„Rondo“ lyderis – medikų rankose: serga itin užkrečiama liga

Viešumoje pasirodė informacija, kad dėl sveikatos sutrikimų žymios grupės „Rondo“ atlikėjas Aleksandras Ivanauskas – Fara atšaukė dalyvavimą viename muzikiniame projekte. tv3.lt susisiekė su legendiniu atlikėju.  Paaiškėjo, kad  A.Ivanauskas susirgo tymais.

Iš oro uosto - tiesiai į ligoninę

Šiuo metu A.Ivanauskas dėl sveikatos problemų guli ligoninėje. „Negaliu dalyvauti filmavimuose, nes guliu uždarytas infekcinėje ligoninėje. Dabar esu bacilų bomba, nešiotojas, o mano liga vadinasi tymai.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rondo lyderis – medikų rankose

Ir dabar man negalima niekur išeiti ir atšaukė filmavimą. Mes parskridome į Lietuvą pirmadienį, galvoju, antradienį parepetuosiu, trečiadienį-ketvirtadienį nusifilmuosiu. Gavosi taip, kad iškart po skrydžio mane išvežė į ligoninę. Teko koreguoti visus planus“, – pasakojo žymios grupės lyderis.

Pasveikti turėtų kitą savaitę

A.Ivanauskas pasakojo, kad būtent šiomis dienomis turėjo dalyvauti filmavimuose, tačiau dėl ligos teko keisti visus planus: „Taip gavosi, kad negaliu filmuotis, dėl to dabar guliu ligoninėje ir niekur negaliu išeiti. Bet ir šiaip savijauta nelabai“.

Atlikėjas pasakojo, kad iš ligoninės turėtų išeiti kitą savaitę, pirmadienį arba antradienį.

Plinta oro lašeliniu būdu 

Portalas tv3.lt primena, kad šiais metais medikai sutartinai tvirtina, kad daugėja sergančių tymais. Pagal gyvenamąją vietovę daugiausiai tymų atvejų registruota Kaune (87 atvejai) ir Vilniuje (29 atvejai).

Tymai diagnozuoti 45 vaikams ir 83 suaugusiems asmenims. Jauniausias asmuo, kuriam nustatyta tymų diagnozė – 7 mėn., vyriausias – 70 m. asmuo. Daugumos susirgusių asmenų skiepijimo būklė buvo nežinoma arba buvo neskiepyti.

Tymus sukelia itin lakus virusas, kurį platina sergantis žmogus. Pagrindinis tymų viruso perdavimo būdas – oro lašelinis, todėl virusas lengvai plinta patalpose. Persirgus susidaro ilgalaikis visą gyvenimą trunkantis imunitetas.

Tymų inkubacinis laikotarpis trunka apie 10 dienų (7-18-21 d.). Asmuo gali platinti infekciją vidutiniškai 4 d. iki bėrimo atsiradimo ir 4 d. po bėrimo pasirodymo. Vienas tymais sergantis asmuo gali užkrėsti iki 18 žmonių.

REKLAMA

Tymų klinikiniai požymiai: karščiavimas (38-39 °C), bendras silpnumas, sumažėjęs apetitas, sloga, konjuktyvitas, kosulys, Filatovo ir Kopliko dėmelių atsiradimas skruostų gleivinėje, Makulopapulinis (tamsiai rausvos, netaisyklingos formos, susiliejantis) bėrimas:

• Bėrimas dažniausiai atsiranda 3-4 ligos dieną;

• Pirmieji bėrimo elementai atsiranda ausų, veido, kaklo srityje;

• Vėliau išberia liemenį, rankas, šlaunis, blauzdas ir pėdas;

• Buvusio bėrimo vietoje būdinga odos hiperpigmentacija, kuri po savaitės išnyksta.

Dažniausios tymų komplikacijos: vidurinės ausies uždegimas, plaučių uždegimas, laringitas, viduriavimas, encefalitas (smegenų uždegimas).

 


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2019-03-14 14:58:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikykis Aleksandrai , sveikatos tau !!!
Atsakyti
-2

I
Ingrida
2019-03-14 16:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos Jums!
Atsakyti
0

L
Lina
2019-03-14 15:40:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveik
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų