Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastarąjį mėnesį visuomenę sukrėtė garsių žmonių poelgis, būdami neblaivūs jie sėdo prie automobilio vairo, laimei, niekas nenukentėjo, o jų poelgis nepraslydo pro pareigūnų akis. 

Pastarąjį mėnesį visuomenę sukrėtė garsių žmonių poelgis, būdami neblaivūs jie sėdo prie automobilio vairo, laimei, niekas nenukentėjo, o jų poelgis nepraslydo pro pareigūnų akis. 

REKLAMA

Tiesa, toks poelgis ne pirmas pramogų pasaulyje, praeityje klaidų pridarė ne viena garsenybė, o kai kurie įvykiai baigėsi net tragiškai.

Mantas Stonkus

Laidų vedėjas bei humoristas Mantas Stonkus spalio paskutinį savaitgalį neblaivus sėdo prie automobilio vairo. Apie šią situaciją pats prabilo socialiniame tinkle.

„Sveiki,

Artimiausi žmonės situaciją jau žino, o dabar noriu, kad sužinotumėt ir jūs, bet iš manęs paties.

Savaitgalį padariau taip, kaip niekada gyvenime negalvojau, kad darysiu – būdamas draugų sodyboj girtas sėdau už automobilio vairo.

REKLAMA

Jokios lengvinančios ir mane teisinančios aplinkybės nėra svarbios, nes pats visada atvirai smerkiau besielgiančius panašiai ir buvau įsitikinęs, kad man taip neatsitiks.

Klydau. Suprantu, kad vairuodamas girtas ne tik sukėliau riziką nukentėt niekuo dėtiems žmonėms, bet ir sugadinau gero tėvo ir vyro įsivaizdavimą savo šeimos nariams.

Priisimsiu visą pagal rašytus ir nerašytus įstatymus man priklausančią atsakomybę.

Labai atsiprašau žmonių, kurie mane gerbė ir manim tikėjo. Aš jus nuvyliau“, – feisbuke pasakojo M. Stonkus.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstove spaudai – Asta Šuminienė.

„Spalio 29 dieną buvo sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs vyras, tačiau aš negaliu atskleisti, kas jis konkrečiai buvo“, –  komentavo Asta Šuminienė.

Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstove spaudai, vyrui nustatytas 1,67 promilių girtumas.

Panašu, kad žinomo vyro laukia ne tik nemalonumai su teisėsauga, tačiau tai atsiliepia ir kitose srityse. 

Vertindami neatsakingą M. Stonkaus poelgį, su juo bendradarbiavimą nutraukia sporto aprangos, prekių parduotuvių tinklas „Sportland“. Tai naujienų portalui tv3.lt patvirtino ir „Sportland“ parduotuvių tinklo vadovas Juras Vėželis.

M. Stonkus ne vienerius metus buvo šio parduotuvių tinklo reklaminis veidas.

Edita Mildažytė

Dar rugsėjo mėnesį girta prie vairo sulaikyta žurnalistė ir laidų vedėja Edita Mildažytė su nerimu lauks šių metų pabaigos. Mat prieš pat gražiausias žiemos šventes teismas atvers jos bylą. 

REKLAMA
REKLAMA

2,36 prom. į alkotesterį įpūtusi moteris naktį praleido areštinėje, o pirmadienį buvo paleista namo. Tiesa, moteris apgailestauja dėl šio elgesio bei parašė atvirą laišką, kuriame atsiprašo už savo „nedovanotiną elgesį“.

Žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus, Baudžiamajame kodekse už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų. 

„Sunku kalbėti apie didžiausios viešos gėdos dieną. Atsiprašau visų, kuriuos įskaudinau, įžeidžiau, nuvyliau savo nedovanotinu elgesiu. Šeimos, vaikų ir mamos, visų tų, kuriems nederamas mano elgesio šleifas pakenkė reputacijai, įstaigos geram vardui.

Atsiprašau žiūrovų, kolegų, LRT vadovybės. Suprantu ir labai pergyvenu, kad sukėliau pavojingą situaciją.

Jei galėčiau panaikinti vakar dieną, taip ir padaryčiau... Deja, tai jau yra įvykęs faktas. Už padarytas veikas būsiu nubausta pagal įstatymą, praradau dalies Jūsų meilę ir pasitikėjimą... O tai yra milžiniškas nuostolis..

REKLAMA
REKLAMA

Suprantu ir pripažįstu, kad pati sudaviau baisų smūgį visam savo gyvenimui. Labai prašau man atleisti“, – laišku su lrt.lt pasidalijo moteris.

Koją pakišo viešumas

Paklausta, kaip jaučiasi, moteris nusišypso – šiandien jaučiasi neblogai. Pasak jos, didžiausias iššūkis visoje šioje istorijoje jai – viešumas: 

„Viešumas visada yra nemaloniausias momentas. Mes esame pasiekę tokį viešumo ir viešinimo lygį, kad visai nesvarbu, ką tu padarai – teigiamą ar neigiamą veiksmą, vis tiek galutinis komentarų arba apžvalgų taškas bus tau neigiamas. 

Jeigu aš, pavyzdžiui, dabar būčiau ištekėjusi, tai galutiniai komentarai vis tiek būtų labai neigiami. Tai, tiesą pasakius, aš pirmą kartą gyvenime žinau, už ką aš gaunu. Nes iš tikrųjų esu prisidirbusi, tą pripažįstu ir suprantu, už ką gaunu. Nes esu kalta. O šiaip gaudavau lygiai taip pat, tik nežinodavau, už ką“, – tikino E. Mildažytė.

Moteris atskleidė, kreipusis į specialistus, kad šie padėtų jai susitvarkyti su vidinėmis problemomis. Pasak jos, kartai, kurioje ji užaugo, tai – nebūdinga: 

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu vienu metu po šio incidento mano reakcija, kaip galbūt ir dalies tokioje situacijoje atsidūrusių žmonių buvo – su viskuo susitvarkysiu pati, dabar manau, kad verta ir netgi būtina pasitelkti profesionalų pagalbą. Ir žinau, kad tai tikrai nėra gėdinga, o gal ir pasitarnaus pavyzdžiui kitiems“, – tikino E. Mildažytė. 

Interviu metu moteris atskleidė ir priežastis, kodėl lemtingąjį vakarą sėdo prie vairo. Pasak jos, tai jai – visiškai nebūdinga: 

„Žinot, kad aš iš tikrųjų niekur neturėjau važiuoti ir net nebuvo tokio plano. Bet ar jums taip yra buvę, kai jūs darot beprotybę, suprantat, kad ją darot, ir darot ją toliau? Yra buvę tokių dienų? Tai buvo taip. Aš supratau, ką aš darau. 

Nebuvo taip, kad aš nesuprasčiau, kad būčiau kažkokios afekto būsenos ir t. t. Aš supratau, kokia apsvaigusi esu, ir aš vis tiek važiavau. Ir žinojau, tikriausiai, kad mane sustabdys. Kodėl aš taip padariau, aš nežinau. 

Tai va dabar nuėjau pas psichoterapeutą išsiaiškinti, ką aš padariau ir kodėl aš tai padariau. Nes aš nesu iš tų vairuotojų apskritai, kurie, pavyzdžiui, geria kokį nors nealkoholinį vyną ar nealkoholinį alų. Niekada aš net negeriu jokių ten taurių šampano.

REKLAMA
REKLAMA

Visi mano draugai buvo žiauriai nustebinti, nes aš visada sakydavau: „Jeigu perskaitysit, kad sulaikė Mildažytę neblaivią už vairo, tai bus netiesa.“ Bet šį kartą tai buvo tiesa“, – tikino moteris. Tiesa, E. Mildažytė patikino, problemų su alkoholiu neturinti. 

Edita tikino, labiausiai besidžiaugianti dėl vieno – kad šioje istorijoje niekas nenukentėjo. Moteris pasakojo, areštinėje daug ką permasčiusi: 

„Tai yra didžiausia laimė, kad šitoje situacijoje aš niekam nepadariau nieko blogo. Išskyrus sau pačiai – tai vienintelė nesėkmė. Bet vis dėlto, taip sakant, stumdama valandas areštinėje, aš labai daug ką apgalvojau, ir apie savo kolegas daug ką, ir apie vienokį elgesį kolegų, ir apie kitokį elgesį kolegų ir t. t.

Ir ką turėčiau, turbūt, padaryti, tai ypač atsiprašyti tų žmonių, kurie dėl tokio vairuotojo prarado savo artimuosius, kurių vaikai arba bet kokie artimieji buvo suluošinti ir t. t. Tai mane Dievas saugojo ir aš tau papasakosiu dar vieną dalyką.

REKLAMA
REKLAMA

Mano kaimynas, kurio durys yra greta, va tokiu būdu neteko savo dukters, ji ėjo su mano sūnumi į tą pačią klasę. Na, ir aš sėdžiu toje areštinėje ant tų gultų ir galvoju: „Bet tai kaip aš Rimui pasakysiu? Ką aš jam pasakysiu? Ką aš pasakysiu jo žmonai?“. Galvoju, va, pareisiu, ir ką man dabar reikės jiems pasakyti? 

Ir aš kokias dvi naktis dėliojau atsiprašymo laišką jiems. Dėliojau, dėliojau, vienaip, kitaip. Ten nukerpu, ten pridedu“, – pasakoja moteris ir prisimena, jog šio laiško taip ir neišsiuntė.

Interviu metu žinoma moteris prabilo ir apie žmonių reakcijas į šią istoriją internete. Pasak jos, šių būta visokių, tačiau bjaurūs komentarai skaudino labiausiai: 

„Aš neneigiu to, užtai ir nuėjau pas profesionalą. Jeigu pajutau, kad pusė Lietuvos mane kala prie kryžiaus, pusė – gydo, na, tai, vadinasi, geriau aš gal pasigydysiu. Tai ir sakau, nuėjau. Sulaukiau, kol grįš iš užsienio mano specialistas, kurį aš gerbiu ir kuriuo pasitikiu, bet tai nėra kokia nors specializuota priklausomybių terapija. Ne. Tai yra terapija, bet kitokia.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaip tai labai noriu padėkoti žmonėms už tą palaikymą. Aš suprantu, kad jie nepalaiko paties fakto ir nėra čia nieko pagirtino. Bet tas palaikymas, kad žmonės reaguoja į tai kaip į klaidą. Ir aš suprantu, kad klaida yra atleidžiama vieną kartą. Tai irgi tą labai aiškiai suprantu, kad tai negalėtų būti sisteminiai kokie nors dalykai.

Pastebėjote, kad žinomiems žmonėms, mylimiems žmonėms visuomenė atlaidesnė, nes kiek teko skaityti, tarkime, komentarus socialiniuose tinkluose, tai labai daug palaikančių

Tai aš manau, kad tiems žmonėms, kurie yra nežinomi, tie įvykiai susiklosto žymiai paprasčiau. Ir ne veltui mano tyrėja sakė: „O, mes čia tų pavardžių garsių, tai žinai, kiek čia... Negalvok, kad čia kas nors tokio.“, – svarstė E. Mildažytė. 

Regina Jokubauskaitė

Ilgametė televizijos bei radijo laidų vedėja Regina Jokubauskaitė 2016-aisiais Vilniuje buvo sustabdyta policijos – nustatyta, kad moteris vairavo neblaivi. Alkotesteris parodė 2,08 promilės. Tai – vidutinis girtumas.

REKLAMA
REKLAMA

Garsi moteris nusprendė iš karto spręsti problemą laužydama taisykles – ji pasiūlė pareigūnams 500 eurų kyšį.

Moteris kaltę pripažino ir prašė skirti švelnesnę bausmę, nes jau sulaukė visuomenės ir žiniasklaidos teismo.

Teismas įvertino garsios moters atgailą – Vilniaus miesto apylinkės teismas „Sveikinimų koncerto“ vedėjai skyrė švelnią bausmę. 

Vieša atgaila ir atsiprašymai išgelbėjo LRT laidos „Sveikinimų koncertas“ vedėją – Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio popietę paskelbė, kad 66 metų Regina Jokubauskaitė nubausta, bet – ne griežčiausia bausme. R. Jokubauskaitė į valstybės biudžetą privalės sumokėti 600 eurų baudą ir dvejiems metams netenka teisės vairuoti.

tv3.lt primena, kad R.Jokubauskaitė pasakojo, kad tą dieną jautėsi prastai, gėrė vaistus, jie nepadėjo numalšinti skausmo. Moteris išgėrė vyno ir pasijuto geriau – tvarkėsi namuose. Tada sugalvojo nuvažiuoti į netoli namų esančią parduotuvę.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinau, kad išgėrus sėsti už vairo nevalia, iki šiol graužia sąžinė, kad taip pasielgiau“, – teisme kalbėjo R.Jokubauskaitė.

Už bandymą papirkti policijos pareigūnus moteriai pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai baudžiama laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Įtariama, kad sulaikyta R.Jokubauskaitė policininkams siūlė kyšį.

Moteris teismui sakė, kad patyrė stresą ir su policininkai kalbėjosi kaip su eiliniais piliečiais.

„Nusikaltau, sutinku su visomis man gresiančiomis bausmėmis. Nuo tos dienos praėjo 21 diena ir tiek laiko esu baudžiama žiniasklaidos. Gėda, labai atsiprašau“, – sakė laidų vedėja.

Jonas Radzevičius

2015 metų sausį Vilniaus miesto apylinkės teismas renginių vedėjui Jonui Radzevičiui skyrė pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau ją sumažino trečdaliu iki trejų metų ir aštuonių mėnesių, o bausmės vykdymą atidėjo trejiems metams. Prieš porą metų vyras buvo nuteistas lygtine bausme už žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją.

REKLAMA
REKLAMA

2015 metų liepos 4 dieną Vilniaus centre esančioje Upės gatvėje J.Radzevičiaus vairuojamas automobilis kliudė ir sunkiai sužalojo 67 metų vyrą, kuris netrukus ligoninėje mirė.

Po avarijos J.Radzevičiui buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,53 promilės.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Vilniaus kelių policijos valdybos pareigūnai nustatė, kad J.Radzevičius, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, nesulėtino greičio ir nesustojo prieš ją. Įvažiavęs į pėsčiųjų perėją, J.Radzevičiaus vairuojamas automobilis partrenkė ir sužalojo į perėją žengusį vyrą. Jis nuo patirtų kūno sužalojimų mirė ligoninėje.

Baudžiamasis kodeksas tam, kuris vairavo transporto priemonę būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, dėl ko įvyko eismo įvykis ir jo metu žuvo žmogus, numato laisvės atėmimo bausmę nuo trejų iki dešimties metų.

Už kartų likimo pokštą visuomenės beveik pasmerktas Jonas Radzevičius po truputį vėl pradeda džiaugtis gyvenimu.

REKLAMA
REKLAMA

Praradęs reputaciją šešių vaikų tėvas neteko ne tik „Teleloto“, bet ir radijo stoties „Lietus“ laidos „Toks gyvenimas“ vedėjo pareigų. Tačiau šiomis dienomis pastebėjome, kad eteryje ir vėl skamba J. Radzevičiaus balsas. Vyras grįžo į buvusį darbą ir, panašu, vėl bando stotis ant kojų.

Audrius Giržadas

Likus vos kelioms dienomis iki didžiųjų metų švenčių, pasirodė žinia, jog TV laidų prodiuseris Audrius Giržadas vairavo neblaivus. Tiesa, žinomas vyras policijai įkliuvo dar gruodžio 7-ąją, Tarptautinės antikorupcijos dienai paminėti vykusio reido metu.

Naujienų portalui tv3.l tą kartą, žinomas vyras patikino, kad tokios kalbos – tiesa. „Aplinkybės labai paprastos – iš vakaro buvau vakarėlyje ir kitą dieną neįvertinau, kad kraujyje dar yra alkoholio“, – sakė jis.

Giržadas pridėjo, kad į alkotesterį „įpūtė“ 0,9 prom. Tai – lengvas girtumo laipsnis. Tiesa, kokia nuobauda laukia vyro, kol kas neaišku – anot jo, jis vis dar tebelaukia sprendimo.

Paklaustas, ar gailisi, kad taip nutiko, TV laidų prodiuseris iškart pripažino savo kaltę neneigdamas, jog dėl susiklosčiusios situacijos jam yra labai nemalonu. „Žinoma, čia nėra kuo didžiuotis, ir gėda, ir bėda“, – sakė jis.

Petras Dimša

2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, P. Dimša partrenkė dviratininką, kuris žuvo.

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, 2016 m. nutartimi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius.

2016 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, konstatavo, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje. Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės).

2018 metų gruodžio mėnesį Kauno apygardos teismas nusprendė P. Dimšą lygtinai paleisti iš Pravieniškių pataisos namų, todėl aktorius į laisvę išėjo anksčiau laiko.

P. Dimša mirė 2020 m. rugsėjį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų