Sėkmingos santuokos receptas labai paprastas: pasirodo, tereikia pakeisti įstatymus, kad santuoka po 7 vedybinio gyvenimo metų būtų automatiškai nutraukta, rašo britų dienraštis „The Times“.
Marilyn Monroe tam pritartų, teigia „The Times“. „Septintųjų metų krizės“ būtų galima išvengti, jei santuokinės priesaikos galiojimas būtų apribotas septyneriais metais. Šitaip teisinėmis priemonėmis būtų galima palengvinti žmonėms įveikti labiausiai nestabilų šeimyninio gyvenimo etapą, tvirtina ekscentriška Vokietijos politikė.
Siūlymas paversti santuoką savotiška terminuotos sutarties atmaina pribloškė Vokietiją, teigia dienraštis. Tokia idėja šovė į galvą ne šiaip kam, o konservatyvios Vokietijos partijos – Krikščionių socialinės sąjungos – pirmininke siekiančiai tapti politikei Gabrielei Pauli (nuotraukoje).
„Daugelis žmonių gyvena santuokoje tik dėl to, kad mano, jog ji suteikia jiems saugumą, - pareiškė G. Pauli Miunchene surengtoje spaudos konferencijoje. – Tačiau atsižvelgti reikėtų tik į meilę.“
Politikės teikiamas pasiūlymas būtų taikomas tik civilinėms santuokoms, jis negaliotų susituokusiems pagal bažnytines apeigas (“kol mirtis mus išskirs...“), rašo „Times“. Siūloma civilines santuokas vertinti kaip sutartis, kurių galiojimas apribotas septyneriais metais.
„Po šio pradinio periodo abu partneriai privalės patvirtinti savo norą pratęsti šią sąjungą, - aiškina G. Pauli. – Jeigu abu to panorės, jie turi visas galimybes nugyventi kartu visą likusį gyvenimą, tačiau kitais atvejais mes gerokai sumažintume psichologinius ir finansinius nuostolius, kurie atsiranda dėl galimų skyrybų.“
Vokietijos laikraščių psichologai skaitytojus dėl vadinamosios „7-ųjų metų krizės“ (neva iškylančios po 7 bendro gyvenimo metų atsirandančio polinkio į išdavystę) ėmėsi konsultuoti dar gerokai prieš pasirodant ekranuose to paties pavadinimo Billy Wilderio 1955 m. sukurtam filmui. Jame Marilyn Monroe suvaidino blondinę, gundančią nuo šeimyninio gyvenimo pavargusį vyrą. Tais laikais filmo tema pasirodė esanti tokia „slidi“, kad pagal scenarijų ši nesantuokinių ryšių istorija tebuvo tik pagrindinio herojaus, kurį suvaidino Tomas Ewellas, vaizduotės padarinys.
Nuo to laiko laikraščių psichologai pastebėjo, kad tokie fenomenai, kaip „antrųjų metų suriebėjimas“ (kai dėl šeimyninio gyvenimo atsipalaidavę vyrai apauga lašinukais) ir „ketvirtųjų metų gundymas“ (kuomet kolegos darbe pradeda atrodyti patrauklesni už santuokos partnerį), o taip pat periodas po kūdikio gimimo yra ne mažiau pavojingi, nei septintųjų metų riba.
“Skamba taip, tarsi būtų kalbama apie sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi pratęsimą... Septyneri metai – atsitiktinis skaičius, statistika teigia, kad santuokos paprastai arba išyra po 3 – 4 metų, arba trunka gerokai ilgiau už septynerius metus“, - sakė Bavarijos katalikiškos santuokos konsultavimo tarnybos vadovas Johannas Reiselis.
Rūsti tikrovė neigia plačiai paplitusią nuomonę, kad kas trečia santuoka Vokietijoje baigiasi skyrybomis. Viskas kur kas blogiau, rašo „The Times“. Vieno tyrimo duomenimis vakarų Vokietijoje (įskaitant Bavariją) skyrybomis baigiasi 43 proc. santuokų. Aštuntąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį šis skaičius neviršijo 15 proc.
Katalikų vyskupai prieš kelias dienas pasisakė už tai, kad Gabriele Pauli būtų pašalinta iš Krikščionių socialinės sąjungos. Prie jų prisijungė ir partijos pirmininkas bei Bavarijos premjeras Edmundas Stoiberis, abiejuose postuose išliksiantis tik iki kito mėnesio. E. Stoiberis buvo priverstas pasitraukti dėl G. Pauli pradėtos kampanijos. Politikės konkurentai remiasi nesenais jos pasisakymais, tvirtindami, kad jie įrodo, jog G. Pauli – netinkama kandidatūra vadovauti partijai ir Bavarijai.
Savo ruožtu G. Pauli planuoja reformuoti partiją, kuri beveik be pertraukos valdo Bavariją nuo pokario metų. Ekscentriškoji politikė yra pozavusi vienam žurnalui kaip „ponia“ (dominuojantis partneris sadomazochistiniuose santykiuose), ji mėgsta fotografuotis sėdėdama ant savo motociklo.
G. Pauli buvo du kartus ištekėjusi. Su savo antruoju vyru ji išsiskyrė praėjusių metų vasarį – po 7 bendro gyvenimo metų, rašo „The Times“.