• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos už keleto dienų, penktadienį, rugpjūčio 12 dieną, Lietuvos pajūryje – Karklėje – atsivers kokybiškos muzikos ir spalvingų pramogų epicentras – čia startuos festivalis „Karklė“, truksiantis net tris dienas. Didžiausia pajūrio fiesta šią vasarą pasižymės muzikos stilių gausa, kurią atstovaus būrys ryškiausių užsienio ir Lietuvos muzikos atlikėjų, plačiu pramogų, sportinių veiklų ir įtraukiančių kūrybinių veiklų spektru bei pakvies ragauti maisto iš įvairių pasaulio šalių virtuvių.

5

Vos už keleto dienų, penktadienį, rugpjūčio 12 dieną, Lietuvos pajūryje – Karklėje – atsivers kokybiškos muzikos ir spalvingų pramogų epicentras – čia startuos festivalis „Karklė“, truksiantis net tris dienas. Didžiausia pajūrio fiesta šią vasarą pasižymės muzikos stilių gausa, kurią atstovaus būrys ryškiausių užsienio ir Lietuvos muzikos atlikėjų, plačiu pramogų, sportinių veiklų ir įtraukiančių kūrybinių veiklų spektru bei pakvies ragauti maisto iš įvairių pasaulio šalių virtuvių.

REKLAMA

Pranešime spaudai „Karklė“ skelbia visą trijų dienų programą, kurios muzikinė dalis skambės net keturiose scenose. 

„Apšilimas“: penktadienis, rugpjūčio 12 diena

Vos vėjai pasuks link ilgojo savaitgalio, Karklėje ims skambėti pirmieji akordai – jau penktadienį po darbų visus kvies „apšilimas“, tapsiantis puikia įžanga į ateinantį veiksmo kupiną savaitgalį. Festivalio startas bus patikėtas jauniesiems talentams – čia vyks jaunųjų grupių konkurso „Own the Stage“ finalas, kuriame 6 finalininkės susirungs dėl laimėtojų titulo ir stengsis tiek publiką, tiek ekspertų komisiją, sužavėti savo kūrybiškumu, charizma ir gebėjimu „užvaldyti sceną“.

REKLAMA
REKLAMA

Po jaunųjų grupių finalo, scena bus atverta trepo muzikai, kuri, su jai būdingais aštriais tekstais, skambės iki pat vidurnakčio: flangą stiprins reperis „West One“, o vėliau publiką džiugins neoficialūs trepo muzikos „ambasadoriai“ Lietuvoje – grupė „Flying Saucer Gang“. Grupės narys Remigijus, prisistatantis pseudonimu „Remis Retro“, dvigubins trepo jėgą festivalyje ir iškart po grupės koncerto surengs solo pasirodymą. 

REKLAMA

Tuo metu, kai vienoje iš scenų vyks trepo vakarėlis, kitose siaus didžėjai, meistriškai valdantys pultus - house stilistikos ritmais gaivinantis Lucas Keoro bei Márzu ir AAverjano didžėjų duetas.

O, štai, prieš savaitgalio siautulį norintieji „apšilti“ mažiau triukšmingai, vėlyvą vakarą bus pakviesti į kiną po atviru dangumi – festivalyje bus rodomas dokumentinis filmas-pasakojimas „Kernagis“ apie maestro Vytautą Kernagį, o vėliau škotų filmas „Reivas“, kuriame skambės puikus reivo ir techno muzikos garso takelis. 

REKLAMA
REKLAMA

Antroji diena: šeštadiens, rugpjūčio 13 diena

Antrąją festivalio dieną pradės humoras: gerai išsimiegojus, jau vidurdienį visus prie scenos pakvies stand-up komedijos rinktinė – Tomas Rinkevič, Vita Žiba ir Deividas Vizgirda, kurie bus stipri įžanga į kitą komedijos vakarėlį – savo naujausios ir dar niekur nepristatytos programos premjerą čia surengs stand-up komedijos žanro atstovai „Com.Unija“ – Mantas Grimalis, Airidas Jankus, Vanilla Killa B ir Henry Match. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinę festivalio sceną, kaip jau įprasta „Karklei“, atidarys jaunieji talentai – grupė „Marabu“, kurie dar 2019 metais tapo jaunųjų grupių konkurso laureatais ir iškovojo šią teisę. Iškart po atidarymo scenoje skambės sunkioji muzika – čia elektrinėmis gitaromis ir būgnais decibelus virpins roko grupė „Thundertale“. 

 Įsibėgėjus vakarui, minia prie pagrindinės scenos tik didės – čia pasirodys viena iš festivalio „headlinerių“ – atlikėja MInelli, kurios populiarieji hitai „Rampampam“ bei „MMM“ Lietuvos radijo eteryje „pramušė“ stogą ir karaliavo „topuose“ net keliolika savaičių. 

REKLAMA

Po atlikėjos Minelli pasirodymo, scenoje bus labai ryšku, kadangi rampų šviesose išryškės lietuviškosios popscenos karalienės veidas ir pasigirs išskirtinis dainininkės vokalas – publikai savo hitus dovanos Džordana Butkutė. 

Kiek po vidurnakčio, pagrindinėje scenoje vyks vienas bene laukiamiausių festivalio pasirodymų – nedažnus pasirodymus Lietuvoje rengiantis elektroninės muzikos virtuozas „Ten Walls“ savo debiutą „Karklėje“ pažymės ir premjera – festivalyje jis pristatys naujausią savo kūrinį „Runaway“.

REKLAMA

Pasukus kiek toliau nuo pagrindinės scenos, šeštadienį muzikinio vyksmo netrūks visur: ryškiai sužibusi atlikėja Jessica Shy dovanos savo kūrybos muziką ir pačius populiariausius šių dienų hitus, o po jos pasirodymo, jau saulei besileidžiant už horizonto, efektingą pasirodymą surengs grupė BA. su Benu Aleksandravičiumi priešakyje. Tamsiosios elektronikos šauklių „Solo Ansamblio“ pasirodymas, kaip pridera, įvyks tamsai jau visiškai užgaubus žemę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir tai dar ne viskas: platų grojaraštį pildys ir kitose scenose skambanti muzika: jau ne pirmą sykį festivalyje pasirodysiantis reperis Mad Money, festivalio debiutantai - alternatyvaus roko grupė „Katarsis“ , septyniolikmetis repo atlikėjas Lucid Kidd, didžėjus Will-O.  Didžėjų scenos gretose pasirodys muzikos prodiuseris, didžėjus JOVANI, o plokšteles iki vėlyvos nakties suks Martynas Saukaitis, Flaxen Beats ir Filtered Tools duetas ir kiti. 

REKLAMA

Festivalio finalas: sekmadienis, rugpjūčio 14 diena

Jei šeštadienio programa dar paliks jėgų, jas tikrai bus galima panaudoti sekmadienį ryte – trečiąją festivalio dieną visus žadins aktyvūs „Zumba Fitness“ ritmai, kviesiantys prisijungti masinei mankštai. Jėgų stingantys, galės patogiai įsitaisyti ir pasiklausyti „gyvosios tinklalaidės“ pokalbio – vidurdienį „Pralaužk vieną šaltą“ kūrėjai ir vedėjai Mantas Grimalis ir Airidas Jankus į pašnekovo vietą, priešais tūkstantinę minią, pakvies video turinio kūrėją Paulių Mikolaitį – Paul de Miko. 

REKLAMA

Toje pačioje scenoje, jau linkstant į vakarą, pasirodys atlikėjas iš Jungtinės Karalystės „Objectz“, lyriškoji dainininkė Ieva Narkutė, elektroninės muzikos ir avangardinio repo grupė „Vilniaus Energija“, o vėliau – elektrinių gitarų garsais orą skries roko grupė „I Am Above“.

Scenoje, kurioje dar ryte energingai skambėjo „Zumbos“ šokių garsai, vakarop pasigirs lyriška muzika – į festivalį, prieš metus jame debiutavęs, sugrįš atlikėjas ir dainų kūrėjas Gabrielius Vagelis. Tiesa, kontrastų čia  netrūks ir vėliau – po G. Vagelio pasirodymo į „Karklę“ persikels ugningi Balkanai, kadangi scenoje siaus grupės „Baltic Balkans“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 „Karklėje“ atsivers ne kambarys ežero dugne, apie kurį kalbama viename garsiausių šios grupės hitų, tačiau bus atvertas kitas – kambarys prie jūros, skirtas visiems hiphopo muzikos ir jos variacijų gerbėjams, kadangi scenoje pasirodys grupė „8 kambarys“.

Prieš pat vidurnaktį sužibs šio vakaro žvaigždė – Lietuvos publikai puikiai pažįstama ir mylima – megahitų atlikėja iš Rumunijos – INNA, dovanosianti įtraukiančius ir karščiu alsuojančius hitus.

REKLAMA

Finalinės dienos vakarėlio epicentras – pagrindinė festivalio scena, kurioje pasirodys visas desantas tiek lietuviškųjų, tiek užsienio žvaigždžių. Sceną šią dieną atidarys atlikėjas iš Didžiosios Britanijos, atstovausiantis repo žanrui – „Lord TCO“. Vėliau čia pasigirs šiuolaikinės klasikos atstovai – skambės grupė „BIX“ koncertas, o po jo – kūrybiškoji GJan pristatys savo repertuarą. 

Viso festivalio vienas laukiamiausių momentų – pagrindinės festivalio žvaigždės, iš Vokietijos kilusios didžėjaus ir prodiuserio „Purple Disco Machine“ pasirodymas įvyks vėlų sekmadienio vakarą pagrindinėje scenoje. Hipnotizuojanti bei saldžiai nostalgiška „Hypnotized“,  šių metų pradžioje išleista ir jau spėjusi tapti hitu „In the Dark“ ir pozityvią energiją suteikianti „Dopamine“ – tai tik keletas didžėjaus hitų, kurie tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, šokių muzikos aikšteles pripildo ritmingai šokančiais kūnais. Neabejotinai – šokių muzikos dvasia užlies ir „Karklę“.

REKLAMA

Finalinis festivalio momentas pagrindinėje scenoje patikėtas lietuviškosios scenos flangui – savo pasirodymų publiką įaudrins ir džiaugsmingą paskutinę natą festivalyje uždės Lietuvos scenos megažvaigždė – Marijonas Mikutavičius. 

Nors tai bus paskutinis didžiosios scenos pasirodymas, tačiau muzikinis vakarėlis didžėjų scenoje vis dar tęsis – dar dieną pradžią davę 3LIVE project, Eddy5 & Darren K, WIll-O į tamsą palydės Lucą Keoro, Endrio, Matto – visi šie elektroninės šokių muzikos kūrėjai prie pulto stovės iki vėlyvos nakties.  O smagu, kad nors ir sekmadienis, tačiau skubėti namo nereikės – organizatoriai primena, jog pirmadienį švęsime Žolines. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors muzikinės veiklos tikrai nestigs, tačiau visas renginio dienas bus galima išbandyti ir kitas pramogas –egzotines sporto šakas, sportinį pokerį, kūno puošybą. „Karklė“ kvies paragauti įvairių šalių virtuvių maisto, susipažinti su tvaria lietuvių kūrėjų kūryba bei įsitraukti į edukacines veiklas.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų