Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augant abejonėms dėl Putino sveikatos, mažai žinomas Kremliaus padėjėjas Dmitrijus Kovaliovas siūlosi pakeisti Vladimirą Putiną valdžioje.

Augant abejonėms dėl Putino sveikatos, mažai žinomas Kremliaus padėjėjas Dmitrijus Kovaliovas siūlosi pakeisti Vladimirą Putiną valdžioje.

REKLAMA

Tebesitęsia spėlionės, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas kenčia nuo rimtų sveikatos problemų, nes gandai apie galimą įpėdinį dabar atkreipia dėmesį į jauną paslaptingą žmogų, su kuriuo Putinas daug bendravo Pergalės dienos parade. Pastaruoju metu viešai pasirodęs jis pasirodė netvirtas ir silpnas, o dėl to pakurstė daugiau spėlionių, kai praleido ledo ritulio rungtynes, kurios jau dešimtmetį buvo įprastos jo dienotvarkėje, rašo dailystar.co.uk.

Bet jei Putinas pasitrauktų arba būtų nušalintas, kyla didelis klausimas, kas jį pakeistų? Trumpalaikėje perspektyvoje Michailas Mišustinas, ministras pirmininkas, automatiškai perimtų valdžią, jei lyderis mirtų arba taptų neveiksnus. Tačiau Kremliaus stebėtojai Dmitrijų Kovaliovą laiko galimu būsimu lyderiu. Kovaliovas, prezidento administracijos narys, atrodo, yra vienas iš nedaugelio žmonių, kuriais Putinas pasitiki.

REKLAMA

Rusijos naujienų šaltinis „Baza“ („Base“) „Telegram“ paskelbė, kad 36 metų Kovaliovas pirmadienį Maskvoje vykusiame Pergalės parade atrodė labai draugiškas su Putinu. „Baza išsiaiškino jauno vyro, kuris apie ką nors kalbėjosi su Vladimiru Putinu, tapatybę pasibaigus Pergalės paradui, – rašoma pranešime. – Tiesioginės transliacijos metu kamera užfiksavo jų pokalbį. Kai kurie „Telegram“ kanalai užsiminė, kad jaunuolis yra būsimas įpėdinis.“

Kovaliovas yra žinomas kaip didelis ledo ritulio gerbėjas, ir spėjama, kad abu vyrus galėjo susieti abipusis susižavėjimas šiuo sportu. Kitas galimas įpėdinis galėtų būti Nikolajus Patruševas. 70-metis Patruševas yra vyresnis už Putiną, tačiau sklando gandai, kad jis buvo išrinktas prezidento pavaduotoju tuo atveju, jei Putinui prireiktų operacijos.

Patruševas – buvęs KGB kontržvalgybos pareigūnas – vadovauja Rusijos Saugumo Tarybai – įtakingai institucijai, kuri tiesiogiai atsako Putinui ir informuoja kariniais ir saugumo klausimais Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja Sarah Whitmore, Rusijos vidaus politikos ekspertė iš Oksfordo Brukso universiteto, prognozavo, kad Kremlius gali imtis veiksmų renkantis kitų prezidento rinkimų „laimėtoją“ ir kad Patruševas yra vienas iš labiausiai tikėtinų pretendentų į Putino įpėdinį.

Daktaras Whitmore'as sakė: „Jei Putinas staiga mirtų nuo ligos, žmonėms reikėtų apie tai pasakyti ir organizuoti savotišką paveldėjimą. Žmogus, kurį pažįstame kaip Shoigu, buvo reklamuojamas kaip potencialus įpėdinis ir laikomas populiariu ir priimtinu veidu“.

Tačiau ji pridūrė, kad kitas lyderis gali būti visiškai nežinomas, ir gali būti net griežtesnis. Ji sakė: „Ten, kur, atrodo, buvo išreikštas nepasitenkinimas, buvo kritikuojama, kad Putinas Ukrainoje nesielgia pakankamai griežtai ir buvo per švelnus“.

Putinas yra sakęs, kad aktyviai ieško naujos kartos Rusijos lyderių. Interviu NBC jis pasakė: „Žinote, aš visą savo gyvenimą, visą savo likimą susiejau su savo šalies likimu tiek, kad mano gyvenime nėra prasmingesnio tikslo nei stiprinti Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Jei yra kas nors kitas ir jei aš matau tą asmenį, net jei jis kritiškai vertina kai kuriuos mano poelgius, jei matau, kad tai yra asmuo, turintis konstruktyvias pažiūras, kad jis yra tam įsipareigojęs ir pasirengęs paaukoti šiai šaliai visą savo gyvenimą, o ne tik keletą metų, kad ir koks būtų jo asmeninis požiūris į mane, aš padarysiu viską, kad tas žmogus sulauktų paramos.“

Tačiau nėra jokių tikslių įrodymų, kad Putinas kur nors eina. Jis valdžioje jau du dešimtmečius, o pernai pakeitė Rusijos konstitucinius įstatymus, leidžiančius jam eiti dar dvi šešerių metų kadencijas 2024 ir 2030 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų