• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų aktorius Mattas Smithas (41 m.) garsėja savo talentu ir įvairiapusiškumu, o jo gebėjimas įsikūnyti į sudėtingus personažus ir perteikti jų vidinį pasaulį daro jį vienu iškiliausių šiuolaikinių aktorių.

Britų aktorius Mattas Smithas (41 m.) garsėja savo talentu ir įvairiapusiškumu, o jo gebėjimas įsikūnyti į sudėtingus personažus ir perteikti jų vidinį pasaulį daro jį vienu iškiliausių šiuolaikinių aktorių.

REKLAMA

Britas išgarsėjo kaip vienuoliktasis Daktaras seriale „Daktaras Kas“ (angl. „Doctor Who“), kuriame vaidino nuo 2010 iki 2013 metų.

Už šį vaidmenį jis buvo nominuotas prestižiniam BAFTA apdovanojimui. Vėliau jis pelnė dar didesnį pasaulinį pripažinimą ir buvo nominuotas „Emmy“ už Princo Philipo vaidmenį garsiajame seriale „Karūna“ (angl. „The Crown“).

Pastaruoju metu Mattas Smithas vaidina Daemoną Targaryeną HBO dramininiame seriale „Drakono namai“ (angl. „House of the Dragon“), kurio antro sezono pasaulinė premjera įvyko birželio 17 d. 

REKLAMA
REKLAMA

Išskirtiniame interviu, bendraudamas su „Go3“ televizijos atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, britų aktorius Mattas Smithas kalbėjo apie savo vaidmenį seriale „Drakono namai“, aptarė savo personažo evoliuciją ir santykius su kitais veikėjais bei atskleidė keletą detalių apie antrojo sezono filmavimą, intriguodamas, kad žiūrovų laukia dar daugiau įtampos ir siužeto vingių.

REKLAMA

– Kaip jūs ruošėtės Daemono Targaryeno vaidmeniui? Ar įkvėpimo sėmėtės iš kokių nors konkrečių šaltinių?

– Daemonui?  Tikriausiai kaip visada. Daug skaičiau apie Ričardą III. Manau, kad Daemonas yra viduje palaužtas. Daugeliu atžvilgių. Jis taip pat... Jis turi... Kaip pasakyti, jis atsipalaidavęs, jam daug kas nerūpi. Tad jis yra savotiškas Šekspyro piktadario ir šiuolaikinės skraidančios roko žvaigždės mišinys. Pirmą kartą jiems pasakiau, kad tai tarsi Johnas Lennonas ant drakono. Panašiai ir yra, nes Johnui niekas nerūpi, kaip ir Daemonui (juokiasi).

REKLAMA
REKLAMA

– Kokie jūsų personažo aspektai jums pasirodė labiausiai intriguojantys? Kaip sekėsi perteikti jo sudėtingumą ekrane? Nes jis išties labai sudėtingas.

– Paskutinė jūsų klausimo dalis... Taip, jis buvo... jis labai sudėtingas personažas. Jis... Jis tarsi nuolat judantis smėlis. Jo visur pilna. Jis žino, kaip teisingai elgtis, bet daro priešingai. Man malonu vaidinti kažką tokio konfliktiško. Jis tarsi ant stiklo. Jis eina lynu, nuo kurio bet kurią akimirką gali nukristi. Man tikrai patiko vaidinti jį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ar turėjote kokių nors sunkumų filmavimo metu? Ir kaip su jais susitvarkėte?

– Buvo daug sunkių momentų. Tai didelės apimties serialas. Kai rengiate tokio masto šou kartais filmavimas trunka savaites, kartais keturias ar penkias dienas. Tam reikia ištvermės. Bet... Juos reikia įveikti. Toks darbas. Susiimi ir atlieki savo darbą. Sumaniai ir kūrybiškai. Stengiesi kaip įmanydamas.

– Gal turite mėgstamiausią sceną ar epizodą iš pirmojo sezono, kuriomis galėtumėte pasidalinti su auditorija? 

REKLAMA

– Patiko trečias epizodas, kur mažai kalbėjau, daugiau mojavau kardu. Scena, kurioje kovojau su Krabų karaliumi. Tai buvo šaunu. Man patiko.

– Per savo karjerą suvaidinote daugybę kultinių personažų. Ar galėtumėte palyginti dabartinį personažą su ankstesniais, tokiais kaip „Daktaras Kas“ ar princas Philippas „Karūnoje“?

– Kadangi princas yra šviesiaplaukis, tad su Philippu viskas pakankamai aišku (juokiasi). Supraskite, aš džiaugiausi, gavęs piktadario vaidmenį, tiesą pasakius. Ar bent jau antiherojaus. Ir, taip. Man patinka Daemonas Targaryenas lygiai taip pat, kaip ir daktaras ar princas. Aktoriai įsimyli savo personažus. Nepaisant to, kad Daemoną sunku mylėti, man jis patinka.

REKLAMA

– Ar galiu užduoti keistą klausimą?

– Taip, žinoma.

– Ką patartumėte tiems, kurie dar nematė serialo? Tiems, kurie ketina jį pažiūrėti.

– Jei norite pamatyti šou, kuriame yra sekso, smurto, politinių intrigų, puikių aktorių, labai labai įdomių personažų, skraidančių drakonų, karo ir ugnies, pažiūrėkite „Drakono namus“.

– Pokalbio pradžioje kalbėjomės apie tai, koks prieštaringas ir sudėtingas yra jūsų personažas. Ką tikitės, kad žiūrovai pajus ar kaip jie reaguos į Daemoną Targaryeną po antrojo sezono?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Na, tai ne man spręsti, o jiems. Daemonas yra labai sudėtingas personažas, darantis poliarizuojančius dalykus. Tai jų reikalas, kaip jie reaguos. O aš ir toliau nešiu Daemono Targaryeno vėliavą.

– O ko jūs asmeniškai tikitės?

– Nieko nesitikiu. Tai skirta žiūrovams žiūrėti ir mėgautis. Ir virškinti. Tegul galvoja ką nori.

– Ar turite kokią nors juokingą istoriją iš užkulisių? Nutikusią jums ar kam nors kitam.

– Juokingą istoriją? Negaliu prisiminti nė vienos konkrečios istorijos, bet praleidau daug puikių akimirkų su Simonu Russellu Beale'u. Jis – baisiai juokingas. Juokino mane kiekvieną dieną.

– Buvo malonu su jumis susipažinti.

– Man taip pat, pone. Gražios dienos.

Birželio 17 d. įvyko HBO serialo „Drakono namai“ antrojo sezono pasaulinė premjera, kurį Lietuvoje galima žiūrėti per „Go3“ televiziją.

Kiekvieną pirmadienį žiūrovų laukia vis nauja šio 8-ių dalių antrojo sezono serija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų