Didžiulio autoportreto, kuriame kiekvienas galėjo palikti savo žymę, idėja broliams R. ir A. Gataveckams gimė iš visos šių metų nacionalinės globos savaitės temos – „Mano akims reikia tavo akių“.
Kiekvienam vaikui prie drobės buvo skirtos vos dvi minutės, tačiau jos buvo kupinos stiprių emocijų ir supratimo, kad piešdamas esi labai svarbi bendro paveikslo dalis ir kad be tavo linijos ar taško paveikslas nebūtų pilnas, rašoma pranešime spaudai.

Būtent meno akcija tapo labiausiai laukiamu ir itin emocingu renginio momentu, vainikavusiu visą šių metų nacionalinę vaikų globos savaitę. Tradicinis, jau penktasis vasaros festivalis „Vaikai yra vaikai” sukvietė daugiau nei 10 tūkstančių vaikų, globėjų, budinčių globotojų, įtėvių, šeimynų, globos centrų darbuotojai iš visos Lietuvos. Būtent ši bendruomenė tėvų globos netekusiems vaikams kuria saugesnį vaikystės pasaulį.
Rekordo siekti pradėta jau renginio pradžioje. Autoportreto piešimo pradžią ir pabaigą fiksavo du nepriklausomi stebėtojai, patvirtinę, kad nutapytą paveikslą galima laikyti autoportretu. Kūrinys, menininkai tikisi, taps ne tik rekordo simboliu, bet ir išliks kaip vizualus festivalio atminimas – vaikų žvilgsnių, linijų, jausmų ir bendrystės autoportretas.
„Per nacionalinę vaikų globos savaitę daug kalbėjome apie tai, kodėl svarbu šeima, kodėl svarbu pasirūpinti kiekvienu vaiku, kodėl vaikai neturi likti atskirtyje. Vaikų savaitę baigiame ne tik svarbia tema, bet ir gražiu renginiu. Dėkoju visiems, kas prisideda prie kilnaus tikslo“, – pradėdama festivalį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.
Apie bendrystės bendruomenės svarbą kalbėjo ir šventėje dalyvavusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovė Ilma Skuodienė. Ji dėkojo daugiau nei 3 tūkstančiams Lietuvos globėjų, kurie kasdien, kupini didžiulės drąsos, ryžto ir atsidavimo, atlieka ypatingą globos misiją.
„Vaiko globa yra besąlygiškos meilės pavyzdys, o tėvų globos netekusiems vaikams tai suteikia dar vieną progą patikėti pasauliu – sukurti žmogišką ryšį, patirti artimojo rūpestį ir saugumą, pajausti, ką reiškia turėti šeimą ir tikruosius namus“, – sakė I. Skuodienė ir kvietė vis dar svarstančius tapti globėjais, plačiau atverti savo širdis, akis, pastebėti virš tūkstančio vaikų, nekantriai laukiančių savo galimybės augti šeimoje.
Išties, orkestro muzika Paluknyje prasidėjęs festivalis buvo pilnas šurmulio, šypsenų ir juoko – čia vyko daugybė susitikimų, veiklų ir patirčių, kurios kvietė ne tik švęsti, bet ir išgyventi bendrystę.
Festivalio svečiai galėjo prisiliesti prie globos temos – ne iš šalies, ne teoriškai, bet gyvai ir jautriai: pabendrauti su globėjais, sužinoti apie jų kasdienybę, suprasti, ką reiškia būti šeima tiems, kurie anksčiau šeimos neturėjo.
„Suvažiavo visa Lietuva, į šventę susirinko apie dešimt tūkstančių žmonių. Toks įsitraukimas, mūsų atvirumas ir atidumas rodo, kad mums vis labiau pradeda rūpėti socialiniai dalykai ir tai, kaip jaučiamės vienas šalia kito, šalia vaiko“, – festivalyje kalbėjo „Vaikai yra vaikai“ vadovė Rugilė Ladauskienė, pakvietusi ir drąsinusi žmones tapti globėjais ar laikinais globotojais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!