REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos princo Harry žmona Meghan Markle trečiadienį paragino Jungtines Valstijas užtikrinti mokamas šeimos nario priežiūros atostogas, atvirame laiške Kongreso lyderiams pripažinusi, kad gimus dukrai sunkiai tvarkėsi.  

Didžiosios Britanijos princo Harry žmona Meghan Markle trečiadienį paragino Jungtines Valstijas užtikrinti mokamas šeimos nario priežiūros atostogas, atvirame laiške Kongreso lyderiams pripažinusi, kad gimus dukrai sunkiai tvarkėsi.  

REKLAMA

„Nesu išrinktas pareigūnas, nesu politikė. Aš, kaip daugelis, esu aktyvi pilietė ir mama“, – rašė N. Markle atvirame laiške Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi ir Senato daugumos lyderiui Chuckui Schumerui.

Buvusi JAV televizijos serialo „Kostiumuotieji“ žvaigždė, kuri ištekėjusi už britų princo tapo Sasekso kunigaikštiene, su Harry augina du vaikus – dvejų metų Archie  ir 20 savaičių amžiaus Lilibet. 

„Mus, kaip visus tėvus, užliejo džiaugsmas. Mes, kaip daugelis tėvų, sunkiai tvarkėmės“, – rašė 40-metė M. Markle apie dukters gimimą birželį.      

REKLAMA
REKLAMA

„Mums, kaip nedaugeliui tėvui, neteko susidurti su žiauria tikrove, kai tenka rinktis, ar praleisti tuos kelis pirmus nepaprastai svarbius mėnesius su savo kūdikiu, ar grįžti į darbą“, – rašė ji.  

REKLAMA

M. Markle laiške Kongreso demokratų lyderiams rašė, jog kreipiasi į juos „kaip mama“, kad paragintų užtikrinti mokamas atostogas, partijos įstatymų leidėjams svarstant, ar tokia iniciatyva galėtų būti įtraukta į prezidento Joe Bideno didžiulio masto socialinių išlaidų paketą, vadinamą „Build Back Better“ („Atstatykime dar geriau“). 

Šis atviras laiškas traktuojamas kaip kol kas tvirčiausias viešas politinis M. Markle pareiškimas. Jame buvusi aktorė rašo, kaip nepaprastai svarbu, kad gimus Lilibet ji galėjo parsivežti dukrą namo ir „visiškai pasišvęsti mūsų vaikams ir mūsų šeimai“.     

REKLAMA
REKLAMA

„Žinojome, kad dėl to mums nereikės daryti neįmanomų pasirinkimų dėl vaikų priežiūros, darbo ir sveikatos priežiūros, kuriuos kasdien tenka daryti daugeliui žmonių“, – rašė ji.  

Britų karališkosios šeimos nariai paprastai nesikiša į politinius kivirčus ir vengia viešai palaikyti kokią nors poziciją aktualiais klausimais. 

Tačiau Meghan laiške pabrėžė, jog mokamos šeimos nario priežiūros atostogos turėtų būti „nacionalinė teisė, o ne padrika galimybė, kuria pasinaudoti gali tik tie, kurių darbdaviai laikosi tokios politikos, ar gyvenantieji kurioje nors iš nedaugelio valstijų, kur egzistuoja atostogų programa“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Amerika yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, negarantuojančių teisės į tokias atostogas. Baltieji rūmai sako, jog tai naudinga verslui. 

Abejus Kongreso rūmus kontroliuojantys demokratai baigia rengti socialinių išlaidų planą, kuriame veikiausiai bus numatytos iki keturių savaičių trukmės mokamos šeimos nario priežiūros atostogos. J. Bidenas siūlė 12 savaičių atostogas.   

„Suprantu, kokį politinį krūvį gali turėti ir turi šie klausimai, – rašė Meghan. – Tačiau čia svarbu ne dešinė ar kairė – svarbu, kas teisinga, o kas ne.“  

REKLAMA

Harry and Meghan pernai pribloškė karališkąją šeimą, kai paskelbė, jog atsitraukia nuo karališkųjų pareigų. Jie persikėlė gyventi į Los Andželą, nutraukė finansinius ryšius su karališkąja šeima ir pasirašė virtinę pelningų sutarčių, įskaitant kontraktus su transliavimo platformomis „Netflix“ ir „Apple TV+".

M. Markle nepalaiko ryšių su savo tėvu Thomu Markle'u, nedalyvavusiu dukters vestuvėse ir dar nemačiusiu savo vaikaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų