• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai vis dažniau susiduria su antsvorio problemomis. Svorio padidėjimas neretai priveda prie rimtesnių ir pavojingesnių ligų atsiradimo: miokardo infarkto, smegenų insulto, vėžio ar sąnarių uždegimo.  

Europos Sąjungos statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai vis dažniau susiduria su antsvorio problemomis. Svorio padidėjimas neretai priveda prie rimtesnių ir pavojingesnių ligų atsiradimo: miokardo infarkto, smegenų insulto, vėžio ar sąnarių uždegimo.  

REKLAMA

Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie antsvorio problemas, su kuriomis susiduria kas trečias Lietuvos gyventojas. Taip pat buvo diskutuojama apie antsvorio sukeliamas ligas, žarnyno veiklos gerinimą ir sveiką lieknėjimą, rašoma pranešime spaudai. 

Laidos komanda lankėsi Kaune, funkcinio maisto kūrėjo, vaistininko M. Jakimavičiaus sveikatingumo projekto renginyje, kuriame dalyvaujantys žmonės siekia įveikti antsvorį ir žarnyno funkcionavimo problemas. Projektas taip išpopuliarėjo, kad jame dalyvauti ryžtasi ne tik lietuviai, bet ir žmonės iš kitų šalių.  

Apie antsvorio ir žarnyno problemas laidoje kalbėjusi projekto dalyvė iš Latvijos, geležinkelio darbuotoja Svetlana Badiezina teigė, kad su per dideliu kūno svoriu kovojo visą savo gyvenimą.  

REKLAMA
REKLAMA

„Visada turėjau antsvorį. Sunkiai lipdavau laiptais, skaudėdavo kelius ir nugarą. Per didelis kūno svoris net iššaukė apendicitą, dėl kurio privalėjau gulėti ligoninėje ir vartoti stiprius vaistus. Tuo metu svėriau tikrai daug – 98 kilogramus. Kadangi dirbu geležinkelyje, kartais net naktinėmis pamainomis, buvau įpratusi nuolat valgyti sumuštinius, užkandžiauti ir gerti daug kavos“, – kalbėjo Svetlana. 

REKLAMA

Moteris pasakojo, kad apie Lietuvoje vykdomą sveikatingumo projektą ji išgirdo iš artimos bičiulės. Bloga savijauta ir antsvoris paskatino ją sudalyvauti mokslininko M. Jakimavičiaus vedamoje paskaitoje Rygoje. Projekto dalyvė Svetlana teigė, kad šis renginys kardinaliai pakeitė jos gyvenimą. 

„Renginio metu išgirdau, kad egzistuoja būdas, galintis pagerinti ne tik skrandžio ir žarnyno būklę, bet ir padedantis efektyviai numesti svorio. Man patiko šios programos idėja, tad nusprendžiau pati išbandyti. Perskaičiusi namuose funkcinio produkto instrukciją, pakeičiau ir savo mitybos planą: atsisakiau miltinių produktų ir saldumynų“, – apie mitybos pokyčius pasakojo S. Badiezina. 

REKLAMA
REKLAMA

Vartodama funkcinį maistą Svetlana pirmuosius sveikatos pagerėjimo požymius pajuto jau po pirmos savaitės. Vėlei susitvarkė žarnyno problemos bei sumažėjo kūno apimtys. Tačiau, kai jau ėmė atrodyti, kad viskas pagaliau klostosi puikiai, moters artimoje aplinkoje įvyko nelaimė. 

„Po man atliktos sudėtingos stuburo slankstelių operacijos, netrukus darbe mano vyras patyrė didžiulę traumą. Šio susižalojimo metu jam lūžo abi rankos ir koja, taigi aš privalėjau juo pasirūpinti bei padėti jam pasveikti. Per didelis fizinis krūvis, prižiūrint vyrą, neleido mano kūnui pilnai atsistatyti, tad man iširo po operacijos likusios vidinės siūlės“, – apie išgyventus sunkumus pasakojo moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjus šiam sudėtingam gyvenimo laikotarpiui Svetlana nepasidavė ir iš naujo pradėjo laikytis sveikos mitybos plano, toliau vartodama Colonwell‘į. Per du mėnesius moteriai pavyko atsikratyti net 9 kilogramų. 

Gautą pakvietimą atvykti į Lietuvą Svetlana išnaudojo nedelsiant. Atvykusį į renginį Kaune moteris negailėjo gražių žodžių projekto autoriui ir funkcinio maisto kūrėjui M. Jakimavičiui.  

„Man visada labiau rūpėjo sveikata nei grožis, tačiau vartodama funkcinį maistą aš gavau viską, ko norėjau. Buvau nepaprastai laiminga, kai sužinojau, kad esu pakviesta į Lietuvą. Labai norėjau asmeniškai padėkoti Mantui Jakimavičiui, kad sukūrė dalyką, kuris padėjo man pasiekti ne tik puikių sveikatos rezultatų, bet ir sumažino mano kūno svorį“, – pasiektais rezultatais džiaugėsi projekto dalyvė. 

REKLAMA

Laidoje Svetlana teigė, kad numetus svorio ir pagerėjus sveikatai dabar ji jaučiasi lyg sugrįžusi atgal į jaunystę. 

„Pagaliau pradėjau save mylėti. Krentant svoriui jaučiuosi kur kas geriau, nes atsirado daugiau jėgų, išryškėjo figūra ir kūno linijos, nebejaučiu skrandžio problemų. Šis naujas gyvenimo etapas – lyg antroji jaunystė. Aš esu labai laiminga“, – emocijomis dalinsis S. Badiezina. 

Funkcinio produkto kūrėjas, vaistininkas, mokslininkas M. Jakimavičius laidoje atskleidė, su kokiomis pagrindinėmis problemomis į jį kreipiasi žmonės. 

REKLAMA

„Per vienuolika karjeros metų mano pagalbos prašė daugiau negu milijonas žmonių. Dauguma jų turi daugybę nusiskundimų, susijusių su antsvoriu, žarnyno sistemos problemomis ar skrandžio negalavimais. Tokie atvejai yra dažniausi. Tačiau pastebėjau, kad dauguma klientų svorio padidėjimą mato tik kaip estetinę problemą. Svarbu suprasti tai, kad svoriui nukritus ne tik pastebėsite sumažėjusias kūno apimtis, bet ir pajausite kaip atsiras nuotaika, padidės energija bei sumažės apetitas“, – pasakojo specialistas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkas M. Jakimavičiaus džiaugėsi, kad jo veikla ir kuriama produkcija neapsibrėžia tik Lietuvos auditorija. 

„Labai džiaugiuosi, kad mano sukurtas projektas pasiekė ir žmones iš Latvijos. Tai man yra istorinis įvykis. Dalyvaudami mano sveikatingumo projekte klientai kovoja su svorio ir žarnyno bėdomis, bet pagrindiniai motyvai, paskatinę juos pradėti šią programą, yra labai skirtingi. Vieni klientai nori tapti gražesniais, o kiti – paprasčiausiai pasveikti“, – pasakojo M. Jakimavičius. 

REKLAMA

Žmonės, susiduriantys su antsvoriu ir žarnyno sistemos negalavimais, dažniau renkasi pasyvesnį gyvenimą. Pasak farmacininko, reikėtų nepamiršti ir bent minimalaus fizinio aktyvumo. 

„Pagrindinė priežastis, kodėl mes priaugame svorio, yra sėslus gyvenimo būdas ir perdirbto bei daug kalorijų turinčio maisto vartojimas. Sėdėdami namuose, mažiau judėdami, galite išprovokuoti net sąnarių problemas. Įsivaizduokite žmogų, kuris nuo ryto iki vakaro dirba sėdimą darbą, grįžta namo automobiliu ir namuose mažai juda. Tokia pasyvi rutina gali sukelti ir lėtinį vidurių užkietėjimą. Kaip teigia gastroeneterologai, žarnyno funkcionavimas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek mes judame“, – kalbėjo funkcinio maisto įkūrėjas.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją! 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų