudija, pavyzdžiui, Claude Monet, prancūzų tapytojo, biografija.
III grupė: vėlyvasis kūrybingumo blyksnis (po 40 metų) ir greitas jo užgesimas. Šiai grupei priklausytų prancūzų menininkas Edgaras Degas, prancūzų skulptorius Auguste Rodin.
IV grupei priklauso talentai, atsiskleidę po 40 metų ir išlaikę savo žydėjimą iki pat senatvės. Toks, pavyzdžiui, buvo Venecijos dailininkas Tiziano Vecelli.
Gausiausios pasirodė esančios pirmoji - 38 proc. - ir ketvirtoji - 30 proc. - grupės. Po jų - antroji (20 proc.) ir trečioji (12 proc.) grupės.
Kokios gi išvados?
Kad ir kiek jums metų, - kurkite. Ir būkite laimingi. Amžius nesvarbu.