• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paviešintas tragiškas princesės Dianos laiškas, kuriame ji rašė apie savo viltis, kad 1997-ieji jai bus „lengvesni metai“, kuris yra dalis jos konfidencialios korespondencijos.

Paviešintas tragiškas princesės Dianos laiškas, kuriame ji rašė apie savo viltis, kad 1997-ieji jai bus „lengvesni metai“, kuris yra dalis jos konfidencialios korespondencijos.

REKLAMA

Velso princesė parašė šį laišką 1996 m. gruodžio 17 d. – likus aštuoniems mėnesiams iki jos žūties automobilio avarijoje Paryžiuje, rašo mirror.co.uk.

Liūdnas dviejų puslapių laiškas atspindėjo sunkius metus, kuriuos Diana išgyveno po skyrybų su princu Čarlzu.

Laiške princesė atskleidė savo ketinimą 1996-ųjų Kalėdas praleisti užsienyje „saulės spinduliuose“ ir juokaudama pridūrė: „Peržengsiu savo ribas, jei liksiu čia!“

Paskutines Kalėdas praleido viena

Pagal karališkosios šeimos tradicijas, Williamas ir Harry Kalėdas praleido Sandringame, su savo tėvu ir seneliais.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo manoma, kad paskutines Kalėdas Diana praleido viena Kensingtono rūmuose, tačiau iš šio laiško panašu, kad ji ruošėsi skristi į užsienį. Tada ji pridūrė: „Tikiuosi, kad 1997-ieji mums visiems bus lengvesni.“

REKLAMA

1997 metais Diana užmezgė santykius su naujuoju širdies draugu, chirurgu daktaru Hasnatu Khanu, tačiau jų santykiai nutrūko liepą.

Tada ji užmezgė trumpalaikius santykius su Dodi Fayedu, kuris kartu su ja žuvo per automobilio avariją 1997 m. rugpjūčio 31 d.

Šis laiškas yra 32 laiškų ir atvirukų, kuriuos Diana parašė savo artimiems draugams Susie ir Tarek Kassemams, rinkinio dalis.

Kassemai, kurie su Diana artimai bendravo per paskutiniuosius dvejus jos gyvenimo metus, kolekciją parduoda aukcione ir dalį pajamų skirs labdarai.

REKLAMA
REKLAMA

1996 m. rugsėjį Kassemams atsiųstame antrajame optimistiškesniame laiške Diana rašė, kaip ji laukia ateities ir atrado naują laisvės pojūtį.

Ji rašė: „Labai džiaugiuosi atgavusi laisvę ir manau, kad man labai pasisekė, kad gavau antrą šansą! Daug gražių dalykų pasitaikė mano kelyje, tai smagu... Kas galėjo pagalvoti!“

Laiškas veria širdį

Mimi Connell Lay iš Penzanzo, Kornvalio valstijos, parduodanti laiškus, sakė: „1996-ųjų Kalėdų laiškas veria širdį. Suprantama, visi žinome, kas jai atsitiko 1997 m., šiuo atžvilgiu laiškas yra tragiškas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dianai Kalėdų laikas tikrai būdavo sunkus, nes jį visada tekdavo praleisti Sandringame ir jai tai buvo labai sunku.

1995-ųjų Kalėdas Diana praleido su Kassemais ir šiame laiške aiškiai matyti, kad ji turėjo daug planų, kad nereikėtų jų praleisti vienai Kensingtono rūmuose.

Manau, kad eilutė apie pilnatvę buvo nuoširdi ir lengvabūdiška pastaba, nes jos pabaigoje ji uždėjo šauktuką.

1996 m. rugsėjį jos išsiųstas laiškas buvo daug optimistiškesnis, ji kalbėjo apie ateitį. Žinoma, tuo metu ji kūrė santykius su Hasnatu Khanu, kurį vadino „savo gyvenimo meile“. Jų santykiai nutrūko 1997 metų vasarą.“

REKLAMA

Kassemai, gyvenę Londone ir kuriems dabar per 70 metų, laiškus saugojo daugiau nei 25 metus.

Jie nusprendė juos parduoti, nes jaučia didelę atsakomybę ir nenori jų perduoti savo vaikams ar anūkams.

1996 m. gruodžio 17 d. Dianos laiške rašoma: „Buvau labai sužavėta, kai gavau gėlių ir stiklinį lankelį, labai ačiū, kad pagalvoji apie mane.

24 dieną savaitei išvyksiu į užsienį pasimėgauti saulės spinduliais, kadangi nesu didelė Kalėdų mylėtoja, peržengsiu savo ribas, jei liksiu čia! Tikiuosi, kad 1997-ieji mums visiems bus lengvesni.“

Toliau ji rašė apie savo artimo draugo Yannis Kaliviotis, kurį pažinojo John vardu, mirtį. 27 metų vyras tais metais mirė nuo cistinės fibrozės.

Ji pridūrė: „Aš dažnai pagalvoju apie Johną ir jo šeimą, ilgiuosi jų labiau, nei kada nors galėjau įsivaizduoti.“

Laiškai bus parduodami vasario 16 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų