• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio 26-ąją vyno mėgėjų ir ekspertų bendruomenė neteko vieno pirmųjų Lietuvos vyno ekspertų ir edukatorių – Jurgio Šliogerio (1935-2023).

9

Lapkričio 26-ąją vyno mėgėjų ir ekspertų bendruomenė neteko vieno pirmųjų Lietuvos vyno ekspertų ir edukatorių – Jurgio Šliogerio (1935-2023).

REKLAMA

Liūdna žinia socialiniame tinkle Facebook pasidalino „Vyno klubo“ savininkai Arūnas ir Rasa Starkai.

Įrašą komentavo kone visi Lietuvos vyno ekspertai, someljė čempionai, restoranų ir barų bendruomenės atstovai, vyno mėgėjai ir entuziastai – visi, kuriuos J. Šliogeris palietė ir įkvėpė per savo gyvenimą. 

Dr. docentas Jurgis Šliogeris savo, kaip vyno žinovo, karjerą pradėjo išėjęs į pensiją – baigęs dėstyti Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Jurgis iš prigimties buvo pedagogas, kultūros skleidėjas, negalėjo sėdėti sudėjęs rankų. Todėl antrąja jo profesija dvidešimčiai metų tapo vynas.   

REKLAMA
REKLAMA

Nors gimė 1935-aisiais, taigi beveik visą gyvenimą nugyveno tarybų Lietuvoje, tačiau buvo prieškarinės Lietuvos inteligentijos pavyzdys – plataus akiračio, intelektualus, apsiskaitęs, empatiškas, komunikabilus, mandagus, geras, išmintingas. Palaikė ryšius su visu pasauliu, nepriklausomai nuo santvarkos, daug keliavo. Ir daug rašė.   Mūsų laimei, apie vyną.

REKLAMA

1997 m. Jurgis pradėjo bendradarbiauti „Gerame skonyje“. 2005 m. tapo etatiniu „Vyno žurnalo“ autoriumi. Net sušlubavus sveikatai, kai buvo sunku kaukšėti klaviatūra,  duodavo interviu.

Savo prisiminimais apie senelį, tėvą, šeimą jis mus susiedavo su tarpukario Lietuvos ar 6–8 dešimtmečio Vilniaus ir Lietuvos gastronomine kultūra.

Nepamirštami jo prisiminimai (ir tekstai) apie „Neringos“ restorano gyvavimą, apie tų laikų draugystę su architektais, menininkais, profesūra. Apie vyno rinkos (planinės ekonomikos rinkos!) evoliuciją Lietuvoje iki nepriklausomybės atgavimo.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš tapdamas Lietuvos vynininkų bendruomenės nariu jau buvo apkeliavęs daugybę šalių.   XXI a. aktyviai įsiliejo į vyno kultūros sklaidą.

Buvo vienas iš keturių Lietuvos someljė asociacijos steigėjų, ilgametis LSA valdybos narys, LSA rengiamo Lietuvos vyno čempionato komisaras, „Vinitaly“ degustacinės komisijos narys. Apie Ispanijos vyną dėstė Lietuvos someljė mokykloje. Mokė ir mokėsi iki pat gyvenimo pabaigos.

Niekada nesijautė viršesnis už kitus, nors žinojo ir išmanė labai daug. Gal todėl kiaurai matė apsimetėlius, avantiūristus. Humoro jausmas padėjo išgyventi neteisybę, netektis. Jo pasakojimas apie tai, kad išoperavus skrandžio vėžį gydytojas liepė saikingai gerti raudonąjį vyną, ir todėl jis nusprendė tapti vyno ekspertu, mums buvo chrestomatinis optimizmo, gebėjimo neprarasti vilties net mirties akivaizdoje, pavyzdys.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jurgis buvo entuziastingas „Beaujolais Nouveau“ šventėjas. Vidurnaktį su žmona Lena pasibelsdavo į „Vyno klubo“ parduotuvės duris nešini firminiu svogūnų pyragu.

Dar spėjo paragauti ir 2023 m. jauno božolė. Sušlubavus sveikatai džiaugdavosi vyno renginiais, vykstančiais centre – iki jų galėjo nueiti pėsčiomis. Tačiau nepraleido ir nė vienų „Vyno dienų“, kad ir kur jos būtų – ŠMC ar „Litexpo“.

Visus nudžiugino 2023 m. rudenį atvykęs švęsti „Vyno klubo“ gimtadienio, apsilankęs Lietuvos someljė čempionate. 

REKLAMA

Jurgis Šliogeris Lietuvos vyno bendruomenei buvo išminties, gerumo, darbštumo ir pozityvumo pavyzdys. Prisiminsime su meile ir pagarba. 

Atsisveikinimas su Jurgiu vyks Laidojimo paslaugų centre, M. K. Paco g. 4, 10309 Vilnius, trečiadienį 13-20 val.

Urna į Karveliškių kapines bus palydima ketvirtadienį 10:30 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų