„Snieguolės ir septynių nykštukų“ scena užkliuvo internautams: kaltina priekabiavimu

Kompanija „Disney“ neišbrenda iš bėdų. Vos tik atsidaręs Disneilendas Kalifornijoje jau įsisuko į skandalą – internautams užkliuvo atsinaujinęs „Snieguolės ir septynių nykštukų“ atrakcionas, o tiksliau – jame rodoma klasikinė filmuko scena, kurioje princas bučiuoja miegančią Snieguolę.

Žurnalo SFGATE redaktorė Katie Dowd ir žurnalistė Julie Tremaine išleido straipsnį, kuriame aiškina, kad nors pats atrakcionas  „labai geras“, žymioji bučinio scena yra problema, rašoma portale USA Today.

Dowd ir Tremaine teigia, esą tai, kad princas Snieguolę bučiuoja miegančią, reiškia, jog tai daroma be princesės sutikimo ir negali būti tikra meilė. 

„Mums sunku suprasti, kodėl 2021-aisiais Disneilendas renkasi į atrakcioną įtraukti sceną su tokiomis senamadiškomis idėjomis. Čia parodomas senas požiūris į tai, ką vyras gali daryti su moterimi“ – teigia Dowd ir Tremaine. 

Kompanijos „Disney“ pramogų parkai jau yra turėję problemų dėl „senamadiškų“ idėjų. Atrakcionas „Splash Mountain“, pastatytas remiantis vienu seniausių Disnėjaus filmukų „Pietų daina“ taip pat bus pakeistas atrakcionu, paremtu „Princese ir varliumi“. Toks sprendimas priimtas 2020 metų vasarą kilus protestams dėl rasinės nelygybės JAV, nes „Pietų dainoje“ yra rasistinėmis idėjomis paremtų personažų. 

Tokiu pačiu pagrindu bus atnaujintas ir Disneilendo bei Disnėjaus pasaulio parkų atrakcionas „Džiunglių kruizas“ – šis kaltinamas nepagarbiai vaizduojantis Šiaurės Amerikos čiabuvius – indėnus. 

„Mes nuolat siekiame autentiškai atvaizduoti žmones ir kultūras. Tai yra svarbi dalis norint užtikrinti žmones iš viso pasaulio įtraukiančią aplinką“ – sakė Walt Disney Imagineering vadovė Carmen Smith. 

Tiesa, kritiką atrakcionui supranta ne visi. Fox News laidų vedėjas Toddas Piro Žaviojo princo bučinį Snieguolei prilygina dirbtiniam kvėpavimui: „Nemanau, kad kas nors žiūri į šią sceną ir galvoja „o ne, tai panašu į priekabiavimo kultūrą koledže“. Tai yra animacinis filmukas, išleistas prieš daugybę metų. Tai nėra tai, ko bijome mes, kaip dukrų tėčiai“.


Rašyti komentarą...
Česlovas
2021-05-09 09:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant kiek jau nuprotejo zmogeliai
Atsakyti
0

M
Morta Q
2021-05-09 08:51:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniai
Atsakyti
-1

B
Barbosas
2021-05-09 10:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dagyvensim ir prie to, kad princas, tures but pakeistas princese, del naujamadisku ideju.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų