REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Kate Middleton su princu Williamu (nuotr. SCANPIX)

Sekmadienį išdalinti kasmetiniai britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimai, o sukrečiantis karo filmas iš Vokietijos ir juodoji airių komedija pelnė daugiausiai statulėlių, iki „Oskarų“ teikimo likus mažiau nei mėnesiui. Tiesa, į šį renginį atvyko ir Kate Middleton su princu Williamu.

9

Sekmadienį išdalinti kasmetiniai britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimai, o sukrečiantis karo filmas iš Vokietijos ir juodoji airių komedija pelnė daugiausiai statulėlių, iki „Oskarų“ teikimo likus mažiau nei mėnesiui. Tiesa, į šį renginį atvyko ir Kate Middleton su princu Williamu.

REKLAMA

Velso princesė Kate Middleton ant raudonojo kilimo žengė pasipuošusi balstos spalvos suknele ir juodomis pirštinaitėmis. Tą pačią suknelę ji anksčiau vilkėjo 2019 m., skelbė CNN.

Tiesa, daugybės fotografų dėmesio ji sulaukė dėl auskarų pasirinkimo. Moteris pasipuošė „Zara“ prekybos ženklo auskarais, kurie kainuoja apie 26 eur.

Primename, kad Vokiečių režisieriaus Edwardo Bergerio filmas „Vakarų fronte nieko naujo“, gavęs 14 nominacijų, pradėjo vakarą kaip daugiausiai nominacijų pelnęs filmas užsienio kalba per 76 metų BAFTA akademijos istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš kovo 12 dieną vyksiančią „Oskarų“ apdovanojimų ceremoniją „Netflix“ drama pelnė septynis apdovanojimus, įskaitant geriausio filmo ir geriausio režisieriaus, taip pat už originalią muziką ir kinematografiją.

REKLAMA

Filmo prodiuseris Malte Grunertas, nurodydamas į šiuolaikinius konfliktus, įskaitant Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, sakė, kad „karas yra bet kas, tik ne nuotykis“.

Vokiečių filmas susilygino su Ango Lee kovos menų drama „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Michelle Yeoh  ir kuri 2001 metais taip pat pelnė 14 BAFTA nominacijų.

M. Yeoh šiemet buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje už nualintos skalbyklos savininkės, kuri transformuojasi į energingą heroję, vaidmenį beprotiškai siurrealistiniame filme „Viskas iškart ir kartu“.

REKLAMA
REKLAMA

Kung-fu mokslinės fantastikos filmas buvo nominuotas 10 BAFTA apdovanojimų, bet laimėjo tik vieną – už montažą. M. Yeoh pralaimėjo Cate Blanchett  už sunkumų patiriančios klasikinės muzikos dirigentės vaidmenį filme „Tar“.

„Tai nepaprasta. Nieko nepasiruošiau [sakyti], nes šie metai buvo tokie nepaprasti moterims“, – teigė australų aktorė, įsitikinusi, kad apdovanojimas atiteks vienai iš jos kolegių nominančių.

Smagus liūdnas filmas

Taip pat pelniusi 10 nominacijų, bet kur kas geriau Londone pasirodė airiška tragikomedija „Salos vaiduokliai“ su Colinu Farrellu  ir Brendanu Gleesonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp keturių filmo apdovanojimų buvo ir už geriausią antraplanį vaidmenį statulėlę pelnęs Barry Keoghanas ir geriausia antro plano aktorė Kerry Condon, kuriai po nesusipratimo scenoje iš pradžių prizas nebuvo įteiktas.

„Salos vaiduoklių“ režisierius Martinas McDonagh, vienas iš nedaugelio Jungtinės Karalystės nominantų šių metų apdovanojimuose, laimėjo statulėlę už geriausią britų filmą, nepaisant to, kad „Salos vaiduokliai“ buvo iš esmės airiškas, ir geriausio originalaus scenarijaus apdovanojimą.

REKLAMA

„Kurti liūdną filmą neturėtų būti taip smagu“, – sakė jis.

Jungtinių Valstijų aktorius Austinas Butleris, aplenkęs favoritu laikytą C. Farrelą, laimėjo pagrindinio vaidmens aktoriaus prizą už filme „Elvis“ įkūnytą rokenrolo karalių.

„Tai man reiškia visą pasaulį“, – ceremonijos metu teigė A. Butleris, kalbėdamas Elvio Presley balsu, kurį išmoko Bazo Luhrmanno filmui.

Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą pelnė filmas „Navalnas“ apie disidentą Aleksejų Navalną.

REKLAMA

BAFTA taip pat sulaukė kritikos dėl to, kad buvo nominuota per mažai moterų.

Tik viena Gina Prince-Bythewood  buvo nominuota geriausios režisierės kategorijoje už filmą „Kovotoja“ . Tai buvo viena nominacija daugiau, nei šiemet pavyko skirti „Oskaruose“ šioje kategorijoje.

Aktoriai E. Bergeris, C. Farrellas, C. Blanchet ir Jamie Lee Curtis buvo vieni iš daugelio dalyvių, kurie ant kostiumų ir suknelių segėjo mėlynus kaspinus pabėgėliams paremti.

Šis gestas buvo atliktas po to, kai Turkijoje ir Sirijoje dėl žemės drebėjimų priversti palikti namus buvo dar daugiau žmonių, ir prieš pat Rusijos karo Ukrainoje metines.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų