REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mindaugas Rainys jau šešerius metus gyvena nauju ritmu – vyras ėmė sportuoti, maitintis sveikai ir visiškai atsisakė mėsos. O valios pradėti nerandantiems, bet gyvenimą keisti norintiems Mindaugas turi vieną svarbų patarimą. 

Mindaugas Rainys jau šešerius metus gyvena nauju ritmu – vyras ėmė sportuoti, maitintis sveikai ir visiškai atsisakė mėsos. O valios pradėti nerandantiems, bet gyvenimą keisti norintiems Mindaugas turi vieną svarbų patarimą. 

REKLAMA

„Rimtesni pokyčiai prasidėjo prieš šešerius metus. Prasidėjo jie belaukiant Kalėdų, pamėginau atsisakyti tam tikrų maisto produktų ir tame tarpe mėsos. 

Buvo susitarimas sulaukti Kalėdų ir po jų grįžti prie įprasto maitinimosi, bet kadangi atsisakius tų produktų išsivalė įprastas nesveiko maisto vartojimas, o atėjus Kalėdoms į kalakutą nesinorėjo pažiūrėti ir jo valgyti, nusprendžiau dar kurį laiką pratęsti visą šį reikalą. 

Visa tai išvirto į pakankamai rimtą šešerių metų transformaciją. Mano gyvenime mėsos neliko apskritai. Keitėsi virtuvė, keitėsi ir gyvenimas“, – prisimena M. Rainys.

REKLAMA
REKLAMA

Gyvenime pokyčius pradėti būtų žymiai sunkiau be artimųjų palaikymo. Už šį Mindaugas ypač dėkingas vienam žmogui:

„Mes su Milana vienu metu to ėmėmės. Jei namuose nebūtų buvę tokio palaikymo, nebūtų įvykusi ir ši transformacija. Mes abu pradėjome šitą maistinį režimą, nebuvo taip, kad vienas valgė šonkaulius, kitas žoles. 

REKLAMA

Viskas gerokai paprasčiau, kai palaikymas yra“, – teigia pašnekovas. 

Paklaustas, kas šioje pokyčių kelionėje sunkiausia, M. Rainys atskleidžia – daugiausiai iššūkių atsiranda pradžioje: 

„Sunkiausia apsispręsti keisti gyvenimo būdą. Bet jeigu jau apsisprendi jį pakeisti dėl vienų ar kitų priežasčių, tada lengviau. 

Kartais žmonės dėl sveikatos atsisako mėsos, aš jaučiausi sveikas ir laimingas, dariau tai žaidimo forma. Todėl ir pradžia nebuvo sudėtinga, nes visada turėjau atsitraukimo variantą, kad visada galėsiu sugrįžti prie senų įpročių. 

REKLAMA
REKLAMA

Naudą pajutau iškart, tvarkėsi oda, krito svoris, gerėjo išvaizda. Kai prasideda pokyčiai, imi greitai vertinti privalumus, kurie su tuo susiję. Pagrindinis dalykas – nebeliko greito maisto. Ėmiau ruošti visavertį maistą, pagerėjo savijauta, nuotaika geresnė. 

Bendrąja prasme pradžia visiems sudėtinga, nes kurį laiką ieškai alternatyvų. Pradedi vietoje karbonadų ar šnicelių ieškoti veganiškų kepsnių, kurie skoniu niekada neprilygs tikrai mėsai. Nors dabar jau yra produktų, kurie tikrai labai ištobulėję. 

Bet tai tik tarpsnis, po kažkurio laiko apskritai imi keisti savo virtuvę ir nebelieka jokių patiekalų, kurie primena kotletus. Pradedi valgyti visai kitus produktus ir jauti malonumą“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai tiems, kurie nori pradėti keisti gyvenimo būdą, bet jaučia valios trūkumą, M. Rainys turi vieną svarbų patarimą: „Viskam reikia valios – atsikelti ryte, išsivalyti dantis, netgi kvėpuoti žmogui reikia pačiam, už jį niekas nekvėpuoja. Jei tokius dalykus sugebame pasidaryti, tai žingsnis po žingsnio tą valią galime ugdyti.

Nebūtina šokti į kardinalumą. Viskas gali prasidėti su mažais žingsniais. Įsivaizduokite, turite hamburgerį ir vis nuimate nuo jo po vieną produktą. Tas hamburgeris vis tiek jums bus skanus iki tol, kol pasieksite apatinę bandelę. Tada ant tos bandelės galite užsidėti kažką sveikesnio. 

Nuo pirmadienio imant sportuoti daugeliui nepavyksta. Reikia pradėti nieko nelaukiant, tarkim jau šiandien lengviau pavalgyti. Ir svarbu stebėti save, stebėti kraujo pokyčius, savijautą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų