REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estetiška šypsena bei sveiki dantys yra kiekvieno siekiamybė, o blogas burnos kvapas – dalykas, kurio norime išvengti visi. Kad dantys būtų sveiki ir gražūs, o burnos kvapas – gaivus, būtina taisyklingai valyti dantis bei laiku kreiptis į specialistus.

Estetiška šypsena bei sveiki dantys yra kiekvieno siekiamybė, o blogas burnos kvapas – dalykas, kurio norime išvengti visi. Kad dantys būtų sveiki ir gražūs, o burnos kvapas – gaivus, būtina taisyklingai valyti dantis bei laiku kreiptis į specialistus.

REKLAMA

Laidoje „Sveikas rytojus“ apie burnos bei dantų higienos svarbą kalbėjo Mis Lietuva 2013 Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė. Moteris sako esanti įsitikinusi, kad burnos priežiūra, sveiki dantys ir gaivus kvapas yra neatskiriama gero įvaizdžio dalis.

„Plati, graži šypsena kiekvienam priduoda daug žavesio. Gražiausias man – besišypsantis žmogus. O burnos kvapas yra labai svarbus dalykas, nes jis gali rodyti tam tikras sveikatos problemas. Man dantų priežiūra yra kertinis dalykas ir tam aš skiriu tikrai labai daug laiko ir pastangų“, – dalinosi pašnekovė.

Rūta atskleidė, jog jai dantų priežiūra nėra itin paprasta veikla. Moteris pasakojo, jog prieš breketų sudėjimą, jos dantys buvo labai nudilę ir nelygūs, o nešiojant breketus, dantų higiena ir priežiūra buvo ypatingai sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu kas nors breketuose būtų likę, tai iš karto ir tas burnos kvapas būtų labai nemalonus. Būtent mano odontologė man pasakė, kad ten, kur nepatenka deguonis, į tam tikras nedideles ertmes, ten kaupiasi ir yra didžiausios bakterijų sankaupos“, – pasakojo Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė.

REKLAMA

Žavioji Rūta dalinosi, jog neseniai atrado naujas dantų priežiūros priemones, prisotintas deguonimi ir pasakojo, jog nebuvo apie jas girdėjusi, kol išbandyti nepatarė odontologė.

„Man iš tiesų labai patiko, todėl, kad priemonėse esantis deguonis rūpinasi burnos ertmės gaiva ir „sutraukia“ bakterijas. Po breketų nuėmimo man iš vidaus įdėjo tokias vielas, kad dantys nepakeistų savo pozicijos, tad mano dantų priežiūros priemonių arsenalas yra tikrai platus. Turiu du šepetėlius: vienas yra visiems dantims, kitas yra vieno danties šepetėlis, su kuriuo praeinu būtent vidines dantų puses ir vielą, kuri sutvirtina mano dantis. Taip pat, neapsieinu be dantų siūlo, naudoju šepetėlius tarpdančiams ir, būtinai, skalavimo skystį“, – pasakojo R. Mazurevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Gražuolė dalinosi, jog anksčiau niekada nenaudodavo burnos gaiviklio, bet dabar, išbandžiusi gaiviklį su deguonimi, visada jį nešiojasi kartu su savimi.

„Jį naudoju tam, kad panaikinti kvapą, kuris būna užsilikęs po valgio. Dar vienas labai įdomus dalykas, prie kurio iš tiesų turėjau priprasti – tai, kad Atemfrisch priemonės, ypač dantų pasta, visiškai neputoja. Bet tai, manau, dar vienas niuansas, įrodantis, kad priemonėse nėra cheminių elementų, kurie labiau kenkia, negu padeda“, – kalbėjo Rūta.

Ne vienerius metus pažangiausias žinias gilinusi Vokietijoje žandikaulio sąnario specialistė, medicinos mokslų daktarė Giedrė Kobs pirmiausia laidoje atkreipė dėmesį į vadinamąsias dantenų „kišenes“, nes gaivus burnos kvapas dingsta, kai jose įsismarkauja blogosios bakterijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kišenėse“ užsilaiko anaerobinė flora, taip vadinamosios bakterijos, kurioms nereikia deguonies. Ir tų „kišenių“, jeigu jos būna gilesnės negu 5 mm, žmogus išsivalyti pats nebegali. Jeigu yra užsistovėjusių blogųjų bakterijų, jos tikrai gali atsirasti kraujyje ir kenkti bendrai žmogaus sveikatai, ypač širdžiai, kepenims ir inkstams“, – pasakojo gydytoja.

Specialistė pabrėžė, jog ypatingai svarbi yra nuolatinė burnos ertmės priežiūra. Pasak gydytojos, žmogus dažniausiai galvoja, kad tarpdančius užtenka išsivalyti tik su siūlu. Deja, tarpdančių anatomija yra kolbelės formos ir siūlas nepasiekia giliausių vietelių. Todėl kiekvienam yra būtina nueiti pas burnos higienistą.

REKLAMA

„Nepakanka nueiti į vaistinę ir nusipirkti tarpdančių šepetėlį, nes žmogus nežino, kokio dydžio jo reikia – tarpdančius būtina išmatuoti ir priežiūros priemones parinkti individualiai, kad būtų pasiektos tos vietos, kur anaerobinė flora gali kauptis. Tos bakterijos, kurios sukelia kariesą ir periodonto ligas, mėgsta būriuotis. Kai piktosios bakterijos susibūriuoja, jos, gaudamos cukraus, gamina rūgštį ir paleidžia tokius nematomus spindulius, kurie yra baltesni už dantis. Tada, kai pasiekia antrinį danties sluoksnį, prasideda visos bėdos“, – įspėjo G. Kobs.

Žandikaulio sąnario specialistė dalinosi, jog technika, kaip taisyklingai išsivalyti dantis, pasiekti gilesnes vietas bei nepakenkti burnos ertmei, yra pagrindinis dalykas.

REKLAMA

„Bakterijoms „pasislėpus“ ten, kur nėra deguonies, pažengę periodontologai į „kišenes“ įveda ozoną – tai trivalentis deguonis, kuris nužudo tas bakterijas. Tai labai efektyvu ir naudinga“, – kalbėjo gydytoja.

Jeigu dar nesusidūrėte su didelėmis burnos ertmės ir blogo kvapo problemomis, joms už akių užbėgti gali neseniai mokslininkų pasiūlyta alternatyva, pritaikyta namų sąlygoms – tai dantų priežiūros priemonės, į kurių sudėtį yra įvestas deguonis.

Deguonis, nuslopindamas blogąsias bakterijas, padeda išvengti halitozės – vieno nemaloniausių dantenų ligos simptomų. Taip pat palaiko burną švarią, kvapą – gaivų, o dantis – sveikus ir apsaugotus nuo akmenų bei gedimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Priemones su trivalenčiu deguonimi aš vertinu be galo pozityviai, nes tai yra tai, kas iš karto užmuša bakterijas“, – dalinosi med. m. dr. G. Kobs.

Pasak gydytojos, pastos putojimas nėra įrodymas, kad ji yra gera. Dažniausiai į tokias priemones, kad jos putotų, yra dedamas vadinamasis laurilsulfatas. G. Kobs rekomendavo ir skatino atsigręžti į gamtą bei natūralius produktus.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų