V. Bareikis: su maestro V. Kernagiu jungia ne tik kūryba Sūnus su maestro anūku šoka breiką

Praėjo 6-eri metai, kai maestro Vytauto Kernagio nebėra. Šiandien, gegužės 19-ą dieną, V. Kernagiui būtų suėję 63-eji. Prisimindamas maestro, mintimis apie ryšį su jo kūryba dalinasi aktorius ir muzikantas Vidas Bareikis.

V. Kernagis buvo lietuvių muzikos, dainuojamos poezijos atlikėjas ir autorius, pramoginių renginių režisierius, televizijos laidų vedėjas bei dainuojamosios poezijos pradininkas Lietuvoje. Tačiau dauguma jį pažinojo kaip sunkiai vienu žodžiu apibūdinamą, be galo kūrybingą, muzikalų ir artistišką žmogų. 

Atrado daug bendrysčių

Nors yra jaunesnės kartos atstovas, V. Bareikis sako, kad V. Kernagio kūryba ir asmenybė jam labai artima. „Vienokiais ar kitokiais aspektais vis susiduriu su šiuo žmogumi tiek kurdamas, tiek šiaip gyvenime. Kai kurie žmonės, ypač vyresni, netgi pastebi, kad mano soliniai darbai primena Vytauto Kernagio kūrybą“, - sakė V. Bareikis.

Perskaitęs biografinę maestro knygą, aktorius prisipažįsta radęs daug labai jam artimų minčių, jausmų. „Kai kurias vietas skaitydamas stebėjausi – pala, čia gi aš taip sakiau. Pavyzdžiui, Vytautas Kernagis rašė apie skirtingus kūrybos etapus, pats jis irgi perėjo pradinį etapą, kurį pavadino rėkiančiu, išsirėkiančiu. Man visa tai labai artima“, - pasakojo menininkas, kurio sūnus šiuo metu kartu su maestro anūku lanko breiko treniruotes.

Palietė paskutinį albumą

V. Bareikis sako, kad labiausiai prie širdies jam senoji V. Kernagio kūryba. „Atostogavome tokiame vienkiemyje ir suradome pirmąsias Vytauto Kernagio plokšteles – tikriausiai tai buvo jo akustinis albumas. Būtent pirmosios jo dainos, vėliau tapusios legendinėmis, atliekamos tiesiog pritariant gitara, man yra pačios tikriausios, artimiausios, galbūt netgi padariusios įtaką paskutinio mano albumo skambesiui, kurį norėjau įrašyti labai akustiškai ir paprastai“, - sakė muzikantas. V. Bareikiui įstrigo keletas maestro minčių, atspindinčių jo paties, kaip menininko patirtis.

 „Nors jis buvo baigęs aktorystės studijas, tačiau kažkada pasakė, kad jam įdomiau būti ne kažkuo kitu, o tiesiog Vytautu Kernagiu, pačiu savimi. Tai labai kertasi su aktoriaus profesija, nes aktorius turi norėti būti kažkuo kitu. Bet aš labai gerai tai suprantu – pats mielai lipu į sceną ne kaip kažkas kitas, o kaip atlikėjas Vidas Bareikis“, - sakė pašnekovas. Taip pat jam labai artimas ir V. Kernagio kritikos vertinimas. „Toje pačioje knygoje, biografijoje Vytautas Kernagis sako: „kuri, ruošiesi, o ateina kažkoks gudrutis ir per dvi minutes tave išpeikia – tai gal eikit jūs visi toliau nuo manęs, nes aš pats žinau, kaip reikia daryti“. Visa tai man irgi labai suprantama. Kai kažkas tavo kelių mėnesių darbą užpila žemėmis, tai yra visiškas absurdas“, - sakė atlikėjas.

REKLAMA

Visiems buvo savaip artimas

Dauguma tikriausiai sutiks, kad kartu su V. Kernagiu Lietuvos kultūra neteko ir tam tikros savo dalies, reiškinio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų