Ukrainietę vedęs britas net nesapnavo, kas jo laukia: išviliojo tūkstančius, bandė nunuodyti

Savo nesėkmės istorija viešai pasidalijo britas, susigundęs pažintimi su moterimi iš Ukrainos. Vyras taip įtikėjo bendra jų ateitimi, jog pervedė savo gyvenimo santaupas gerokai jaunesnei draugei, tačiau tai tebuvo sukčiavimo schema.

Savo tikrąjį vardą slepiantis ir Jamesu pristatomas Jungtinės Karalystės gyventojas savo patirtimi su BBC pasidalijo norėdamas apsaugoti tautiečius nuo tokių pavojų.

Vienos labdaros organizacijos darbuotojas neteko savo gyvenimo santaupų – apie 200 000 JAV dolerių – kuriuos pervedė būsimajai žmonai. Bent jau jis taip galvojo – dvidešimčia metų jaunesnė moteris už brito taip ir neištekėjo, nors žadėjo amžiną meilę.

52 metų vyras pripažįsta savo neapdairumą ir dėl tokio patiklumo vadina save idiotu.

Jis apie tai nepasakojo net artimiausiems šeimos nariams, o kad istorija tiikra, liudija BBC patikrinti faktai.

Padėjo pabėgėliams

Jamesas pirmą kartą Ukrainoje apsilankė 2015 metais vykdydamas specialų projektą, skirtą nuo karo veiksmų rytinėje šalies dalyje nukentėjusiems ir iš konflikto zonos bėgantiems vaikams.

Vyras apsistojo Odesoje.

Britui svečioje šalyje talkino vertėja Julija, ji vienišam vyrui kartą pasiūlė nueiti į pasimatymą su jos drauge Irina: patrauklia šviesiaplauke.

32 metų moteris buvo iš Donetsko, kurį okupavo Rusijos remiami kovotojai. Ukrainietė žinojo vos kelis žodžius angliškai ir su vyru bendravo padedant vertėjai, ji prisipažino, jog jau du kartus buvo ištekėjusi ir daugiau niekada nenorinti vyro ukrainiečio.

Po pirmojo pasimatymo sekė kiti, Irina niekada nebūdavo viena – ją lydėjo Julijai, kuriai Jamesas buvo priverstas mokėti už vertimo paslaugas – apie 100 svarų sterlingų už dieną.

Seksas – tik po vestuvių

Būdami atskirai jie bendravo „Viber“ su automatiniu vertimu.

„Tu pavertei mano gyvenimą pasaka. Labai ačiū už tai. Aš tikiu TAVIMI. Tik tu man gali suteikti laimę. Myliu tave“, – tokią žinutę kartą parašė Irina.

REKLAMA

Tiesa, moteris atsisakė bet kokio intymumo – netgi bučinių ir paaiškino, jog netiki seksu iki vedybų.

„Pamaniau: tai labai aukšti moralės standartai“, – sakė Jamesas.

2016 metų rudenį, praėjus 11 mėnesių nuo jų pirmojo pasimatymo, pora susižadėjo.

„Paprastesnis“ pinigų pervedimas

Po sužadėtuvių pora pradėjo planuoti bendrą gyvenimą, siejo jį su Ukraina, ėmė dairytis būsto Odesoje. Jamesas žinojo, kad dėl nepatikimų bankų ir korumpuotų valdininkų stambių pinigų sumų pervedimai į Ukrainą iš užsienio gali būti rizikingi, todėl vyras nė trupučio nenustebo išgirdęs Irinos patarimą, kaip tai padaryti „paprasčiau“.

Už būstą, kaip ir už viską, aišku, mokėjo Jamesas. Todėl 141 000 svarų sterlingų jis pervedė į nurodytos Irinos draugės Kristinos įmonės sąskaitą.

Tuomet prasidėjo įdomybės.

Keistos vestuvės

Iš pradžių brito mylimoji tikino, kad Ukrainoje jam teks vesti Kristiną, kad galėtų paimti pinigus. Tai – formalumas, kuris truks tik 10 minučių, sakė ji Jamesui.

Tada – paimti pinigus, išsiskirti su Kristina ir vesti sužadėtinę, su ja gyventi nuosavame name Odesoje.

Nors vyras buvo sutrikęs dėl tokio keisto plano, tačiau dvejoti jam neleido Irina – ji ėmė grasinti, kad paliks jį, nors moters artimieji „jau ruošiasi vedyboms“. Ji taip pat rašė, kad britas nori ją netekėjusią išsivežti į užsienį, o dėl to moteris savo giminaičių akyse atrodytų kaip prostitutė.

Planą teko vykdyti – 2017 metų liepos 10 dieną jis vedė Kristiną, o šalia buvusi Irina „šokinėjo iš laimės“.

Tos pačios dienos popietę moterys pranešė, kad pinigais leista disponuoti, už juos nupirktas butas Odesoje.

Tik vėliau vyrui tapo aišku, kad tikroji jo kaina – 60 000 JAV dolerių, o savininkas – ne vienas jis: butas lygiomis dalimis priklausė jam ir oficialiai sutuoktinei Kristinai.

Ligoninė po vestuvių

Vėliau sekė vestuvės su Irina. Nors Ukraina – viena iš pigiausių valstybių Europoje, Jamesui buvo pateikta Odesoje vykusios šventės su 60 svečių sąmata siekė 20 000 $ (vien tortas – 1200 $!).

REKLAMA

Dabar britas mano, kad jis buvo vienintelis tikras vestuvių dalyvis – visi kiti apsimetinėjo gerai suplanuotame spektaklyje.

Prasidėjus vakarėliui jaunikis pasijuto blogai ir atsibudo tik ligoninėje – manoma, kad jam į gėrimą buvo įpilta neaiškios medžiagos. Žmonos kartu nebuvo, moteris teparašė jam žinutę, neva šis prisigėręs ir svečių akivaizdoje padaręs jai gėdą.

Vėliau žmona įvairiausiais būdais išsisukinėjo, jog negali su juo matytis – esą buvo ligoninėje, o ten jis negali lankytis, mat oficialiai yra Kristinos vyras. Jamesas dar kurį laiką pervedinėjo jai pinigus – iš viso 12 000 £ – už „gydymą“.

Galiausiai moteris dingo.

Abi jau turėjo vyrus

Maždaug 250 tūkst. JAV dolerių praradęs suprato esąs apgautas ir, užuot pasidavęs depresijai, ėmėsi aktyvių veiksmų atgauti išviliotą sumą. Pirmiausiai jis kreipėsi į Odesos policiją, rodė pareigūnams pinigų pervedimo išrašus, tačiau šie tirti įvykį atsisakė.

„Policininkai iš manęs juokėsi mano akyse“, – sakė jis.

Tiesa, moterys buvo apklaustos, bet kaltinimų išvengė.

Tuomet užsienietis kreipėsi į privatų detektyvą.

Ir paaiškėjo dar įdomesni dalykai.

Pasirodo, abi jo „žmonos“ jau turėjo vyrus. Irina, dar prieš jiems susitinkant, 2015 metų rugpjūtį ištekėjo už Andrejaus Sykovo.

Išrašai parodė, kad ir Kristina buvo ištekėjusi už vyro, vardu Denisas. Beje, likus 3 savaitėms iki santuokos su Jamesu, moteris oficialiai išsiskyrė, o vėliau ir vėl grįžo pas savąjį Denisą.

Į BBC klausimus Odesos policija taip pat neatsakė.

Pinigus „išmuš“

Jamesas nepraranda vilties atgauti pinigus su privataus detektyvo pagalba, nors su juo sutarta, kad trečdalis sugrąžintos sumos atiteks jam.

Detektyvas Robertas Papinjanas neslepia, kad vykdydamas kliento užsakymą jis naudoja įvairiausius metodus, tarp jų – ir bauginimą.

„Mes išbandėme viską teisėtais kanalais. Dabar reikia žaisti žaidimą pagal jų taisykles“, – sakė Jamesas, kuris žino, kad jo samdomas detektyvas naudoja neteisėtus būdus pinigams atgauti.

Jamesas nėra vienintelis britas, nukentėjęs nuo tokio sukčiavimo. Manoma, kad Ukrainoje veikia visas vadinamojo „romantikos sukčiavimo“ tinklas, kurio tikslas – pasitelkus patrauklias moteris iš užsieniečių išvilioti dideles pinigų sumas.


Rašyti komentarą...
F
Fuksas
2021-07-04 11:43:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš vedybas jam reikėjo pasiteiraut policijoje kas per žmogus ta jo išrinktoji
Atsakyti
0

r
ramasxman
2021-07-03 16:53:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki.Mano Ramūno Šulco dukterį pagrobė 2011 metų gruodį jos vardas Smiltė pavardė dabar pakeista Švegždaitė buvusi Šulcaitė.Veiksmas vyko Charlie picoje...Ginkluotas Tomas Kuzma man grąsino pistoletu priglaudęs prie nugaros sakė jeigu nepasirašysiu tevystes atsisakymo sutarties mirsiu.Dalyvavo šitam nusikaltime taip pat ir Kazimieras Lebionka..,Jolanta Švegždienė ir Arūnas Švegždys ,Germa Kuzmienė ir Vygantas Kuzma...Korumpuoti pareigūnai taip pat dalyvavo dukters nusavinime(grobime) juos papirko Kazimieras Lebionka,Kuzmai, ir kiti priešai.Mano dukra iki šios dienos yra išnaudojama net seksualiai.. mušama ir įtariu prievartaujama.Būkit geri padėkit kovoti su gangsteriais ir nusikalteliais jeigu galite.. Lietuvoje klesti korupcija , o mane sužlugdė mafija ir aš negaliu surasti net darbo ,sužlugdė iki benamio .... būkit geri padėkit jei galit.
Atsakyti
-1

G
GENOCIDAS
2021-07-05 14:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai kausas geras :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų