Pradėk Eurovizijos savaitę „TYLOS!“ festivalyje

 Visos Europos laukiamo Eurovizijos dainų konkurso išvakarėse Tarptautinis teatro debiutų festivalis „TYLOS!“ Vilniaus mažajame teatre gegužės 18 d. 19 val. pristato režisieriaus Vido Bareikio ironišką atsaką kičiniam renginiui – 2014 metais Latvijos Nacionaliniame teatre sukurtą spektaklį „Euro Vizija“. Spektaklio režisieriui jaunajai lietuvių teatro žvaigždei Vidui Bareikiui pavyko suvienyti unikalią kūrybinę grupę: dramaturgę Austėją Lunskytė-Yildis, video režisierių Joną Tertelį, menininkę Jurgą Šeduikytę ir šešis jaunus, puikiai dainuojančius bei šokančius latvių aktorius sąmojingai kelionei į Šengeno zoną ir kaimynines jos šalis per bene vienintelio Europą apčiuopiamai vienijančio projekto - Eurovizijos dainų konkurso - prizmę. Latvijos Nacionalinis TV ironišką požiūrį į Eurovizijos dainų šou išreiškia Vido Bareikio spektaklio "Euro Vizija" įrašo transliacija dieną prieš konkursą.

Dramaturgė Austėja Lunskytė-Yildis prisiminė projekto pradžią: „Pirmasis mūsų kūrybinės grupės susitikimas buvo labai keistas – jie nežinojo, kas mes, o mes nežinojome, kas jie ir ką jie gali. Vidas norėjo dirbti su jaunais muzikaliais aktoriais, kurie turėjo laiko repetuoti – tokie buvo jo reikalavimai teatrui. Sakyčiau, pradžioje labai skeptiškai žiūrėjome vieni į kitus. Kūrybos procese viskas įgavo savo dinamiką: kūrėme dainas ir pamatėme, kaip muzikinis tekstas subtiliai veža temą be dialogo. Yra dialogo su publika, yra tam tikri santykiai tarp atlikėjų, bet jie lieka abstrakčiais atlikėjais. Spektaklyje paliečiamos geopolitinės sistemos: Ukraina, Rusija , Pabaltijo mentalitetas, migracija, rasizmas – visi šitie dalykai, ką mes vieni apie kitus galvojame, yra įpinti į muzikinį rėmą. Žinoma, jei spektaklį kurtume Vokietijoje ar Prancūzijoje, aktualijos būtų kitos.

REKLAMA

Palikome Eurovizijos renginio struktūrą, perimdami ir to konkurso absurdą. Vienprasmiškai – spektaklis yra politinis. Renginys, turintis parodyti, kokia vieninga yra Europa, juk toks paradoksalus: šalys balsuoja viena prieš kitą, nebūtinai atsižvelgdamos į pristatytos muzikos kokybę. Čia viršų ima politiniai santykiai.“

Pasak teatro kritikų, Latvijos nacionalinio teatro spektaklyje „Euro Vizija“ lietuvių režisierius Vidas Bareikis sąmoningai interpretuoja Europos dainas ir problemas, konkursą paversdamas originalia muzikinio šou parodija. Konkursas, kuris turėtų suvienyti Europą, tampa atspindžiu viso to, kas mus labiausiai vienus nuo kitų skiria. Dėka itin skurdžios savo estetinės išraiškos, pjesė šešiems aktoriams pabrėžia visą absurdą, kuris slypi po taip pompastiškai ir techniškai ištobulinto, grandiozinio šviesų ir garso šou. Kūrinys taip pat atspindi komišką ir tuo pačiu tragišką kaimynų Europos šalių konkurenciją.

Vidas Bareikis ir jo kūrybinė komanda sukūrė interaktyvų spektaklį, kuriame žiūrovui keliami klausimai: „Kas tau yra Europa“? Žiūrovai tampa dalyviais, turinčiais balsuoti už jiems patikusius atlikėjus ar šalis. Tai gudrus identifikacijos žaidimas, o kartu ir pramoginė muzikinė satyra, kviečianti patiems pasijuokti iš mūsų pačių nusistatymų, neracionalių simpatijų šalims.

Vido Bareikio spektaklis „Euro Vizija“ sukurtas programai „Šengeno zonos spindesys ir skurdas“, kurią rengia Latvijos nacionalinis teatras su fondu „Riga 2014“.

Spektaklis „Euro Vizija“ rodomas gegužės 18 d. 19 val Vilniaus mažajame teatre. Bilietai: http://www.bilietai.lt/lt/event/25261

Festivalio video anonsas:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų