REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Harry ir Meghan kelionėje po pietų Ramųjį vandenyną keliavo audringai. Juos stebėti atėjo didžiulės minios žmonių, tačiau jiems pro akis nepraslydo ir jos apranga bei papuošalai, kurie sulaukė susidomėjimo.

Harry ir Meghan kelionėje po pietų Ramųjį vandenyną keliavo audringai. Juos stebėti atėjo didžiulės minios žmonių, tačiau jiems pro akis nepraslydo ir jos apranga bei papuošalai, kurie sulaukė susidomėjimo.

REKLAMA

Savo kelionių metu, dar 2018-aisiais metais, Harry ir Meghan 48 valandas praleido Fidži saloje. Pirmąjį vakarą jie dalyvavo prezidento surengtoje valstybinėje vakarienėje, kurios metu hercogienė pasipuošė akį traukiančiais deimantiniais auskarais. Kensingtono rūmai sakė, kad jie buvo paskolinti, bet atsisakė pasakyti, iš ko. Netgi pagal rūmų standartus, žurnalistams, rašantiems apie kelionę, tai pasirodė nereikalinga, rašo dailymail.co.uk.

Tokio santūrumo priežastis paaiškėjo tik po daugiau nei dvejų metų, kai buvo atskleista, kad auskarus su sietynu vestuvių proga padovanojo Saudo Arabijos kronprincas Mohammedas bin Salmanas. Tuo metu, kai vyko vestuvės, ši dovana nebuvo kontroversiška. Tačiau 2018 m. spalio 2 d. į Saudo Arabijos konsulatą Stambule buvo įviliotas žurnalistas Jamalas Khashoggi, pagrindinis disidentas, kur jis buvo nužudytas ir išdarinėtas, o po to jo kūnas išmestas. Prieš Sasekso atstovų kelionę ši žmogžudystė tapo svarbia tarptautine naujienų istorija.

REKLAMA
REKLAMA

Jau spalio 12 d. – likus keturioms dienoms iki kelionės pradžios - kilo įtarimų, kad nužudymą asmeniškai užsakė kronprincas. Spalio 20 d., likus trims dienoms iki vakarienės Fidžyje, Saudo Arabija pripažino, kad už jo mirtį atsakingi jos pareigūnai.

REKLAMA

Mintis, kad Meghan valstybine proga sąmoningai segėtų auskarus, kuriuos jai padovanojo žmogžudyste kaltinamas vyras, buvo mažų mažiausiai netikėta. Ypač Meghan personalas buvo suglumęs, kad ji turėtų juos dėvėti, turint omenyje jos ankstesnį viešą pasisakymą už moterų teises Saudo Arabijoje. Taigi Kensingtono rūmų pranešimas, kad auskarai buvo paskolinti, buvo klaidinantis. Tačiau kas buvo atsakingas?

Praėjus porai mėnesių po vakarienės akylas tinklaraščio „Meghan's Mirror“ skaitytojas pastebėjo, kad jie buvo iš Honkongo juvelyro Butani kolekcijos. Taigi, ne „Chopard“ ir ne pasiskolinti iš juvelyro. Ar tai buvo sąžininga, nors ir netikėta, klaida? O gal kas nors melavo? O jei taip, tai kodėl?

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus trims savaitėms po Fidžio, Meghan auskarus dar kartą išvydo, kai lapkričio 14 d. juos dėvėjo Velso princo 70-ojo gimtadienio vakarėlyje Bakingemo rūmuose. Tuo metu Cohenas, regis, vis dar buvo susidaręs įspūdį, kad juos paskolino „Chopard“. Tačiau kiti žinojo tiesą.

Kai auskarai pirmą kartą pasirodė nuotraukose, Londone dirbantys darbuotojai, atsakingi už visų karališkųjų dovanų detalių registravimą, juos atpažino ir įspėjo Kensingtono rūmus. Šaltinis sakė: „Priėmėme sprendimą nesusidurti su Meghan ir Harry dėl to, bijodami, kokia bus jų reakcija“.

Hercogienei antrą kartą užsivėrus auskarus, padėjėjas pasikalbėjo apie tai su Harry. Teigiama, kad jis atrodė „šokiruotas“, jog žmonės žino, iš kur atsirado auskarai, nors kunigaikščių advokatai neigia, kad jo kada nors klausinėjo apie auskarų kilmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau Meghan advokatai „Schillings“ pareiškė: „Hercogienė nė karto nesakė darbuotojams, kad auskarai buvo "pasiskolinti iš juvelyro", nes tai būtų buvusi netiesa, todėl bet kokie įtarimai, kad ji skatino juos meluoti žiniasklaidai, yra nepagrįsti“.

Po dviejų dienų Schillingsas pridūrė: „Gali būti, kad ji sakė, jog auskarai buvo pasiskolinti, ir tai yra teisinga, nes valstybių vadovų dovanos karališkajai šeimai yra dovanos Jos Didenybei Karalienei, kuri gali nuspręsti juos paskolinti šeimos nariams.

Tačiau tai neįtikina: jei auskarus būtų paskolinusi karalienė, darbuotojai būtų tai pasakę. Ir niekas įprastame pokalbyje niekada nebūtų kalbėjęs apie jų paskolinimą; jie buvo Meghan vestuvinė dovana, kurią ji galėjo naudoti savo nuožiūra.

REKLAMA

Meghan advokatai taip pat teigė, kad ji nežinojo apie įtariamą princo Mohammedo dalyvavimą Khashoggi nužudyme. Tačiau kai ji auskarus užsidėjo antrą kartą, šį teiginį buvo dar sunkiau pagrįsti.

Meghan nebuvo lengvabūdė princesė: ji nuolat sekė aktualijas. Kartą Tarptautinės moters dienos proga susirinkusiems žmonėms ji pasakė, kad skaito „The Economist“, nes ieško „žurnalistikos, kuri iš tiesų nušviečia dalykus, darančius poveikį“.

Nuo 2018 m. spalio vidurio iki lapkričio pradžios „The Economist“ išspausdino bent du straipsnius, kuriuose buvo nagrinėjamas Mohammedo bin Salmano vaidmuo nužudant Jamalą Khashoggi.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų